Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:46:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166675 пъти)
 
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 19, 2012, 16:36:39 »

Зачита от кой?
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #241 -: март 19, 2012, 16:52:39 »

Най точният отговор на място в църквата или отнасяне на въпроса до тази инстанция която може да отговори .Безсмислено е да се  спори в форума.....
Два факта в подкрепа на моята теза.
Ами и при мен не се получи първият брак -та се наложи допитване до институции и прочие как бракоразводното решение да анулира и църковният брак .....

Второ поне няколко са двоиките които съм  снимал през последните няколко години - смесенбрак.
Българка-Руснак  ОКЕЙ няма спор една църква ,но две -българка американец /вероятността да е с източно православна религия е клонящ към нула/
българка шотландец и българка англичанин .Та граждански бракове са правени там -но църковни венчавки тук ......
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #242 -: март 20, 2012, 11:05:31 »

Най точният отговор на място в църквата или отнасяне на въпроса до тази инстанция която може да отговори .Безсмислено е да се  спори в форума.....
Два факта в подкрепа на моята теза.
Ами и при мен не се получи първият брак -та се наложи допитване до институции и прочие как бракоразводното решение да анулира и църковният брак .....

Второ поне няколко са двоиките които съм  снимал през последните няколко години - смесенбрак.
Българка-Руснак  ОКЕЙ няма спор една църква ,но две -българка американец /вероятността да е с източно православна религия е клонящ към нула/
българка шотландец и българка англичанин .Та граждански бракове са правени там -но църковни венчавки тук ......
В тези случай, предполагам, че англичанина, американеца и шотландеца са се отрекли от протестантството и са приели Православието за своя религия чрез Свето Кръщение и Миропомазване (Елеосвещение). Иначе не би трябвало да ги Венчаят. Догматическите различия са прекалено големи. Единсктвено, само римо-католик може да приеме Православие само с Миропомазване , без Кръщение. give_rose
« Последна редакция: март 20, 2012, 11:08:03 от AIVEN » Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #243 -: март 20, 2012, 15:11:12 »

честно незная но някои двоики се прибираха буквално 3-4 дни преди тържеството а нас ни наеха или през интернет или чрез тяхни сватбени организатори-родители близки и т.н.
Не съм запознат чак в детайли за коренните различия между римокатолици и християни източноправославни за това смятам ,че отнасяне на нещата към църква,синод,епархия или както и да се нарече ще се изясни проблема .....
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #244 -: март 20, 2012, 16:16:35 »

честно незная но някои двоики се прибираха буквално 3-4 дни преди тържеството а нас ни наеха или през интернет или чрез тяхни сватбени организатори-родители близки и т.н.
Не съм запознат чак в детайли за коренните различия между римокатолици и християни източноправославни за това смятам ,че отнасяне на нещата към църква,синод,епархия или както и да се нарече ще се изясни проблема .....
Няма нужда да се ходи в Синода, Епархиата и т.н. Всеки Православен Свещеник може да Ви каже, че Венчавка Не може да има ако чужденецът не приеме Православната Вяра.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #245 -: март 20, 2012, 16:54:02 »

Не твърдя обратното -някъде четох че и при кръщение на деца родени родителя от друга вяра може да се кръсти и тои
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 25, 2012, 08:54:36 »

Вече си имаме църква - Руската църква! Избрахме я, защото там не се направиха на важни и се съгласиха да ни венчаят без кръщелни свидетелства на младоженеца и кума (не са ги изгубили, просто не са им издали). Отвън е много красиво - идеално за снимки, а и отвътре се реставрира, така че за сватбата ще бъде готово.
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 26, 2012, 11:54:23 »

незнам дали тук е мястото да попитам,но тъй като аз ще си правя украсата на свещите и чашите,искам да попитам следното:
-свещите вързани ли са заедно със панделка или не?колко метра трябва да е панделката?
-ритуалните чаши,знам със сигурност че трябва да са вързани,дали 2м.дължина на сатенената лента е достатъчно или не?
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 26, 2012, 12:22:10 »

Не помня дали свещите трябва да са свързани или не, тук може би някой друг ще ти подскаже. Не мисля, че има някаква задължителна дължина на панделката...Нека е дълга, така, че да ви е удобна, да не е необходимо да си държите ръцете залепени една за друга, нито пук да е твърде дълга и да се влачи или заплита. Според мен 2 м са много...
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 26, 2012, 12:30:15 »

Нашите свещи бяха свързани а относно колко да е дълга прецени но 2м са много
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 26, 2012, 12:41:12 »

На нас ни дадоха едно листче от църквата, на което пише, че трябват две свещи, вързани с дълга панделка. Не знам дали за всички църкви е така или само в тази на Семинарията.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #251 -: март 26, 2012, 12:57:18 »

1,5 ,  за мен е оптимална дължина, ако имате дължина на крака от към един метър и държите долната част на свеща горе долу на височина около кръста, ще имате достатъчно вобода да се движите, без да се спъватев панделката и без да я влачите smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 26, 2012, 19:14:25 »

незнам дали тук е мястото да попитам,но тъй като аз ще си правя украсата на свещите и чашите,искам да попитам следното:
-свещите вързани ли са заедно със панделка или не?колко метра трябва да е панделката?
-ритуалните чаши,знам със сигурност че трябва да са вързани,дали 2м.дължина на сатенената лента е достатъчно или не?
Свещите трябва да са свързани с панделка, в листовката от църквата не пише дължина, но нашите ще са около метър-метър и половина макс.
Ритуалната чаша е ЕДНА, тези стъклените чаши с украсата, за които си мислиш, са за гражданския брак. Ритуалната чаша за църковния брак е бокал за червеното вино, има отделна тема някъде из форума, можеш да видиш там smile

В църквата ще ти дадат листовка със следните необходими неща за деня на сватбата:
- венчални халки;
- двете свещи, свързани с панделка;
- погача и мед;
- черено вино (негазирано);
- поднос със сухо жито, дреби бонбони и стотинки (или кошнички)
- бокал.
Да не забравите и кръщелните свидетелства (трябват и вашите, и на кумовете) и удостоверението за гражданския брак smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 26, 2012, 20:14:06 »

При нас пък не пише нищо за бокал, но пък фигурира "икона". Някой има ли представа каква трябва да бъде тя? На някоя от вас искали ли са ви?
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 26, 2012, 22:06:35 »

И при мен не пише нищо за бокал. Явно някои от църквите разполагат с бокал за венчанието и не е необходимо да се закопува такъв отделно. А за свещите, при мен пише, че е необходимо да са четири... за кума и кумата най- вероятно са другите две pardon
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines