Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 12:39:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Princess_of_the_Dawn 20.08.2011  (Прочетена 28144 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: август 04, 2011, 10:53:21 »

Няма значение какви са стотинките, никъде не се споменава като изискване за цвят и стойност, поне аз не съм чувала.. crazy. Някои ги свързват с цвета на халките. Иначе жълти по лесно се намират новички и лъскави /1 и 2ст./. Белите са направо 10ст. За бонбонки, които не се разтапят, не мога да дам съвет, нашата сватба беше зимна. Купихме някакви шаренки в пастелни цветове, бяха в пластмасова прозрачна кутийка. Иначе в магазините за булчински аксесоари продават и бонбонки на кг. във вид на сърчица. Ние слагахме и жито, за него зная, че не бива да е грухано, а за покълване.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #16 -: август 04, 2011, 13:37:08 »

Princess_of_the_Dawn и аз не мисля, че има значение какви са стотинките. А за бонбонките - аз вече не си спомням какви съм сложила, правих ги преди няколко месеца  blush, в някой от суперите провери, особено в кауфланд мисля че имаше доста такива неща.
   Не се притеснявай, ще се справите с всички задачки, само напиши си списък, така е много по-лесно, като отмяташ задачките и направо ти олеква ( поне при мен е така  blush )
успех мила и ще чакаме да се отчетеш скоро за много свършена работа  give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 05, 2011, 18:58:54 »

Благодаря ви много за съветите!  give_rose
Харесва ми идеята с бонбони във формата на сърчица. Ще отида до магазините да потърся задължително.

Иначе днес успяхме да облечем младоженеца. Харесахме костюма му в Denyl, много елегантен, черен, бяла риза и бяла папионка. Искаше да е строго официален. smile

Друго, което успях да направя е да уговоря пробна прическа и грим другата седмица. Ще гледам да ги направя в един ден, за да мога да се видя точно как ще изглеждам. Препоръчаха ми и маникюристка, която прави интересни дизайни за сватби и при нея ще се отбия тези дни да видим какво ще ми предложи.

Също така отидохме до ресторанта, за първи път го видях и много ми хареса. Сега мислим по разпределението на масите и менюто. И тях ще уточним в понеделник. Трябва да отида и да намеря къде ще ми направят букета.

Работи се и по топките цветя, които ще слагам на масите. Сега разучавам и въпроса с червени салфетки, защото в ресторанта имат бели, а на мен повече ми харесва с червени...и така...ще пиша пак smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 06, 2011, 22:40:04 »

Princess_of_the_Dawn, какво предсватбено пътешествие ще имаааааш!!!  girl_in_love Мечта! Всъщност ти вече го имаш! Сигурна съм, че си прекарвате страхотно! heart Чакаме снимчици и разказа като си дойдеш!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 09, 2011, 23:16:44 »

Момичета, под пълна пара съм lol)
Извадихме си медицинските и утре отиваме до ритуалната зала да оставим всички документи.
Избрахме менюто, намерили сме и доставчих за алкохола. Днес бях на пробна прическа, харесах се. smile Качих две снимчици в галерията. Направихме и грим, много нежен, почти по начина, по който си се гримирам аз самата, но разбира се козметиката е професионална и няма никакво размазване и гримът не мръдна дори и на днешната жега и съм доволна много от избора си. Но може малко по-тъмен да го направим, защото е вечерна сватбата така или иначе.
Младоженецът е напълно готов.
С декорацията на ресторанта и украса на чаши, свещи и късметчета ще се занимавам другата седмица.
Поръчах си и букета и нашите бутониери.
Тортата ще ми я прави моя приятелка. По избор на младоженеца тя ще е шоколадова, на 3 или 4 етажа, с големи червени рози на всеки етаж. За пълнежа си мисля да й кажа шоколадов крем с цели лешници.

Също исках да попитам за съвет, Понеже поръчах за всички деца детско меню, но една от приятелките ми днес, която има дете на 3 годинки ми каза да не вземам меню за тяхното, защото то не ядяло и ще си взема от нейната порция, мезета и т.н. За големите деца е ясно, че трябва да се поръча порция, но за малките? Вие как процедирахте? От друга страна ми се струва не много добре да няма порцийки за децата и по-скоро клоня да си им поръчам на всички. Просто не ми беше хрумвало да не поръчвам за тях, докато тя ми каза.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #20 -: август 10, 2011, 08:46:47 »

Princess от една страна приятелката ти е права, и аз се чудя за детското меню, понеже ще имаме няколко деца под 3 годинки. На нас ни казаха, че детската порция е половината от нормалната, но аз не мисля че едно дете на 3 години ще го изяде всичко това. То тях по принцип не можеш да ги накараш да седят на едно место спокойно, камо ли да ядат. Може би най-добре да се обадиш в ресторанта и да питаш как процедират.
Много работа сте свършили, напредвате  Bravo Прическата ти е много хубава, харесва ми.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 10, 2011, 10:25:10 »

Прическата е много хубава, браво! good Аз  също мисля, че за деца под 3 годинки не е нужна порция, но все пак ти си прецени сама!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 14, 2011, 09:15:27 »

Благодаря момичета за отговорите, мисля за малките деца под 3 години да не поръчвам меню, защото повечето потвърдиха, че не искат. Само за по-големите деца.

Иначе с моите неща....
Почти нямам време за нищо, а и ходихме 3 дни до Цигов чарк, защото там направихме нещо като официална вечеря - годеж за част от моите роднини, които нямат възможност да присъстват във Варна и снощи се прибрахме.
Неща за вършене: украса на чаши, свещи, късметчета, кошнички, табелки за места, подаръчета за гости да се направят. Да купя книга за гости, възглавница за халки.
Да уточня декорацията за нашата маса. За гостите ще е както на снимката, от която се водя: високи стъклени вази с топка от червени рози, бяла покривка с червен ръннер с посипани златисти кристалчета или ако намеря червени салфетки, ръннера може да отпадне. Чудя се и за свещи, но като направим масата, то ще си покаже...За нашата маса имам засега само плуващи свещи купени, другото ще го уточнявам с агенцията, от която наемам нещата.
Също сега водя дискусии с фотографа. Оказва се, че няма да имаме много време за фотосесия и направо незнам. Фризьорът ми е в 8.30 като прическата ще ми отнеме поне 2 часа и половина, а гримът в 11.30. По мои сметки в 12:30 трябва да съм готова. Ритуалната зала ни е в 3, църквата в 5, а ресторанта гостите влизат в 6.30, а ние в 7. Имаме дупка време преди ритуалната, но пък не било хубаво да се снимаме преди подписването. Между ритуалната и църквата, няма да има време, само за снимки пред залата. А след църквата и ресторанта, пак било малко времето, и незнам, сега се чудя как да го направим.
Също така булото ми е от тюл и е смачкано, сложила съм го на закачалка и ще пробвам да го държа в банята, но ако не се изправи, сигурно на химическо ще го дам да ми го изгладят с някаква ютия, защото с домашна ютия не става.
Също исках да попитам за чашите в църквата, нали не остават там, а си ги вземаме? Питам, защото имам едни много хубави златисти старинни чаши, и мислех тях да ползваме в църквата, а стъклените, които имам за ритуалната.
Май за това се сещам сега, но ми е малко притеснено, защото много неща останаха за последния момент, но като не живея тук, беше трудно да се приготвят нещата преди това, защото исках сама да избирам, а не просто да кажа на някоя агенция да ми приготви всичко наготово.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 14, 2011, 18:15:41 »

Мила, ще можете да си вземете чашата. Спокойно можеш да си ги ползваш тези. Необходима ти е една само.
Успех, ти пожелавам, че наистина имаш доста задачки! Но аз съм сигурна, че ще се справиш!  good
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 14, 2011, 18:48:22 »

Леле, по-малко от седмица остава вече и още една дружка ще стане госпожа!  dancegМиличка, сигурна съм в теб, че ще успееш със задачките good Нямам търпение вечe да те видя и теб булка!!! give_rose
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #25 -: август 15, 2011, 08:40:18 »

мила наистина не остана, но съм сигурна че ще успеете всичко
 много добре сте направили, че сте отишли до Цигов чарк, малко релакс  good Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: август 15, 2011, 14:51:28 »

Не виждам нищо лошо да направите снимки преди ритуалната. Тъкмо ще сте свежи и усмихнати. Кой след време ще знае кога е правена фотосесията  Wink!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 15, 2011, 23:43:00 »

Може наистина да направим снимките тогава, наистина какво толкова.

Имам вече направени бутониерите и кошничките. Правя последни уточнения за тортата, букета ми и бутониерите на кумовете. Утре имаме среща с DJ-ят.

Украсата за масите е почти уточнена, но в четвъртък най-късно ще знам с точност кое как ще е подредено на масата, както и нашата. Днес реших, че искам зад масата две големи сърца от балони, сега търся и това.

Също да ви кажа за една издънка, че да ми се посмеете и вие едно хубаво.  blush
За подаръчета на гостите, понеже за мъжете избрах да купя по една пура съответно поръчах от един уебсайт преди време като намерих с шоколадов мирис. Получих кутията, но не ги отворих тогава, защото не исках да ги разпечатвам. Днес ги отворихме, за да ги декорираме с панделка и какво да видим, те от истински шоколад хаха. Аз съм прочела само chocolate cigars, като си мисля, че са пури шоколад, а то си пишело milk chocolate cigars, ама кой да чете. Всички ми се смяха днес, но си ги хапнахме де. Утре ще отида да купя от магазина истински пури.  ROFL
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: август 16, 2011, 09:38:52 »

хаха, ако беше подарила тези, жените щяха да ги хапнат и да ти са повече от благодарни. Така де, не е приятно да целуваш мъж, пушил пура...с шоколадов аромат, ще ти се прияде  Wink.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 16, 2011, 11:54:45 »

Привет, принцеске, гледам че то не останало никакво време до голямата дата smile Пожелавам ти още много положителни емоции и преди и по време и след сватбата. Покрай много малки задачки, които са ти останали - остави си няколко часа за релакс и масаж, че то от толкова вълнения човек се изнервя и изморява. Ще следя как протичат последните дни преди сватбата smile
А това за пурите наистина е много забавно, ще има още дълго да се смеете със съпругът ти над тази случка smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines