Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 14:56:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 15  (Прочетена 152901 пъти)
 
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #15 -: юли 28, 2011, 17:28:05 »

А защо пък трябва задължително щом е момче в синьо,а момиченце с розово да се облече...eй тва не го разбирам?! crazy

Е и аз не го разбирам защо трябва да е така, не е задължително и точно по тази причина исках да е с нещо различно от другите бебета...аз като си кажа мнението си държа на него и мисля да не слушам какво ми казват другите и все пак да е с жълто или зелено костюмче girl_wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 28, 2011, 18:27:00 »

alben4ik то ти най-добре би могла да ми кажеш как е зимата в Англия и ще имам ли нужда от повече боденца с дълъг ръкав.И ако може да споделиш ти от къде си пазарува за бебка? blush
Иве и много добре ще направиш,ако сама си решиш как да ти бъде облечено детенцето на изписването,защото никъде няма правило за това! girl_wink
Долу-горе се поориентирах вече откъм дрешките! blush
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 28, 2011, 19:15:20 »

Росита-бонита,
Аз мога само един съвет да дам и той е: Не купувай много дрешки размер 50 и 56, бебоците най-бързо ги израстват. Макс, например се роди 56 см., няколкото дрешки за новородени(размер 50), които имах въобще не му ставаха и съм ги приготвила за подарък за една позната.

Бастет, ти ли имаш на Бейби бьорн шезлонга? Доволна ли си, препоръки...?
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #18 -: юли 28, 2011, 19:26:27 »

Аз много се чудя дали да взимаме шезлонг, кумата ми препоръчва да пробвам известно време с нейния и след това ако решим да взимаме...така и ще направя но не знам кога да започна да слагам бебето на него?  angry

Последно май ще остане на мойта свекито, сега и казах че не искам да бърза с комплекта за изписване и да го взима след като се роди бебчо и най-вероятно ще вземе жълт yahoo еееееее не се налагам изобщо просто държа да не ми противоречат (и без това хормоните бушуват, не искам да го мисля сега и да се дразня...) girl_wink

Аз пък се сещам така и така съм тук да питам-какви играчки, залагалки се взимат за новородено и дали има смисъл да се взимат в началото или да изчакам за по-натам???
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 28, 2011, 19:52:48 »

alben4ik то ти най-добре би могла да ми кажеш как е зимата в Англия и ще имам ли нужда от повече боденца с дълъг ръкав.И ако може да споделиш ти от къде си пазарува за бебка? blush

И с къс и с дълъг - аз използвах много бодита, защото ми бяха много удобни  pardon
Пазарувала съм от много места - Мадъркеър и Некст - понякога, защото там е доста по-скъпо. Доста неща имам купени от Маталан и Асда. Дори в Праймарк съм пазарувала понякога, защото се намират по-евтини неща, а пък пак са си хубави и памучни, така че  pardon В Англия никъде, без значение дали е скъп или евтин магазин, няма да намериш бебешка дрешка, която да не е 100 % памучна - за разлика от Бг, където има дори скъпи дрехи, които са от ужасни материи - като си бяхме в Бг това просто ме изуми  crazy
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #20 -: юли 28, 2011, 20:01:33 »

Сега като казва alben4ik за памучните дрешки, аз наистина като пазарувахме не се вгледах в етикетите като взимах например боди или гащеризонче след като се прибрах и махнах всички етикети тогава забелязах че нямаме нещо което да не е памучно blush обаче кой да се сети в цялата еуфория да гледа... извадила съм късмет този път  pardon
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #21 -: юли 28, 2011, 20:42:18 »

Подкрепям за бодитата. И аз поръчвах от Асда-къс,дълъг,за спане цели. Материята е много добра и по спомен 3 бодита бяха 2 паунда.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 28, 2011, 21:05:22 »

Специално за боденцата и дрешките от Асда мога да кажа,че са много хубави от към материя,а от към цена нямам думи.Като сеприбирах преди няколко месеца купувах боденца за братовчед ми...7 боденца с къс ръкав за 6 паунда.
alben4ik добра идея ми даде за Маталан и Праймарк,но за съжаление този втория май го нямаме в нашето градче,но...както и да е,важното е че другите ги има.А количка от къде си взе? blush
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 28, 2011, 21:19:14 »

Росита, аз малко да се понамеся в темата  blum . Тъкмо щях да те питам защо не си купиш количката от Англия, щом евентуално там ще раждаш, а разглеждаш тукашните. Според мен от там би си взела нещо много по-добро от тези, които си показала (лично мнение). Аз дрешките на Ема също ги поръчвам от различни сайтове, но най-доволна сякаш бях от тези, които бяха от Mothercare, не са мръднали. От Asda също имам, даже в момента спи с бодитата, но те някакси по не ми харесват (ама пък за цената си са направо супер). Не ми се даваха много пари и затова си поръчах от там, щото пък специално бодитата кой ли ги гледа отдолу  blum. Имам и няколко цели пижами, също са добри. Иначе за дрешки по-така, препоръчвам Next, имат страхотно изглеждащи дрешки, но смятам, че такива ще ти влязат в употреба на по-късен етап, имайки предвид, че зимата няма къде да се размотавате много-много. Иначе относно вида на бодитата - с дълъг или къс ръкав, аз не мога да дам съвет, понеже Ема е родена лятото и изкара почти само с бодита с къс ръкав, а като стана по-студено пак и слагах с къс ръкав под блузките. Бях си купила с дълъг ръкав за всеки случай, но съм ги сложила едва 2-3 пъти и така и станаха малки. Но зимата тя все пак беше вече по-голяма. Абе в началото и аз голямо чудене се чудих, но постепенно ще влезеш в ритъм  good Няма нищо по-приятно то това да избираш за бебчо  girl_wink
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 29, 2011, 13:02:48 »

Росита-бонита,
Аз мога само един съвет да дам и той е: Не купувай много дрешки размер 50 и 56, бебоците най-бързо ги израстват. Макс, например се роди 56 см., няколкото дрешки за новородени(размер 50), които имах въобще не му ставаха и съм ги приготвила за подарък за една позната.

Бастет, ти ли имаш на Бейби бьорн шезлонга? Доволна ли си, препоръки...?

Даа, много съм доволна - още го ползваме. На младежа като му се доспи, сам пропълзява на него и започва да се върти и мрънка да го наглася smile Пран е 3000 пъти поне  и не е мръднал. А мрежичката по жегичката е рай - то на мене ми иде да седна вътре.

Да кажа само за бодитата, че аз такива с дълъг ръкав изобщо не ползвах. Обличах си детето в боди с къс ръкав и пижамка до жегите - оттогава е по памперс smile. Аз имах малко дрехи, сега още по-малко,  но имам сушилня и пера-обличам. Зимата ако трябва да съхне не знам колко бройки трябва да има човек. От Асда съм си доволна - тия дрешки не се очаква да векуват, в крайна сметка. Мадъркеър-а определено са по-хубави - чисти шевове, обезопасени ципове.. ама чак пък толкова, айде няма нужда. А да кажа че от некст изобщо не съм доволна. Високи цени, красив дизайн, верно, изглеждат меки.. но което бебе ги скъса.. на ходилцата, като се опитваше да лази. Въртяхме 7 пижами - 3 некст, 2 асда и 2 мадъркеър и две от тези на некст се скъсаха на едно и също място, третата изтъняла, а другите не бяха и протрити даже.

Според мен добър показател е дали на етикета пише, че дрехата става за сушилня - ако пише 100% памук, но да не се суши, значи нещо има ала-бала - или боите са калпави.. или не е точно памук това, дето е 100% smile Значи виждала съм дрешки от органичен памук - еко-меко историите там. Е те са страхооотни. Само че по "моите" сайтове няма, има ги по разни от онези скъпчийско-претенциозните магазинчета, дето едно боди струва колкото всички дрешки за размер, които купувам.. но ако ви се дават пари на вятъра - ей за това си струва, според мен.

Да кажа на пазаруващите бъдещи мами - помислете за многократни пелени. Просто ако не започнете отначалото, финансово не се връзва. Мене към 4-5-ти месец така ми се искаше да бях почнала с такива пелени.. ех да имаше кой да ми каже навремето.. аз както и не суша, щеше да ми е толкова лесно и удобно.. ех.. Но просто вече се стиснах, а и се успокоих, че в крайна сметка в яслата няма да има кой да му слага такива пелени и пак щяхме до памперса да опрем, така че няма какво толкова да се депресирам. Но сега за нас ЕБХ е мит.. А как добре се оправят другите мами край мене с многократните пелени.. мнооого по-малко обриви и подсичания, лятото по-леко го карат, отдавна имат сутрешно пишкане.. sad Има разни стартър-пак-ове, които са на доста добри цени. Има гащички, при които "парчето" за попиване си е част от тях, има такива с копченца, които са универслаен размер и се ползват дълго.. абе всичко има. Търсете, четете и добре помислете.. за да не стане догодина на лято да си биете главата като мене...
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 29, 2011, 14:40:06 »

BASTET , може ли да пуснеш някакъв линк относно тези многократните пелени. Каква е идеята да се използват вместо еднократните и защо смяташ, че са по-добри? Ако има мами, които са използвали такива, биха ли споделили опита си?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 29, 2011, 15:22:41 »

е, линк сега.. започни така:
http://www.google.bg/#hl=bg&cp=6&gs_id=o&xhr=t&q=%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8&pf=p&sclient=psy&source=hp&pbx=1&oq=%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BA&aq=0&aqi=g5&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=ad6e5b3cce56740b&biw=1680&bih=830

ето нещо по-конкретно:
http://www.estestveno.com/node/292

и естествено, отговорите на всички въпроси, за който има време да изчете 6 теми по 50 страници smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=586026.0

Аз излизам с две майки, които от началото са започнали с такива и още една, която е прежалила първоначалното капиталовложение на по-късен етап, и трите са много много доволни. Наблюдавам ги от доста време, и тях, и бебетата им и само въздишам ли въздишам защо аз не почнах така. С второ дете живот и здраве, вече ще знам. На мен ми повлияха доста бабите, като ми говореха какъв напредък било то това памперса.. и защо ли ги слушах, като те и двете и един памперс не са сложили на моето дете вече 10 месеца, а детегледачката която викам вчера за пръв път го е правила това действие и.. е сложила накриво памперса biggrin, ама айде.. да сме живи и здрави..

През лятото или ако по-рано детето получи обриви от памперса ще видите какво е - готова си на всичко, само да се махне това чудо от детето ти, че малко мира да видите и двамата.. мен ми казваха другите майки, ама ние до жегите защото нямахме такива проблеми и аз не вярвах.. сит на гладен не вярва, това е. Аз само казвах, как не искам да пера... а то прането върви, щеш не щеш, с пелени или без..

Това за мен е безусловното предимство. Условното предимство е евентуалното по-лесно приучаване към гърне. Тези майки моите твърдят, твърдяха го още преди бая време, че техните бебета пишкали на подлога сутрин (демек разбирайте в чиния), откакто седят, се слагат на гърне. А моето.. реве само ако го съблека докато му се пишка и се стиска докато не сложа памперса.. а опитвах ЕБХ, бях й голям фен.. а и след известно време като покупувате памперси ще започнете и за финансовата страна да се замисляте..
А ако свикне вашето бебе като моето на определена марка само, примерно pampers premium, и един прекрасен ден, на средата на последния пакет, откриете, че в цяла София никъде няма и едно мъъъънинко пакетче останало от вашия размер в момента, защото не били внасяли от две седмици или друга простотия.. и ще дойдете на моя акъл.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 29, 2011, 15:28:59 »

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Помолих за линк просто, за да съм сигурна, че говориш за това, което си мислех и аз  blush - досега не бях чувала някой да се е върнал към този вид пелени и затова ми се струваше странно. Тепърва имам доста неща да откривам за отглеждането на бебче. Определено ще разуча по-добре темата с многократните пелени. Благодаря ти отново.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 30, 2011, 07:58:47 »

Хайде и аз като една мама фен на многократните пелени да се изкажа smile Ползвам многократни пелени от самото начало, тъй като Ники се роди доста едричък и пелените универсален размер на първото закопчаване ни бяха по мярка. Вече 7 месеца ги ползвам и не спирам да ги препоръчвам на бъдещите мами. Убедих се многократно в предимствата на този вид пелени. Никола нито веднъж не се обрина, а никога не съм го мазала с каквито и да е кремове против подсичане.Няколко пъти ми се наложи да ползвам памперс и това още веднъж ми доказа, че съм направила правилния избор. Още с първото слагане на памперс-се беше зачервил и се беше омазал до гърба. С многократните пелени такова нещо-не ми се е случвало. Имам си био подложки за еднократна употреба и веднага изхвърлям каквото има в тоалетната и дупето му винаги е чисто, защото попиват много добре.
От месец вече активно ползваме гърнето, също на Tots bots  и можем да се похвалим с 2-3 пишкания там , успявам и често акането да хвана и там да върши работата. За прането-никакъв проблем не ми е-пера на ръка с домашен сапун и пелените са като нови-без никакви петна, което е притеснение на много майки-как ще ги перат......
Първоначалната инвестиция за тези пелени беше 400 лева и вече отдавна съм си избила парите откъм памперси....
Така, че BASTET не се колебай и за второто бебче наистина си вземи от този вид пелени good
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 30, 2011, 08:59:10 »

 give_rose Здравейте мамита smile
Искам да ви попитам за съвет  относно количката на която съм се спряла smile по точно тя е 3в1 но може и да е само 2в 1, питам има ли смисъл според вас въобще да поръчвам това малкото кошче ,или по добре да си вземем едно хубаво детско столче за колата вечè когато е нужно smile
Благодаря ви предварително give_rose
Хубав и слънчев ден smile


* hhhhhhhhhhhhhhhh.jpg (59.19 KB, 800x577 - видяно 310 пъти.)
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines