Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:29:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: сватба извън София  (Прочетена 33512 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #15 -: септември 01, 2011, 18:27:18 »

А за Боровец - не е верно, че лятото там е евтино, защото не е сезон.Има само определени хотели, който правят такива отстъпки.И проверете, дали имат достатъчно място за спане.Ние през 2009г бяхме там на едно място, стаите в хотела свършиха, имаше обещание от собственика за някава вила и после хоп - 80лв двойната стая в последния момент! Относно първия пост на булката за таксите - да много такси ги няма в провинцията, но овертайм след 12 се плаща почти-навсякъде.Няма как да държиш персонала до сутринта, извън работно време и да не му платиш.Може да пробвате в други курортни селища до 100км от София, и може да постигнете по-добри условия от Боровец.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #16 -: септември 01, 2011, 19:49:36 »

 Josephine мисля, че не сте тази, която да казвате кой какво мнение да изразява и кога да го изразява, малко нахално е от ваша страна. И гледайте какво пишете, когато проучвате - цена в пъти по ниска означава нещо друго. Ако не си спомняте - върнете се на опреснителни курсове. В Боровец през летния сезон е твърде трудно да откриеш функционираш хотел за много гости и то сватба. Изключение са големите и познати на всички хотели. Там цените са наистина не за всеки джоб. А и залъгването куверт-спане... знаят го всички, които имат работа с хотелиери, туристически агенции....
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 01, 2011, 22:56:39 »

Хайде и аз да се изкажа. Моята сватба е след 2 седмици в хотел Айсберг в Боровец. Кувертът ни е 26 лв, като имаше опции от 24-25-26-27 лв. Сватбата е вечерна, следователно много от гостите ни ще пренощуват в хотела, като цената е 50 лв на стая, не на човек.
Няма такса за довнасяне на алкохол, нито за парти след 10-11 вечерта. Даже ни предложиха да отворят и нощния бар за нас, ако ни писне ресторанта.
Става въпрос за сватба от около 100 души.
И като цяло твърдя на 100 %, тъй като съм говорила с поне 10 управителя на ресторанти, преди да наема този, че цените са в този диапазон, на места дори по-ниски.
В Боровец няма по-лесно от това да откриеш функциониращ хотел и ресторант през летния сезон, все пак лятото не пада атомна бомба там, всъщност тогава е пикът на сватбите в курорта Wink

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #18 -: септември 01, 2011, 23:38:06 »

Значи липсата на туристи и свежи пари у общата маса си е казала думата.Моите наблюдения за Боровец са от миналата година последно.Тогава много от хотелите предлагаха нощувки през лятото на цени по-високи от тези по морето.За една сватба се наложи гостите да спят в Самоков, защото там е значително по-евтино.Но както виждам, нещата явно са се попроменили.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #19 -: септември 02, 2011, 06:53:32 »

 И тази година нощувките в Боровец са на цени колкото в хотелите по морето. Пътувам често и спя в хотели организирано в екипи или самостоятелно. Около 50 лв на стая за нощувка е стандартната цена, която се плаща в хотел. Тази година лично съм спал един или повече от една вечер в хотели в градовете -Каварна /общински, семеен, 4-звездния еднствен в Каварна /, Варна /Черно море, Аква, Персей/, Бургас /ДНА, Аква, България, Авеню /, Пловдив /Санкт Петербург/.....И за Румъния мога да говоря и за Гърция.
 Общият извод е, че цените за нощувки лятото на Боровец е еднакъв с подобните на морето. Нормално е хотелиерите спекулативно да предлагат куверт за до 30 лв., а нощувка за 50. Истинкото положение е - нощувката 30, а куверта 50. Слагайки и транспорта цифрата на човек грубо идва около 80-100 лева. Извод - скъпичко е на Боровец.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #20 -: септември 02, 2011, 09:27:28 »

Не бих искала да изпадаме в празни спорове, с цялото си уважение към всички, които искат да получат полезна информация, а не да четат кой колко плаща за хотел по време на своите командировки ли почивки!  give_rose
Моето мнение е, че за хора, които едната половинка не е от София, Боровец е чудесна алтернатива! Гостите ще чувстват по-удобно в хотел и ресторант на едно, идеята за сватба сред природата, в гората е почти толкова романтична и оригинална, колкото сватба на морския бряг. И за щастие по-достъпна. Ще ви следя с интерес, защото все още не сме избрали място.  smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #21 -: септември 02, 2011, 12:23:59 »

 "Празните спорове" са необходими, за да се приземят "летящите булки". Едно е въображение и фантазия, а друго реалност и действителност. Съветът ми е да се простирате според възможностите си и стандартните принципи и правила на сватбеното тържество. Не че не може да има сватба в гората или на някоя планета, но стандартните тържества са по-приемливи за околните-приятели, роднини....
 Често се употребява словосъчетанието " в пъти по-евтино " - отворете учебниците за някой от класовете в основното училище и си опреснете знанията. Не подвеждайте останалите !
 А що се отнася до сватбата извън София - хубава идея със забелижителен бюджет. Който може да си го позволи, заслужава адмирации. А тези от провинцията какво ли ще кажат ? Ами същото .
Активен
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #22 -: септември 02, 2011, 16:09:43 »

cherry_dream,
много ти благодаря за информацията, нашата цел попринцип не е да намерим място в пъти по-евтино от куверт в София, идеята е да е горе-долу на същата цена, но да бъде нещо по-различно.Опитвам се да избегна нещата ,които на мен са ми били  неприятни когато аз съм присъствала на нечия сватба, като организацията след купона, кой ще пие ,кой ще кара , организираме се по няколко човека за такси и т.н., също така и тези допълнителни такси, които според мен само в София ги има, както вече казах хората не бяха чували за такса тирбушон:)
Активен
nadq_valerieva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #23 -: септември 08, 2011, 12:56:16 »

Хайде cherry_dream тогава ще очакваме мнение за хотела и весело изкарване на най-важния ден smile
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 29, 2011, 10:17:46 »

Здравейте.Аз  се  омъжих  съвсем  наскоро.Ние със  съпругът  ми  също  сме  от  2  различни края - Аз  от  Плевен,той от  Пазарджик,живеем  близо  до  София,няма  да  споменавам  къде  се  запознахме,че  ще обиколим набързо  цяла  България:)).Решихме  да  направим  сватбата  си в  Пз.Също  търсихме  вариант  с  градина,да  не  ни  спират музиката  след 1ч,мн  често  срешано  явление,нищо  ,че  всички обещават  ,че  това  няма да  стане  и  т.н (пр. такса  тирбушон).Ресторанта  който избрахме се  казва туристически комплекс  Фазанарията.Каквото  бяха  обещали преди  да  платим,това  и  спазиха,мн  съм  доволна.Имат и  хотелска  част.Аз  също имах  гости от  Монтана,дойдоха  до  там,изкараха  си  сватбата,пренощуваха и на  сутринта  по-живо  по здраво и  така.ТАка ,че който има  желание  идва  на сватбата  без  условности.Горещо  ви препоръчвам местото.Предполага,че  ще  ви е малко далечко,др  мресто близо  до  София е  голф  клуба в с.Равно поле.Виждала  съм сватби  там,но не мога  да  дам повече подробности.Местото е  извън  селцето  и  едва ли  ще имате  проблем  с  това  10часа  е  музиката  трябва  да  спре.На  скоро  бяхме  на сватба  в  гр.Елин  Пелин,там  вижееме  със  съпруга  ми.
Сватбата  започна от  сутринта,имаше  изнесен  ритуал,в ресторанта  започна  към  2  часа  и продължи  до 10  вечерта.Беше мн  весело.Това  също  може да го използвате  като  вариант.Една  сватба  не  продължава мн дълго,колкото  и  да ни  се  иска,накрая  умората  си казва  своето.
Ако мога  да помогна с  още нещо  ще съм  много  щастлива !
Успех
Активен
pateto07
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #25 -: януари 17, 2012, 22:40:43 »

Здравейте,

не намерих по-подходящо място, за да попитам някои неща  smile И на мен ми предстои да се омъжвам през лятото и попаднах на страхотна оферта от хотел Самоков в к.к. Боровец http://www.svatbata.com/hotels/samokov

Днес даже проверих дали е свободна датата в ритуалната зала и църквата, която сме избрали и ми потвърдиха. Много се зарадвах, защото вече си мислих, че е въпрос на дни да уговорим всичко... до момента, в който не позвъних в хотел Самоков, от където ми отговориха, че в събота сватбени тържества не се провеждат и ако държим на тях - да сменим датата  :'( Познавайки всички роднини и приятели, съм убедена, че много от тях няма да дойдат в неделя или през седмицата. Най-странното е, че мои познати бяха ходили на сватба в същия хотел през септември 2011 и то именно в събота!

Моля, ако някой знае дали тази информация е вярна (че не се провеждат сватбени тържества в събота) или просто попаднах на някоя сърдита служителка на хотела, на която не й се занимаваше да ми обяснява, нека да пише, много ще съм ви благодарна. Ако може да ми препоръчате други хотели или ресторанти с подобни зали, с украса в този стил, елегантност и пространство. Наистина страшно ми хареса

Благодаря предварително!
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 17, 2012, 22:53:41 »

Не е истина това, правят си сватби в събота. Иначе моята беше в Айсберг, пак в Боровец, тъй като залата на Самоков ми е малко по като столова  blush
Активен
pateto07
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #27 -: януари 18, 2012, 12:41:23 »

Благодаря за отговора. Явно трябва да отида на място, тъй като по телефона очевидно не се върши работа. Тъкмо да видя залата, може би наживо няма да ми допадне. Би ли ми разказала дали си доволна от организацията, обслужването, украсата от тях ли е? Има ли отстъпки за нощувка на гостите?

Предварително ти благодаря  give_rose
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 18, 2012, 15:50:01 »

Доволна съм, да, от всичко. Украсата не е от тях, от тях имаше бяла пътека с рози и менче за посрещането, както и шампанско и питка. Колкото до стаите - за нас бяха 50 лв двойна стая, кувертът е около 27
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 15, 2013, 10:53:50 »

Не е много актуална темата ама нищо smile
Ние също сме от различни краища. Аз от Ловешко, той от София. Сватбата ще е в Троян. Т.е. няма гости от там smile Хотела който избрахме, ни предложи меню на доста добра цена, имат си украса имат си всичко. За "моите" хора ще вземем автобус, който ще ги докара и откара след сватбата, за тези които ще пътуват от София ще запазим стаи в хотела. За съжаление не можем да си позволим да им поемем нощувката, изцяло. Аз си мисля, накрая като теглим чератата и останат някакви да им платим поне половината. Хотела е 60лв за двойна стая 4*. Може да запазим няколко стаи там, и още няколко по-евтини в други хотели, които са близо.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines