Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 03:20:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 15  (Прочетена 155200 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 30, 2011, 19:24:04 »

Аз си изгледах детето без зимен кош. Съществуват колички, които имат абсолютно равно положение на летния кош, съществуват и достатъчно качествени чувалчета (не foot muff, което обикновено е в комплекта на някои колички, което далеч не е достатъчно за малко бебенце през зимата). Чувалите, подплатени с естествена овча кожа са идеални както за студено, така и за топло време, но един струва колкото някои колички 3в1.. Аз си купих отделно овча кожа и я ползвах в моя чувал.

При някои комбинирани колички тия кошове за новородено са такава пародия - нахлупват се върху летния кош, всичко е смачкано и виси и стърчи във всички посоки, все едно си сложил бебешката ваничка върху количката, клатушкат се гротескно.. или пък има други, дето изглеждат все едно си турил колела директно на крачетата на ваната и си помъкнал бебето навън - то направо кошът стърчи над дръжката.. центърът на тежестта се изнася твърде високо за конструкцията, става трудно за бутане, много се накланя цялата количка като качваш и слизаш бордюри.. абе изобщо.. А други кошове са страхотни и направо ми иде и аз да легна в тях.. като Куини Дрийми например.

Та струва си хубав кош. Ако не е хубав, по-добре хубав чувал - обикновено те все пак са по-евтини.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 30, 2011, 19:37:01 »

Да, така е, Бастет! Ако ще е кош, да е добър наистина. Нашият си беше отделен и се слагаше самостоятелно, върху шасито (ние сме с количка Giordani Ethos).
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #47 -: юли 30, 2011, 19:58:34 »

Тези,които се слагат едно върху друго изобщо не ги мисля. Ние сме с Малибу-евтина количка, лека и маневрена и изглежда добре. За толкова пари е супер. Иначе и аз исках Джорданито-спечели ме врътката във всички посоки,но нямаше начин да се събере в колата. И Ексландър-а също.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #48 -: юли 31, 2011, 08:36:45 »

Аз за себе си съм решила вече че няма да имам кош за новородено и ще си ползваме само малкия кош за колата, всеки има право да мисли и разбира  по собствен начин...това е за мен, и във всеки случай не мога да си позволя количка за 1000 лева... nea има колички по 300/400 лева които имат същия комфорт на тези от 1000 лева...
« Последна редакция: юли 31, 2011, 08:39:37 от Ивето » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 31, 2011, 09:40:44 »

Аз си изгледах детето без зимен кош. Съществуват колички, които имат абсолютно равно положение на летния кош, съществуват и достатъчно качествени чувалчета (не foot muff, което обикновено е в комплекта на някои колички, което далеч не е достатъчно за малко бебенце през зимата).

мама Ели говори за точно такъв тип количка. Казвам го защото съм видяла тяхната количка. Гапове и т.н. не съм видяла. Да не говорим, че е супер маневрена и лесна за управление. За foot muff-а съм абсолютно съгласна с казаното от Бастет, но пък има и един момент с географската ширина. То при нас зима няма (лято също  sad ) става хладно да, но не е като в България.

Росито беше питала за количките. Ние нашата я взехме от Gumtree (в Ebay има също) втора ръка. Дойде си с зимен кош и с найлоните т.е. не употребявана. Когато я избирах се чудех между Куини и Макси Кози, в крайна сметка се спряхме на последната марка. Тук количките са доста скъпи, но пък не знам как бихте я транспортирали от Бг до Англия и дали няма да излезе същото ако я вземете от тук.
За магазините за дрехи Албенчик беше писала вече, аз само ще направя малко допълнения  blum . H&M са супер като качество и цена. Бастет беше писала за еко мекото ха ха там продават от тези(2.50 за блузка с дълго ръкавче), просто съм супер доволна -пералня, сушилня не мърдат и наистина са супер меки. Gap малко по-скъпички са, но на разпродажби равни нямат така зареждам малко в адванс да речем за следващите три месеца. От Mothercare не пазарувам (не ми харесват нито като дезайн, нито като качество  pardon ), но пък Mamas&Papas ооооо ДА. Също Роси не знам дали имате TKmax във вашето градче, но за мен това е рая....Последно взех на малката 5 боденца с къс ръкав на calvin klein за 50 стотинки едното, и три от тези дето се закопчават от горе до долу пак на същата марка за 5 паунда (трите).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 31, 2011, 09:44:56 »

Eстествено, че има и евтини, които осигуряват нужния комфорт. Тук никой не казва, че трябва само скъпи да се купуват, всеки според възможностите си good Въпросът е, че столчето за кола затова е "за кола". Някак си на мен ми се струва неразумно да се разхожда бебенцето постоянно в него. Но, това го казвам вече от позицията на майка. Аз също съм разхождала Ели 1-2 пъти в кошчето за кола - не е мрънкала, но не му е това предназначението просто.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #51 -: юли 31, 2011, 09:48:18 »

Нещо май пак оставам недоразбрана... не казвам че ще разхождам детето в кошчето за колата постоянно...нали си имаме количка за тази цел, казвам само че нямам нужда от кош за новородено (пояснявам пак по мое мнение-не го налагам на никого)
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 31, 2011, 10:00:21 »

pavla много ти благодаря за споделеното инфо.Аз и сега си пазарувам от Н&М и съм доволна...гледала съм и бебешките дрешки там и все съм се чудела дали са толкова добри,колкото тези които пазарим за нас с мъжа ми. blush Имаме си и TKmax,но за там честно казано въобще и не ми е идвало наум за бебешки дрешки,понеже аз и за себе си несъм влизала да пазарувам от там,но сега определено при първа възможност бих отишла да поразгледам.Що се отнася за количката все още сме в голяма чуденка и незнам какво ще решим накрая.Гледам цените на тези в Англия и честно казано се плаша,незнам колко би ми излязъл траспорта от тук,но познати ми казват,че няма да ми излезе кой знае колко скъпо ама...все още е в процес на обмисляне! pardon
Иве аз мисля,че всички тук те разбрахме какво имаш в предвид.Тази количка,която си показала на първа страница е много хубава и имам доста познати с такава,които са адски доволни от този зимно-летен кош,а и при нея не виждам смисъл от допълнителен кош за новородено! girl_wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #53 -: юли 31, 2011, 17:08:13 »

Иве аз мисля,че всички тук те разбрахме какво имаш в предвид.Тази количка,която си показала на първа страница е много хубава и имам доста познати с такава,които са адски доволни от този зимно-летен кош,а и при нея не виждам смисъл от допълнителен кош за новородено! girl_wink


Благодаря Роси, точно това казах и аз... girl_wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 01, 2011, 22:56:34 »

Момичета,много моля тези от вас,които имат наблюдения или опита с такава количка,нека споделят малко инфо! blush
                     
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #55 -: август 02, 2011, 06:31:48 »

Здравейте момичета

Искам да попитам дали използвате непромокаеми подложки за количка и комплект за количка? Мойта мама е видяла в някакъв магазин и каза че ще ходи да купува, та понеже ще ми даде нещата чак след като се роди бебо, затова питам. В Google няма много информация за тях...а тези подложки за легло е ясно че ще вземем.

И друг въпрос имам, понеже бебчо ще спи в кошарка искам да питам тези мами дето ги ползват дали са си взимали към комплекта за спане и обиколници и дали е необходимо за кошарата или може и без тях? smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #56 -: август 02, 2011, 06:50:29 »

Подложка за количка никога не съм ползвала,към количката имаше подложка и слагам нея. Малко по-нагоре писах и че комплект за количка не съм ползвала. Поръчах си 2 чаршафчета за отдолу, а отгоре завивах с одеалце и като се стопли времето  смених с пелена. Възглавница никога не сме ползвали, нямам нужда. Ако искаш да ти е комплект си купи.
За обиколниците съм пас, нашата е текстилна кошара. Бебче в началото не мърда а и трябва да го виждаш, после ще се чудиш как е могло да се завърти така и само обиколника го е предпазил от удар в дървото.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #57 -: август 02, 2011, 07:11:31 »

Ами ще ги видим тези подложки и все ще влязат в употреба, а за обиколник beb4eto_na_me4o изказа своето мнение, което ми беше достатъчно за да реша дали да взимаме или не, за което и благодаря girl_wink няма да имам нужда наистина от него..
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 02, 2011, 12:38:56 »

И аз не виждам смисъл от комплекти за количка, по-скоро нещо памучно за отдолу, особено в жегите, когато бебчето се поти по гръбчето, за да попива добре. Възглавница също не ползвам - нито в количката, нито в леглото.
Обиколници е по-добре в началото да не се слагат, за да има по-добра видимост до бебчето, без да се надвесваш. Освен ако не става постоянно течение от някъде. Ние сложихме преди 2 месеца може би, защото Ели стана страшно шавлива и я намираме във всевъзможни пози, както и няколко пъти, забила глава между решетките. Така че при нас имаше нужда, с цел омекотяване на удара pardon
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 03, 2011, 12:33:23 »

Момичета,много моля тези от вас,които имат наблюдения или опита с такава количка,нека споделят малко инфо! blush
                     

Беше ми сред фаворитите, когато търсех. Една приятелка я е сменила, защото казва, че предното малко и двойно колело много затъвало в сняг. Ама тя има големи възможности и е купувала три маркови колички преди да избере (и на мене нищо не даде... sad ). Иначе по градинките е пълно, в продавалника също, не са счупени, значи са хубави. На мен много ми харесва.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines