Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 00:21:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 182926 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #150 -: февруари 02, 2012, 12:13:37 »

 svekarva, когато избирам подарък за "твърд природозащитник" (а и не само тогава  blush ), винаги поглеждам какви нови красоти са сътворили "100 овце" :
http://www.100sheep.eu/
 Ariel е "виновна" да разбера за тях  Wink Страшно съм й благодарна  give_rose Много съм доволна от всичките си поръчки, някои от които са си били чисто моя приумица. Шият сладки и чаровни на вид неща. Разгледай дали няма да си харесаш или да ти хрумне да ти изработят  Wink
« Последна редакция: февруари 02, 2012, 12:15:09 от michelle » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 02, 2012, 12:53:02 »

svekarva, благодаря за идейката за топките! Ще чакам и krasart да се включи с идеи, защото и тя като мен е в чужбина и може да ме насочи от какъв тип магазини мога да си ги взема около мен.

Напълно подкрепям michelle за 100 овце! Те са ми любимци! В последните месеци си взех сума ти неща от тях - направиха ми ги по мой модел и идеи, както аз си исках. И не е задължително да го имат на сайта и са бързи. svekarva, можеш да й избереш какъвто си искаш подарък от 100 овце и да го персонализираш - с името й или надпис от теб, с каквито платове си искаш, цветове и т.н. Например, щом е бизнес дама може да й подариш калъф за лаптопа по твой модел и желание. Или калъфка за книга пак по твой модел и желание (тези са ми любими, вече имам няколко). Или възглавничка с апликации. Една чудесна идея, (която не е точно за бизнес дами де  blum) е престилка за готвене с нейното име и някаква закачка - аз получих такъв подарък от 100 овце в моето любимо бледо зелено и супер много ми допадна!

cveta_d86, освен цветните аранжировки, които можеш и сама да си направиш за колата има и много други неща, които можеш да си сътвориш у дома с малко практика и въображение. Идеи много:



« Последна редакция: февруари 02, 2012, 12:55:02 от Ariel » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #152 -: февруари 02, 2012, 13:47:43 »

michelle,Ariel,kiwi, хиляди благодарности! Предпоследно /до 5-ти, когато и е рожденият ден, може да има друго последно/ се спирам на плетено пачуорк одеалце "за завиване пред телевизор" от 30 зелени правоъгълника 5х6 ширина х дължина. На всеки правоъгълник ще избродирам с различни цветове /аз съм по червената гама и зеленото ми е доста скучно  Wink/цифрите от 1 до 30 /последното ще е най- едро/. Имам доста останали стари прежди в зелено, може и да ги събера 30 нюанса, но и по магазините има. Аз не харесвам пачуорк, че ми навява спомени за беднотия  diablo. Майка ми все ми плетеше жилетки от стари разплитани, то и нямаше голям избор тогава, та все бяха шарени и с пресукани цветни конци. Дано тя няма такова усещане....Но февруари ми е доста напрегнат по отношение на подаръци - три броя родени до 18-ти водолея: снахата, жената на брат ми /става на 40/и детенцето и. Всяка идея ми е полезна!
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 02, 2012, 13:57:58 »

svekarva, Ariel благодаря ви много дадохте ми страхотни идеи smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 02, 2012, 14:28:25 »

Ariel ако не откриеш такива топки пиши...тка ги има в слънголеда.Ще ти взема и пратя.
svekarva много ме кефи идеята за одеалото.А защо вместо цифри на бродираш "Одеалото на .......за сладки сънища"
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 02, 2012, 15:22:14 »

 ...или да  бродираш за  снахата:) На  скоро  гледах  един  сайт,където  от  стари пуловери правят  чанти.Така и  така  обича  рециклирането....А  защо  н е и изплетеш  и  шал и  ръкавици и  калцунки за  студените  дни ; )
Много ми  хареса  идеята  за одеалцето.
Относно предложението  на  свекърва  за  нова  темичка,бих  предложила  и  една  със заглавие Кой с какво може д а помогне.Много  съфорумки  търсят  по  нещо ,като на  заем,а  вие (ние)  всичките умеем  да правим  по  нещо -  свекърва  плете,гучи прави  картички и  други  неща,аз  също  се  занимавам  с разни  щуротии,а  и много  други.Аз  напримерно не мога  да плета,направо  ме  хваща нервата.Ако искам  ншкой  да  ми помогне или  да  ми  го изплете така  ще мога  да  го намеря по-лесно  ,вместо  да  се  лутам из  темите.Незнам дали  ще одобрят  предложенията,надявам  се  да.Какво ще  каже  Гучи по този  въпрос?
« Последна редакция: февруари 02, 2012, 15:24:55 от bamce » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #156 -: февруари 02, 2012, 16:02:51 »

 Е, svekarva, недей да свързваш патчуърка с бедност  Wink Сега даже е модерно и има луксозни негови варианти  Wink А изплетено изцяло или частично може да бъде просто страхотно.  Виж :

 Сигурна съм, че можеш да сътвориш нещо много красиво  give_rose Ще чакам резултата  smile
 Няма да ти лесен февруари - толкова много рожденници  girl_impossible
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 02, 2012, 16:44:28 »

...или да  бродираш за  снахата:) На  скоро  гледах  един  сайт,където  от  стари пуловери правят  чанти.Така и  така  обича  рециклирането....А  защо  н е и изплетеш  и  шал и  ръкавици и  калцунки за  студените  дни ; )
Много ми  хареса  идеята  за одеалцето.
Относно предложението  на  свекърва  за  нова  темичка,бих  предложила  и  една  със заглавие Кой с какво може д а помогне.Много  съфорумки  търсят  по  нещо ,като на  заем,а  вие (ние)  всичките умеем  да правим  по  нещо -  свекърва  плете,гучи прави  картички и  други  неща,аз  също  се  занимавам  с разни  щуротии,а  и много  други.Аз  напримерно не мога  да плета,направо  ме  хваща нервата.Ако искам  ншкой  да  ми помогне или  да  ми  го изплете така  ще мога  да  го намеря по-лесно  ,вместо  да  се  лутам из  темите.Незнам дали  ще одобрят  предложенията,надявам  се  да.Какво ще  каже  Гучи по този  въпрос?
Аз нямам нищо против...ама трябва хубаво да формулираме темата ,че иначе всеки ще почне да пише за всякакви неща.Там може и да си подаряваме някой неща.Например в един форум си подаряват разни готварски неща....наример купила си е нова готварска джаджа и си подарява старите,подаряват се лекарства и т.н.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #158 -: февруари 02, 2012, 16:52:40 »

Ей толкова движение в любимата ми тема smile

Аз също харесвам идеята за тема за взаимопомощ, но може би трябва да поставим една такава във всяка голяма тема - Примерно в За Нея - Съвети и размяна на разни сватбарски джаджи, аз примерно имам повечко късметчета мога да ги подаря на някой smile, Една Готварска ....

Не мога в момента да го измисля детайлно, но се надявам да схванахте идеята.
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #159 -: февруари 02, 2012, 17:26:00 »

Steli4ka, Ariel   give_rose
Ariel по принцип си пазарувам от хоби магазини, но в случая беше студ голям и успях да стигна до кварталната книжарница-там имаше беден избор, но успях да си подбера 2 топки дето да паснат. Иначе съм виждала тука и по големите супермаркето да продават, но чехите много си майсторят разни неща и като наближи празник заливат магазините с какво ли не. Незнам в Холандия дали е така  crazy

Свекърва идеята за целуващата се двойка ми допада, но исках да ти напиша и от опит че кумовете имат дъщеричка, за 3-я й рожден ден и бях пратила 5 комплекта гердан с гривна дето ги нанизах у нас  (купих шарени перлички нанизах на ластичка тънка и безцветна и за една вечер бях готова)и тя направо се побърка от кеф. Вярно пишеш че детето на 2 ще става може още да не е на вълна рокли, принцеси гердани и гривни, но ти си знаеш най- добре. Аз за тазгодишния рожден ден на сладуранката съм решила да правя корона smile отделно пратих пари майка й да и избере и купи нещо от нас, но искам и аз като тебе да добавя личен почерк smile

Сега се сетих че й бях правила и 2 фиби и една филцова гривна:




За снахата:
обича ли да чете? книга или примерно киндъл (електронна книга със специална технология която наподобява страници и мастило, не натоварва очите, а и малко или много е еко понеже събира сума ти книги и така имаш книга за която не са отсечени дървета за направата на страници, вместо един ред с книги у дома това заема много малко място, знам че беше писала че живеят натясно май )

фотосесия: снимките са вечни smile  една наша съфорумка снима в щатите и скоро видях в блога й снимки на една сгодена двойка (не от самия годеж- просто хората са си направили фотосесия http://ellietonev.com/blog/2012/01/31/dominika-and-renes-engagement-session/)

Обича ли да е навън сред природата- ваучер за някаква екипировка дето тя да си хареса мери и избере, одеялце за пикник ако си нямат и ако мислиш ще ползват. ваучер за някакъв курс- по йога, по медитация и разни такива

Билети за концерт на любими изпълнители
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 02, 2012, 17:33:33 »

Довечера ще ти пусна снимки и на гривничките и фибичките дето ги правих по идея на Краси за моята племенница.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #161 -: февруари 03, 2012, 13:01:14 »

Много, много благодаря! Не съм очаквала, че непознати хора /е, виртуално познати/, може да са на "моя вълна"  give_rose. Подаръците са измислени, а това е най- трудната част. За снахата /жената на брат ми също ми е снаха/ на 40 и Мартин /за съжаление момиченца няма до трето коляно в рода, та фибички и герданчета ми са само мечта/ решихме с майка ми да им подарим фотосесия. Нямаше да се сетя никога сама. Майка и син си падат по тази част и вече имат 2 фотосесии. С голям зор замъкват и брат ми  Wink, но те двамата позират като опитни модели. Имам двата диска, та ще влезна във връзка с фотографката им, да кажа, че ние ще платим. Ще поднеса идеята, опакована в нещо ръчно изработено. Вероятно празна рамка за мама, че да си сложи вътре някоя снимка, а за малкия - нещо, с което да се снима /дано куклите станат хубави, може да са като Пижо и Пенда, нали скоро идва и Първи март/. За моята си снаха все още мисля да е одеало - все едно как ще го нарека /за спане, за пред телевизор или за пикник/. Накарахте ме да харесвам и аз пачуорк в зелено  Wink. За да не изглежда като от стари прежди и да не напомня за бедност, ще ползвам не повече от 3-4 нюанса, които да са "тон в тон", а гамата ще е ориентирана към цвета на покълнало жито /както е на прегънатото одеало/, че така и на мен ми харесва и ще го плета с удоволствие. След работа тръгвам по магазините за прежди. Онова прегънато зелено одеало много ми харесва, защото ще стане по- бързо, но не ми се вярва да намеря такъв плат. Ще погледна все пак за полар или плътно трико. Още един път - благодаря.
Споделям идеята за тема "Подарявам, заменям...." за големите раздели. Верно, че може да избие в нежелана посока, ама имаме опитни модератори. "Какво да подарим на роднини и познати" да е само за раздел Кафе или чай, че да не се бърка със сватбени подаръци. На мене ми беше много интересно и полезно мнението на Ина от темата за Марта по отношение на подаръците по принцип.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 03, 2012, 14:34:24 »

Краси, благодаря за идейките!
gucci, благодаря ти много за предложението! Аз ще разгледам тук-там да видя дали мога да си намеря такива топки и ако не, ще се възползвам!
svekarva, според мен асоциацията между пачуърк и бедност се е променила през последните години, поне в съзнанието на по-младото поколение. Аз си поръчах огромно цветно пачуърк покривало за огромното ни легло за през деня, както и двойна дълга възглавница в същите цветове, които обожавам, а котката ни още повече и нито за момент не ми хрумна тази асоциация.  smile Така, че смятам, че подаръкът ти ще е повече от чудесен! Аз лично си имам няколко одеялца за пред телевизора и ги обожавам, но те далеч не са толкова хубави като тези на снимките! Снаха ти е късметлийка!  give_rose
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 03, 2012, 16:51:34 »

  и  на мен много ми  харесаха  сгънатите  одеалца  от  снимките,чак и на мен ми  се  прииска  да  си имам едно  такова метнато  на  дивана smile Идеята  за  голяма  възглавница  също много ми  хареса.
Моля споделете когато направите  новите  темички pleasantry
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 03, 2012, 22:50:53 »

bamce, понеже каза, че ти харесва идеята - eто я много дъъъъългата възглавничка в тон с пачуърк покривалото ни за легло (то не е на снимката де):


 chee
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 22:53:18 от Ariel » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines