Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 03:26:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булчинския букет - 7 "  (Прочетена 190865 пъти)
 
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 14, 2011, 15:26:26 »

Аз първоначално исках букета ми да е изкуствен за да ми остане за спомен. Сега обаче последно време гледам букетите от истински цветя и все повече се отказвам от изкуствените.  smile Изкуствените,колкото и да ги правят вече по качествени пак си личат.  sad
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #16 -: август 14, 2011, 16:21:47 »

Булкаа, ти може да вземеш изкуствен за хвърлянето, но мисля, че естествените цветя дават много повече красота на букета. На мен изкуствените цветя ми вървят много на умряло... sad
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 15, 2011, 09:04:16 »

Булкаа, ти може да вземеш изкуствен за хвърлянето, но мисля, че естествените цветя дават много повече красота на букета. На мен изкуствените цветя ми вървят много на умряло... sad
Отказах се от тях категорично. Аз смятам да си хвърлям моя букет и да нямам втори отделно. smile
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #18 -: август 15, 2011, 17:24:48 »

Много добре си направила. Аз също съм на това мнение, че преди както се казва "баба ти не е хвърляла втори букет", традицията си е традиция.  Wink
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 17, 2011, 07:29:22 »

Аз също съм на мнение че се хвърля един букет и това си е традиция тук в нашия край се хвърля букета и който го хване на 40 ден се ходи на гости и се откупва букета с нещо символично.
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 17, 2011, 22:02:41 »

Момичета, вие ще правите ли допълнителен букет за хвърляне, или ще хвърляте вашия?  ohah
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 17, 2011, 22:14:12 »

Аз лично ще си хвърлям моя букет, нали идеята е тази, която го хване да я сполети моята съдба и това да се предаде чрез самия букет... другото не знам кой го е измислил, но няма никаква логика в него, да не говорим, че е излишно даване на пари.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #22 -: август 17, 2011, 22:19:29 »

Аз също ще хвърлям моя си - първо заради изброените от Lawyer причини и второ, че не обичам да събирам вещи със "сантиментална стойност" - да не би да тръгна да си го правя на хербарий, случайно biggrin
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #23 -: август 17, 2011, 22:48:02 »

Аз също хвърлих моя си букет, а не някакъв втори. За мен е важно посланието, което носи този ритуал и затова и букетът за него си беше точно оригиналният букет на булката.
Активен
mur_fee
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #24 -: август 17, 2011, 23:00:00 »

аз първо мислех да имам втори букет троен който да се разпадне при хвърлянето ,но вече не сам толкова сигурна и май ще си хвърля моя и аз поради същите причини като момичетата
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 18, 2011, 07:09:09 »

И аз съм на мнение че букета трябва да е един и то задължително от естествни цветя,пък в крайна сметка на който му е на късмет той ще го хване,въпреки че аз не подкрепям тезата,че който го хване ще е следващия  smile
знаете лии на колко сватби съм ходила последните две години и никога не съм хващала букета
Активен
mur_fee
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #26 -: август 18, 2011, 11:11:11 »

никога не съм хващала букета даже бяхме на сватба с милото 4 дни преди да ми предложи това  не  е гаранция smile
« Последна редакция: август 18, 2011, 12:49:33 от mur_fee » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 18, 2011, 12:18:55 »

Естествено, че не е гаранция, но смисълът и традицията, за да се спазят трябва да се хвърли точно булченския букет, а не някакъв допълнителен smile това с букета, който се разделя на три при хвърлянето го видях на една сватба и честно да ви кажа личното ми мнение е, че по-голяма глупост не бях виждала  sarcastic Но в крайна сметка разни хора, разни идеали и всеки сам прави това, което му харесва без значение какво е мнението на другите smile
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 18, 2011, 17:17:50 »

Момичета, знаете ли някой, който прави букети от брошки? Искам някой да ми направи, защото съм вързана в ръцете  Girl_hide
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #29 -: август 20, 2011, 10:39:19 »

cherry_dream за първи път чувам за букет от брошки!  crazy Какво точно представлява, сигурно е много красиво  smile

А иначе и аз мисля да си хвърлям моя букет  smile Какъв е смисъла да си купувам втори и след няколко дни да изхвърля и моя, който вече ще е увяхнал?! Традицията е булката да си хвърли букета и аз също като повечето от вас мисля да я спазя  Sunshine
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines