Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:43:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: абсурдна сватба във Винпалас, Арбанаси  (Прочетена 37571 пъти)
 
vesselina
Регистриран

Публикации: 4


« -: септември 07, 2007, 20:09:43 »

Обикновено махам с ръка и забравям и рядко изпитвам желание да седна и публикувам в мрежата възмущението си от дадено място, където съм пребивавала, но това, което се случи преди 20 дни във Винпалас, наистина си заслужава да се разкаже. 
Поводът да се съберем там бе сватбата на Марина и Мауро Руссо. Естествено пристигнахме преди младоженците. По стар български обичай от вратата ни посрещна една госпожа, която размахваше пръст и говореше кресливо, спомних си, че я видях малко по-рано в катедралния храм и пак ползваше този стил на общуване на дружинна ръководителка. Това бе управителката Цонева, в елегантно червено костюмче в стил Шанел. Не разбрахме каква е причината за нейния гняв, но не бяхме очаровани от посрещането, а и внимавахме да не сгазим тревата да не ни се скарат. Поразходихме се, панорамата е прекрасна, но в комплекса се строи. Това да е само.
След няколко крачки се натъкнахме на един меко казано мърморещ юнак, че нямало да чака повече тия смотльовци и щял да им покаже той кой кого ще чака. После разбрахме, че това е диджея и имал предвид бавещите се нейде младоженци. Този ненормалник наистина се лигавеше цялата вечер, като не прие нито една песен за поздрав и почти с бой даде микрофона на гостите да изпеят своите подготвени песни.
Празненството беше, въпреки претруфения от управителката ритуал и острите забележки, много весело.
В края на купона се събрахме край басейна и съвсем скоро чухме крясъци и разправия. Управителят Цонев привикал булката в първата и брачна нощ да доплати за сватбата, я тя удивена от новите цени пред себе си, му поискала обяснение. Той нарече младоженеца италианец циганин, който нямал да пусне да мине през границата, а булката психично болна и че ще повика полиция, ако тя не плати разликата - говорим за предварително, но УСТНО уговорена цена на стая от 60 лева, куверт от 22 лева, а във фактурата пише 78 лева стая и 36 лева куверт, 3 сервитьора х 40 лева= 160 лева, хей това се учи в трети клас. А едва се мяркаха двама сервитьора и може би затова вечерята ни бе поднесена в 24ч.
На следващият ден италианските гости са подканени на рецепцията да си платят стаите, те като възпитани хора, не се циганят и плащат по 117 лева за стая, незнаейки, че младоженците вече са платили всичко.
На другия ден бижутата на булката липсваха от стаята и. Камериерката бе заставена от нас гостите да ги намери. Ех, намери ги. А аз след няколко дни си отворих кутията с комплект бижу на Сваровски и установих, че едната обица липсва. Нямам думи за това, което си мисля.
Но знам, че никога няма да заведа свои приятели във Винпалас.
« Последна редакция: септември 07, 2007, 20:18:53 от vesselina » Активен
inkavt
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #1 -: септември 12, 2007, 14:23:29 »

Здравейте!

С много огорчение от младоженците-
В подкрепа на казаното по-горе от приятелката ми Веселина, което мисля изразява оБщото мнение на гостите, просто искаме да ви посъветваме, ако искате да нямате проБлеми и да не ви преследват да си плащате сметката когато гостите ви още не са си тръгнали, просто не ходете във "Винпалас" с. АрБанаси
Излишно е да ви описвам разочарованието ни от подоБно поведение, наистина е аБсурдно да ви развалят най-хуБавия ден. Пред заплахата от страна на управителя, че ще извика полиция платихме цялата сметка още преди приключването на сватБата, но Без да я проверим и както вече предполагам ви стана ясно от описанието на приятелката ми, доста ни послъгаха. Най-интересното е, че за сватБената украса се плаща, и то 90 лева, няма значение, че в Брошурата пише, че е Безплатна и ви вземат по 117 лева на стая нищо, че няма чаршафи и хавлии. Представете си какво разочарование да доведеш гостите си от Италия, Германия и т.н. уморени от дългия път и с малки деца и да се оБърнат и да ти кажат "Ех, че голяма раБота, ами сами да си застелят леглата!"
Не ни се искаше да повярвяме на ушите си, доБре че мъжът ми е чужденец и не разБира всичко.......
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 13, 2007, 12:05:39 »

лелееее  Oh my ... е може ли такова безобразие  diablo
отвратително българско измикярство angry
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #3 -: септември 13, 2007, 18:26:12 »

 girl_impossible Това е направо ужасно! Нямам думи!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 13, 2007, 19:34:34 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Лелееееееееееееееее не мога да повярвам н аочите си и това което четя. И повярввайте в този момент се срамувам, че сум българка. Ето такива хора ни провалят. И няма ли най-накрая обслужващия персонал да разбере за какво му се плаща.  beating  beating  beating Това си е унижение!
Пожелавам на младото семейство да имат мнооого по-прекрасни и красиви моменти от този! give_rose
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #5 -: септември 13, 2007, 19:52:38 »

наистина е ужасно това...но не са само там така...ами в лебеда..-красив ресторатнт с невроятна градина и много ло6о обслужване-намръ6тени сервитйори и т.н...Но когато има сватба на някои богата6..или известен тип няма такова не6то..казвам го за6тото съм присъствала на няколко сватби там......на обикновени хора и на една известна личност.Отно6ението към гостите на едните и другите бе6е коеренно различно..няма думи....
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #6 -: септември 17, 2007, 09:41:07 »

Това е ужасно Oh my ... Oh my ... Oh my ... Как може да има такива хора, такива ресторанти и комплекси... diablo
Вече България е в Европейския съюз, но явно някои хора дълги години трябва да свикват, че така бизнес не се прави. Това е пълен абсурд.  bad bad bad 

Заслужават сигнал за измама и неспазване на цени beating beating beatingangry angry angry
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 17, 2007, 10:55:45 »

слушам и не вярвам на очите си Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... ohmyкакво е това нещо какво е това  направо думи нямам това никъде го няма и в световната исория за гинес е
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 17, 2007, 12:11:06 »

http://www.vinpalas.hit.bg/ - ето им сайта на тия. Още като го погледна сайта колко нескопосано е написан направи им се чудя на тия хора как са избрали това място, при положение, че на Резиданцията на Арбанаси куверта е 25 лв и нямаше да имат такива проблеми.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 17, 2007, 12:16:11 »

 50 лв./$  - в цени е това.  Т.е. за чужденци е в $ а за българи е в лв. Това е забранено вече.
С това нещо може много приятно да ги насурвакаш в агенцията за защита на потребителите. Наши приятели ги провериха по сигнал за абсолютно същото нещо. И глобата им тръгна от 1000 лв. По-малка няма.

Иначе разказаната история е отвратителна  bad е моя коментар.
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 18, 2007, 10:02:39 »

Четох тази тема няколко пъти за да видя дали съм разбрала правилно....но за мое голямо съжаление наистина е така.....о да ви кажа честно с огорчение мога да кажа , че не само там е така - прилагането на двоен стандарт...
Но тези са направо УЖАСНИ д diablo diablo }:->а постъпят така с ЕДНО МЛАДО семейство избрало техният хотел за най- щастливият ден от живота им   Mad girl Mad girl Mad girl
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 18, 2007, 10:21:20 »

Чета, чета и не вярвам на очите си - ама какво е това безобразие  Mad girl Тия са за съд направо  diablo
Пожелавам на младоженците да са много щастливи и на някоя годишнина да повторят отново деня с много по-приятни хора и обстановка  good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 18, 2007, 17:42:28 »

Като човек разбиращ от туризъм дълбоко се надявам младоженците да не оставят нещата така. Извадете им душата на тия!!! boxing boxing Пишете навсякъде и не спирайте да си търсите правата! Дори и да не получите и лев от вашите, не спирайте докато не получите морално  удовлетворение! Докато управителите не си получат заслуженото няма да спрат да действат така и да ни карат да се срамуваме от къде сме!
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 19, 2007, 15:02:32 »

Не знам как да и изразя с думи това което чувствам в момента-  tazran Cow-boy
Напълно подкрепям Дарлинг- търсете си правата  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #14 -: септември 25, 2007, 09:29:12 »

току-що им разгледах тъпия сайт на тия смотльовци... Пълен боклук, както и да е crazy

Направи ми впечатление, че тези смотаняци все още имат два различни вида цени - за българи и чужденци, които са публикуване на сайта. Ако гледате бълг. вариант, цените ги има в лева, но ако дадете на английски език - стоят в долари beating Oh my ... Oh my ... beating
Това е абсолютна грозна дискриминация, още повече е забранено със закон и ги очакват глобички тези хубостници... diablo diablo diablo

Младоженци, сигурно не ви се занимава, искате да се забравите случката, но си търсете правата. Не ги оставяйте така.  good
Активен
sladur4etovt
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #15 -: септември 25, 2007, 11:20:27 »

Ей, и аз бях гост на тази сватба. В това за абсурдната сватба избълвано от Веселина са верни само имената на младоженците и мястото на сватбата. Всичко написано е гадна лъжа, проблема беше , че нашата булка изкрейзваше от време на време. Тя се изтеричеше постоянно, а когато тържеството свърши и трябваше да си плаща полудя! Булката се беше напила и ругаеше наред, май беше вземала и нещо друго!!
Е, на сватбата си всеки може да вдигне градуса, но без да върви по главите на хората и да кара гостите да се чувстват неудобно!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #16 -: септември 25, 2007, 11:36:55 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Леле, на какво да вярвам?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 25, 2007, 12:43:05 »

Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Леле, на какво да вярвам?
А сега де???????? И аз това питам.  crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 25, 2007, 13:03:00 »

Момичета, не можем да сме сигурни кой е прав и кой не е, а и тримата потребители, които са се изказали по въпроса "от първа ръка" са с по 1 мнение, т.е. регистрирали са се тук само за да напишат нещо по този въпрос!  crazy
Аз лично не мисля да вземам отношение или страна, защото незнам кой от тях лъже, а и не ми допада това, че са писали само по тази тема, за да оплюят някого, било то ресторанта или булката  nea
Предлагам да спрем с коментарите  pardon
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 27, 2007, 23:09:27 »

След като темата е отворена ще си позволя да изкажа неутрално мнение и бих искала да се застъпя за нашата прекрасна и много коректна модераторката Мария и всички, които се грижат за този форум. Първо искам да кажа, че постъпката на управата на въпросният хотел-ресторант е наистина под всякаква критика и е върха на всяко нахалство. Второ искам да изкажа дълбокото си съмнение в истинността на думите на въпросният гост (който по всяка вероятност не е никакъв гост, а част от управата на въпросния хотел), защото никой гост и никой нормален човек не би направил такова изказване каквото е направил той:

Булката се беше напила и ругаеше наред, май беше вземала и нещо друго!!


Трето, разбирам че приятелката на булката, която е публикувала възмущението си е много огорчена и разстроена, но това не й дава право да се нахвърля върху модераторите и да плюе по форума, защото както се вижда по-напред в темата, проблемът й беше възприет много присърце от всички съфорумци и от модераторите.

Цитат
явно и тоя форум не е класен, но пък имах няколко фрий мунитки за писане.

Веселина мисля, че не е нужно да обвиняваш нито форума, нито модераторите. Мария просто си върши работата и при положение, че и ти и съмнителният гост, сте с по едно мнение, е съвсем нормално модераторите да се усъмнят във верноста на казаното и да се зачудят на кого да вярват и затова да заключат темата, за да се избегнат недоразумения. Така че мисля, че Мария е реагирала абсолютно правилно. Освен това e-maila, който си й пратила не е от най-учтивите. Аз лично не бих отговорила на такъв нелюбезен e-mail, който ми звучи по-скоро като ултиматом, а не като молба.

Без да искам да се заяждам, но сега си проверих пощата и видях, че имам мейл, пратен днес в 17,45ч. Аз съм се прибрала преди час и затова не съм отговорила, но сега не смятам да го правя!  pardon Ето и текста, с коригирана латиница:
Относно темата Абсурдна сватба във Винпалас, Арбанаси: Привет, аз съм Vesselina, автора на темата, бях в Германия и Словения и доста заета, за да следя през последната седмица темата, но да заключите темата без дори един e-mail да изпратите, е доста глупаво. Отключете темата за отговори възможно най-скоро.  Girl_sing

Активен
souliejolie
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #20 -: септември 28, 2007, 00:16:07 »

Здравейте! Темата "Абсурдна сватба във Винпалас, Арбанаси" е уникална по рода си. Имайки впредвид, че точно по времето на въпросната сватба бях гост на Винпалас, и макар и индиректно, имах възможност да стана свидетел на грозни гледки с пияни чужденци и още по-пияни българки. Вярно, не познавам в подробности ситуацията, но това, което достигна до ушите и очите ми, не е в полза на девойката-булка и нейните "европейски" гости.

Виковете и крясъците им не ни оставиха да спим цяла нощ, въпреки че бяхме предупредени и имахме до един момент пълно разбиране за радостния повод на компанията. Но чувството, че съм в сюреалистичен филм с евтини актьори, опитващи се насила да инсценират празник, се засилваше със всяка нова грозна сцена. Обидите по адрес на персонала във Винпалас са пресилени, нали тези същите хора се грижиха и за нас. Комплексът е уютен, има топлина, която те кара да го посещаваш отново и отново, не е определено за такива изпълнения тип ала "оргии", на които станах свидетел. Трябвало е явно да се спрат в избора си на друго заведение в Арбанаси, което да отговаря на техния стил и виждания за празнуване, и разбира се, финансови възможности...

В крайна сметка истината е някъде по средата - ако за присъстващите на сватбата, вечерта е била провалена, сигурна съм, организаторите и персоналът, работили за тези същите гости, са имали и те един черен ден. Хайде, за първата годишнина компанията в същия състав, маниер и претенции да празнува в Италия.. може би там ще намерят това, което не са открили във Винпалас, Арбанаси и България  smile но толкова други откриха.
Активен
vesselina
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #21 -: септември 28, 2007, 10:53:20 »

Здравейте,

Да, думите ми в мейла към модераторката бяха кратки и конкретни, но не и обидни. Защо бе заключила темата?! Исках да я отключи, за да не отварям нова. Но явно е засегната, а целта не бе такава, затова се извинявам на Мария Лакова.

Относно последния коментар на поредния "гост" мога да кажа, че е срамота да се обижда и булката и гостите и... какви оргии?! ние сме кръг приятели от деца, а и бяхме със семействата си. Управителите на са поискали да се плати целия комплекс или да се прекрати тържеството в 24ч (точно, когато ни се сервира вечерята). Какви са тия др гости по това време тогава?!
Няма повече да занимаваме гостите на форума с този въпрос, защото стана прекалено.
Благодарим на всички, които бяха съпричастни. Убедената съм, че във Винпалас ще внимават повече след подадена жалба в комисията по защита на потребителя.
Активен
inkavt
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #22 -: септември 28, 2007, 12:42:46 »

Много ми е интересно къде са нощували тези гости след като бяхме наели всичките стаи /20 на брой/ над залата за тържеството? Смятам също така, че някои хора би трябвало да преценяват какво говорят или по-скоро да мислят преди да пишат. А що се отнася до личните обиди към мен, просто ще се престоря, че не съм ги чула. Хората които ме познават ме ценят и това ми е напълно достатъчно.
От младоженците.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 28, 2007, 13:19:07 »

хи хи хи на мен ми е много интересно как точно този гост е намерил темата във форума ни хи хи хи !!! smile и се излага по този начин без да има личен интерес ( като собственик например да се защити) !!!! smile


момичета подадете жалба !!! най-малкото заради различните цени, което е забранено вече със закон !!! smile успех ви желая
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 28, 2007, 19:50:27 »

за мен това е най безмислената и абсурдна тема във форума good и за съжаление е излагация пред хората които го четат.за мен тя не трябва да съществува.бях съгласна и съпричастна до момента в който започнаха да се включват хора с по 1 мнение логично нарочно защото са пряко или косвено засегнати crazy няма да коментирам но привествам всички 'гости"моля нека не излагаме форума повече с безмислени и абсурдни изявления спорове и теми  give_rose
Активен
kiri
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #25 -: октомври 22, 2007, 20:23:11 »

Здравейте, моята сватба беше в този комплекс през август тази година. Мисля дори , че сме сватбата преди тази абсурдна сватба, за която е темата.Та нашата сватба мина точно както я искахме, че дори и по добре.Нямам никакви забележки, нито към управителката, нито към сервитьорите, DJ и храната. Всичко беше както предварително го бяхме уговорили с управителката. Цените бяха точно такива , за които ни беше казано и предварително. За сватбеният апартамент не сме плащали нищо, та това беше подарък от самият комплекс. Просто не вярвам като чета , какво се е случило там. При нас всичко беше стархотно и музиката , и настроението, танцувахме дори на поляната отпред, с музиканти на тъпан и гайда. Дори на другият ден когато освобождавахме стаята получихме и закуска, та там ме видяха николко други гости на хотела, и ми казаха че е било много интересно за тях да видят сватбата от техните стаи. Пак ви казвам не вярвам на написаното по-горе, в този ресторант се правят много сватби и собствениците държат на добро обслужване. На мен дори резервните картички за имената на гостите ми върнаха, и  завишени сметки не е имало. Как може да се промени толкова този ресторант за една седмица? Ми то всичко звучи като лош филм... Нашата сватба също беше с 16 чужденци и никакви по-високи цени не са им искали.
« Последна редакция: октомври 23, 2007, 19:02:14 от kiri » Активен
mery21
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 04, 2007, 19:59:21 »

Здравейте,
Нищо, че съм с "едно мнение във форума", смятам, да взема отношение т.к. точно по това време проведохме и нашата сватба във Велико Търново в Гранд- хотел "Янтра" и много добре познавам предлаганите цени във Велико Търново и Арбанаси.
Цени на куверт от 22 лева във "Винпалас", дори и минимални, НЯМАШЕ ОЩЕ 12.2006г., /когато сме уговаряли и резервирали нашето тържество/.Минималният куверт от този клас ресторанти 12.2006г. беше 28 - 30 лв. -ПРИ УСЛОВИЕ НА ЗАПЛАЩАНЕ НА 50 % КАПАРО ЗА ТЪРЖЕСТВО ПРЕЗ 09.2007г.
Също така, резервация в подобен клас заведения за сватбени тържества се прави с ПИСМЕНА ОФЕРТА, а не УСТНО.
Поради тази факти, с които съм лично запозната, и без да бъда защитник на "Винпалас", смятам, че управата на ресторанта са претендирали реален както куверт, така и цена на нощувка.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #27 -: март 04, 2008, 23:29:28 »

Чета и не вярвам на очите си ...  Oh my ... Ако това, което авторката е написала е вярно (а подозирам, че е, понеже случайни потребители, регистрирани специално за да я опровергаят, не са меродавни), то тези хора са за Съд. Надявам се, че младоженците ще подадат жалба най-малкото заради различните цени за чужденци и българи! Именно рискът от "излагане" ме накара да предпочета сватбата ми да е в чужбина. Нямам пълно доверие на българските заведения и хотели и не искам новите ми роднини да си мислят, че тук сме Третия свят  sad
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 07, 2008, 14:48:57 »

и мен ме възмощават такива прояви,  постъпката на управата на въпросният хотел-ресторант е наистина некоректна, но Precious искам да те попитам защо си мислиш че "Чужденците" са златни и много възпитани хора и че никой от тях никога няма да ТЕ   изложи или е неспосеобен да се напие или да направи някоя  простотийка... извинявай ама с това исказване "искам новите ми роднини да си мислят, че тук сме Третия свят""   Oh my ... направо ме разби, какво сега тези който правим сватби с чужденци се излагаме? или ние българите сме третия свият и е срамота да дойдат да ни видат великите чужденци???
е аз за разлика от теб не се срамувам да казвам навсякъде по света където съм била че съм БЪЛГАРКА, а ти защо се срамуваш? crazy

Именно рискът от "излагане" ме накара да предпочета сватбата ми да е в чужбина. Нямам пълно доверие на българските заведения и хотели и не искам новите ми роднини да си мислят, че тук сме Третия свят  sad
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #29 -: март 08, 2008, 03:59:42 »

Не, ками, не ме разбра. Излагане от страна на ресторанта, не гостите. Кофти обслужване, кофти храна, други проблеми - всичко се случва! Искам все пак всички да останем с добри впечатления и спомени. Понеже темата е за излагацията на един ресторант, затова и коментарът ми беше в този дух. Мислех, че се подразбира, но явно не съм била достатъчно ясна, съжалявам. Има много причини, поради които предпочитам сватбата да е в чужбина, ресторантите в България са само малка част от тях. Всъщност сега като погледнах отново какво съм казала в предния пост, съвсем точно съм споменала, че нямам доверие на българските заведения и хотели. Това е. А иначе за гордостта да си българин - има и от двете - неща, с които се гордея и от които откровено ме е срам. А и не всички чужденци са златни, разбира се smile То си е до човек, но и аз никъде не съм казала това: "защо си мислиш че "Чужденците" са златни и много възпитани хора и че никой от тях никога няма да ТЕ изложи или е неспосеобен да се напие или да направи някоя  простотийка". Но едно кофти преживяване в ресторанта по вина на самия ресторант доста ще помрачи сватбата, не мислиш ли?
Активен
maya88
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #30 -: март 29, 2009, 12:18:02 »

OOoo, какви неща стават само!  Изненадана съм!   
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #31 -: март 29, 2009, 12:49:23 »

Я пуснете снимки на младоженците и на гостите от времето на рязането на тортата и малко след това - то ще си проличи (най-малко по погледите) кой е пиян и кой не Wink
Всяка устна договорка не може да бъде доказана при нужда, но при сключването в писмена форма на договор гарантира по-малко главоболия.
В България всичко е възможно - както изненади от страна на гостите, така и от страна на обслужващия персонал (в раздел Свършена и Несвършена работа Захира бе отворила тема за един ресторант в София, от който бе останала изключително неудовлетворена и аз мога да потвърдя това) - не е нещо ново след полунощ от ресторанта да се опитват да "рекетират" развеселените и подпийнали младоженци, които в този момент са готови да платят и повече (за да не си развалят оставащото време). Затова на срещите ми с бъдещите младожени им обръщам внимание на тези и други някои особености, които може да възникнат в сватбения ден и, ако е възможно, тези въпроси с управителя на ресторанта, DJ и другите служебни лица да бъдат уточнение предварително и окончателно.
Независимо дали има изцепки и от страна на младоженците и гостите, все пак при уточнение параметри (когато всичко е изяснено ясно предварително) не мисля, че някоя от страните ще има проблем с плащането/получаването на парите.

П.П.
Относно включването в темата на хора с по един-два коментара във форума и то основно в тази тема: лесно може и булката, и нейни приятели да се включат от едната страна, както и представители на ответната страна да вземат отношение (подкрепени от доволни "клиенти", които как ли изведнъж и откъде научиха за тази тема в този форум) - не мисля, че можем да вземем (пък и нужно ли е, всъщност) страна по спора. Нека подобни случки служат на бъдещите младоженци и службени лица като повод да уточняват всичко предварително.
И на мен, от време на време, ми звучи една стара песен - "винаги има недоволни, а толкова стараех се; моята гордост е наранена".
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 16, 2009, 19:04:46 »

не знам дали това е  абсурдна сватба но оптеделено е най абсурдната тема за всички времена...
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 16, 2009, 15:19:20 »

Чак сега видях темата и я изчетох на един дъх.
Аз лично не съм присъствала никога на сватба там, но имам впечатление от две видеота на сватби. За водещата мога да кажа, че и на мен ми направи впечатление на досадница с постоянните си наставления. Може и самите младоженци да са пожелали така, защото примерно си нямат понятие от това как искат да протече сватбеният им ден, но на мен лично малко ми е пресилено това отношение. Иначе пък ми направи добро впечатление, че прави тематични подаръци(но пък дали това не е заради по-специалната сватба - на известни хора) докато води ритуалите. Не ми харесва и самия ресторант, така се сбутват гостите, че ако някой иска да танцува, трудно достига до определеното място, малък ми се вижда ресторанта за сватби(в смисъл ако гостите са повече от 50-60). И последното нещо, за което се сещам е украсата, която е винаги една и съща, заради стила и обзавеждането на ресторанта.
В заключение бих добавила, че е крайно необходимо вече и в този бранш да се въведе писмената форма на уговорките, защото в този така прекрасен ден все нещо някой не свършва така, както е било "устно" уговорено. И разбира се младоженците винаги си плащат, няма как и разочарованието си остава само за тях и гостите им.
Активен
dialbi
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #34 -: август 28, 2009, 12:35:33 »

Честно казно,учудена съм от това,което прочетох!Ходила съм няколко пъти във ВИН ПАЛАС,връщала съм се отново там винаги с голямо удоволствие,доволна съм от абсолютно всичко,като се започне от обстановката и се стигне до обслужването-всичко е безупречно!Не мога да повярвам,просто,че става дума за едно и също място,затова не си създавайте мнение от един изолиран случай,мястото е наистина специално и си заслужава да се посети.Жалко,че празника на младоженците е бил помрачен,но...явно са случили лош момент,не че това е оправдание за персонала на комплекса,но сигурно си има обяснение за всичко!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 30, 2009, 08:39:03 »

това е най безсмисленият коментар по тема който съм чела . PUGILISM Cow-boyно сигурно си има обяснение за всичко!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 20, 2011, 14:24:22 »

За пореден път се убеждавам,че в всеки град има по един такъв ресторант в който собственика или управител колят и бесят наред. Дано някой ден нещата се променят и отношението към клиентите да се промени.  good
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines