Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:08:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Lawyer - 04.09.2011  (Прочетена 36392 пъти)
 
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« -: август 04, 2011, 09:11:22 »

Мила, ето и твоята тема!  give_rose
Ще чакаме да ни развълнуваш с емоциите си в оставащия месец до ГОЛЕМИЯ ДЕН! Curtsey
Пожелавам ти много спокойствие и се наслаждавай на всеки оставащ миг до сватбата!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 04, 2011, 13:12:21 »

lawyer, честита тема. Пожелавам ти само хубави неща да пишеш в нея и последният месец от живота ти на неомъжена жена да е изпълнен с повече положителни емоции покрай сватбата и с по- малко нерви и притеснения.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #2 -: август 04, 2011, 13:46:38 »

Честита темичка мила lawyer ! ето че и твоето време дойде, пожелевам ти да се справите с всички задачки, които ви останаха и да си спокойна, до финала да имате само положителни емоции, и както казаха момичета наслаждавай се на последните си дни като госпожица, защото като остане 1 месец и времето хвърчи още по-бързо от преди  blush nea pardon
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 04, 2011, 16:25:24 »

Barborana, благодаря, че ми отвори темичка smile Момичета, много сте мили, благодаря ви за хубавите пожелания  give_rose трогната съм! Довечера ще разкажа по-подробно докъде сме стигнали с подготовката и ще се опитам да кача нови снимки на бижутата, например, защото това е последното нещо, което купих smile
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 04, 2011, 18:29:25 »

Ах, ето че интензивно започват и нашите си Пловдивски сватбиииии!  danceg danceg Кеф! Нямам търпение да разбера как се справяте с подготовката, все пак с вас си сверявам часовника...  blush
Мила, помня, когато си викахме как има време до нашите сватби, ама почти не останааа! Най-най-приятни емоции ти желая през този месец и разбира се още повече след това!!  give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 05, 2011, 13:07:16 »

Хайде и аз да започна да се отчитам докъде съм стигнала с подготовката, защото много от нещата съм ги свършила smile Като цяло най-важните - фотограф, оператор, ди джей, ресторант, украса, църква и гражданско ги резервирах още декември миналата година. Преди това около два месеца четях мнения и отзиви, разглеждах снимки, клипове, изобщо проучване на всичко.
Фотограф- Борислав Чепишев, който беше ясен още след сватбата, на която кумувах. Много лъчезарно момче, което се раздава максимално. Нашите кумци останаха доволни, Яков им го препоръча, тогава те работеха заедно, а в момента Борислав се отдели, но от време на време имат и съвместни изяви. Определено Яков е добър и като учител! Всички снимки на Чепишев, които съм разгледала до момента покриват изцяло изискванията ми за фото и мисля, че ще оправдае очакванията ми smile
Следващата стъпка- оператор. Както вече съм споделяла, след всички проучвания и сватби, които изгледах най-добрите в Пловдив са Сашо Маринов и Димитър Димитров (лично мнение, като не искам да засягам никой). Ако имах възможност щях да ги наема и двамата, защото това, което правят е неповторимо. Те са и единствените, които са учили в НАТФИЗ, а мисля, че когато операторското майсторство ти е и специалност, нещата са по-различни, най-малкото, защото не си "самоук". Везните наклониха в полза на Димитър, защото неговия стил е по-динамичен, а и защото Сашо беше снимал нашите кумци и не исках да сме еднакви във всичко.
Следваше ресторант, като мечтата ми беше Санкт Петербург, но тъй като капацитетът му е 300 човека (на първия етаж), а ние сме 120, щеше да изглежда празно и се отказахме. Тримонциум не ми допадна, заради схлупения таван и зелените цветове по стените. След това видях комплекс "Русалка", който освен ресторант за 120 човека, има хотел на много добри цени и басейн с хубава градина, което ме грабна- чудесен за изнесена церемония. Но... всичко това се загрозяваше от стените и от това, че на всички снимки от сватби се виждаха бара с наредените бутилки отзад и витрините с безалкохолни. Може на друг да не му направи впечатление, но трябва да ви кажа, че на всички ресторанти гледах точно тези детайли. И се оказа, че ако искам да ги няма, трябва да капарирам ресторант към хотел.
Минахме през "Лайпциг" просто така, но като цяло го бях отписала, заради червените цветове. Останах приятно изненада първо от посрещането и второ от реновирания ресторант. Всичко беше ново- маси, покривки, столове, стени, а цветовете вече са тъмно лилаво и бяло, което много ми допадна. Предложиха ни изнесен ритуал в малката им градинка и с това окончателно ме спечелиха smile
След ресторанта резервирах и агенция за украсата и ди джей. Изгледах няколко сватби, водени от Алекси и реших, че това е човека- млад, нахъсан за купон, различен в представянето на младоженците, като цяло прави нещо интересно и не е типичния дисководещ. След срещата още повече ми хареса, защото се държеше изключително скромно и се притесняваше повече от нас. Виждам тук във форума, че хора, които не го познават го квалифицират, но аз мога да кажа, че е човек, на първо място, а за професионалист ще дам отзиви след сватбата. За мен е важно всички, които резервирам да мога да създам с тях едни приятелски отношения, защото иначе няма как да се отпусна и да се получат нещата.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 05, 2011, 13:08:29 »

Така, следваше църква, халките, на които съм качила снимки в галерията. Църквата е "Свети Йоан Рилски". Отново покриваше изискванията ми- много просторна отвътре, с чудесен мраморен под, величествена и отвън, с голяма хубава градина и много зеленина. И най-важното- не е в Стария град. Исках да избегна трудното ходене по паветата, с токчета, просто е ужасно. Да не говорим и за паркиране и прочие, пък и малко по-различно да е smile
Халките- не са от "Сара Трейд", много държах да не са от тях, защото са залели целия пазар с техни модели. Нашите са от ателие в Пловдив, което е от 10-15 години на пазара, доказали се хора, като моделчето е съвсем изчистено, в комбинация бяло и жълто злато smile Избързах и ги купих още април месец и така изпреварих високите цени  danceg Следваха поканите. Снимки отново в галерията (тези с лилавата панделка). Тук искам да благодаря на булка от форума- soulless, защото след като тя качи снимки на нейните и сподели, че е доволна от отношението, реших, че това са хората, които ще изработят и моя модел. Ателие "Стемац" в София- изключително коректни, бързи и точни. Искам да им благодаря за търпението, защото уточнявахме всичко по скайп и въпреки това се справиха чудесно smile
Картона е перлен, в екрю, като на снимката не си личи, но на живо е много красив. Всички покани вече са раздадени и даже имаме хора, които са потвърдили, още малко бройки са ни останали, но повечето ще дойдат.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 05, 2011, 13:08:57 »

Булката- като цяло съм готова smile Роклята я имах в главата от много време и беше лесно. Бях отписала Асеновград, но ми казаха да посетя "Милениум", защото продават рокли на "Аз и ти", а тяхната изработка била перфектна, тъй като шият по европейски изисквания със специални машини. Отидох още март месец, само за справка. Влязох, видях роклята, премерих и реших, че това е тя. Края на месец юни обиколих и други магазини, но не намерих това, което искам, затова се върнах и поръчах. Роклята ми я доставиха точно след месец, без никакви забележки. Облякох я и ми заспа smile Не съм качила снимка, защото съм суеверна smile Междувременно,  бях купила обувки, на сляпо, защото роклята е цвят "шампанско" и просто не знаех дали съм нацелила нюанса. Но като взех роклята се оказа, че тези обувки все едно са правени за нея. Качила съм снимка в галерията, за да ги видите. Няма да имам втори чифт ниски, защото съм свикнала на високи и не ми харесва това булката изведнъж да е с някакви пантофи. Когато кумувах изкарах до 5 часа сутринта на токчета с такава височина и нямах проблем. Чанта- реших да нямам, защото с едната ръка ще държа букета, с другата младоженеца и просто няма смисъл. През цялото време да бъде в някой друг, тогава за какво ми е  crazy
Бижута- купих си ги преди два дена от един магазин, отстрани на Халите, "Anima Crystalart". След едночасово мерене, си взех обици с гривна. Реших да нямам колие, тъй като бюстието на роклята ми е обсипано с множество малки прозрачни кристалчета и ще стане много претрупано, ако сложа и колие. Обиците са дълги, висящи и заедно с гривната са изцяло изработени от камъни "Сваровски". Ще ги снимам и ще кача снимки, само да ми остане време smile Грима също е ясен- Слави Стоянов, прическата- моята си фризьорка, защото и имам най-голямо доверие, като ще съм с удължена коса. Тази събота съм на пробна прическа и ще видим какво ще измайстори.
Младоженеца- също е готов от няколко седмици, останаха само обувките. Костюма е черен, като панталона е с ниска талия и е от тези по-вталените, ризата е шампанско. Няма да има вратовръзка, а ще бъде с фишу, защото искахме да е по-различен, пък и самия костюм позволява да е без вратовръзка.
Ами това е момичета от мен. Като гледам колко дълъг е станал разказа, явно много неща съм свършила smile Ааа забравих да спомена, че съм си поръчала всички дребни неща- кошница с късмети, украсено шампанско, възглавничка за халки, бокал, жартиер и т.н. в едно ателие да ми ги изработят. Ще са готови една седмица преди сватбата и тогава ще кача снимки и на тях. А чашите са ми купени отдавна, бях слагала снимки в темата за чашите, но ще ги кача и тук в моята галерията smile Сега за този месец, сме направили списък за нещата, които трябва да свърша и отмятам едно по едно, но като цяло остават само неща за доуточняване. Ще отмятам едно по едно и ще ви държа в течение. Лек и успешен ден от мен, отивам да работя, че обедната почивка я запълних с разказчето smile
Активен
Tinkerbell
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #8 -: август 05, 2011, 13:31:58 »

Здравей  lawyer,
честита темичка  Bravo
аз не пиша във форума, само ви чета, но исках да се запиша в темичката ти, че ми е много интересно да проследявам подготовката. Нещата, качени в галерията ти са страхотни.
Да те питам за обувките - и аз съм се спряла на модел от тази фирма. От интернет ли ги поръча? Отговарят ли номерата и удобни ли са? На картинка ми изглеждат невероятно, но се притеснявам дали така биха изглеждали и на живо...  nea
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 05, 2011, 15:06:45 »

Здравей, tinkerbell, радвам се, че ти харесват нещата smile Относно обувките, аз си ги взех от магазин в София, тъй като са стар модел и в Пловдив се бяха изчерпали. Отговарят си на номера, поне що се отнася до 39-ти номер и на живо изглеждат точно по същия начин. Панделката и частта, която е отзад на глезена са изработени от сатен и са в цвят "шампанско", точно, както е на снимката smile На мен специално са ми удобни, но много зависи от извивката на крака и всичко останало, защото за всеки човек си е индивидуално и на някой може да не са му удобни.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 05, 2011, 15:16:44 »

Забравих да напиша, че се наложи да си изпера обувките два пъти lol) луда работа. Като ги купувах бяха последния чифт и ми се стори, че панделката на едната обувка е по-тъмна от другата. Съответно започнах да я пера със сапун и вода, но се намокри и плата отзад, та си я изпрах цялата. Изсъхна, но пък там където не е бил добре подсушен плата, седеше малко по-жълто и реших, че трябва пак да повторя процедурата lol) Вторият път беше с прах за пране, като изпрах и другата обувка, за да е толкова чиста, колкото е и другата. И така, вече си имам изпрани обувки. Нищо им няма, носих ги малко в нас, здрави са, удобни са ми и щом преминаха този тест, значи ще издържат и на сватбата (да се надяваме ).
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 05, 2011, 19:00:50 »

Честита ти темичка и от мен!  smile
Обувките ти са много готски.  good
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 05, 2011, 19:21:42 »

Даа, наистина са страхотни обувките!  give_rose И халките също!  good
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 07, 2011, 11:33:14 »

Момичета, писах и в темата на Пловдивските булки, но да се оплача и тук sad останах без гримьор sad Слави ми се обади, за да ми каже, че е ангажиран на 03.09 и 04.09 за фестивала "Пирин фолк", където щял да гримира по 15 певици на ден  shok Вярвайте ми в този момент исках да убия всички фолк певици! Както и да е, имах резервен вариант- салон "Добо и Капели", но Коцето също е зает на тази дата, като в крайна сметка ми предложи неговата колежка. Каза, че е много добра и реших да си запазя пробен грим при нея, за да видим. Утре вечерта ще ви пиша какво се е случило. Най-лошото е, че нямам никакви отзиви за това момиче, защото е работила в Испания. Стискайте палци, защото освен Слави и Коцето, просто нямах други варианти. Толкова търсих, но само те правят това, което искам.
Вчера бях и на пробна прическа, качила съм снимки в галерията. Прическата няма да е точно такава, защото не са ми направени русите кичури, а тези, които имам в момента са израснали доста. Също така, прикачената коса отдолу няма да е така права, а ще бъде леко навита. Но поне горе-долу може да се добие представа от "идеята". На едната снимка се виждат и обеците, които си взех за сватбата.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #14 -: август 07, 2011, 12:06:15 »

Браво, много ми харесва smile Като ти оправят и кичурите, ще станеш кукла smile За колежката на Коцето - някоя от моите познати беше точно при нея, но сега не се сещам точно коя. Няма значение, най-добри впечатления наистина ще придобиеш от пробния грим. Качи после снимки и на него.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines