Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:52:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Таблетки за миялна машина  (Прочетена 89810 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: август 25, 2011, 14:09:55 »

Имам проблем с избора на таблетки за миялна машина.

Преди няколко месеца купих най-голямата разфасовка на Finish, обаче от месец в чашите остават бели песъчинки. Все пак в къщи се кърми и малко се замислям, че приемаме този химикал.
Проблемът не е в миялната, в това съм сигурен. Таблетките ги държим в шкафа под мивката, за да са близо до миялната машина и далече от котката  smile

Две години използвахме немски таблетки, но за съжаление дистрибутора затвори магазина. Преди Finish, бях взел Somat. Проблемът с тях е, че започнаха да се овлажняват след първия месец.

Дайте съвет?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 25, 2011, 14:24:50 »

Аз ползвам таблетките на Грюн Грийн , те са био таблетки. Измиват перфектно и дори и да остава нещо по съдовете от препарата, поне знам че не е химикал . Препоръчвам ги  good
Ето така изглежда кутията Има ги в Пикадили, в Кауфланд трудно се намират.
« Последна редакция: август 25, 2011, 14:30:49 от leni_beni_ » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #2 -: август 25, 2011, 14:30:27 »

Бях си взела таблетки от магазини DM с марка Denk mit и са перфектни ,никаква следа от нищо ,
Но в твоя случай май е по добре да вземете био таблетки както е препоръчала leni_beni_
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 25, 2011, 14:59:26 »

Аз ползвам таблетките на Грюн Грийн , те са био таблетки. Измиват перфектно и дори и да остава нещо по съдовете от препарата, поне знам че не е химикал . Препоръчвам ги  good
 Има ги в Пикадили, в Кауфланд трудно се намират.

Ще проверя и в двата магазина.

Надявам се да реша проблема. Иначе се налага да мия чашите повторно преди да ги ползвам. Пък и ми се струва, че остатъка е точно препарат.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #4 -: август 25, 2011, 15:09:05 »

И ние ползваме таблетките на ДМ, пробвали сме и Revolution, и тези с 5-те качества. Мият хубаво за без пари, но от известно време и аз забелязвам миниатюрни бели песъчинки. Значи определено не са подходящи за бебета.

Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 25, 2011, 15:14:59 »

Сега се досетих, че на близо до офиса има от тези магазини за паралелен внос от Германия.

Ще проверя и там какво има. Може пък да открия някакви свестни таблетки за миялна машина.

Преди миехме с гел, но не съм виждал отдавна от него по суперите. При тях чашите не ставаха толкова бляскави, но вършеше работа.
« Последна редакция: август 25, 2011, 15:16:30 от Teo » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 25, 2011, 15:19:00 »

На ДМ също има био таблетки, но не съм ги ползвала и няма мнение за тях.
Белите песъчинки може и да са от нещо друго , не от препарата  Wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #7 -: август 25, 2011, 15:23:35 »

Да не би гланца да е малко??в смисъл нали има регулация /поне на моята / на степени ???Пробвай от там или пък солта да не е хубава
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 25, 2011, 15:24:57 »

По скоро солта или замърсени/подпушени перки. Аз гланц не ползвам , за да не ми остават химикали по съдовете  good
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #9 -: август 25, 2011, 15:28:49 »

По скоро солта или замърсени/подпушени перки. Аз гланц не ползвам , за да не ми остават химикали по съдовете  good


Моята без гланц не тръгва да работи ,инъче и аз исках да спра да слагам но уви ... греда  sad
Много се отклонихме от темата smile
Сега друго ме навява в главата - таблетката не се разваря достатъчно ,зашото може би и тя е овлажняла както Тео беше споменал за наякви други таблетки на СОмат .. дали и  тези на Финиш не са поели влага...започваме да  гадаем ама няма начин трябва да си помогнем Wink

Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 25, 2011, 15:40:19 »

Добра идея! Като сменя препарата, ако останат песъчинките ще съм наясно от къде идват.   good

За солта не съм се сещал. Проблемът е, че няма как да я сменя.
Тя се налива в долната част на машината.

Гланц не ползвам, защото тези таблетки на финиш са 3 в 1.


Сега друго ме навява в главата - таблетката не се разваря достатъчно ,зашото може би и тя е овлажняла както Тео беше споменал за наякви други таблетки на СОмат .. дали и  тези на Финиш не са поели влага...започваме да  гадаем ама няма начин трябва да си помогнем Wink


Всяка таблетка е обвита сама за себе си. Не би трябвало да се овлажняват. Точно затова смених таблеткике на Сомат.

« Последна редакция: август 25, 2011, 15:46:18 от Teo » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 25, 2011, 15:42:44 »

Понеже няма друга тема за миялни, предполагам, че може и други проблеми около машинките може да обсъждаме тук  pardon
За гланца - за пръв път чувам, за такъв проблем. Каква е твоята машинка ?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #12 -: август 25, 2011, 15:46:02 »

Понеже няма друга тема за миялни, предполагам, че може и други проблеми около машинките може да обсъждаме тук  pardon
За гланца - за пръв път чувам, за такъв проблем. Каква е твоята машинка ?


Elektrolux и на мен ми беше странен този факт но...уви такъв е.Опитвала съм се но не тръгва и не тръгва .
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 25, 2011, 15:54:53 »

Teo , направи една профилактика с препарат и "продухай" перките . Това ми идва като идея за сега .
Bibsi8792 , а как "разбира", че няма гланц ? Като ти светне индикатора ли ?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #14 -: август 25, 2011, 16:02:12 »

Teo , направи една профилактика с препарат и "продухай" перките . Това ми идва като идея за сега .
Bibsi8792 , а как "разбира", че няма гланц ? Като ти светне индикатора ли ?

Да като светне индикатора и не иска да тръгва ... странно е да ...освен да заменя галнца с вода smile   pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 25, 2011, 16:07:09 »

Да, това е вариант да пробваш. Сигурно ще стане, защото имам приятелка, която ползва бял оцет вместо гланц.
А като ползваш таблетки, имаш ли функция мултитаб ? Тя нали уж изключва взимането на гланц и сол, въпреки че пак си дърпа .
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 25, 2011, 16:12:05 »

Перките на този модел са 2. Горната се ползва за раздвижване на парата. Ще ги погледна. Но си мисля, че са чисти.




А за проблема с гланца. Възможно е да е запушена тръбичката на дозатора.

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #17 -: август 25, 2011, 16:21:45 »

Тео, и ние тръгнахме от Сомат. ДМ направо ги разбиха като почистване и цена обаче, след пробата - техните са 5 в 1, 10 в едно и т.н.

Мерси за съветите за почистване на перки, дюзи и т.н. Не ми беше хрумвало, защото редовно преглеждаме за остатъци или нещо мръсно, ама явно си трябва повечко заглеждане.
« Последна редакция: август 25, 2011, 16:35:38 от Деничка Звездичка » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 26, 2011, 08:12:24 »

Намерих тези еко таблетки в Карфур.

Цената на опаковката е 10 и нещо за 40 броя.
Благодаря за съвета, ще споделя впечатленията си след известно време.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 26, 2011, 08:37:13 »

Намерих тези еко таблетки в Карфур.

Цената на опаковката е 10 и нещо за 40 броя.
Благодаря за съвета, ще споделя впечатленията си след известно време.
Дано останете доволни  smile
Не знам колко е голяма машината ви, но моята е от малките и цяла таблетка ми идва много и остава пяна по дъното . Другото им предимство е, че много лесно се чупят и аз слагам по 1/2 таблетка , когато са нормално замърсени съдовете  Wink И така ми идва оооще по-евтино smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #20 -: август 26, 2011, 09:52:59 »

Да, това е вариант да пробваш. Сигурно ще стане, защото имам приятелка, която ползва бял оцет вместо гланц.
А като ползваш таблетки, имаш ли функция мултитаб ? Тя нали уж изключва взимането на гланц и сол, въпреки че пак си дърпа .

Мерси Лени_Бени ще заменя галнца с оцет,а за тази функция имам 5 функции ,който са само по буквички и не пише нишо на тях .. трябва да проверя в кинижката .Мия само на една програма и съм си доволна като цяло smile
Тео  надявам се да имаш успех !!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 26, 2011, 10:17:10 »

Bibsi8792 , прочети си в книжката. Според мен, трябва да има вариант да я пускаш и без гланц
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 26, 2011, 13:32:27 »

Elektrolux и на мен ми беше странен този факт но...уви такъв е.Опитвала съм се но не тръгва и не тръгва .
Bibsi, и ние сме с такава машина. Аз обаче имам копче за мултитаб и го натискам като ползвам таблетки и тръгва без гланц. Иначе наистина варианта е оцет - иначе не ще и не ще да тръгне.

Относно таблетките - ние бяхме на Калгон, сега минахме на някакви ресторантски (мъжът ми ги взе от вносителя им на работа). С Калгон имахме същия проблем - бели петна по чашите и по цветните чинии. Сега с този нямаме. Но от няколко човека вече чувам, че най-добре е течния мулти препарат. Аз лично не съм го ползвала smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 26, 2011, 13:35:12 »

И ние ползваме течен препарат за съдомиялната. Определено съм по-доволна! good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 24, 2011, 14:43:26 »

Аз ползвам само на Калгонит Финиш,но един прекрасен ден взех,че купих Медикс да ги пробвам. Вие не го правете. Сега си стои цялата кутия пълна,защото след първото миене чашите излезнаха чисто бели. Ужасни са тези таблетки. То хората са казали евтиното излиза скъпо.  good
Активен
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #25 -: декември 12, 2011, 02:54:17 »

Аз съм против тези таблетки,много са вредни
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 09, 2012, 18:00:18 »

Тези Грюн Грийн се оказаха доста добро решение.
Няма петна по чашите, добре са опаковани влагата не прониква в опаковката.
Супер  Yes
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 13, 2012, 09:56:39 »

Teo , радвам се, че ви харесват . И аз съм много доволна, затова и ги препоръчвам  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #28 -: февруари 15, 2012, 22:19:41 »

Съдомиялната ни е нова и все още не е пробвана. Според вас дали ще е проблем за първата й употреба да ползваме таблетки вместо отделните препарати (сол, гланц т.н.)? Че сега нямаме много време да ги търсим, а пък имаме таблетки като подарък към машината? В книжката пише, че е най-добре с отделните препарати Hmmm Специално ме интересува за първото ползване.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 16, 2012, 10:18:28 »

Слънце , ако ползваш таблетки, не е нужно да слагаш гланц, но сол - Задължително сложи. Тази сол, която е в таблетките, не е тази, която е за машината. Не ти трябва нещо кой знае колко специално, взимаш една сол (ако може по едра) и слагаш около 1 кг. Колкото събере, може и малко повече да е .
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 18, 2012, 18:52:42 »

Според мен е добре да си имаш и гланц , той помага за по доброто изплакване на съдовете и за техния блясък!
Във всеки голям и не толкова голям магазин ще намериш ,ние използване сол на Калгонит Финиш както и таблетки (малко по скъпи са ,но си заслужава)
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #31 -: февруари 18, 2012, 19:48:29 »

Купих вече сол, гланц и гел за измиване. Реших да ползвам тях, а таблетките ще ми стоят за по-нататък. Самите таблетки са много-в-1 и покриват действието на гланц, сол и измиващ препарат.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: февруари 19, 2012, 13:36:56 »

Ние позлваме Финиш много в 1  smile и отделно слагам и сол за миялна. Много съм доволна, но определено си личи, когато свърши солта и добавям smile Гланц не ползваме, чашите си излизат блестящи.
Мисля обаче другия път като кукувам да пробваме и някои "зелени" табчета.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #33 -: февруари 19, 2012, 14:52:37 »

Ползвали ли сте SOMAT течен препарат за миялна? В червено шише се продава и има 2 разделения, от едното изтича син, а от другото червен препарат. 700мл беше към 10тина лева в големите магазини - ДМ, Кауфланд.

Аз преди ползвах Finish на таблетки, но от течния препарат съм много по-доволна. Отговорен по подмяната на солта е мъжа в къщата, ако е свършила специалната, слага обикновена морска и ефектът е същия, но цената в пъти по-малка.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #34 -: февруари 19, 2012, 17:50:10 »

kiwi, аз в момента ползвам SOMAT течен препарат, но е само една течност вътре. Шишето пак е червено.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 20, 2012, 10:00:27 »

kiwi , не си съсипвай миялната с морска сол  huhhuh.gif може да ти изглежда същото, но на машинката не й е така .
Слънце , пак казвам - солта съдържаща се в таблетките, НЕ Е същата като тази за машината  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #36 -: февруари 20, 2012, 14:58:14 »

leni_beni_, може и така да е. Аз така или иначе си купих сол и я ползвам  good
kiwi, както Лени ти е казала, и в моята книжка пише, че не трябва да се употребява друга сол, освен специализираната.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 25, 2014, 21:29:56 »

Прочетох коментара за морската сол и реших да вметна, нещо от час по химия...това, което може да замести солта в съдомичлната не е морска сол а сода за хляб...тя е този вид соли, които почистват котлен камък или т.нар. варовикови отлагания и омекотява водата. Ефекта от морската сол не може да е същият...просто явно водата е по-мека.  Сега пуснах моята съдомиялна за първи път и не съм сложила сол, но предполагам, че тук при нас тя ще е излишна. Най-много на два-три месеца да пускам помалко, за да се измиват маркучите. Много ни е мека водата.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 26, 2014, 09:38:50 »

m_eleva19  , маркучите за да ги промиеш и да почистиш миялната, не е нужно сол, а препарат за почистване. Солта си е за йонообменника на миялната, не я почиства или профилактира . Колкото и да е мека водата, аз бих сложила сол и ще настроя на най-ниската степен. Така ще се налага допълване на 3-4-5 месеца сигурно, което не е голям разход. При нас водата не е много твърда, солта ми е на средно ниво и допълвам през 3 месеца някъде.
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines