Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:02:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Никога "ИВЕТ ПАРТИ"  (Прочетена 5638 пъти)
 
rosi_sto
Регистриран

Публикации: 2


« -: август 23, 2011, 15:12:22 »

Здр,мили дами!Пиша ви във връзка със сватбена украса.Ситуацията е следната-предстои ми сватба на 27.08.2011г след много търсене на сватбена украса се спрях на въпросната сватбена агенция.С въпросната дама се бяхме уговорили за ден и час в който да се срещнем и да говорим за нещата които желая да присъстват но понеже беше още много рано защото това става преди 5-6месеца от тогава тече подготовката ми, се бяхме разбрали за още такива срещи в които да уточняваме нещата едно по едно.Като наближи моментът, няколко пъти и се обаждам за да се срещнем, а тя все ми отказваше с оправданието, че нямала в момента възможност.В началото ми казваше, че на моята дата няма др ангажименти а се оказа, че не е точно така.Явно при мен гледаше да претупа нещата,защото след като се срещнахме и показах какво точно искам при което тя ми отговаряше че не можело защото имала и др сватба където хората си били поръчали  нещата преди мен.След това  при тези 2 срещи които имах преди финалната тя ми беше казала, че в цената влиза определен пакет за който бяхме говорили преди това а в един момент се оказа че е съвсем различно от говореното  и  изкара нас, че ние не сме я разбрали.В крайна сметка я отказах защото ми предложи неща които изобщо не ми харесаха, и не можахме да се разберем.И все пак няма да остана без украса даже вече си запазих.НИКОГА не я наемайте тази агенция, ще останете разочаровани!!!!!
« Последна редакция: август 23, 2011, 15:25:29 от rosi_sto » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1 -: август 24, 2011, 15:13:49 »

 Вина в случая имат и двете страни. Липсата на писмен или устен договор е достатъчно условие една булка да не е клиент на агенция, или агенция да няма за клиент тази булка. Ако липсва и плащане от страна на клиента, аз не виждам защо се търси дадена услуга след половин година. Повечето клиенти си въобразяват, че са единствените за деня или седмицата, но уви. Добрите винаги в натоварен сезон имат достатъчно много работа. В реда на нещата е, бъдещите младоженци да са активната страна, те са тези, които се интересуват и "ръчкат" професионално занимаващите се с тази дейност.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 24, 2011, 15:58:10 »

Прочетох няколко пъти поста,но никъде не се споменава за капаро от страна на клиента към агенцията.  crazy Няма как агенцията да счита за ангажимент едно тържество само защото сте провели един разговор. Такива разговори се водят почти всеки ден,но ако младоженците не се върнат половин година и то без да са капарирали или сключили някакъв договор няма място за сърдене,че агенцията вече има друго участие и инвентара,които сте харесали е ангажиран за друга сватба. Никой колега няма да откаже следващо участие само,защото е имал запитване за дадената дата. Не се учудвайте,че изведнъж се е оказало,че имат друга сватба на същата дата. За украса са се записвали клиенти и 5 дена преди самата дата на  сватбата.   good 
Активен
rosi_sto
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #3 -: август 25, 2011, 10:28:51 »

здр,що се отнася до капаро още когато я наех и дадох капаро, така че вината не е в нас. Просто нямаше желание от нейна страна, то си и личеше.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #4 -: август 25, 2011, 11:01:41 »

Не искам да разводнявам темата, но и аз се сблъсках с подобен тип "професионализъм". Става на въпрос за наемане на автобус.
Свързах се с фирма, питах за цени - получих ги.
Попитах колко време предварително трябва да се свържем с тях да го наемем - поне месец.
(Свързах се с тях малко повече от месец преди датата). Имате ли възможност за тази дата?
(след седмица мълчание) Да, няма проблем.
Попитах какво следва?
Капаро.
Кога и къде да ви ги пратим / донесем?
В офиса на фирмата, утре.
(отиваме в офиса на фирмата )
Не може да внесете капаро сега, автобуса е на екскурзия до предишния ден. Не може да знаем дали ще може да го ползвате на следващия ден. Ще ви се обадим. Никога не се обадиха.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #5 -: август 26, 2011, 17:07:38 »

Никога не се обадиха.,
Не е професионално, ама какво от това, като не искат да ти вземат парите, намираш друг. Знаете ли, това е най-лесно. Аз поне така правя. Това да не са 80-те години ? Пазарна икономика, предлагането често е по-голямо от търсенето!
« Последна редакция: август 26, 2011, 18:02:12 от Deliysky » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #6 -: август 26, 2011, 17:32:23 »

Никога не се обадиха.,
Не е професионално, ама какво от това, като не искат да ти вземат парите намираш друг. Знаете ли това е най-лесно. Аз поне така правя.Това да не са 80-те години ? Пазарна икономика, предлагането често е по голямо от търсенето!

Отново Пепи Делийски е прав в случая!
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #7 -: август 26, 2011, 20:59:12 »

Така и направихме, загубихме само време, което не е малко.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines