Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 08:39:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бургас!  (Прочетена 175629 пъти)
 
Dginger
Ентусиаст
**
Публикации: 108



« Отговор #240 -: април 28, 2008, 22:51:12 »

Момичета, знае ли някой къде мога да си намеря в Бургас малките изкуствени калийки и розички?
Активен
mimi000
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #241 -: април 29, 2008, 08:09:35 »

бях видяла такива изкуствени розички от плат в магазинчетата за конци на малката уличка до Кирил и Методий училището - уличката на тоалетните. Провери там, ако не по булчинските магазини има различни от цветчетата за закичване.
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 29, 2008, 09:10:53 »

Има ли някоя скорошна булка,която да ми каже долу-горе какви са цените на кувертите в ресторантите в Бургас?
Защото разбрах,че имало някакви увеличения! blush

Да, наистина има увлеличение на цените на кувертите и то никак не е малко  beating beating beating.
Ние ще сме в хотел България, зимната градина и цената на куверта започва от 35 лева  marionette
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 29, 2008, 09:26:13 »

Ами не знам - ние търсихме ресторант преди 2-3 месеца (вече го запазихме де). И понеже твърдо не искахме да сме в България, не знам как са там цените, но където ходихме другаде кувертите бяха до 28 лева. Не сме говорили с управителя на ресторанта, но до Август има много време, така че ще видим дали няма да се променят цените до тогава  girl_impossible
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 29, 2008, 09:27:03 »

Момичета smilesmile
Христос Воскресе!!!Здраве и късмет на всички!
Относно пликовете.. тези, които бях поръчала в Аз и Ти бяха от луксозна хартия - имам предвид като гланцирана стоеше охх не мога да обясня. Лъскава, малко по-твърда от обикновената. Търсих по книжарниците, но там винаги ми предлагат обикновени бели пликове (включително и на офис 1).
Що се отнася до поканата - тя е с вързана панделка отпред  и не върви да сгъна паус и да го вържа отново с панделка. Ако не намеря подходящи пликове най-вероятно ще ги дам на гостите без пликове smilesmilesmile Те поканите така или иначе са затворени и е необходимо госта да ги отвори за да прочете текста.
А за халките - ние също си поръчахме халки от въпросния каталог на Сара Трейд. Обиколихме общо взето на всякъде в града, ходихме и във Варна. Този каталог е ..... навсякъде smilesmile
Само да ви предупредя, че халките от каталога не отговарят много в действителност. На няколко места ни показаха халки от каталога  и в същото време ги имаха в наличност в магазина. Сравнихме ги .. е не че са различни, но не са същите. Нашите ги поръчахме в Триата на втория етаж в дъното има златарски магазин. Казаха, че до 10 работни дни ще са готови. Също така поръчахме и да ни ги надпишат, като продавачката каза, че гравирането било безплатно. Грама на златото 37 лв.
За въпросния сайт - аз също го разглеждах, но там грама на златото на халките, които ние харесахме беше 42 лв. Звъннах да попитам дали цените в сайта са актуални - отговора беше да. Незнам каква е причината в Бургас цените на същите халки да са по-ниски. Но като дойдат халките ще ви пиша.
Дано да сме доволни. Хайде че много се разписах smilesmile


И аз си търся пликове отделно, понеже поканите са ни вече готови.
Трябват ми квадратни 16.5 см x 16.5 см. И така от обикаляне и НЕнамиране, в крайна сметка може и да ги даваме без пликове, само да напишем името на ресипиента в долния ляв ъгъл на поканата, от вътрешната страна  write вместо на плика.
Да, наистина каталогът на Сара Трейд е навсякъде, даже на някой места се опитват да скрият надписа на фирмата и твърдят, че е "собствено производство", по неразбираеми за мен причини.... crazy
И наистина на живо халките изглеждат доста по-различно, отколкото на каталога. Няколкото мостри, които съм виждала из магазините, изглеждат по-зле и някак си "дървени", сравнение с това, което е показано в каталога им. girl_impossible
И аз ще отида до Триа, да видим какво ще предложат там. В смисал какво е златото, понеже за модела сме решили да е съвсем гладко и изчистено, с широчина от 6-7 мм и надпис с имената ни и датата от вътрешната страна. ncnvnk ...
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 29, 2008, 09:29:43 »

Ами не знам - ние търсихме ресторант преди 2-3 месеца (вече го запазихме де). И понеже твърдо не искахме да сме в България, не знам как са там цените, но където ходихме другаде кувертите бяха до 28 лева. Не сме говорили с управителя на ресторанта, но до Август има много време, така че ще видим дали няма да се променят цените до тогава  girl_impossible


Ние, пък, твърдо искахме да сме в България и не сме ходили никъде другаде. Но, когато го запазвахме, което беше преди повече от два месеца, ни предупредиха, че до 1 седмица вдигат цените с 20-30%. И онзи ден ходихме да си вземем примерните менюта, с новите вече цени.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 29, 2008, 09:40:32 »

Ами ние запазихме в България към края на март и куверта беше 35 лв. Сватбата ни ще е септември надявам се до тогава да не стане 40 Oh my ...
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 29, 2008, 09:49:27 »

Ами ние запазихме в България към края на март и куверта беше 35 лв. Сватбата ни ще е септември надявам се до тогава да не стане 40 Oh my ...

Не, няма girl_wink
Този куверт от 35 лева е вече Новият ... не ми се вярва през месец-два да вдигат цените. То, това вече, на какво ще заприлича.... crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 29, 2008, 10:00:11 »

Момичета хич не се чудете, кое на какво прилича. Просто бъдете готови за т. нар. удари под кръста от страна на ресторанта. Съвсем спокойно могат да  си вдигнат цената на куверта и така да ви замажат очите, че хич да не се усетите. Имайте си едно на ум за цената на куверта. И ако имате възможност (незам дали тази практика я има в Бургас, но някъде из форума го бях срещала) си сключете договор с ресторанта, като си изпипате много добре клаузите. Успех и дано не ви прецакват с куверта!  good
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #249 -: април 29, 2008, 12:20:12 »

Ужас, ми то до моята сватба може и 50 лв. куверт да ми кажат. Трябва да проверя за някакъв договор както казва Пламик. Ако някой има такъв опит с България моля да сподели.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 29, 2008, 12:38:15 »


Ние, пък, твърдо искахме да сме в България и не сме ходили никъде другаде. Но, когато го запазвахме, което беше преди повече от два месеца, ни предупредиха, че до 1 седмица вдигат цените с 20-30%. И онзи ден ходихме да си вземем примерните менюта, с новите вече цени.

Първо само да кажа, че нямам нищо против България и не искам да обидя никого. А иначе, и аз това казвам - от като запазихме ресторанта, не сме говорили с управителя и сигурно ще има "приятни" изненади  beating Ама какво да се прави - хванали сме се на хорото...
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: април 29, 2008, 14:21:27 »

Ужас, ми то до моята сватба може и 50 лв. куверт да ми кажат. Трябва да проверя за някакъв договор както казва Пламик. Ако някой има такъв опит с България моля да сподели.

За "България" не знам за договор, но аз съм оставила капаро преди 2 месеца и съм говорила с трима от управителите (те са май общо 4-ма, ако не се лъжа tease) и един вид се чувствам "застрахована", че цените ще са си такива ... то не че са ниски.... hunter bomb
 Cow-boy
На всичкото отгоре, като се внесат мезета, ядки, бира, вино, безалкохолно и не знам си още какво допълнително ... и то ставаааа е гатии куверта на човек ...
Но имаме ли избор пък?!  marionette
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #252 -: април 29, 2008, 14:35:04 »

Дида, права си - избор нямаме. Ако някой ми каже къде да събера 120-130 човека без да сме като в консерва и да има място за танци ОК. Иначе – България, при това запазена година по-рано заради датата – единствената в месеца на която може да се сключи църковен брак (въпреки че ние няма да имаме).
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 29, 2008, 14:39:26 »

Момичета, не ме разбирайте грешно! Напълно съм съгласна с всички вас относно големината на ресторантите. Верно в Бургас не останаха ресторанти за големи сватби. Макар "голяма" сватба за всеки е различно. Просто ви давам съвет да си имате едно на ум за разлика в цената. В крайна сметка на никой няма да му е приятно да го сюрпризират накрая като плаща. beating
А аз да попитам дали правилно съм разбрала - ако си вкарваш неща в "България" си плащаш, така ли?  crazy
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: април 29, 2008, 15:00:49 »

А аз да попитам дали правилно съм разбрала - ако си вкарваш неща в "България" си плащаш, така ли?  crazy

 Не се плаща на ресторанта, когато "си вкарваш" допълнителни неща, но нали все пак купени от магазина, те струват пари.
А нещото, за което ми стана смешно, когато говорих с управителя на ресторанта в "България" беше, че ако си внесем готови нарязани мезета - ОК, но ако те трябвало да ни ги режат - 3 лева на килограм за рязането  Xixixi Xixixi
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines