Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:42:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166673 пъти)
 
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 04, 2012, 09:25:16 »

пак съм аз
Запазих ритуалната зала в Красно село за 12.20(последния час преди обедната им почивка), но искахме в ресторанта да отидем към 16-16.30.
И започнах да се ориентирам към по-далечна църква - ще отида тези дни до Света София, св.Седмочисленици и до Семинарията.
Как е в Кремиковския манастир, църквата мъничка ли е?
Имате ли наблюдения за манастира в Герман, правят ли там сватби, как е църквичката, че не мога да се свържа с манастирите, изобщо не си вдигат телефоните sad
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 04, 2012, 09:37:54 »

Мила,преди 3 години бях на сватба в Германския манастир.Имаше хубаво дворче/младоженците си направиха фотосесията там/.Самата църква беше хубава,с нормални размери,но далеч от размерите на Св. София.Успех!
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: септември 04, 2012, 13:02:41 »

Iztre6tqlka, на мен ми трябва да събере около 60-70 човека. Иначе по снимки в нета изглежда много хубаво и ще става за фотосесия
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 06, 2012, 14:08:25 »

Минавам и тук да дам позитивно мнение за Сопотския свещеник отец Марко- положи много старание да вмъкне това, което ние искахме да има като допълнение към венчавката, отдели ни доста повече време, отколкото съм виждала да се отделя в София, имахме абсолютно безплатен хор от две момчета хористи и свещеник дошъл специално от друга митрополия (без да го знаем или да имаме връзки  shok ). Разбира се оставихме  допълнително парички за хора, по собствена преценка. Венчавката струваше 70 лв. good
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #304 -: октомври 02, 2012, 15:35:52 »

Момичета, искам да се запиша тук и аз с един съвет (различен е от "избор на църква", но е свързан с църковния брак). Само да кажа, че  не е нужно да влагате много усилия и средства в украсата на червеното вино за църквата. Оказа се (или поне при нас беше така), че  виното се носи зад олтара, като на масата стои само бокала, в който не е ясно дали е сипано от нашето вино. Така по време на ритуала  не си видях моето червено вино (а то беше изрисувано + украсено с/чрез декупаж, много талантлива мацка се беше  постарала да го украси). Така по време на ритуала аз попитах попа дали моите приятелки са забравили да го дадат, а той каза "Дадоха го - зад олтара е". Питата също не се опитва от  никой друг, освен по едно малко парченце от младоженците. Аз си мислих, че ще се раздаде за здраве на гостите и бях помолила прятелка да отговаря за нея - след ритуала да даде на всеки да си отчупи, но попа  догонил момичето и казал, че питата остава в църквата. По-скоро се информирайте добре, всяко нещо защо е там, какво символизира и какво ще се прави с него, за да не се получава такова разминаване като при мен с моите представи за някои неща. Сигурно аз имам вина, че не се бях инфрмирала достатъчно.  Може би ако ритуала е изнесен няма да е така.
Извън тези дребни неща, ритуала беше чудесен и много емоцинален за нас. В никакъв случай не съм останала с лоши чувства, но просто си представях нещата по друг начин.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #305 -: октомври 03, 2012, 09:40:15 »

Аз също знам, че питата, виното и бонбоните остават в църквата. Само ако бокалът си е ваш си го прибирате, както и свещите, за да се палят на всяка годишнина. Но все пак навсякъде има леки разминавания - била съм на сватби, където нямаше вино, а младоженците не бяха захранвани с пита  pardon
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #306 -: октомври 03, 2012, 17:04:49 »

да, обикновено за църквата остават виното, питата и шоколадовите бонбони (които изобщо не участват в ритуала)  pardon но обикновено вадят бутилката...  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 03, 2012, 17:15:58 »

да, обикновено за църквата остават виното, питата и шоколадовите бонбони (които изобщо не участват в ритуала)  pardon но обикновено вадят бутилката...  huhhuh.gif
при нас в Сопот участваха и бонбоните, попът сложи в устата на всеки един от гостите  blum, беше малко по- разчупено , и каза да ни е сладък животът заедно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #308 -: октомври 06, 2012, 16:52:02 »

И при нас в църквата в Карлово бонбоните участваха. Аз обаче  blush ... не помня какво ние казал попът точно тогава, за сметка на това фотографа е уловил прекрасен кадър, в който ние и кумувете дъвчем бонбони smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #309 -: октомври 11, 2012, 13:00:48 »

Вече от опит - в църквата "Св. Възнесение Господне" или Св. Спас, както си я знаем в Пловдив, ни захраниха с питката, с бонбоните, три пъти отпихме от бокала с червено вино. Имахме и свещи, размяна на халки, на корони.
Явно ритуалът зависи не само от църквата, но и от конкретните свещеници. Ние сме много доволни от церемонията и специално благодарим на отец Борис за хубавия ритуал.  smile
Тази неделя ще ходим да си осветим и иконата, която ни подариха кумовете. Бяхме се настроили, че ще е по време на венчавката, но ни казаха, че трябва да пренощува в църквата.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 31, 2012, 12:10:14 »

Здравейте. Нещо съвсем се омотах от четене кога може и кога не да се венчаем- едни казват че на подвижните празници може други не - въпросът ми е можем ли да се венчаем през април 2013 при положение че Възкресение е на 5 май- тоест по време на постите.Ще полудея с тази дата - таман натъкмим нещата и нещо изкочи- пък за това въобще не съобразих. И ако съм права това значи че може да се оженим най-рано на 10 май. Ох омотах се помощщщщщщщщ
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #311 -: октомври 31, 2012, 12:22:09 »

ELCHOOOOOOO, през постите не се правят църковни венчавки, на подвижните празници не знам, но срещу подвижните (т.е. предния ден) също не дават, освен в много критични случаи с позволението мисля на митрополита. Мисля, че твоят случай не е спешен.

Най-добре отиди в някоя църква и попитай, хем ще го съчетаеш и с избора на църква. А може и църковен календар да си вземеш от там - струва обикновено 1лв, а ще си имаш информация от източника.

Избери си хубава дата и спокойно smile Тъкмо ще имаш повече време за подготовка.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #312 -: октомври 31, 2012, 12:39:13 »

Мисля, че не може, защото тогава е Великия Пост  и забраната била 100%.
Виж в тези сайтове, тук е описано по-подробно. Аз по тях гледах за нашата дата. Но най-добре да се пита за по-сигурно  good

http://svatbite.com/modules/xnews/article.php?storyid=32
http://pojelaniq-bg.net/carkoven-brak.html
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 31, 2012, 12:58:13 »

Оххххххххх - еми пак отлагане- снощи мъжлето ми ми се смее - ти само си измисляш причини да не се оженим - искаш да ме сменях - ха-ха
 Е МАЙ - ЩЕ Е !!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ Bravo give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #314 -: ноември 01, 2012, 17:31:07 »

ELCHOOOOOOO по време на постите венчавките са забранени. При всички случаи говори с църквата, която сте избрали - понякога правят изключения  pardon а и те най-точно ще ти обяснят кога може и кога не  good зависи много и от църквата - ако са много посещавани не се склонни да правят компромиси с нищо, от друга страна, ако се спрете на на по-отдалечена църква, там няма ада се притеснявате ако закъснеете, може да си направите фотосесия и тн.
най-добре е първо това да уточниш а след това останалите неща  good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines