Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:51:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбена агенция "Temira wedding", Темира уединг, Стара Загора  (Прочетена 21124 пъти)
 
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« -: август 04, 2011, 11:13:41 »

Темира уединг или Сватбена агенция "Temira wedding", както й е страницата във фейсбук.

Едно от най големите ни разочарования на сватбения ден. Защо? Ще започна от самото начало.

Едно от важните неща, което придава тежест, емоция, индивидуалност на една сватба е самата украса на сватбата. Поради тази причина и куп други, липса на време, не нужна сватбена украса след сватбата, професионално мнение и решение, решихме да ползваме услугите на сватбена агенция, която да украси нашата сватба.
Обиколихме  Стелина, Темира уединг, Галина, все препоръчани. Спряхме се на Сватбена агенция "Temira wedding" - Темира уединг. Искра Михова е лицето на агенцията Темира уединг. С нея разговаряхме. За съжаление в последствие разбрахме че разговора си е бил разговор и напразно изгубихме няколко часа в споделяне на идеи какво искаме да има на сватбата ни.

Много е приятно в офиса на Темира уединг, разговора върви добре, макар и да две неудобни табуретки, снимките които показва като примери за работата си изглеждат добре (съмнявам се вече че повечето са нейни). Искра Михова от Темира Уединг изглеждаше толкова уверена в това което говори, и се съгласяваше и приемаше всяка наша идея и изкискване, че ни заблуди че ще свърши работата. Дори отменихме следващата си среща със следващата агенция. Подписахме един "договор", издаде ни се една "разписка" и положихме началото на нашата съвместна работа. Ние младоженци, а тя декоратор на сватбата ни.

Тук сгрешихме.
Жена ми имаше идеи какво иска да има на сватбата, но искаше и професионалист да си каже мнението и да го направи, за да изглежда добре. Беше мислила. Обясни на Искра Михова какво си представя, Искра ни показа доста снимки, разгледахме ги. Аз и жена ми и обяснихме от всяка снимка какво ни харесва, какво искаме да има, какво не искаме. Говорихме близо 3 часа. Това на първата среща. Последва втора среща. При което Искра си беше отделила само 1-2 снимки в отделна папка, като примерни, в резултат на целия три часов разговор и обясняване на всички подробности.
Да но бъдещата булка не я остави така. Тя си беше водила записки имаше 4-5 листа ситно изписани подробности около украсата на сватбата. Говорихме ги отново. При което и Искра си записа някои неща. Уточнихме всички подробности. Кога, какво ще занесем, каква ще е украсата. Какво ще се купува от нея, какво ще се плаща от нас, стиснахме си ръцете и се успокоихме. Само да знаете какво говорихме и какво описвахме.


Следва продължение ....
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #1 -: август 04, 2011, 11:14:24 »

Продължение, тъй като има лимит на символите в един пост...........


Украсата на колата - доста не стабилна от центъра на Стара Загора до хотел Сити 3 пъти спирахме да залепвам вакумчетата. А и панделката на колата трябваше да е по-голяма, ако съдим по избраните и отделени снимки.

Украсата на ресторант Сити. Е там вече Искра Михова от Сватбена агенция "Temira wedding", Темира уединг, Стара Загора - се изложи доста.
Говорихме за:
- Лампички зад паното - фон на булченската маса - липсваше!
- Низани листа от Рози, вертикално на паното като фон на булченската маса и на траперията на булченската маса - липсваха. Това пред последния ден го предположихме. Защо? Защото уговорката ни с Искра, беше предния ден да и занесем розите, за да може тя да ги наниже. Пири което Булката отива да и ги носи, а Искра и казва: оооо, скъпа аз днес имам две събития нямам време, утре ще ги нижа в ресторанта.
- Обличане на Средните колони в Ресторат Сити - Литсваше - оправданието беше, че тя като отишла да украсява, управителкта на Сити ги дала на химическо и ги нямало. А Искрееее, душко, тази уговорка за колоните не трябваше ли по-рано да я направиш с управителката. Предварително звънни, кажи че ще ти трябват. Разберете се.
- Чела на масите на гостите. На всяка среща и казват на Искра, искам и ленти върху покривките и чела на масите, а тя все увърташе и питаше кое от двете. Последно се разбрахме и двете. Да ама НЕ. Чела на масите нямаше. Оправданието - не стигнало времето. Това за мен не е професионално оправдание и въобще трябва ли да има оправдания за услугите на сватбения ви ден.
- Огледала и свещи на масите на гостите - нямаше. Имаше само големи чаши с вода и цвете вътре, но тези чаши трябваше да са върху огледало и на огледалото да стои чашата и свещи, или свещите да са във чашата с вода. От това имаше само чаши с вода и цветя. Липсваха и камъчета, или пясък по дъното на чашите с вода.
- Уграсена маса за сватбената торта. Такава маса въобще нямаше. Въпреки че я платихме. Оправданието беше, че Управителката не разрешила тортата да бъде от вън. И въпреки това къде е масата. Нарязахме тортата върху една количка. Къде ни беше украсената маса. Управителката не разрешила, да стои тортата от вън. Искра, защо обещаваш нещо. Не си ли говорила с управителката преди това?
- букета на булченската маса - той беше там и беше много красив, но не благодарение на Искра от Темира уединг, а благодарение на магазина за цветя срещу хотел Форум. От тях сме много доволни. Честни, хора, които казват това което е. Не са правили нещо, казват го. Честността в бизнеса за мен е на 1-во място. Като се сетя кава ни беше украсата, добре че не оставихме и букета на Темира уединг, можеше и него да го няма.

Това са все такива, големи и забележими неща. Някой ще каже, какво толкова. Е нищо какво, но след като плащаш 400 лв за украса и половината я няма си задаваш въпроса, къде отидоха 200-те лева за липсващата окраса.

Е вярно на сватбения ден се забавихме с 30 мин. да и дадем естествените цветя, но не вярвам за 30 мин. да можеше да направи всички тези неща.

Според мен тя беше поела повече ангажименти за този уикенд от колкото можеше да изпълни. Претупа ни.


Следва продължение
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #2 -: август 04, 2011, 11:15:05 »

..............Продължение.................


Уговорката ни беше тя на сутринта да дойде да си всезе украсата от ресторанта. а тя дойде в 1 часа (вечерна сватба) и седна на една маса в страни и зачака - доста не приятно. Гостите ме питаха. Кои са тези и какво чакат.
Искра - ще заминаваме рано сутринта на морето на почивка и за това дойдохме да си вземем нещата и да оправим сметките. Представяте ли си. Наглост. Дай пари че отивам на море. Е на сватбата си не ми се разправяше с нея пред гостите. Може би и това беше целта й.

Преди сватбата бяхме приятели с нея във Фейсбук - facebook, Видях че е публикувала снимка на украсата си като част от портфолиото на Темира уединг. Естествено изказах мнение за услугите и като коментар на снимката. Но тя беше ограничила видимостта на коментарите и другите потребители виждаха само снимката, без моя коментар. А на страницата на Темира уединг във фейсбук се появи наша снимка, във албума - Младоженците на Темира уединг. Естествено с излючена опция за коментари към снимките. Въобще как да кажа на хората които гледат снимките ни в нейния профил и страница във фейсбук, че не си е свършила работата, но отиде на море с нашите пари.

След коментара който оставих във фейсбук, Искра Михова ме изключи от списъка си със Приятели, но снимките ни останаха да красят портфолиото й. Това е като: Вижте какво можем, но не четете мнението на клиентите ни.

Мнението ми на кратко за Искра Михова и Темира Уединг:
Умее да изслушва, да се съгласява, обещава, но когато стане време за изпълнение прави каквото може.
Това ми напомня един лаф. Ти кажи как искаш, а аз ще направя каквото знам и мога.

Фейс бук профил на Искра Михова http://www.facebook.com/profile.php?id=100000432830892
Фейс бук страница на Темира уединг http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F-Temira-wedding/204321579594313
Нашата маса: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=246870442006093&set=a.220031854689952.74894.204321579594313&type=1&theater
Още: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=246885028671301&set=a.220031854689952.74894.204321579594313&type=1&theater
Още: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=246885175337953&set=a.220031854689952.74894.204321579594313&type=1&theater
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #3 -: август 04, 2011, 11:52:05 »

Поне съвестта и да я беше накарала да ни се извини и върне част от парите за несвършената работа. Но не, на следващия дане - на море.
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 04, 2011, 21:00:17 »

Здравей Иване, радвам се, че си отделил толкова много време за агенцията....
Първо, нека запазим добрия тон в разговора си, но д започнем от самото начало
1. Вие като дойдохте първия път какво казахте....ние ще ти дадем цветята които ще ни подарят за да ни направиш аранжировките......смешна работа, но си казах ок, да им вляза в положение на хората ...в трудни времена живеем......, и какво стана..........подариха ви точно пет букета два от които си взе колежката от цветарския магазин за да си направи аранжировката...........с две думи с трици маймуни ще ловим. хората ще ни подарят цветя, а ние ще си правим украсата с тях........
2.уговорката за украса на колата, не помня в момента часовете, но със сигурност колата дойде с 20 минути по- късно от уговорката, мили мой всичко си има график и си спазваме часовете за ангажиментите.
3.Ела в църквата, като ни подарят цветята вземай ги и бягай да правиш украса в ресторанта, ОК да, но вие пристигате с 30 минути закъснение и при това без халки, чакахте да ви донесат халките и тогава да започне ритуала.............по този начин ние се бавим с още цял час........след като излязохте от църквата започнахте да викате давайте букетите на едната майка, че момичето чака.............ако вие сте забравили аз ще ви припомня, при което получихте оскъдните 5 букета със различни цветя,
4.ха сега отивай да правиш украса, че след като си направят снимки, младоженците пристигат в ресторанта, а ти до никъде не си стигнал, защото се е намерил някой да ти спъне работата.
5.А ако си мислиш, че чакам на твоите 400лв платени с банкноти по 2лв предполагам от булчинското хоро, на море да ходя, жестоко се лъжеш
С две думи не зная кой колко може да си върше работата, но моята най-голяма грешка беше, че се съгласих да правя вашата сватба с подарените букети........
Още веднъж ти благодаря за отделеното внимание.......
Активен
Hrisity
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #5 -: август 05, 2011, 22:34:46 »

ivanov24 Винаги има доволни и недоволни, готини и шантави..........
Моя приятелка пък ползва сватбена агенция Temira Wedding (Темира Уединг) и беше изключително доволна от тях. Като чета внимателно Вашето изказване ме навява мисълта, че или сте от сватбения бранш, или ще си създавате сватбена агенция и Вие. Извинете ме но... както и да е  girl_impossible Живи и Здрави smile
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #6 -: август 06, 2011, 13:14:34 »

ivanov24 Винаги има доволни и недоволни, готини и шантави..........
Моя приятелка пък ползва сватбена агенция Temira Wedding (Темира Уединг) и беше изключително доволна от тях. Като чета внимателно Вашето изказване ме навява мисълта, че или сте от сватбения бранш, или ще си създавате сватбена агенция и Вие. Извинете ме но... както и да е  girl_impossible Живи и Здрави smile


Здравей,
не не съм от "сватбения бранш". А твоята приятелка явно е нямала конкретни изисквания или каквото и да е станало с нейната сватба, мен не ме интересува.
Аз пиша относно нашата.
А от къде да знам че ти не си приятел на Искра и да се опитваш да и вдигнеш акциите.

За протокола - занимавам се с Уеб системи, нещо далеч от "сватбения бранш"

Нямам намерение да споря с някой, просто изложих моето мнение относно услугите на Темира Уединг по нашата сватба. Виж от Останалите съм доволен. Може да прочетеш останалите ми теми.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #7 -: август 06, 2011, 13:37:45 »

 ivanov24 мисля, че се държиш доста високомерно и просташки. Като работиш и се занимаваш с измислената от теб професия "уеб системи" да беше извадил на показ договора със свтбената агенция , за да видим кой поръчал, кой платил. На мен цялата ми работа мирише на чисто личностни конфликти. Толкова подробно описание в обществен форум от мъж не бях срещал. Разбирам да си жена - да, ще те разбера, ама мъж..... Благодари на сватбената си агенция, че се е съгласила да свърши толкова много неща за 400 лева.
 Изкарай договора с агенцията на показ, за да видим кой поръчал, кой платил.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #8 -: август 06, 2011, 13:47:59 »

Аз пък не разбирам как професионалист се наема да декорира ресторант от подарени букети? Вероятно леко поувехнали в горещините...
Ами ако има 1 слънчогледи, 1 рози, 1 карамфили, 1 гербери - какво става? Професионалиста няма ли да го е срам да качи такива снимки на страницата си?
От друга страна пише, че са липсвали лампички, свещници и подобни, за които няма обяснение.
400 лв не са малко пари, особено ако не са включени цветята в тях.
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #9 -: август 06, 2011, 14:05:28 »

Аз пък не разбирам как професионалист се наема да декорира ресторант от подарени букети? Вероятно леко поувехнали в горещините...
Ами ако има 1 слънчогледи, 1 рози, 1 карамфили, 1 гербери - какво става? Професионалиста няма ли да го е срам да качи такива снимки на страницата си? ............
Какви цветя мислиш че са необходими за декорация на 7 маси за гости, при условие че сме договорили на маса да има по 1-2 стъкленици с вода и по един цвят в тях. Лесно е да се сметне че това прави общо 7-14 цветя.
И ако на някоя сватба хората отиват с карамфили и слънчогледи, на моята не.

В тези маси за декорация с тези цветя не включвам булченската. За нея си имаше специално поръчани.

Няма нищо лошо човек да прави нови неща и да обогатява портфолиото си. Цветя, като цветя. Увяхнали или не, като ги накисне целите в стъклениците с вода според теб как ще изглеждат?

И защо всички се хванахте с тези цветя. Ако не ви е полезна темата не я четете. За други може да е полезна.
Активен
ivanov24
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #10 -: август 06, 2011, 14:46:18 »

ivanov24 мисля, че се държиш доста високомерно и просташки. Като работиш и се занимаваш с измислената от теб професия "уеб системи" да беше извадил на показ договора със свтбената агенция , за да видим кой поръчал, кой платил. На мен цялата ми работа мирише на чисто личностни конфликти. Толкова подробно описание в обществен форум от мъж не бях срещал. Разбирам да си жена - да, ще те разбера, ама мъж..... Благодари на сватбената си агенция, че се е съгласила да свърши толкова много неща за 400 лева.
 Изкарай договора с агенцията на показ, за да видим кой поръчал, кой платил.

Предварително модератора да ме извини за офтопика, но немога да не отговоря публично на този пост

"високомерно и просташки" - това ли са прилагателните с които описваш недоволен клиент. Да нормално за повечето Българи. За това гърците стачкуват, а ние си броим стотинките.
"измислената от теб професия "уеб системи" - първо уеб системи не е професия и второ, добре че са измислени, че да може да си пишем с теб сега в този форум, защото и той е една уеб система.
"договора със свтбената агенция" - да покажа ли и касовата бележка, да не си от НАП?
"Жена или Мъж", всяка теза е теза, когато е подкрепена с факти.
« Последна редакция: август 06, 2011, 14:49:38 от ivanov24 » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 06, 2011, 16:12:35 »

5.А ако си мислиш, че чакам на твоите 400лв платени с банкноти по 2лв предполагам от булчинското хоро, на море да ходя, жестоко се лъжеш
Eто това изказване е върха на сладоледа и би ме отказало от услугите на тази агенция...  NO
Аз смятам,че човекът просто е споделил мнението си и не мисля,че се държи високомерно или просташки.Тук май който и да изкаже мнение бива заклеймен като високомерен и простак..  crazy  nea
Че чак и съвет да им благодари се появява  Oh my ... Той клиента ядосан,а те му викат да им благодари  focus
« Последна редакция: август 06, 2011, 16:14:40 от carlyangel » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #12 -: август 06, 2011, 16:22:09 »

Според мен човека има право да изрази недоволството си така както някои хора изразяват доволството си от определена услуга. Тази сватбена агенция може да е добра, но точно на тази сватба се е провалила. Когато човек е ядосан се изразява по всякакъв начин дори и " просташки". Не заставам на нито една страна, но мисля че не трябва да се нахвърляте веднага върху когото и да е. carlyangel  много добре си го казала и мен точно това нейно изказване ме накара да пиша. Човек се труди и за стотинката, така че дали ще се плати с по 2лв или с 2 ст. все пак са си пари.
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 06, 2011, 22:21:43 »

Аз лично Ви моля да прекратите спора.........от ясно, по ясно е, че винаги има и доволни и недоволни клиенти..........в случая, така се получи с Иван и Цвети...
но да ми казва, че с неговите 400лв - ходя на почивка, извини ме........не се обиждайте не ви приляга.
Активен
Taneva_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #14 -: август 09, 2011, 14:48:40 »

Уважаеми г-н Иванов,
потресена съм от Вашия коментар относно работата на сватбена агенция Temira и по-конкретно Искра Михова. За съжаление нито една булка, възползвала се от услугите на Искра, не е попаднала на тази тема и на Вашия коментар. Аз лично се омъжих преди 3 месеца. Сватбата ми бе най-прекрасния ден в живота ми БЛАГОДАРЕНИЕ НА ИСКРА МИХОВА.
Попаднах в нейната агенция през интернет, благодарение на мненията и препоръките дадени ми от ексбулките. За първи път виждам подобно мнение за нея.
Украсата на нашата сватба бе невероятна. Искра украси ресторанта, колата и всички други подробности точно така както бяхме уточнили, дори и повече - беше добавила малки но невероятно красиви орнаменти, с които украсата беше още по-красива отколкото си я представяхме.
И като заключение ще добавя, че работата, изпълнението и вниманието, което отделя Искра за своите настоящи булки са изключителни!!! И не е редно от мнението на един недоволен клиент /както се изразявате Вие за самия себе си/, бъдещите булки да развалят мнението си и впечатлението от работата на сватбена агенция Темира.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines