Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 06:22:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детско парти  (Прочетена 21542 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #15 -: септември 05, 2011, 18:40:53 »

Звездичка много ми харесаха поканите и големите цветчета, които си направила. Даже на твое място бих направила подобие на герлянд от малки цветя и да напиша името на всяко детенце, което ще присъства ( може и на мамите,че и за тях да е интересно Wink ). Предполагам на 2г. се радват на играчки и всякакви блещукащи неща. Много балони и играчки с които да се занимават. А след време, когато видят снимките и клипчетата предполагам ще бъде много гордо твоето дете, че има толкова сръчна и пълна с идеи мама.
Активен
zvezdi4kata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #16 -: септември 05, 2011, 21:05:20 »

Много ти благодаря Mishi ,сродните души ме разбират ,много се вълнувам още от сега а малката има рожден ден на 6.декември.Това за гирлянда е идея и мисля да я осъществя,много ти благодаря не се бях сетила.А иначе за балони и играчки ще има задължително.Сега съм на етап изработка на хартиена торта ,като във всяко парче ще има малко подаръче и лакомство за всяко дете остава само да я декорирам и да  вържа по една панделка на всяко парче


* Снимка0202.jpg (23.62 KB, 336x448 - видяно 1083 пъти.)
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 08, 2011, 09:20:09 »

Нашият първи рожден ден мина с много положителни емоции. В яслата занесох торта и фотоапарат, дамите там (да не им викам лелки, че има негативни натрупвания това обръщение) ми направиха снимки.. децата са яли малко поне. През уикенда събрахме приятели с деца в едно клубче и се получи много добре - голяма игра, колямо чудо. Два часа са напълно достатъчни - повечето дечица изпозаспаха накрая от емоции. Тортата беше много сполучлив избор - еклерова на Лагуна - всички ядоха от нея, даже и рожденика. Показвам тук, да се почерпите виртуално..




Това беше едно абсолютно бебе-ориентирано парти, без кръчмарски изпълнения, без висене до среднощ и без нито едно ревящо дете или каращ се родител .. аз лично препоръчвам. Не съм слугувала грам - все пак това е и мой празник - чувствах се вип-гост и много се забавлявах. Гостите твърсят, че са доволни. Догодина, живот и здраве, пак.
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 08, 2011, 11:03:34 »

BASTET, страхотно, че всичко се е получило толкова добре  yahoo

Тортата изглежда вкусна  blum , а другата снимка потвърждава, че всички са прекарали забавно.

Това беше едно абсолютно бебе-ориентирано парти, без кръчмарски изпълнения, без висене до среднощ и без нито едно ревящо дете или каращ се родител .

 judges
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: ноември 30, 2011, 14:37:40 »

Най- накрая намерих подходящата тема!
Правим детско парти за Коледа в службата и ще се радвам, ако споделите идеи или преживявания от подобни събития. На мене не ми е за първи път да организирам такова нещо, правя го от 10-тина години /само миналата година ми се размина, че имахме сватба/. Интересното тази година е, че ще има около 15 дечица - най- голямото на 3, най- малкото на 1 1/2 годинки. Народиха се много деца в последните години  Bravo и все на една възраст са. Правили сме различни неща: нещо като "По- по - най", рисували са, танцувахме с тях, водили сме ги на кино....но винаги е имало големички, които да "водят" малките. Миналата година имало доста ревове, изплашили се от дядо Коледа, не яли торта.....Колежките мами искат партито да е изненада и за тях /то най- вече за тях го правим/ и не ги включваме в подготовката по традиция. Ето какво ми се върти в главата: 1. Ще направя шапчици на джуджета - може да купим и от магазина за 1лв., които да им сложим, ако позволят. Ще направим и това  danceg. снимката е в галерията. Ще ми се да ги снимам и да им разпечатам веднага снимките за да ги лепна вместо личице на човечетата. Ще направим и елхичка от ръчички, после ще потърся снимката. Естествено ще има подаръци /до 10лв. от фирмата/, дядо Коледа и нещо за хапване. Ще ми се да са плодове, а не торта...
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 30, 2011, 14:57:27 »

svekarva , не знам с какъв бюджет разполага вашата фирма. Ще ти кажа при нас как е. Миналата година бяха наели една голяма зала в един хотел. Имаше наети аниматори, които забавляваха децата. Дядо Коледа раздаваше подаръци и беше интересно дори и за най-малките (моя син тогава беше на 6 месеца). Имаше кетъринг и всички си хапваха  good Торта не е имало
Тази година Коледното парти ще е на детски кът. Дано се получи добре и децата се забавляват  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: ноември 30, 2011, 15:18:42 »

leni_beni, така е най- добре! За съжаление нямаме толкова средства през последните години - отпускат се около 15 лв. на дете. Предпочитаме да им купим някакви дребни подаръци за сумата и да има все пак почерпка и за мамите. Тържеството ще е в залата за обучение, има елха и е топло и просторно. ПРавим го в работно време и така можем всички да видим "поколението", а и малките да разберат къде работят родителите. Тук традицията е такава, аз съм сравнително нова /от 4 години/ и не мога да я променя все още....само внасям нови идеи.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #22 -: ноември 30, 2011, 15:29:13 »

И в нашата фирма се правят такива тържества, има доста деца, на всякакви възрасти и е весело. Миналата година получиха малки подаръци, снимаха се с дядо Коледа, рецитираха, пяха. Тази година колежката е замислила да рисуват заедно картички, които да купуват родителите им на символични цени, а сумата ще добавим към паричките, които ще съберем от коледен базар във фирмата с предмети на колегите, за да ги дарим после на деца или дом, това са ни традиционни инициативи и всички участват с голямо желание. Сега доизмисляме сценария, но ще се радвам на още идеи. Нашият бюджет е дори по-малък - около 100лв., така че трябва да сме изобретателни.

Свекърва, какви неща сте правили миналите години, на какво се радват малките? Моля, сподели, да пооткраднем някоя идея в името на доброто изкарване на дребосъците. girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: декември 01, 2011, 14:08:50 »

http://www.udoma.com/?view=list&cat=6&itype=38&isubtype=91
Тук има доста интересни игри.
Деничка, най- много се радваха и те и мамите на "По- по- най" в коледен вариант. Баба Енка /аз/ и още едно животинче / колежка, облечена с пълно работно облекло - червен гащиризон и яке и шапка ушанка/ проведохме нещо като избор на най- добър посрещач на Дядо Коледа. Също като бате Енчо им задавах въпроси, а те изпълняваха нещо. Децата гледат това предаване, знаят какво се прави. Ние с колежката няколко месеца преди това си запълвахме съботите, като разучавахме основните неща. Голям смях падна....Но дечицата бяха средно 4-5 годишни, с по- малки не става. Преди това пък бях намерила клипчета от някакво състезание по танци за деца - ще потърся линка. Прожектирахме ги на екран и децата трябваше да ги имитират как танцуват. Бях купила и бои за рисуване по лицата и ги нашарихме. Последното не е нещо ново, защото по детските кътове винаги го правят. Танците ги забавляваха повече danceg. Нашите много обичат да се изявяват, да показват какво могат да правят... В крокотак има задачки за различни възрасти - свързват точки, допълват картинки в логически задачки, оцветяват картинки - доста неща свалям от там. Спомням си една година играхме на "развален телефон" и много им хареса. Пускали сме им детски филмчета, но не изтрайват много и почват да беснеят  Wink. Някой трябва да ги занимава, искат внимание. Тази година, както писах, проблемът е, че са само малки. Дано мазаницата на ръцете им хареса. Вие какво друго сте правили и много ли ви са децата? А, правили сме и конкурс за най- добър помощник на мама- предварително правят някакви сладки с майките си и после ги ядем. С благотворителна цел сме правили календари - разпечатвам на лист календар за следващата година и оставям място за рисунка. Малките минават и сами ги продават по офисите и парите ползваме за дарения. Тези неща ги правих във фирма с много деца и всичко предварително трябваше да е готово, не в деня на тържеството. После е много мило, като гледаш в офисите детските календари.... Спомням си, че сме събирали и писма до Дядо Коледа и после на коледния коктейл на служителите сме ги чели - там пък направо можеш да паднеш от смях, какво диктуват хлапетиите.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: декември 27, 2011, 11:41:53 »

За тези, които организират коледно парти за деца да дам отчет! Мина много добре, хиляди благодарности на Крокотак за идеите. Направих шапки от червен картон и с тиксо наподобих джуджански фасон  Wink.  Децата ги сложиха само в началото, после решиха, че им пречат. За снимките поне се съгласиха да позират с тях. С всяко детенце направихме коледна картичка за семейството - отпечатък с бяла акрилна боя на ръчичката върху розова или синя хартия, сложихме шапка и нарисувахме личице. Направихме и елхичка със зелени отпечатъци на пръстчета и я разкрасихме със снимки на децата /снимах ги и разпечатах веднага/. Майките също бяха много доволни. Почерпката беше от плодове, успях да се преборя да няма торта. Все пак дадохме и по едно малко сокче и шоколад, но опаковани, така че майките да решават кога и по колко да им дават. Естествено имахме и Дядо Коледа, Снежанка и едно еленче да помагат и раздават подаръци. Доста деца се разреваха от Дядото и хич и не си искаха подаръците.  girl_impossible. Чак като видяха разопакованите подаръци на другите, решиха, че не е страшно и повторно ревнаха за играчките. После пяха и танцуваха, не искаха да си ходят. Много се забавлявахме. Двадесет и две дечица, на възраст от 1г. до 7г., от които 15 на две и 2 на три.....Бърсахме и сополки и сълзички, сменяхме памперси....всички екстри, изобщо!
Активен
matillda
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #25 -: януари 18, 2012, 21:15:19 »

Момичета, на мен ми предстои организиране на първи рожден ден на момченце. Струва ли си да се прави детско парти за толкова малко детенце? А и в случай, че се реша, имате ли идеи за детски център, където  е удобно за още непроходили мъници? До сега мислех да се съберем семейно, но точно приготвянето, гостите и чистенето след това ме разубеждават. Къде къде по-лесно ще е да кажа- Ще празнува с другарчета в парти център  danceg
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 24, 2012, 16:26:07 »

Струва си да се прави първи рожден ден. И аз и всичките бебоци покрай мене направиха. В повечето центрове имат условия за непроходили. Gymboree е много готин избор, на мен ми се видя далече и го направих в квартала, в The Jungle - виж снимки няколко поста по-нагоре. Друг вариант е да ползваш помещението на някое йога-студио, чайна или родителски кооператив.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #27 -: януари 25, 2012, 12:00:08 »

Според мен си струва, но точно вкъщи. Готвенето винаги може да го поръчаш - не е чак толкова голям разход, така или иначе и в детски клуб ще платиш някаква сума за наем и храна; колкото за чистенето - да, ще трябва да се изчисти  smile. Според мен са малки на тази възраст за детски клуб. Не малки за посещаване, а малки за организиране на празник.

Това е личното ми мнение, сега да не се засегне някой, че тук всички са ужасно сръдливи напоследък  tease.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 25, 2012, 13:02:07 »

Аз няма да се сърдя, Розовка, въпреки че съм на друго мнение blum

Според мен си зависи и от детето, тоест колко контактно и емоционално е, и от типа на детския парти център. Има такива, които не са пригодени за непроходили дечица. Но ако центърът е с отделна заличка за съвсем малки и с подходящите занимания и играчки за тях, е удобно.
Ако детето обича да е сред други дечица, интересно му е и не се стресира - детския център също става.
Но без разни там аниматори, клоуни, музики и други натрапващи се развлечения, които мисля са подходящи за деца над 3-4 годинки, например.
Ние също ще правим първия РД в детски център, като достъпът в залата за игра ще бъде забранен за външни посетители през това време. Ще сложим само балони и ще има парти шапчици за дечицата smile То повече какво им трябва като има играчки и свободна зона за пълзене и лудуване на воля smile

А принципно - да, според мен си струва. Ясно е че детето няма да го помни, но пък в тези няколко часа ще му е интересно, различно, шаренко и забавно smile Това ще е поредния повод за повече социални контакти. Освен това, всяко първо нещо след раждането на едно дете, носи по-различен заряд, лично за мен. Като добавим и един голям набор снимков материал, мисля, че би било прекрасно. След години споменът ще избледнее със сигурност, затова са снимките good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 25, 2012, 15:14:21 »

И аз съм се замисляла за 1-вия рожден ден,въпреки че ни е далеч. smile
Смятам да го отпразнуваме у дома с близки и роднини,защото нямаме много приятели с дечица и в детски център би било неуместно. smile За шетането в къщи не се притеснявам,дори би ми било приятно,а и както розовка каза-доста от нещата можеш да си купиш готови. girl_wink
Също така се притеснявам,ако е навън,да не се окаже прекалено стресиращо за нея-многото хора,музиката и т.н.
И аз не мисля,че е удачно да има аниматори за по-малките дечица. smile
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines