Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 17, 2014, 17:38:37

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И на van4ii ред дойде носи Елица на ръце!  (Прочетена 7457 пъти)

sunray
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 2527

На мама и тате в сърцето! :*

Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 02, 2011, 22:15:32 »

Ванче, щом малката иска да я гушкаш- гушкай я . Много пъти сме коментирали и по други теми , че като са толкова малки те не могат да свикнат с "носенето на ръце" . Тя просто има нужда от теб,  да чува сърцето ти, да усеща мириса ти.....Мнооооого бързо минава това време, не го изпускай. На мен много ми липсват тези дни, в които можех да си лежа и да си го гушкам без да мисля за друго, само да си го гледам и да му се радвам  heart
Ако има колики, може да слагаш ръка на коремчето, да я галиш по гръбчето, да я люшкаш ....

Напълно съм съгласна good Бебето до 5-6 месец не може да свикне, та чак да се разглези. Номерцата почват от там нататък. Гушкай си златото без притеснение, затова сме майки. Особено пък, когато имат нужда от нас. Елица също беше на ръце, докато имаше колики (нейните си бяха "качествени" и доста я мъчеха cray ), но ето сега не мрънка да я носят, напротив, по-добре й е на широчко Wink Не съм я отучвала, просто толкова мънички те не помнят и не правят връзката между отделни действия smile Не се самоизмъчвай така.

Няма нехранителна кърма. Кърмата на всяка майка е точно такава, каквато е нужна на детето й good По-рядка, когато е жадно и по-маслена, когато това е необходимо. Елица е наддала идеално само за 2 седмици. Не слушай врели-некипели...Изумявам се напоследък как повечето майки искат или се кефят на пълни бебета и всяко, което е в нормите е едва ли не недохранено angry По принцип по-добре мааалко по-слабо (не казвам недохранено), отколкото дебеличко - от гледна точка на здравето. Освен това лекарите казват, че ръста е показателен за развитието на бебчето, повече отколкото теглото.

Не се шашкай, всичко ми изглежда, че върви прекрасно при вас! Малката е голяма чаровница, да ви е здрава! give_rose (Те, Елиците са си такива blum )
« Последна редакция: август 02, 2011, 22:17:23 от sunray » Активен
leni_beni_
Публикации: 2092

Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 03, 2011, 07:44:20 »

Ванче , няма нехранителна кърма .....направо полудявам като го чуя това  diablo
А и не може от тази твоята "нехранителна кърма" малката да наддаде 600 гр, това е абсурдно просто . Щом наддава така, по-скоро усвоява изцяло кърмата и затова не е акала  smile
Хапвай повече разхлабващи храни , сега поне има изобилие на плодове - круши, кайсии , сини сливи ....Слушай себе си, не слушай другите какво ти казват , довери се на вътрешния си глас и се успокой  Wink
« Последна редакция: август 03, 2011, 07:47:52 от leni_beni_ » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
Публикации: 926

Мама на прекрасен син :)

« Отговор #17 -: август 03, 2011, 13:28:49 »

Ванче не съм родила още, нямам опит в това но както ти е казала leni_beni_ слушай себе си и вярвай на себе си girl_wink

Виж какво намерих може и да е от полза:
          …Щом мекониумът се изчисти, акото на бебето, което получава само майчино мляко, се различава доста от това на детето, хранено с изкуствено мляко. Акото на кърменото бебе обикновено е кашаво и безформено, често с консистенция на грахова супа, и може да е жълтеникаво до жълтозелено на цвят. Миризмата, за разлика от акото на бебето на адаптирано мляко, е мека и не е неприятна.

Честотата на изхождане варира от бебе до бебе и дори често от седмица до седмица при едно и също бебе. Някои бебета могат да се изхождат много начесто, като акото да е малко повече от петно на памперса. В началото бебето ви може да ака на всяко ядене. Това определено не е диария при кърмено бебе. Това е знак, че получава изобилно мляко. Като поотрасне, след първите шест седмици, може да има само две или три по-значителни изхождания на седмица, понякога само веднъж седмично; дори по-рядко е нормално за някои бебета. Щом изхожданията намалят броя си, се увеличава обема им.

Има значителни вариации между съвършено нормални кърмени бебета. Дори някое воднисто, зеленикато ако от време на време не е причина за тревога за иначе здравото бебе. Изпражненията могат също така да променят цвета си след излагане на въздух.

За щастие, тъй като човешкото мляко съдържа достатъчно вода за да задоволи нуждите му, кърменото ви бебе не се запича. Запекът (твърди, сухи изпражнения) няма нищо общо с интервалът между изхожданията. Някои по-големи бебета правят пауза от пет до седем дена между изхожданията и имат съвършено нормални, макар и много изобилни изпражнения…
« Последна редакция: август 03, 2011, 13:39:57 от Ивето » Активен
van4ii
Професор
Публикации: 409

Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 03, 2011, 22:26:03 »

Съгласна съм с вас момичета, но днес пак не се изходихме cray
Иначе видимо нищо й няма на бебка като изключим коликите.
Ще видим утре как ще бъде, но съм много притеснена.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ

« Отговор #19 -: август 04, 2011, 08:33:17 »

Не се притеснявай излишно Ванче, а като сте ходили предния път до поликлиниката ако е имало нещо са щели да ти кажат, освен тая глупост за "нехранителна кърма", може по-късно да започне да си ходи по често, виж и в статията пише че някой бебета ходят по-рядко...  girl_wink
Активен
van4ii
Професор

Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 04, 2011, 17:00:01 »

Днес ходихме на контролно кърмене, засега продължаваме само на кърма.
И да се похвалим, че се изходихме самички good
Но все така си ревем, явно сме инатички blum
Активен
leni_beni_

Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 05, 2011, 08:22:49 »

Ванче, поне си се успокоила  smile
От сега само кърмене и гушкане, това му е цаката  good
Активен
van4ii
Професор

Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 15, 2011, 08:15:45 »

ние станахме вчера на 1 месец girl_wink много сме големи вече blum
чакаме тази седмица първата ни консултация и първата ваксина Girl_hide

* P8080149.JPG (63 KB, 768x576 - видяно 66 пъти.)
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ

« Отговор #23 -: август 15, 2011, 08:39:53 »

Честита първа месечинка

Ванчеее малката принцеса е прекрасна, много да ви слуша и радва give_rose
« Последна редакция: август 15, 2011, 08:42:17 от Ивето » Активен
Капризче
Публикации: 3236

Baby Time

Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 15, 2011, 08:46:20 »

Честито ви първо месече! Да ви е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва!

Много е сладка на снимката! heart
Активен
van4ii
Професор

Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 15, 2011, 15:31:42 »

мерси, хайде капризче и ти го покажи твоя момък
Активен
van4ii
Професор

Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 17, 2011, 15:43:38 »

Преди малко минахме първата си консултация: 1 кг и 200 г см наддали и 2,5 см порастнали yahoo
Ваксината беше добре, държа се много смело малката, от другият месец и в двата крака ще има girl_impossible
А за тази сега педи каза, че нямало странични показания. Тя си заспа милата, измори се от тези доктори. Показа ми как да й правя масаж всеки ден и това беше.
Активен
leni_beni_

Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 18, 2011, 09:51:01 »

Браво на момичето, много е порастнала  Bravo
Надявам се, че си се успокоила вече, че всичко с кърмата е наред и Еличка има достатъчно за папане  Wink
Ванче, кой е педиатъра на малката ?
Дано леко да приема ваксините и за напред  smile
Много целувки от нас  gu6
Активен
van4ii
Професор

Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 18, 2011, 13:05:21 »

Педиатърката ни е д-р Божилова в Първа поликлиника, нея ми препоръчаха, има добри отзиви, да видим...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
Публикации: 855

Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 19, 2011, 19:35:53 »

van4i, Браво на малката за страхотните размери  Bravo
На снимката ми се струва много голяма  Girl_hide И как се е усмихнала, душичка  heart
Весела погача и да покажеш снимки след това  blush
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: