Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:35:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 182786 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 04, 2011, 20:35:52 »

kiwi моля те пусни снимка на опаковката и ме носочи каква е цената и каква е разфасовката.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #46 -: ноември 05, 2011, 12:01:01 »

Марката е DAS,  500гр когато е мокра, цената беше към 3,50 ама това все пак е Метро, не помня дали е със или без ДДС. На самата опаковка има снимани 2 ръце които мачкат глинена топка в керемиден или в бял цвят, а в 2та си края е червена, там само такава имаше, сега не мога да  я снимам.
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #47 -: ноември 09, 2011, 11:43:12 »

Най-накрая и аз се добрах до тука  smile Също минавам на коледна вълна и за хавлийката не съм се отказала. Стеличка ми помогна да измисля вариант та тея дни дано ми се получи smile
Междувременно искам да ви споделя един от последните си проекти-
Украса за 1-вия рожден ден на детето ми на тема книги и “Малкият принц”


Усмихнат ден на всички!
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #48 -: ноември 10, 2011, 12:40:23 »


И сега въпрос за следващия детайл, мога ли да си поръчам от някъде релефен печат с който от долу върху още мократа глина да сложа нашите имена и датата?


Като бях малка в училище ни показваха техника с линулеум, която може да ти свърши работа. Ето едно клипче за направата на собствен печат:

http://www.youtube.com/watch?v=ORkF27geNgc&feature=related

Видях клипче, на което върху картоф се режеше релефната повърхност  smile
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #49 -: ноември 10, 2011, 12:57:44 »

Мисля че такъв ефект е напълно постижим:


* clay.jpg (55.39 KB, 500x500 - видяно 358 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 11, 2011, 19:11:03 »

kiwi във всеки магазин в който изготвят печати могат да ти направят такъв.Има и по скъпи и по евтини.Зависи от печата.
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 13, 2011, 00:37:49 »

Краси, страхотен пост  Bravo Много изчистена и оригинална се е получила украсата. Най-много ми хареса картичката "книжка" със снимки, браво за идеята  Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #52 -: ноември 13, 2011, 16:35:56 »

Violet  ти ли си майстора на тези сърчица?

Как се оцветяват и отгоре слагаш ли лак? Този върпрос е и към Стеичка, знам че и ти беше правила подобни фигурки smile

Страшно изобретателни сте всички в тази тема smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: ноември 14, 2011, 09:43:26 »

krasart, ще ползвам някои идеи за Коледното тържество на децата от фирмата ни. Макар да не е точно тук мястото, моля да ми кажеш на какво децата се зарадваха най- много. Нашите са средно около 3 годишни.
Сега имам по- спешен въпрос към всички майсторици. За годишнината от сватбата на сина ми - приемам я по класификацията като памучна - съм решила да им направя подложки за чинии /това, което се слага под чиниите, върху покривката/. На светло кремав плат съм избродирала вече елхичките от поканата - на нея с було, на него с цветчета на ревера, както беше на плейскартичките. Има ги на снимки в галерията. Сега остава цялостното оформяне. Купила съм същите цветове плат като конците, тъмно зелено на елхичките и бордо, като тичинките на цветчетата. Идеята е да стане и малко коледно, сватбата беше на 23-ти декември и темата беше Коледа. От платовете зелено и бордо ще направя двулицева покривка за масата, че да стане комплект. Не ми идва на ума обаче, какво да правя с подложките. Мога да ги подплатя с някой от цветовете, но се чудя дали да ги обкантвам и разкрасявам. Има веревни ленти за обточване и панделки в същите цветове. Искам хем да не е много шарено, хем да не е и много семпло. Ще съм ви благадарна за всякакви предложения, но да са до края на седмицата, че трябва да ги пращам поне месец преди датата!
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #54 -: ноември 15, 2011, 00:30:54 »

Благодаря на всички за коментарите и комплиментите!  give_rose

svekarva ние празнувахме в много тесен семеен кръг и децата бяха 2 - моето на 1 годинка и на кумовете на 3 и половина. Тъй като досега нямам много наблюдения върху малки деца освен от моето smile ми е трудно да кажа. Дори се чудех дали детето на кумовете ще се чувства добре, понеже незнам какво харесват 3-4 годишните. Обаче подходих така- избрах ресторант с детски кът и там беше пълно с играчки, балони и шарения и 2-те деца бяха във възторг. Имаше подаръци и за двете деца, но като че ли момиченцето на кумовете по-разбираше и се зарадва, отколкото моето. Също установих, че и двете деца се радваха едно на друго повече отколкото на нас възрастните и не на последно място се зарадваха на хапването- момата на няколко бонбона, а моя мишок на едни солети smile Извода ми е- децата се радват на деца, на игри (може да наемете аниматор), на лакомства и на подаръци предполагам .

Относно чуденката ти... Какво харесва снахата- по- семпло или по- шарено? Направи го така както тя го харесва понеже тя ще го ползва, обиновено мъжете нямат отношение към декорацията и вярвам и сина ти ще го оцени, но снахата ще въведе подаръка в експлоатация Wink Аз лично се водя от моя вкус и съм за по- семпло. Бих го подплатила със светлокремав плат без никакви други декорации, и освен за Коледа по-късно подложките ще могат да се ползват и за други случаи ако се обърната само на кремавата страна.
Нещо такова ми се върти в главата:
http://www.daringideas.com/for-the-christmas-table.html


Друга работа е и какви чинии имат и дали ще имат и друга украса на масата. Например ние имаме само оранжеви чинии и не седят добре с какво да е, а белите си ходят със всичко, но хич не се замислих като ги купувахме sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #55 -: ноември 15, 2011, 09:42:58 »

krasart.com, благодаря ти за снимката. Точно така си я представям и аз салфетката, да има нещо като кант за освежаване. В галерията качих снимка на една моя салфетка и парчето плат за подаръка. Салфетките ползвахме точно една Коледа /и ние сме женени по Коледа/, защото трите са с лекета от мазнина и вино, които не мога да изчистя по никакъв начин  sad. Сега, като ходих в Америка, занесох на сина човечетата и клонче, останали от сватбата, ако иска да ги сложи на масата на 23-ти. Не вярвам да празнуват вкъщи, вероятно ще излезнат на вечеря с приятели. Сигурно е обаче, че ще закусят заедно - правят го винаги. Надявам се тогава да ползват салфетките....Чиниите им са бели с няколко цвята зелено /зеленото е любимият цвят на снахата/. Коледната им украса сигурно ще е само загатната. Живеят в доста тясна квартира и елхата обикновено я изнасят пред входа. Всички май си падаме по семплото и изчистеното, но понеже ще е сутрешно, на мене ми се иска да е свежо и не много официално. А, синът ми винаги приготвя закуската, трябва да представя нещата така, все едно идеята за маса, напомняща сватбата е негова. Кой би се радвал  да започне деня с мисли за свекърва си  beating.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #56 -: ноември 15, 2011, 12:56:15 »

Понеже не мога да кача снимка на глината, която купих от метро. Давам линк към Слънчоглед:
http://www.slanchogled.com/sunflower/Product-Das-%d0%a1%d0%b0%d0%bc%d0%be%d1%81%d1%8a%d1%85%d0%bd%d0%b5%d1%89%d0%b0-%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d1%8f%d0%bb%d0%b0-500-g._2853.aspx
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 15, 2011, 22:47:27 »

Gucci, не сми се спами темата, но не мога да не кажа, колко са хубави свещите smile
Няма ли отделна тема за коледните украси, както миналата година?? Трябва да се разровя, та ето коледни украси ще сложа и тук.... за да не е напълно празен поста, че не обичам хич постове като ЗАПИС smile


Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #58 -: ноември 15, 2011, 23:50:02 »

Violet  ти ли си майстора на тези сърчица?

Как се оцветяват и отгоре слагаш ли лак? Този върпрос е и към Стеичка, знам че и ти беше правила подобни фигурки smile

kiwi, снимката е от Google,но моя колежка ни направи мартенички от бялата самосъхнеща глина. Беше си играла с вилица, с различни брошки, пръстени и всичко по-твърдо, което й беше минало пред погледа и беше направила много интересни релефи и отпечатъци. Ако ще ти е от полза, взаимствай идеята. За рязане тя беше ползвала капачка от нещо, но и формички за сладки вършат прекрасна работа.
Ако държиш да запазиш някакъв цвят или лъскаво покритие като лак,  пробвай следната технология:
След като ти изсъхне глината можеш да си смесиш в една капачка малко темперна боя в желан цвят и малко C200, ако не искаш цвят- само С200- то остава прозрачно след като изсъхне, а цветовете на боите стават по-ярки и се запазват във времето. Ако не желаеш плътен цвят, а като на картинката по -горе, след като минеш слой с боята с едно парцалче позабърсваш повърхността докато е още влажен цветния пласт. Боята остава само в по-длъбнатите части. Винаги пробвай на по-малко парче преди да подхванеш масовото количество smile
« Последна редакция: ноември 15, 2011, 23:51:44 от Violet » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 16, 2011, 08:31:48 »

Аз вече почнах коледните картички.Направих десетина и ги занесох на една приятелка вчера.Тя има магазин и каза че ги е продала и иска да и направя още.Много съм щастлива и почвам да творя коледно.Е не можах да ги снимам но следващия път и това ще стане.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines