Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:28:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Morning_Flower - 20.08.2011  (Прочетена 25778 пъти)
 
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #90 -: септември 27, 2011, 09:08:47 »

 Много ви благодаря на всички!  give_rose
 Така ме трогнахте  cray
 Напоследък нямам много време да пиша тук, за което се извинявам.
И въпреки, че вече е минал повече от 1 месец нас все още ни държи вълнението, особено сега като получихме снимките, все едно е било преди 2 дни и сега като гледам нещата отстрани разбирам наистина колко е било хубаво всичко, преживяхме истинска приказка, за която сме мечтали.
Още веднъж ви благодаря, че бяхте с мен и ми помагахте в продължение на месеци, а някой от вас дори ги чувстам близки все едно сме рода  blush pardon smile
 Това е много малка част, от която почти нищо не се вижда, но все пак се радвам че ви харесват.
ще се постарая близките дни да сложа още няколко  smile
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #91 -: септември 27, 2011, 20:41:03 »

сложих още няколко снимки от фотосесията  smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #92 -: септември 27, 2011, 21:11:59 »

Morning_Flower,

Поздравления за сватбата ви. Имаш прекрасна рокля, която създава класическо сватбено настроение и я гледах с ей такива очи, пък и ти си много красива булка.  girl_wink

Много харесвам снимките ви - имат толкова наситени и топли цветове, пък и обстановката е за каквато си мечтая и аз. Браво!  good
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 28, 2011, 08:27:02 »

Чудесни снимки и чудна булка!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 02, 2011, 11:37:46 »

Снимките ви са страхотни наистина. Разгледах и новите, които си добавила с огромно удоволствие.  smile
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #95 -: октомври 03, 2011, 11:18:25 »

благодаря още веднъж  give_rose
но да ви се оплача - най-накрая си получихме видеото и то е с ужасно качество, толкова е зле, нито заснето както трябва, нито монтирано и наслагали са някакви шарени балончета и сърчица да хвърчат и ми викат това е много добро. Третия диск изобщо не върви. И отгоре на всичко казаха ни, че ние не знаем как да го гледаме и не сме го пуснали с правилния видео плеър. А и снимал с камера, която още е скасетки, които бяха преди 15 години, и ми вика аз имам камера която снима на high definition ама тя е скъпа и никой не я иска shok направо сме в шок. То беше последното, което чакахме от сватбата и така ни провали хубавия празник cray
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 03, 2011, 12:56:25 »

Ех, че тъпо.  sad
Знаете ли какво направете. Поискайте им целия филм, не последния вариант и отидете в някое друго видео да преработят филма.
Той може и да не иска да ви даде целия филм, но в крайна сметка вие сте си платили, така че притежавате правата над целия филм.
Може да попиташ и в другата тема за фотографите, тук влизат хора от бранша и ще могат да те посъветват точно. Би трябвало да има начин да се направи нещо.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #97 -: октомври 03, 2011, 13:34:47 »

съмнявам се да може да се направи нещо, то вече е заснето на ниска резолюция, а и начинът на снимане-  да ми снима гърба по време на нашата целувка или като му казах че ми е размазан половината филм защото не може да държи камерата като хората и като върви и тя много се движи затова картината е такава, а той ми вика ами няма как, все пак се снима в движение.Вика ми , то да не ти е филм къде камерите са монтирани.  shok Срам ме е да дам на някого да го гледа.
 Ама ще се консултирам и с други. Иначе самата касетка с оригинала си е в нас.
Може би да си направим още една сватбичка и вече да поканим друг оператор    pleasantry beating crazy
Нищо, имаме си много хубави снимки от цялото тържество, на тях ще се радваме, и без това видеото няма да се гледа много. Но е кофти,че взимат толкова пари за това.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 03, 2011, 13:56:42 »

Леле, миличка как се ядосах като четях само diablo beating Как може такова нещо nea nea Какви са тия касетки, какви са тия изказвания.....нямам думи просто. Този оператор не заслужава да има клиенти повече hunter hunter Все пак наистина се опитай да потърсиш някой друг и да се консултираш дали може да се направи нещо по въпроса.

P.S. Добре поне, че снимките ви са прекрасни и ще ви радват цял живот! girl_wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #99 -: октомври 03, 2011, 14:30:12 »

 Случайно попаднах на дискусията относно качеството на вашия сватбен филм. Възникнало е недоразумение по определени причини. Така описан проблемът обаче говори за сериозни пропуски в базови знаниия за видеотехниката изобщо от страна на младоженците, което има лоши последствия като този случай. ФОТОГРАФИТЕ не трябва да се занимават с видео и телевизионни продукти, често се бъркат двете професии. Ако имате желание отнесете въпроса си в темата за видеооператори и там колегите ще се опитат да ви помогнат или така консултират, че друг път да не стават подобни проблеми. Причината за възникналата ситуация са в двете страни - младоженци и оператор.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 03, 2011, 15:24:04 »

Мила, вие не подписвахте ли договор с оператора? Там не е ли указано с каква камера ще снимат и другите условия, като цената, какво влиза в нея и т.н.? Не ви ли показваха филми за да си изберете какво точно искате?
Пачоран е прав, че фото и видео са две абсолютно различни услуги и качествата които трябва да имат фото и видео операторите са различни, но не съм съвсем съгласна, че младоженците имат вина в некомпетентното отношение към тях. Никой, който не работи и не е имал допир до такива неща, не може да знае какво точно да изисква. Ние лично попаднахме на много добри професионалисти, които ни обясниха разликата между 5 вида предложени камери, показаха ни суров материал и от петте, както и ни казаха кои оператори са снимали. По три пъти ни питаха каква музика да монтират, ние предварително бяхме казали какво да НЕ влиза във филма и на какво да се обърне внимание и т.н.
Най-лошото е че няма как да се накажат такива хора, на професионализма на които си разчитал, а в последствие са те прецакали..
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #101 -: октомври 06, 2011, 08:35:46 »

plesure при нас нямаше такова внимание, радвам се че има такива професионалисти като вашите.
При нас нямаше нито договор, нито капаро (което ние сами настоявахме да вземе, но отказа), знаехме че не е кой знае какво, но чак толкова да е зле не сме предполагали. Не пиша в другите теми за това, защото не искам да разгласявам, няма да се карам с него и да казвам кой е, не съм такъв човек, написах го тук само за да споделя. Можехме да си намерим друг, но трябваше пак да си каним от друг град, както направихме и с фотографа, ама това разбира се прави голяма сума и решихме малко по-скромно видео. Защото човека   pleasantry уж се води най-добрия в града  pleasantry Той си е видео оператор, нищо че цялата фамилия впрегна в бизнеса и се опитва да се прави и на фотограф. Когато отидохме при него да говорим в самото начало , той естествено на дълго и на широко разказва колко е добър и каква техника има, и с какви камери снима. Ама не съм съгласна че не сме се разбрали, защото той преди това ни каза че ще снима с хубава камера с високо качество, а впоследствие като видяхме филма и като проверихме с каква резолюция е сниман, беше коренно различно, за мен това си е чиста измама.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #102 -: октомври 06, 2011, 10:19:17 »

 Съжалявам, че трябва отново да се намеся в тази тема, но неоправдано обвинявате някого в нещо, в което той не е виновен. Проблемът е, че дискутирате неща, които не познавате и сте в малко заблуждение. За това предложих да преместите този проблем на вашата сватба в темата за видеооператори. Ще бъде полезна за повечето булки - бъдещи и вече станали такива.
 В телевизията по принцип не се борави с термина резолюция, а с термина формат на запис. Форматите на запис определено имат резолюция, но тя е технически параметър означаващ нещо друго за разлика от фотографската резолюция. В заблуждение е сте, че сте проверили каква е резолюцията на вашия филм. До този момент в България рядко клиенти младоженци боряват със система различна от системата PAL за цветна телевизия с "резолюция" 720/576.
 Погрешно използвате компютърна конфигурация за гледане на вашия сватбен филм. Филмите се гледат на телевизор с обикновен DVD плеър. Гледането на компютърна конфигурация изисква определени софтуерни и хардуерни елементи. Телевизионните студиа, когато произвеждат сватбения филм използват лицензирани софтуери за операционната система, монтажния софтуер , софтуера за създаване облика на менюто в DVD диска... Те предполагат, че вие работите с лицензирани софтуери с инсталирани драйвъри на софтуерите за плейване на видео.

По ред причини тези неща, които обяснявам са за друга тема, но не обвинявайте изцяло оператора на вашата сватба. Той си е свършил работата до някъде за цената, която сте платили. Със сигурност и той се е "осрал", но не обвинявайте само него.
Активен
Zeke
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #103 -: март 12, 2012, 15:34:15 »

Morning_Flower, сватбата ви е била наистина много красива! Възхищавам се на търпението ти, още повече на половинката ти за розичките smile А поканите  Bravo Точно мой тип са! smile

Нашата сватба предстои на 21.07.2012 и започнах да чета някои от темите. Понеже искам и ние да си направим сами голяма част от дреболийките, срам, не срам ще питам - как се правят тези красоти в ъглите на поканите? Предполагам, че са шаблони, но не знам къде да ги намеря .... Ще се радвам, ако ми помогнеш малко smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines