Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 04:17:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 183008 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: февруари 17, 2012, 11:48:47 »

Свкърва тука има доста инфо ако нещо ти помогне http://www.handmade-bg.com/2010/04/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F/
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #196 -: февруари 17, 2012, 12:08:00 »

 О, Краси, колко красива първомартенска картичка!  give_rose Страхотна е!
 
 svekarva, виж дали тези схеми няма да ти свършат работа за направата на шевицата :

http://rodna-vjara.narod.ru/zanajati/shevica/shevica.htm

http://www.coatsbulgaria.bg/Stitching/Howtos/Stitching+How-Tos.htm

 В моето семейство има традиция жените да бродират, мен също са ме учили. Гледала съм и от книги (даже на първия линк схемите са точно от една по-стара книга). Изобщо не е сложно, ще се поупражняваш малко и ще стане. А и ти си много сръчна и бързо ще разбереш кое как се прави  smile
 Аз лично бих носила дреха с български шевици. Дори имам такива блузи, бродирани по-стилизирано от обичайното и приложими и в ежедневието. Не се колебай да направиш такъв подарък на детето. Това е един чудесен спомен и според мен ще се радва да я облече при подходящ повод  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #197 -: февруари 17, 2012, 13:43:04 »

michelle, чак скочих от радос! Точно този кръстат бод е.....Леле, толкова се рових из нета, друго си е младото и ученото  give_rose Имах и аз такава книга, ама е отишла по мазета и кашони. Ще започна да се упражнявам и ще видим как ще потръгне.
Аз също имам блуза /и то копринена/ с българска бродерия. Майка ми я бродира и ши цяло лято. Завършила съм немската езикова гимназия в Бургас и това беше официалната ни униформа. Пазя я за някоя внучка.  Wink
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: февруари 17, 2012, 16:30:39 »

Привет момичета, отдавна не бях влизала в темичката и май доста неща съм изпуснала  badgirl Май месец ми предстои да стана леля на малка госпожичка. Майка ми много обича да плете нещица на една кука и сега в очакване на първото си внуче се е втурнала да му прави дрешки чак до ученическите години  randma Моята роля разбирасе беше да намеря интересни моделчета и идеи за плетивата. Направих ви малко колажче с по-инетересните идейки. Аз успях да се науча да плета само простички неща, но мисля сега покрай направата на мартенички да вложа старание с куката. Имате ли вече идейки за мартенички? Ааа и да не забравя  give_rose Краси, картичките за първа пролет са много нежни и красиви!


* crochet_baby stuff_.jpg (75.51 KB, 608x365 - видяно 897 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 17, 2012, 22:53:27 »

Здравейте! Чета, чета тук и се възхищавам на уменията и идеите ви, страхотни сте всички! good
Аз от около два месеца се захванах в квилинг. Оказа се, че не е толкова сложно, по-скоро е пипкаво pleasantry Но пък ми доставя огромно удоволствие. Разбира се, има много какво още да се желае, но все пак в галерията си качих снимки на първите си квилинг картички smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #200 -: февруари 19, 2012, 14:14:11 »

Отдавна бях обещала да покажа заигравките си със самосъхнеща глина smile



Как ви се струват?
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 19, 2012, 15:54:41 »

Браво,Киви,доста добре са ти се получили  good
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 23, 2012, 11:02:35 »

Здравейте  момичета:) На  скоро  най-добрата ми  приятелко  роди момченце.Замислила  съм да  направя  някой нещица (бебешки  дневник и кутийки  за първо зъбче,коса и  още  нещо).Тъй като  около мен  само момиченца,нямам  много опит  с момченцата.Дайте  съвет  какво мога  още д а направя blush
Ето и  първото нещо  ,което направих  за малкия пич - поздравителна  картичка


* 22022012835.jpg (55.54 KB, 294x391 - видяно 4936 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #203 -: февруари 23, 2012, 19:03:04 »

 bamce, нали няма да ми се сърдиш? Ама и тази картичка е за момиченце с тези китки, само дето е синя. Направи камионче или автомобилче, самолетче също става...Иначе момченцата бебета не се отличават много от момиченцата. Аз на моя племеник подарих бебешки метър- да отбелязват как расте. Много майки купуват /или майсторят/ подложки за отпечатване на краче и ръчичка. Кутийката е много добре good. Може да измислиш и някаква нощна лампа, да го виждат в тъмното. Не забравяй приятелката си - подари и нещо съвсем женско и само за нея. На бебето всички му подаряват, майката има по- голяма нужда от твоето внимание, щом ти е близка приятелка.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 23, 2012, 22:31:20 »

Не  се  сърдя:) Аз  като  ви казвам ,че  не ми идват  на  акъла камиони  и самолети,не ми  вярвате :)Ще  направя  втори опит с камионче smile надявам се  да  се получи.Тази мислех  да   е  адресирана  към приятелката ми,да е  с посвещение  за  нея.
Свекърва можеш ли  да ми разкажеш  малко повече за  тези подложки  за  отпечатване на краче  и  ръчичка? За  сефте  чувам за  такова нещо.
Мислех  да му  направя  одеалце,подобно  на  твоето, с името или  инициалите му.
За  приятелката ми  също мисля  да  направя  нещо ,само  за нея:)
И  още  нещо:какво  събират майките от бебето.Мисля  кутийките  да  са с  буквите  на  детето.Той  се  казва  Явор икутийките  да  са  4-тири:За  зъбче,за косичка,за  чорапче(например)... :huh:Дайте  съвет какво още  е ценно ... blush
« Последна редакция: февруари 23, 2012, 22:39:12 от bamce » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: февруари 24, 2012, 00:26:02 »

bamce, мисля, че много мами обичат да пазят и неща като първата обувчица, гривната от раждането, първата рисунка, снимка на първата усмивка, предмета пипнат на Прощъпулника (ако е по-малък де, представяш ли си да пипне стария телевизор, мисли му после за кутийка Xixixi), бебешкия дневник, даже някои и пъпчето и теста за бременност (ужас, angry) и такива му ти работи. Сега ми хрумна и първата играчка (тези, които пеят или се слагат над люлката), първото мече, биберон (първи или последен)... Но не знам колко са големи тези кутийки де.  smile

Свекърва можеш ли  да ми разкажеш  малко повече за  тези подложки  за  отпечатване на краче  и  ръчичка? За  сефте  чувам за  такова нещо.

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8433&cat=54
http://www.bebence.com/index.php?main_page=index&cPath=34

Svekarva, това ли имаше предвид?
« Последна редакция: февруари 24, 2012, 00:55:16 от Ariel » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: февруари 24, 2012, 00:41:01 »

Момичета, аз искам да питам точно за рамките с отбелязано краче или ръчичка на бебето. Някъде бях чела от какво ги правят, но просто не мога да намеря къде беше.  scratch one-s head Купуваше се от книжарница, но ... друго не помня!  pardon Аз искам сама да си го направя - с отделение за ръчичката, за крачето и за снимка, т.е. тройна рамка. Намерила съм си много интересна техника за самите рамки. Но не знам каква е тази смес, в която се отбелязва отпечатъка. Помагайте!  give_rose

 Offtopic Ariel, не намирам нищо ужасно в това да си запазиш положителния тест за бременност! Това нещо ти е донесло такова щастие, че...  pardon Пожелавам ти и ти скоро да имаш такъв (или когато пожелаеш) и ще разбереш за какво ти говоря.  smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #207 -: февруари 24, 2012, 08:01:31 »

Гипс. А може и на пластелин да си го направиш и после да напълнеш с гипс, така вече става 3Д:))
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #208 -: февруари 24, 2012, 08:33:31 »

Ariel , да, точно това имах предвид.  Bravo Колежка прави за първото си внуче. Ние по Коледа "майсторихме" картички с отпечатък от ръчички с акрилни бои. Дадох и 2 туби с бял и зелен цвят, тя купи и червен - за семеен отпечатък от мама, тати /защото е свекърва  Wink/ и бебка. Отпечатъците са върху луксозен картон, после беше ходила в ателие да сложат някакво специално стъкло и да налепят мидички, че СЛУЧКАТА се случила на морето. Боята се мие много лесно, дори и да е по- гъста.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #209 -: февруари 24, 2012, 12:39:11 »

По отношение на това кой какво пази от бебето: аз все още имам първите рязани косички и паричката, която всеки от тях е получил от първото си гостуване на 40-тия ден. А, пазя свидетелствата им от 1-ви клас, първите тетрадки и някои уникални рисунки /и двамата хич ги няма в ръчната работа/, и по една тетрадка, където съм им записвала "мъдростите". Имат си по един кашон и при всяко местене го разнасям. Пазя дрешките, с които са изписвани от родилния дом, за съжаление само един кат са /не съм купувала нови за втория/. Ето за това не съм се сетила, че може да се направи специална торба.
Аз подарих на нашето бебе също една торба- кукла, ще кача след малко снимка в галерията. Има глава, ръчички и крачета, пришити към нещо подобно на чувалче, с цип на гърба и закачалка на главата. Търбухчето се пълни с дрешки, докато бебето е малко, а после може да се ползва за възглавничка. Там бях сложила дрехите за изписването. После дълго време я ползваха. Купена е, но ти може да си я направиш, едва ли друг ще измисли нещо такова. Одеалце също е добър подарък, винаги има нужда, може да е цветово съчетано с количката /то е пролетно бебе и ще е често Вън/. Снимката е с чеиза на племеника, на куклата се виждат само главата и ръчичките. Котката е наша, не сме я подарявали, макар да ни се иска  nea
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines