Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:28:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 18  (Прочетена 227199 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #15 -: август 12, 2011, 15:19:10 »

Здравейте момичета, обръщам се с огромна молба към тези от вас, които скоро са посещавали Асеновград, искам да ме консултирате дали сте виждали подобен модел рокля, на този, който ще се опитам да прикача и ориентировъчна цена, защото съм се спряла на него и още един и се чудя дали да тръгвам да търся или да шия?! Както и да ме посъветвате за ателие, което предлага хубави материали и добро шиене евентуално, предварително благодаря! give_rose


* 18.jpg (22.22 KB, 215x315 - видяно 25346 пъти.)
Активен
Минчо
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #16 -: август 14, 2011, 17:44:40 »

Le_Fleur, в Асеновград има страшно много магазини, за които си струва да отидеш. Аз лично такава рокля не съм виждала, но има много подобни. Мисля, че в бутик Beautiful и Сияна шият добре и използват добри платове, идва им от към кройка. Това е мое мнение от всичко, което съм видяла. Желая ти успех, дано намериш твоята рокля, вярвам, че ще е така, понеже има много моделчета.

По темата, аз вече имам снимка от пробата на моята рокля. По поръчка ми я правят. Сама си измислих модела. Бюстието съм снимала да ви покажа, но долната част не я направиха много пухкава и сега я оставих да я "бухнат" още и тогава ще снимам и нея.

http://prikachi.com/images.php?images/588/3692588a.jpg

 butterfly

Успех на всички булки
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #17 -: август 14, 2011, 18:39:24 »

Дами, някоя от вас да е виждала новата колекция на Atelier Voila? Тепърва ми предстои избора на рокля... имам чувството най-трудния!  girl_impossible
Активен
Минчо
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #18 -: август 14, 2011, 20:24:26 »

Да, има я в сайта им, но само скици, няма снимки на роклите, до колкото виждам.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #19 -: август 15, 2011, 12:45:20 »

Aldariel, благодаря ти за съвета, вече се бях притеснила, че никой няма да ме "отрази" с мнение Wink. Засега много държа на този модел рокля, искам я същата, ама то, ако само с искане ставаше pleasantry...и за това ще я шия, дано не се разочаровам от резултата, че на какви ли не случаи се начетох в този форум. Ще се ровя и назад в темите за добро ателие, което шие на приемлива цена  и се надявам до септември да селектирам няколко места, защото не ми се обикаля много, а и честно казано не ми се дава космическа сума за рокля, която после ще ми стои увиснала в гардероба...а сватбата ще е на 12  ноември и нямам чак толкова време на разположение!
Активен
Pure
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #20 -: август 16, 2011, 21:03:59 »

Накоя от вас шила ли си е сватбена рокля по индивидуален модел в Мон Амур и можете ли да ми кажете ка са цените?
Много благодаря предварително! give_rose
Активен
SISKA86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23


« Отговор #21 -: август 18, 2011, 16:53:15 »

здравите  момичета girl_wink
И на мен ми харесват много роклите на Atelier Voila но незнам дали си заслужава толкова пари за рокля която се облича един ден. Истината е че аз си подготвих голяма сума за роклята но колкото повече време минава и разглеждайки снимки и фороми за сватби все повече се замислям дали си засллъжава!?
Моята сватба е чак другата година има време да се замисля още  Wink!
Активен
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #22 -: август 23, 2011, 22:25:31 »

Здравейте, И аз да се присъединя към темичката ви, понеже и мен ме очаква сватба евентуално пролетта. Изобщо не знам от къде да започна с избора на рокля и къде биха могли да удовлетворят капризите ми. Искаме сватбата ни да е доста нетрадиционна и поради това си представям и роклята ми да е такава.
И двамата сме фенове на "хард музиката" и поради това на сватбата ни ще преобладава само рок музика. Предполагам, че цялата сватба ще е издържана в такъв стил и ми се иска да изненадам годеника ми като направя и роклята си в такъв стил. Представям си да е изчистена бяла дълга рокля тип бюстие, с цепка от лявата страна. Искам да сложа декорация някакви капси на края на бюстието (един ред точно, където е ръба - края на роклята горе) и да добавя нещо като колан, който да е отново целия в капси.
Също така ще добавя някакви ръкавици без пръсти.
Въпросът ми е, според вас каква материя би подхождало на такъв тип рокля? Виждали ли сте някъде да се предлагат рокли в такъв стил или присъствали ли сте на сватби, където булката е била облечена в такъв стил?
Иска ми се роклята само да загатва някакви рок мотиви, но всъщност да е стилна и изчистена.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 23, 2011, 22:47:13 »

Leyla, щом сте рокаджии и сватбата ви е в такъв стил, мисля че идеята ти е страхотна!  good Според мен, обаче такава рокля по магазините няма да намериш. Трябва ти шивачка, и то такава, която е готова да експериментира и не е като болшинството тук, които гледат да си налагат мнението, консервативни са и т.н. Малко ще ти е трудно според мен, но идеята ти е много готина и не се отказвай да я осъществиш! Можеш да си позволиш дори и леки акценти в по-смели цветове - черно, тъмно лилаво и т.н.
Активен
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #24 -: август 23, 2011, 22:53:27 »

Благодаря, Monikamaria! Надявам се да успея да измисля дизайна на роклята и да не стане кич. Май наистина се захващам с нещо, което ще ми донесе много нерви и разправии  sad
Що се отнася до цветовете, за сега май клоня да е бяла. Металните елементи по-роклята, може би ще я претрупват достатъчно.
« Последна редакция: август 23, 2011, 22:56:30 от Leyla » Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 24, 2011, 06:59:40 »

Ще стане, според мен!  good Аз си я представям с изчистено бюстие с капси и пола от тюл. Ама твърд такъв, за да стои "хард" . Така си мисля, че много яка ще стане. Но наистина трябва да намериш шивачка, която да ти го направи. Няма да е лесно, но не и невъзможно.  danceg
Активен
mur_fee
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #26 -: август 24, 2011, 11:16:41 »

много готина идеа виждала съм булка в подобен стил и беше много ефектна според мен салоните които шият и по модел на клиента биха ти я направили така че не е непосилна задажа успех ти пожелавам
Активен
jojinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



« Отговор #27 -: август 24, 2011, 16:50:14 »

Привет и от мен съфорумки  chee
Аз съм пълна с въпроси, но няма да ги задам наведнъж, понеже ще ви объркам и сигурно ще избягате от мен  TONGUE Но искам да коментирам идеята на Leyla, понеже ми направи впечатление и ми се стори нестандартна.
Казваш, че искаш да има колан с капси и ми мина през акъла нещо - няма ли да седи добре под колана веднага да се стеле надолу един доста hard "нащръклен" тюл на талази с цепка, който да пресъздава изненадата за твоят бъдещ съпруг. Имам предвид, че самият тюл е по - агресивен избор и на пластове ще стане супер. Аз така си го представих, понеже незнам как колана ще се върже на роклята, ако надолу е прилепнала или някак вяла. Но не знам дали това е най - удачният вариант, просто давам предложение. И не знам до колко този тюл би бил стилен и изчистен, аз доста се развихрих в описанието му.
Ръкавиците са страхотна идея. Стоят супер кокетно и подчертават нежната женска ръка. Много одобрявам идеята ти.
Само внимавай преди да отидеш за поръчката на роклята, бъди сигурна, че шивачката те е разбрала добре, че всякакви гафове и несъответствия стават. Ако трябва умори ги, все пак е твоят ден. Успех мила, надявам се да се получи добре smile
« Последна редакция: август 24, 2011, 16:52:56 от MisTalee » Активен
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #28 -: август 24, 2011, 18:31:27 »

Дами, много благодаря за куража и идеите!
Мисля да се вслушам в съветите ви и да започна да търся ателие, където ще се съгласят да ушият такава рокля. То всъщност имаме доста време до сватбата и дори още нямаме дата, но наистина искам да си осъществя тази идея и за това трябва от по-рано да започна да се подготвям. Ще ви държа в течение как се развиват нещата. Като за начало ще се опитам да нарисувам или да потърся из нета нещо, нкоето се доближава до моите представи :-)
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #29 -: август 24, 2011, 18:49:55 »

 Здравей, Leyla  smile Може ли и аз да се включа в идеите за твоята рокля? Не успех никъде да видя снимка на точно това, което описваш, но за сметка на това ми попаднаха интересни елементи  smile Последните две снимки са от колекцията на Карл Лагерфелд за Rosa Clara за 2010 година. В неговите модели дрехи може да ти допаднат някои неща, надявам се  smile Иначе миналата година Принцес и Феде имаха в колекциите си рокли с по-модерен и "рок" вид.

Ръкавичката и капсите от Лагерфелд  Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines