Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:34:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 112700 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #360 -: юни 04, 2012, 22:56:27 »

Момичета, привет и от мен! От грижи по малкия нямах време да честитя на Вилинка и Лола за появата на дъщеричките им give_rose! Нека са ви здрави и щастливи! На останалите момичета, на които раждането им предстои - късмет и кураж! Никак, ама никак не е страшно! Знам, че звучи лесно да го кажа, след като всичко е отминало, но опитайте се да бъдете силни и да се доверите на лекаря си. Аз вече споменах, че моето раждане мина като по учебник. Сравнително бързо - за три часа. В около 19.30 часа постъпих в клиниката със сериозни контракции, след като 2 дни имах подготвителни. Настаних се в стаята, облякох нощницата, направиха запис на тоновете на бебето. Гинеколожката ми ме прегледа и каза, че имам разкритие 3-4 см и ми пукна да изтичат околоплодните води (бяха зелени, защото малкият беше преносен). Мислех си, че докато стигна нужното разкритие ще минат много още часове, но тя ме успокои, че по-голямата част от процеса вече е минал. Контракциите станаха по-силни, включиха ми система, опитах се да ходя, но тялото ми се сковаваше и останах в леглото. Не след дълго вече ме накараха да напъвам. Така минаха няколко контракции, след което ме преместиха на масата и за мисля 3 контракции в родих. Направиха ми епизотомия, защото плодът беше едър и тръгна да излиза с главичката и ръчичката напред, омотан в пъпна връв (между осмия и деветия месец се въртя няколко пъти ту с главично, ту седалищно). Това, разбира се, наложи и доста шевове. Май от тях ме болеше повече, отколкото от самото раждане girl_wink. Така, накратко премина всичко при мен, , струва ми се леко (сигурно защото буквално до последната минута бях по разходки) макар че при всеки е различно. Но моето възстановяване пък беше ужасно, не можех да си седна на дупето, едва ходех, бяхме на инжекции с бебето заради преносването, но пък имаше момичета, които родиха и без един шев даже или такива, които веднага след раждането скочиха от леглото. Желая ви безпроблемно раждане, прегръдки!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #361 -: юни 05, 2012, 12:18:27 »

Момичета, къде е тази тема за ражданията, не мога да я открия.
както се вика (мен хем ме боли, хем ме сърби), хем не искам да се стресирам преди настоящото събитие, но любопитството от това какво ме очаква надделя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #362 -: юни 05, 2012, 13:14:21 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31260.75.html
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #363 -: юни 05, 2012, 13:32:11 »

Благодаря свекърва, но не е това което търся. Имало тема където всяка от момичетата (което има желание разбира се) споделяла как е минало раждането. Някой знае ли я?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юни 05, 2012, 14:45:34 »

fibi  всеки споделя за раждането в собствената си тема .Отваряме я малко преди раждането като там споделяш последни приготовления ,раждане ,а после и живота на бебето.Разбира се ,след като се роди бебето сменяме името на темичката.И тъй като ти си нямаш темичка ,аз сега ще ти отворя smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #365 -: юни 05, 2012, 16:16:19 »

оооууу, сега се светнах защо все не откривам тази тема за ражданията, момичетата все пишат че са описали раждането в друга тема, но в коя и къде не поясняват.
Аз си помислих че е нормална тема и всеки който желае си описва как е минало.

Цитат
И тъй като ти си нямаш темичка ,аз сега ще ти отворя
 
 Благодаря fiibi_bg ,малко ще ми е странно аз самата да описвам, особено в момента колкото ми е стресирано и напрегнато едва ли ще съм обективна и определено не съм интусиазирана (радостна) за предстоящото събитие. Ако можеше друг да роди вместо мен, не съм от страхливите по принцип, понасяла съм много.
А и като добавим че не знаеш какво те очаква и че страшното тепърва идва.

Обичам бебчето си и милото е дълго чакано, както се бъзика мъжо (трудил се е много за нея), като дойде момента ще ми дойде силата и куражa
Честито и на теб, виждам че и ти ще ставаш мама (незнам, първо бебче ли е). Лека бременност, да мине като по вода и да се радвате изцяло на хубавите моменти на бременността. Първото ехо, биещото сърчице, първите ритничета, всичко е много специално

Много ми беше смешно в началото, малката ритка, ритка, а татито като си сложи ръката и тя сякаш с радар усещаше и спираше да мърда, като я махне пак почва. Моя се цупеше на ушким и и мърмореше защо си играе така с него.
хубаво и спокойно ми става като си спомням такива моменти
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юни 10, 2012, 17:10:45 »

Момичета, искам един съвет.
Искам да запиша бебето на лекар, който не изписва антибиотици за всичко. В града има един хомеопат, който (доколкото разбрах) по образование е медицинска сестра, работила е като такава в САЩ и там е изкарала курс за хомеопат и практикувала. След като се върнала в България минала някакъв друг курс и станала Личен лекар. Имам приятелка, която е много доволна от лекарката и хомеопатията, обаче дали е подходяща за новородено?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines