Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 00:15:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 182902 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 11, 2012, 00:17:13 »

Само аз ли не мога да отворя и видя новия раздел  sad

потребителя трябва да има повече от 50 мнения за да види новият раздел.
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #181 -: февруари 11, 2012, 00:22:45 »

Мерси Гери  give_rose

ами нищо ще почакам малко тогава... и май само аз ще си остана в тази тема  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 11, 2012, 09:45:41 »

Краси със стария си прфил няма да имаш проблем.Освен това там пишем само за материали за размяна и подаряване,така че няма да станеш сама в темичката.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 11, 2012, 18:31:23 »

определено,няма  да  е  сама:)
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #184 -: февруари 13, 2012, 16:25:52 »

В последно време ме е заляла музата да творя и от подръчни материали си направих 2 страхотни рамки за снимки.
Използвах стари, отпадъчни летвички, които бяха за изхвърляне, но аз си ги харесах и ги сглобих в различна форма. Лепих с топъл силикон. Летвичките са тънички и силикона ги захвана здраво (понеже  имах съмнения, че топлия силикон лепи дърво).
Облякох рамките с една много тънка хартия, като оризовата, имам я в различни цветове ( не помня вече от къде, ама аз все събирам подобни "джучки"  blum blum)... Предварително я намачках, за да изглежда по-фешън  pleasantry pleasantry
Розовата рамка украсих със звездички, имам такъв перфоратор и се получи много сладурско, а синята украсих с миди събирани от морето, а белите ленти са ми от една ролка, прилича много на сезал (пак не знам защо съм си я купувала, но имам една кутия такива материали)... Та, това е от мен, ето да ги видите...

П.С. Все се каня да си снимам по етапно творческия процес, но обикновено винаги се получава на бързо, непредвидено, в миг на творческо опиянение, за това и обесних така подробно в поста си.  give_rose


* CIMG9837.JPG (70.41 KB, 300x399 - видяно 2443 пъти.)
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #185 -: февруари 13, 2012, 16:28:48 »

ето и синята...


* CIMG9836.JPG (44.69 KB, 250x188 - видяно 2415 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #186 -: февруари 14, 2012, 13:16:00 »

Моите трудове вече са в галерията  Wink, да се надяваме, че снахата ще е доволна - ако не за друго, то поне, че е зелено! От моя страна, удовлетворението от подаръка се изразява в символиката от 30-те квадрата на възглавниците и годините им, както и от факта, че ще мога да разширя асортимента на пачуорка, защото имам останали парчета от същите платове. smile. Снимала съм и служебните цветя - Каланхое и Кливия от офиса ни, понеже аз се грижа за тях. Те са моята гордост, цъфтят в стая със северно изложение по няколко пъти в годината и със снимката ще отида да се похваля в съответната тема.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 14, 2012, 13:20:28 »

svekarva, мога само да кажа уау! И да те поздравя за бързата работа и за прекрасния резултат. Ах, как обичам бледо зелено! Много хубаво се е получило, смятам, че всяка снаха би била трогната от вниманието към детайла, символиката и любовта ти!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 14, 2012, 14:16:27 »

Ех svekarva де да ми беше свекърва.Прекрасни са.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #189 -: февруари 14, 2012, 14:55:19 »

Ariel, gucci, благодаря ви! Благодаря и на всички останали, които се включиха с идеи и коментари. Февруарските подаръци са решени и идва ред на 14.04, когато Мартин /детенцето на брат ми/ има имен ден. В галерията имам една снимка - колаж /качеството хич не е добро/ на баща и син, която доказва, колко много малкият не прилича на майка си. Ризката на брат ми е с българска бродерия, бродирана е от баба ми за майка ми. После съм я носила аз и естествено брат ми. На снимката е официално пременен, защото има имен ден /точно тогава беше болен от шарка, виждат се пъпките  sad/и е на 2 1/2 годинки. От ризката майка ми е запазила само якичката, мога да взема модела. Замислила съм да избодирам нова до април. Бродирала съм само един път българска бродерия през живота си и то на една кърпичка. Има ли тук фенки или някой с опит да ми помага за това? Ще ми трябва и кройка на ризката, ще отида в новия раздел за взаимопомощ  Bravo. Може и стара ризка, която да разрежа.
Дали си струва? Дали хората, които не се занимават с ръчна работа оценяват труда ни, дали не си мислят, че само искаме да спестим и затова го правим сами?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 15, 2012, 10:28:00 »

Аз не мога да помогна с кройката на ризата, и с бродерията не мога да помогна...Бродирам само гоблени и БГ мотиви не съм бродирала до сега, макар че ми се иска...

Относно ръчния труд - мисля, че са малко хората, които не оценяват това. Наистина, понякога е дразнещо, когато (пример) приятели идват у нас, виждат ме да оцветявам някоя картинка за картичка и ми казват - еее, то това и аз го мога...Еми ОК, сигурно го можеш, ама не си седнал да го правиш ;-) И после идваш да ти правя картичка за сватба примерно... nea Така, че...реално и тези хора ценят ръчната изработка girl_wink

Не мисля, че някой ще си помисли, че го правиш за да ти е по- евтино...то даже понякога да изработиш нещо ти идва по- скъпо, отколкото да го купиш pardon
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #191 -: февруари 16, 2012, 00:02:24 »

svekarva браво  Bravo и зеленото е супер цвят! относно питанката за оценка на ръчния труд- има хора и хора- едни ще забележат, на други няма да им направи впечатление- прави това което тебе те прави щастлива и по начина по който на теб ти харесва. майка ми все ми казва "И слънцето що е слънце, не може навсякъде да огрее". Все ще се намери някой да си помисли че искаш да спестиш и затова така го правиш, но в същото време ще се намери и такъв дето да ти каже "Страхотно е! Наистина ли намери време и го направи за мен! "

А мислила ли си да купиш готова ризка и само да добавиш бродерията. Сега се сещам май бях гледала някъде едни якички дето само се слагат допълнително на ризата. Може ли да използваш твоята якичка по такъв начин?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: февруари 16, 2012, 18:43:23 »

Наистина  свекърва  за  завиждане  си:)Страхотни  са.
Аз  също мисля ,че да  купиш  ризка,ще  ти  е много по-лесно  от колкото  да  кроиш.Васе  пак  при коенето има  значение  какъв  е платът,на  къде  върви нишката  и  т.н.А  и  шиенето  на риза  не е  лесна  работа,особенно яка.Може  да  си  вземеш  и някоя  трикотажна  блузка,към която  да  пришие  трикотажна  бродирана  якичка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: февруари 17, 2012, 09:29:08 »

Благодаря ви момичета, но за да ми помогнете повече, май трябва да дам по- точна информация. Якичката, която е запазена, не може да се ползва - много е стара и пожълтяла, все пак са я носили 2 поколения. Не ме е страх от шиене на ризка  Wink, само да имам кройка /ако е без "столче" яката е лесно/. Преди 35 години направихме с майка ми такава риза на детето на приятелка, омъжена в Австрия и стана страхотно. Аз ших, но майка ми бродира. Когато се бродира на дреха, това се прави на само скроена дреха, отгоре се слага канаваца /плат, който после се изнищва/ и чак тогава се шие, че е много по- лесно така. Имам копринен плат от "едно време", имам и поплин /не съм сигурна така ли му е името/. Остава въпросът с бродирането, че майка ми вече не може.  nea. Но пък тя смята, че може да се бродира и като кръстчета, та ще опитам. Бродериите са не само на яката, а както се вижда от снимката и на двете предници, и на маншетите. Вчера, в една книжарница видях изложба на работи с българска бродерия. Оказа се, че имало клуб на бродиращи. Ще ги издиря, даже ако става, ще поръчам да ми я избродират.
Все още се чудя, дали си струва и макар и  Offtopic ще попитам вас, не се сещам къде другаде.
Приятелката ми в Австрия обличаше децата си с дрешки с българска бродерия и то на най- големите празници, за да се покаже и изфука пред австрийците. Там си имат традиции, задължително си шият национални костюми и се "кипрят" по празници с тиролски носии. Тук никой не носи, не ми се иска да правя нещо, само заради една снимка. Вие бихте ли облекли на детето си такава ризка?
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #194 -: февруари 17, 2012, 11:21:22 »

Ааааа сега зацепих аз- ти искаш точно копие на ризката от снимката.
За обличането- аз съм за и мога да го облека за някой случай (не като всекидневно) стига да не е някоя много натрапчива бродерия която да изпъква силно. Коприна не бих му сложила- МРАЗЯ ДА ГЛАДЯ и така и ще си седи в гардероба неносена. Иначе само да порасне още малко и почвам да го водя на народни танци заедно с мен в един танцов състав дето тропах тука преди да забременея smile  Там със сигурност ще му обличам такава ризка  Wink

Да не е съвсем  Offtopic
Моите картички за 1 Март, които ще отпътуват в понеделник. Снимки и обяснения за заинтересованите ТУК


Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines