Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:53:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотосесии за бременни и бебета  (Прочетена 39546 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« -: август 05, 2011, 10:38:52 »

Преди време бях гледала много яки бебешки професионални фотосесии, ама забравих на кого бяха и коя беше фотографката.
Иска ми се да направя една такава на моята сладуранка, че да й остане за цял живот...
Дайте идеи за добри бебешки фотографи с въображение!  girl_wink
« Последна редакция: януари 04, 2014, 22:05:21 от fiibi_bg » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 05, 2011, 10:52:13 »


София,а и цяла България- Калина ме снима http://www.flickr.com/photos/kalina_me_snima/
Пловдив и околностите - Елена Карагъозова http://www.elena-karagyozova.com/ ,тя мисля и в София снима,но студиото и е в Асеновград.
Дупница-Роси Павлова http://www.facebook.com/pages/Focus-on-U-photography/172307666122374?sk=info
Варна - "Малена" http://mamanamalena.com/
 За мен фотографи с въображение и уникални снимки (а не такива по калъп) са Малена,Роси и Елена . Калина също прави страхотни снимки,но моят топ 3 за детски снимки са "Малена",Роси и Елена.  smile
« Последна редакция: август 05, 2011, 11:24:01 от miss™ » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 05, 2011, 11:20:56 »

Благодаря ти!  give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 05, 2011, 16:55:35 »

Калина Арсова е много добра. Направи ни фотосесия и после пратих много мои познати при нея. Всички сме много доволни. По света има нещо като стандарти за снимане на бебета и семейна фотография от поколения насам - малко като със сватбените снимки. Много добре звучи да е "арт", ама ако точно твоето дете стане прекалено "арт", а ти искаш колажи за детската стая примерно, малко става.. Примерно тази namalena на мен изобщо не ми допада как снима, защото според мен не умее да извади най-миловидното от децата. Но нейните поне са цветни и хващат окото. Другите са още по-зле за моите критерии и не ми покриват стандартите за качествена снимка откъм осветление. Модите се менят, "интересни" снимки можем и сами да си направим, ако разполагаме с полупрофесионален апарат, какъвто повечето татковци закупуват като една от първите покупки "за бебето", а нещо класическо не е изобщо толкова лесно да се снима. Трябва си професионализъм, отдаденост, да се чете много, да се гледа какво се прави по света, а не да се снимат и бебета между другите работи, защото сега се търси в БГ.. Аз поне търся комерсиални снимки като от списание. Който иска арт, там непринудени, или с ефекти от фотошопа.... то там си е абсолютно въпрос на личен вкус. На мен нищо не ми хареса и заложих на класиката.

Говоря толкова надуто, защото съм работила фоторетуш към много добро издание с много добър печат извън БГ и на мене номера със шаренкото просто не ми минава.

Моите лични впечатления от Калина не бяха отлични откъм "обслужване на клиенти", но в последствие разбрах, че е имало причини. Това по никакъв начин не се е отразило по снимките, обаче Wink Но също така е причина да не я хваля като "много симпатична" и "много готина", а като добър фотограф.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 05, 2011, 19:22:21 »

Ето и още една фотографка в София,която прави хубави снимки на мънички бебета ( и не само на тях) http://www.flickr.com/photos/mucuna/sets/72157623493149708/ ,http://www.facebook.com/pages/Nadya-Dzhambazova-Photography/350432249609 .

BASTET,съгласна съм че снимките на Малена са доста цветни,но гледайки снимки на чужди фотографи в графа деца между 2-7г. -ами и техните са доста попнати . И не виждам нищо надуто в мнението ти,всеки има право да каже какво му харесва и какво би искал като снимка на детето му/сватбата му.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 08, 2011, 15:46:33 »

Аз пък не знам как точно попаднах в тази тема, но да си кажа и аз мнението въпреки че още нямам бебе за снимане blum На мен поне Калина и Биляна (namalena) са ми любимки, следя работата им от 100 години в един друг форум (сещате се кой Wink, а за Биляна мога само да кажа, че винаги ме оставя без дъх с нейните снимки, особено тези на дъщеря й (Малена) - бебешките дневници на Малена са най-красивите и вдъхновени, които съм виждала изобщо. Не знам дали успява да хване най-миловидното в бебетата, нейните снимки са далеч от повечето захаросани, но определено фантазията й е безгранична и това мен лично най ме радва Wink Иначе и Калина Арсова ми е любимка, но Биляна ми обира винаги точките с щури идеи good
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #6 -: август 09, 2011, 16:56:21 »

На мен майка ми ми е казвала че дете докато спи не трябва да се снима,не ми обясни много ясно защо но такива били поверията.Но пък едно малко бебе кога можеш да го хванеш за снимка и да не спи smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #7 -: август 09, 2011, 17:53:57 »

Ето и едно предложение от мен:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278848616433.156586.278773366433&type=1


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150107157646434.287907.278773366433&type=1

Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 10, 2011, 22:26:31 »

Калина и Надя за мен са най-добрите за бебешка фотография.
Малена ми е шарена и натруфтена, Елена върви по нейния път, пък и бебета в пластмасови кофи не ми харесват. Въпрос на светоусещане.
Има 1 момиче в София, което снимаше безплатно, учеше се. Мн бързо дръпна напред.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 11, 2011, 09:24:21 »

Аз съвсем безплатно не искам. Досега от снимките, които разглеждах, на Калина май най-много ми допадат. Но май ще я правя фотосесията като се върнем от Трявна примерно началото на октомври месец, че да знам с какви пари ще разполагаме тогава.  girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 11, 2011, 13:58:47 »

Калина и Надя за мен са най-добрите за бебешка фотография.
Малена ми е шарена и натруфтена, Елена върви по нейния път, пък и бебета в пластмасови кофи не ми харесват. Въпрос на светоусещане.
Има 1 момиче в София, което снимаше безплатно, учеше се. Мн бързо дръпна напред.
Да нямаш предвид Витаминка https://www.facebook.com/lili.petkova.photography ,тя също прави хубави портрети на деца,и съм съгласна че дръпна доста напред,тези дни и гледах суровите кадри на една фотосесия,ами добре се справя с фотошопа,а при бебета особено новородените, е ако не задължително,то препоръчително да имаш някаква представа от програмата.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 11, 2011, 18:37:59 »

аз още докато бях бременна исках да си направим фотосесия, но така и не успях. сега искам да направя на малката, но докато се спра на някой фотограф тя сигурно ще проходи smile
гледам разни добри ценово предложения от груповите оферти, но незнам доколко е добра идея.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 11, 2011, 21:15:28 »

Ечи не ви е късно,много фотографи препоръчват или бебето да е макс.до месец голямо или вече седящо/стоящо стабилно. Колкото до офертите,ако има сайт със снимки и си доволна не виждам защо да не вземеш ваучер. Вече толкова много фотографи снимат деца,че дори и "известните" пускат промо ваучери по празниците,а и през лятото.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #13 -: януари 05, 2014, 19:38:20 »

 Много се радвам, че тази позабравена темичка може да се посъживи  smile
 Предполагам, че е малко рано, но се интересувам дали някой е правил проучване за фотографи, занимаващи се със снимане на бременни и новородени? Поразгледах няколко варианта и понеже нямам окончателен избор, ще съм благодарна за предложения  smile Имам голямото желание да открия човек, който снима както бременни, така и новородени и бебета, за да направим нещо като преход от момента преди раждането към този след него.
 Благодаря предварително за отговорите и идеите  smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #14 -: януари 05, 2014, 22:50:47 »

Мишелче, много добре си се ориентирала раничко, така ще имаш прекрасни проследяващи снимки на бебчето smile

Аз професионални бременни снимки нямам, но пък вече знам, че повечето фотографи, които снимат бебета, снимат и бременни.

Моят опит се свежда до Калина (Калина ме снима) - тогава Ема беше на 2 месеца, Тони (Moменти от Тонита) - правихме 4 сесии при нея и Fiibi_bg (Усмивки с Фийби). Ако искаш мога на лични да се разберем и да ти покажа всички снимки от сесиите, за да се ориентираш за себе си smile


Еmetoem, мисля, че си беше правила снимки като бременна при Снимки Ели Мише - можеш да я питаш за подробности.
« Последна редакция: януари 05, 2014, 23:03:13 от Snow_White » Активен
mamaKrisi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #15 -: януари 06, 2014, 18:08:05 »

Калина и Надя за мен са най-добрите за бебешка фотография.
Малена ми е шарена и натруфтена, Елена върви по нейния път, пък и бебета в пластмасови кофи не ми харесват. Въпрос на светоусещане.
Има 1 момиче в София, което снимаше безплатно, учеше се. Мн бързо дръпна напред.
     Не е ли това момиче? - https://www.facebook.com/Momenti.ot.Tonita?ref=ts&fref=ts
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: януари 06, 2014, 19:17:00 »

mamaKrisi , постът на posum е от 2011г.  WinkSnow_White е писала за Тонита.
Активен
mamaKrisi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #17 -: януари 06, 2014, 19:28:50 »

 badgirl
mamaKrisi , постът на posum е от 2011г.  WinkSnow_White е писала за Тонита.
badgirl
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 06, 2014, 19:31:46 »

Posum говореше ако не се лъжа за Лили Петкова (витаминка).Сега се зачетох, че и тогава така съм предположила blum

Една бивша съфорумка също прави много хубави снимки, но не знам дали снима чужди деца- Fb-Focus on U photography.

Бременна не знам дали ще се снимам, но обмислям фотосесия първият месец при Калина. Само трябва да проверя колко по рано трябва да запазя час.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 06, 2014, 22:07:25 »

Michelle,Ние сме ходили при Lili Vitaminka,Тони( Momenti ot Tonita ) и Venera Milanova.
При Лили имаме 2 фотосесии и пак бих отишла с удоолствие,страхотни снимки,мн мила,а към децата е неповторима-забавлява ги,забава пада.
Тони снима  нашият рожден ден,имаме външна фотосесия при нея и За Коледа. Също страхотна,мн идейни снимки,с дух.
За Венера-имам смесени чувства,не че ни направи лоши снимки,но това си остана мое усещане.
3 мои приятелки отидоха при Калина- пълно разочарование за тях( пак казвам препредадено мнение е това)-грубо и надменно отношение,аз съм най-добрата ,най великата,претупване на нещата и студ в студиото.Това са впечатленията които мога да споделя.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #20 -: януари 06, 2014, 22:19:09 »


Бременна не знам дали ще се снимам, но обмислям фотосесия първият месец при Калина. Само трябва да проверя колко по рано трябва да запазя час.

Около месец по-рано, но имай предвид, че Калина предпочита да снима наистина новородени бебета на възраст 7-10 дни. Когато водихме Ема беше на точно 2 месеца и в пика на коликите. Калина едва се съгласи да я снима и каза, че повече няма да снима 2-месечни   pardon Снимките протекоха трудно и дълго, но Калина е истинска "хипнотизаторка" на бебета и резултатите са отлични smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #21 -: януари 06, 2014, 22:50:12 »

Има фотографи, които не поставят такива ограничения. Най-лесно е да се снима нещо което спи или не мърда. Нека ги видим колко могат при 6-7 месечни и по големички, тогава ще проличи истинския майсторлък smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #22 -: януари 07, 2014, 00:02:53 »

Има фотографи, които не поставят такива ограничения. Най-лесно е да се снима нещо което спи или не мърда. Нека ги видим колко могат при 6-7 месечни и по големички, тогава ще проличи истинския майсторлък smile
Или пък на 1-2 г. НУРС smile в естествената му среда по време на игра smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 07, 2014, 00:15:36 »

7-10 дневно и да запазя часа месец по рано ?! Дори при планово секцио пак има съмнение кога точно ще реши да се роди. Ще трябна да помисля за резервен вариант.  Много ми допада как снима и декорите, но с тези условия е възможно да не успея да направя снимки първите месеци при нея. sad
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 06, 2014, 15:49:38 »

http://photostudionana.com/
Аз харесвам Нана. Изключително мила е. А за снимките може да видите и да прецените. Различното око различно вижда.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #25 -: април 06, 2014, 16:30:51 »

Ние сме били няколко пъти при Калина Арсова . Лично аз съм много доволна, на мен много ми допада начинът по който тя снима heart. Смея да кажа, че я познавам и лично като човек - трудно ми е да повярвам, че се е държала надменно или нещо подобно. Но в крайна сметка всеки си има дни и дни, а и разбиранията ни са различни.. за щастие вече има много и може да се избира.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #26 -: май 20, 2014, 10:23:53 »

Аз също се присъединявам към търсещите фотограф за бременна+следродилна фотосесия. Сега правя проучване, за да избера навреме и да се обадя да запазя дата smile Харесват ми и Калина и Тонита, а забелязах, че Нана предлагат точно 2 в 1 пакет, което ме устройва перфектно, но предполагам, че и другите имат подобни дори и да не се споменати по сайтовете им. Всякакви препоръки са добре дошли! Благодаря! smile

Michelle, ти спря ли се на фотограф?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 20, 2014, 17:43:53 »

Ние днес направихме фотосесия на бебчо. Спрях се на Pearl in the Shell Newborn / Теодора Янкова. Много мила фотографка, която предразполага бебчетата и за сега останах много доволна от избора си. Вярвам, че като получа снимките ще продължа да смятам, че избора ми е правилен.

Моят съвет е да ги снимате между 10-20 ден. Поне моят син тогава спеше дълбоко и дълго. Сега е на 25 дна и отне 2-3часа да се приспи, а след тжва пък спеше леко.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: декември 10, 2014, 11:17:32 »

Момичета да попитам колко време предварително се уговаряте с фотографите за фотосесията за новородено? Тъй като искам да я направим максимум 2 седмици след раждането а като не знаеш кога ще се роди как се уговаряш с фотографа?

Също така колебая се между Нана и Pearl in the Shell, много исках Витаминка, но тя е бременна с термин 2-3 седмици след мен едва ли ще може. Mrs.™  може ли на  Pearl in the Shell да ми пратиш ценичките и дали си доволна smile?
« Последна редакция: декември 10, 2014, 11:23:45 от mariola85 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #29 -: декември 10, 2014, 11:39:12 »

Много е трудно да се уговориш, мариолка! Затова нашата сесия за новородени не се състоя, тъй като моята фотографка точно тогава се разболя и не успя да се възстанови навреме и отложихме за след 6-ти месец като ще може да сяда, та останахме без такава фотосесия, но здраве да е smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 10, 2014, 13:16:54 »

Mariola, много съм доволна от снимките. Може да ми пишеш на лични или в Facebook, ако искаш да ти покажа нашите снимки. Актуални цени не знам, тогава за 60 снимки дадох 300лв, а 20-30 мисля бяха 150 лв. Но тя е много мила и отговаря на всички въпроси.  Препоръчвам я за снимки на новородено.
Коледната фотосесия правих при Калина, също съм доволна.
 Offtopic
За новородено ви препоръчвам да е до 15 ден на детето. После не спят толкова много. Дребното го снимах на 20-25 и вече не спеше толкова дълбоко.

С Теди се свързах когато малкия беше на седмица-две и намери начин да ме вкл в графика. Няколко набори на малкия, ходиха на 2-3 месеца и имат много красиви снимки, но бяха спящи и спикойни бебета.
« Последна редакция: декември 10, 2014, 13:21:52 от Mrs.™ » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #31 -: декември 10, 2014, 13:51:21 »

Mrs.™ Благодаря! Аз и писах мейл да ми даде актуални ценички и колко по-рано да се разберем, ще пиша и на Нана, за да имам избор ако едната откаже другата, да не стане като при scilla  angry
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #32 -: февруари 06, 2015, 13:47:19 »

 Темата за безплатните фотосесии е заключена и затова пиша тук  smile
 Моя приятелка и млада фотографка, която живее във Варна, предлага безплатни фотосесии:
"Търся си новородени бебенца, бременни мацки, влюбени двойки и дечица за безплатни фотосесии."
 Понякога тя пътува и до София, затова предполагам, че има вероятност и там да снима  smile

https://www.facebook.com/capturedbyelly
Активен
Alexander_Slavov
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: юни 27, 2015, 05:50:42 »

Търся бебета и малки деца до 6 г. от Пловдив за безплатна фотосесия smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #34 -: юни 29, 2015, 08:28:39 »

Alexander_Slavov, търсите ли още деца за фотосесия? Имам момче на 5 г. и сме от Плодвив. За каква фотосесия става въпрос?
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines