Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:34:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотосесии за бременни и бебета  (Прочетена 39630 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« -: август 05, 2011, 10:38:52 »

Преди време бях гледала много яки бебешки професионални фотосесии, ама забравих на кого бяха и коя беше фотографката.
Иска ми се да направя една такава на моята сладуранка, че да й остане за цял живот...
Дайте идеи за добри бебешки фотографи с въображение!  girl_wink
« Последна редакция: януари 04, 2014, 22:05:21 от fiibi_bg » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 05, 2011, 10:52:13 »


София,а и цяла България- Калина ме снима http://www.flickr.com/photos/kalina_me_snima/
Пловдив и околностите - Елена Карагъозова http://www.elena-karagyozova.com/ ,тя мисля и в София снима,но студиото и е в Асеновград.
Дупница-Роси Павлова http://www.facebook.com/pages/Focus-on-U-photography/172307666122374?sk=info
Варна - "Малена" http://mamanamalena.com/
 За мен фотографи с въображение и уникални снимки (а не такива по калъп) са Малена,Роси и Елена . Калина също прави страхотни снимки,но моят топ 3 за детски снимки са "Малена",Роси и Елена.  smile
« Последна редакция: август 05, 2011, 11:24:01 от miss™ » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 05, 2011, 11:20:56 »

Благодаря ти!  give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 05, 2011, 16:55:35 »

Калина Арсова е много добра. Направи ни фотосесия и после пратих много мои познати при нея. Всички сме много доволни. По света има нещо като стандарти за снимане на бебета и семейна фотография от поколения насам - малко като със сватбените снимки. Много добре звучи да е "арт", ама ако точно твоето дете стане прекалено "арт", а ти искаш колажи за детската стая примерно, малко става.. Примерно тази namalena на мен изобщо не ми допада как снима, защото според мен не умее да извади най-миловидното от децата. Но нейните поне са цветни и хващат окото. Другите са още по-зле за моите критерии и не ми покриват стандартите за качествена снимка откъм осветление. Модите се менят, "интересни" снимки можем и сами да си направим, ако разполагаме с полупрофесионален апарат, какъвто повечето татковци закупуват като една от първите покупки "за бебето", а нещо класическо не е изобщо толкова лесно да се снима. Трябва си професионализъм, отдаденост, да се чете много, да се гледа какво се прави по света, а не да се снимат и бебета между другите работи, защото сега се търси в БГ.. Аз поне търся комерсиални снимки като от списание. Който иска арт, там непринудени, или с ефекти от фотошопа.... то там си е абсолютно въпрос на личен вкус. На мен нищо не ми хареса и заложих на класиката.

Говоря толкова надуто, защото съм работила фоторетуш към много добро издание с много добър печат извън БГ и на мене номера със шаренкото просто не ми минава.

Моите лични впечатления от Калина не бяха отлични откъм "обслужване на клиенти", но в последствие разбрах, че е имало причини. Това по никакъв начин не се е отразило по снимките, обаче Wink Но също така е причина да не я хваля като "много симпатична" и "много готина", а като добър фотограф.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 05, 2011, 19:22:21 »

Ето и още една фотографка в София,която прави хубави снимки на мънички бебета ( и не само на тях) http://www.flickr.com/photos/mucuna/sets/72157623493149708/ ,http://www.facebook.com/pages/Nadya-Dzhambazova-Photography/350432249609 .

BASTET,съгласна съм че снимките на Малена са доста цветни,но гледайки снимки на чужди фотографи в графа деца между 2-7г. -ами и техните са доста попнати . И не виждам нищо надуто в мнението ти,всеки има право да каже какво му харесва и какво би искал като снимка на детето му/сватбата му.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 08, 2011, 15:46:33 »

Аз пък не знам как точно попаднах в тази тема, но да си кажа и аз мнението въпреки че още нямам бебе за снимане blum На мен поне Калина и Биляна (namalena) са ми любимки, следя работата им от 100 години в един друг форум (сещате се кой Wink, а за Биляна мога само да кажа, че винаги ме оставя без дъх с нейните снимки, особено тези на дъщеря й (Малена) - бебешките дневници на Малена са най-красивите и вдъхновени, които съм виждала изобщо. Не знам дали успява да хване най-миловидното в бебетата, нейните снимки са далеч от повечето захаросани, но определено фантазията й е безгранична и това мен лично най ме радва Wink Иначе и Калина Арсова ми е любимка, но Биляна ми обира винаги точките с щури идеи good
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #6 -: август 09, 2011, 16:56:21 »

На мен майка ми ми е казвала че дете докато спи не трябва да се снима,не ми обясни много ясно защо но такива били поверията.Но пък едно малко бебе кога можеш да го хванеш за снимка и да не спи smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #7 -: август 09, 2011, 17:53:57 »

Ето и едно предложение от мен:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278848616433.156586.278773366433&type=1


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150107157646434.287907.278773366433&type=1

Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 10, 2011, 22:26:31 »

Калина и Надя за мен са най-добрите за бебешка фотография.
Малена ми е шарена и натруфтена, Елена върви по нейния път, пък и бебета в пластмасови кофи не ми харесват. Въпрос на светоусещане.
Има 1 момиче в София, което снимаше безплатно, учеше се. Мн бързо дръпна напред.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 11, 2011, 09:24:21 »

Аз съвсем безплатно не искам. Досега от снимките, които разглеждах, на Калина май най-много ми допадат. Но май ще я правя фотосесията като се върнем от Трявна примерно началото на октомври месец, че да знам с какви пари ще разполагаме тогава.  girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 11, 2011, 13:58:47 »

Калина и Надя за мен са най-добрите за бебешка фотография.
Малена ми е шарена и натруфтена, Елена върви по нейния път, пък и бебета в пластмасови кофи не ми харесват. Въпрос на светоусещане.
Има 1 момиче в София, което снимаше безплатно, учеше се. Мн бързо дръпна напред.
Да нямаш предвид Витаминка https://www.facebook.com/lili.petkova.photography ,тя също прави хубави портрети на деца,и съм съгласна че дръпна доста напред,тези дни и гледах суровите кадри на една фотосесия,ами добре се справя с фотошопа,а при бебета особено новородените, е ако не задължително,то препоръчително да имаш някаква представа от програмата.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 11, 2011, 18:37:59 »

аз още докато бях бременна исках да си направим фотосесия, но така и не успях. сега искам да направя на малката, но докато се спра на някой фотограф тя сигурно ще проходи smile
гледам разни добри ценово предложения от груповите оферти, но незнам доколко е добра идея.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 11, 2011, 21:15:28 »

Ечи не ви е късно,много фотографи препоръчват или бебето да е макс.до месец голямо или вече седящо/стоящо стабилно. Колкото до офертите,ако има сайт със снимки и си доволна не виждам защо да не вземеш ваучер. Вече толкова много фотографи снимат деца,че дори и "известните" пускат промо ваучери по празниците,а и през лятото.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #13 -: януари 05, 2014, 19:38:20 »

 Много се радвам, че тази позабравена темичка може да се посъживи  smile
 Предполагам, че е малко рано, но се интересувам дали някой е правил проучване за фотографи, занимаващи се със снимане на бременни и новородени? Поразгледах няколко варианта и понеже нямам окончателен избор, ще съм благодарна за предложения  smile Имам голямото желание да открия човек, който снима както бременни, така и новородени и бебета, за да направим нещо като преход от момента преди раждането към този след него.
 Благодаря предварително за отговорите и идеите  smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #14 -: януари 05, 2014, 22:50:47 »

Мишелче, много добре си се ориентирала раничко, така ще имаш прекрасни проследяващи снимки на бебчето smile

Аз професионални бременни снимки нямам, но пък вече знам, че повечето фотографи, които снимат бебета, снимат и бременни.

Моят опит се свежда до Калина (Калина ме снима) - тогава Ема беше на 2 месеца, Тони (Moменти от Тонита) - правихме 4 сесии при нея и Fiibi_bg (Усмивки с Фийби). Ако искаш мога на лични да се разберем и да ти покажа всички снимки от сесиите, за да се ориентираш за себе си smile


Еmetoem, мисля, че си беше правила снимки като бременна при Снимки Ели Мише - можеш да я питаш за подробности.
« Последна редакция: януари 05, 2014, 23:03:13 от Snow_White » Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines