Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 21:08:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: сватба извън София  (Прочетена 33673 пъти)
 
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« -: август 31, 2011, 18:56:59 »

Здравейте, с моята половинка пообиколихме доста ресторанти в София и честно казано съм направо потресена какви начини намират за да ти вземат парите sad, първо в момента куверт под 40лв много трудно, ако искаш да си вкараш алкохол 3лв такса на човек!!!. Понеже искам сватбата да е в градина на някой ресторант или хотел, в София това няма как да стане, в 22:00 задължително тържеството трябва да се премести вътре, което не ме устройва.Другото е че навсякъде искат 100-150лв на всеки час след 12. Това са едни спирачки , който мен лично много ме дразнят, та започнах да търся хотел за около 100 човека с градина на около 50км от София, нищо не намерих в нета, една приятелка обаче ми каза на хотел Бърдото в Брезник, отдалечено от къщи, много готино място с басейн отпред.Говорихме с управителката, жената не беше чувала за такса тирбушон, нито пък за заплащане на всеки час след 12, като цена на куверт+нощувка излиза дори по-малко в сравнение с ресторанти в София.Проблемът обаче е че хотелът събира по-малко от 50 човека, на около 100м има хижа, която събира 18.В крайна сметка ще измислим нещо в самия Брезник хотел за осталите хора:).Сигурна съм че има и други подобни места, но просто някой трябва да ти ги каже. Ако сте ходили и знаете такова място моля ви пишете:)
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #1 -: септември 01, 2011, 09:01:30 »

Здравей, миналата седмица бахме на почивка в Боровец и в нашия хотел имаше сватба. След това видяхме още 2 в другите хотели. Летния сезон явно има големи отстъпки там.
Активен
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #2 -: септември 01, 2011, 11:25:11 »

Благодаря ти, Боровец е добра идея, като се има предвид че лятото там няма много хора и както казваш цените ще са по-приемливи:), ще се потърся подходящ хотел:)
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #3 -: септември 01, 2011, 12:05:53 »

 При положение, че няма как да платите куверт от 40 лв. в ресторант в София, няма какво да търсите в Боровец. Боровец е зимен курортен комплекс и цените са като за курорт от подобен ранг. Да не забравяме, че Боровец е на 50 км от София и трябва да прогнозирате солидни транспортни разходи. Предвидете и разходи за нощувка, ако сватбата е вечерна.
 Опитайте се да занижите претенциите си относно повечето неща, които не ви харесват. Има много общински и държавни разпоредби за много от нещата. Има и пазарни принципи в частна фирма като един ресторант например, който е поставил определени такси.
 
« Последна редакция: септември 01, 2011, 12:09:42 от Pachoran » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #4 -: септември 01, 2011, 12:40:27 »

Pachoran
За какви ,,солидни,, транспортни разходи говориш, отиване и връщане е 30лв общо...не са чак толкова много..
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #5 -: септември 01, 2011, 12:43:16 »

Pachoran, не сте прав за цените в Боровец. Имам информация, че цените са поносими - в пъти по-ниски от София. Цената на куверта + нощувка в 4 звезден хотел в Боровец се равнява на средната цена на куверт в София. Транспортните разходи до Боровец така или иначе не са грижа на младоженците - всеки има кола и не е чак толкова скъпо да отиде до там. Въпросът е наистина за хотела - дали младоженците биха поели разноските за нощувки или не. Аз подкрепям идеята! Да не подценяваме и сватбената фотосесия в Царска Бистрица!
Активен
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #6 -: септември 01, 2011, 12:59:01 »

Попринцип сме готови да поемем престоя на гостите, като имате предвид че при нас 50% от гостите така или иначе ще пътуват, за да присъстват на сватбата ,така че на тях трябва да им осигурим нощувка някъде , другите 50% са от София , не мисля че би им представлявало проблем 50км. Аз го гледам и от друга гледна точка, хората идват , веселят се и в повечето случай се уговарят кой ще кара,кой ще пие кой няма , според мен ще е много по-удобно за тях , доспива ти се,качваш се в стаята и си лягаш:), за това все повече се навивам за такъв тип сватба, незнам обаче в Боровец, понеже си е курорт, предполагам че ще имаме проблем с музиката след 23:00.Ако е някои по-отдалечен от другите хотели , не би трябвало да има проблем.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #7 -: септември 01, 2011, 12:59:37 »

Аз мога да кажа за хотела в който бяхме  отседнали там беше 4-ри звезден - Iceberg със закуска и вечеря за двама с ползване на басейн,фитнес и сауна цената беше 69лв всичко (ваучер взет от сайтовете за грепаво пазаруване намален от 140лв). Предполагам, че за сватба ще правят още по-големи намаления. Хубаво е да се провери като вариант все пак Боровец е оборотен зимата ,а не лятото. Пътя до там е хубав и е много красиво с тез големи борове  butterfly
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #8 -: септември 01, 2011, 13:00:48 »

 Мисля, че се заблуждавате или фантазирате. Ако средната цена на куверта в София е 40 лева, и ако цената е в пъти по-ниска, то би следвало нощувка и куверт в Боровец да е примерно 5 или 10, или 20 лева..... Нали се сещате ,че при тази цена в Боровец сватби в София няма да има. Поне така аз мисля. Нека да не забравяме, че вечеря е едно, а сватбена вечеря друго.
« Последна редакция: септември 01, 2011, 13:02:31 от Pachoran » Активен
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #9 -: септември 01, 2011, 13:07:49 »

Гледахме едно място близо до Сливница , Алексиева къща, там обаче е много малко и ресторанта и няма никаква градина, нощувката беше 15лв, в Бърдото в Брезник също беше толкова, а ако запазим целия хотел ще падне на 10лв, за куверт ни искат 25-30лв, като в него е включен и 100гр. алкохол, та в този случай нямам нищо против да поема престоя на хората, защото ни излиза макс 40лв., като куверт в София. Около София не са много тези места , обаче съм сигурна че има и други , за който просто ако е не ти каже някой ,няма как да разбереш за тях.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #10 -: септември 01, 2011, 13:10:53 »

Pachoran
Така на изуст не може да се говори,просто трябва да се провери ....
,, че вечеря е едно, а сватбена вечеря друго,, да така е,но в случая не виждам разллика защото вечерята там ни беше на шведска маса,което е доста по-обилно от сватбена вечеря...
« Последна редакция: септември 01, 2011, 13:16:19 от fashion » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #11 -: септември 01, 2011, 13:12:34 »

aniiliqnova
И двамата ли сте от София? Защо не направите сватбата там откъдето са ви повечето роднини,така ще ви е по-евтино и ще спестите доста от хотел.
Активен
aniiliqnova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #12 -: септември 01, 2011, 14:50:31 »

fashion
аз съм от Монтана , той е от София и гостите са 50/50, така че 50 човека ще трябва да пътуват, ако е в Монтана ,там нощувката е 50лв, и това съм го мислила обаче ще трябва гостите ,които ще пътуват до Монтана сами да си платят престоя,което предполагам ще откаже голяма част от тях, все пак една сватба си е свързана с разходи както за нас ,така и за гостите:)
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #13 -: септември 01, 2011, 17:27:35 »

Pachoran, мисля, че е време да спрете да давате "компетентни" мнения! Имам оферти от Боровец, защото аз самата проучвам за сватба там. Един от хотелите е именно хотел Iceberg. Достатъчно деликатна съм, за да не публикувам цени и оферти, и никога няма да дам мнение или съвет, ако не съм сигурна в него... Като обобщение цените на кувертите в повечето хотели там са на 1/2 от София. За престоя на гостите има пакетни цени и отстъпки + по-ниските цени през летния сезон. А до колко няма да има сватби в София, и всички ще се женят в Боровец, ставате смешен!
P.S. Първо проверете колко струват кувертите в София, защото 40лв не е средната цена, а по-скоро минималната /естествено зависи какво се търси/  Wink

« Последна редакция: септември 01, 2011, 17:29:45 от Josephine » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #14 -: септември 01, 2011, 18:20:23 »

Видях, че дискутирате цени на нощувки и куверти извън София. Аз знам едно място за нормална, приемлива, не много луксозна сватба на около 15-20км от София.Куверта е под 30лв, нощувката е около 20лв. Знам и един доста таен хотел в София, с нощувки от 15лв, но не се намира в центъра, в покрайнините е , западните райони. Понеже тука е пълно със сватбени агенции - лъжебулки , а и напоследък доста зачестиха нападките срещу професионалистите - инфо само на заинтересуваните и лично по телефона.Телефонът ми се намира лесно.Успех в търсенето.Иначе има много варианти за сватба извън София, даже в сватбения център - Младост има готови предложения.
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines