Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 16:13:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 15  (Прочетена 152902 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: юли 19, 2011, 13:46:34 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трия веднага!

Моля прочетете информацията от старата тема преди да зададете въпрос!
« Последна редакция: март 15, 2012, 08:44:29 от Капризче » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #1 -: юли 24, 2011, 12:44:18 »

Четох доста назад по темите, но не открих конкретно мнение, така че ще питам направо. Някой ползвал ли е количка Бертони, модел Плазма и съответно доволен ли е от нея, а също и като цяло какви са отзивите ви за марката? Защото влязох на първи оглед за количка в един магазин и това беше единственото което ми хвана окото визуално и като опции - кошчета, подвижни дръжки, амортисьори и т.н. Иначе нямам особени претенции към марка - искам да ми е удобна и да е здрава, да е на четири гуми, че тройката ми изглежда супер нестабилна и неманеврена, и да е с цяла дръжка.  Отворена сам за съвети и мнения и благодаря на всички предварително!
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #2 -: юли 24, 2011, 12:59:31 »

Денито количката не е лоша, не съм я виждала на живо моите приятелки ползват марката Cangaroo и са много доволни точно твоите изисквания а и моите са същите де girl_wink затова съм се спряла на 2 модела:







като на мен проблема ми е че искам да се сгъва максимално и затова не сме решили още коя да е...

Попринцип аз също не държа на марка харесала съм тези защото около мен много ги хвалят и ползват и цените са им много приемливи и са доста здрави което е най-важното girl_wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 24, 2011, 13:24:30 »

Гледайте и теглото good Тази върви около 12-13 кг, доколкото си спомням...Ако не ви е проблем, още по-добре, но ако имате стълби или баири, помислете по този въпрос @}->--Иначе друго за нея не мога да кажа.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #4 -: юли 24, 2011, 13:46:19 »

И заради теглото също да, втората дето показах е 10 кг. и май тя ще е "нашата" girl_impossible ние сме с баир и ще ми трябва да е лека...
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 24, 2011, 22:27:45 »

Денито, аз бях харесала Бертони Плазма 2010, мисля че беше като избирах нашаа количка. Пробвах количката на едно момиче, с бебето вътре, маневрена е, но това, което разбрах е, че летния кош няма напълно легнало положение и като сложиш в него и то заспи, за да го смъкнеш малко да не спи право крачетата му остават във въздуха по високо от нивото на главата. Ох, ама как само го обясних. Дано си ме разбрала. Естествено като всички колички има сполучили и несполучливи, неможем да кажем конкретно марката е супер или не струва.

Аз съм с Cangaroo Vision това е количка танк, отвсякъде минава. Нищо не й се опира. Аз лично много изисквания имах към количката, дори когато се спрях на модела говорих с Герганчето, която имаше такава количка и единствения недостатък, които имаше количката вече е отстранен и съм супер доволна.

Права е сънрей като ви съветва да гледате и килограмите на количката. Не е маловажно.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 28, 2011, 10:40:12 »

Ние с бъдещия тати в неделя бяхме в Хиполенд във Варна и пробвахме доста колички,но незнам защо почти никоя не ми хвана окото осевен тази на кагаро http://cangaroo-bg.com/?act=inside_product&product_id=128&file_id=3504.Стори ми се доста маневрена,лека и удобна,но единственното,което не ми допадна е,че не е с цяла дръжка,а и самите дръжки малко не за мен,понеже съм доооста нисичка! blush
Иначе другата,която съм си харесала и която за сега е моят избор е чиполино джемата.Имах възможността да я изпробвам и съм много доволна от това,което видях,пипнах и усетих.Вярно си е,че е доста стар модел,но на мен ми харесва много. pardon
Другото,което искам да ви попитам е:мислите ли,че по 7бройки от дрешките са достатъчни?Като под дрешки слагам:боденца,гащеризончета,ританки и блузки. blush
И необходимо ли е според вас да купувам боденца с къ ръкав,предвид месеца и съответно сезона,в който живот и здравеще се родим? crazy
Извинете ме за глупавите въпроси,но доста се мъдря тези дни по тези въпроси. pardon
« Последна редакция: юли 28, 2011, 10:42:35 от rosit@ » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #7 -: юли 28, 2011, 13:02:56 »

Роси за количките не мога да ти кажа нищо на мен лично не ми харесват този тип като Джема, а на другата пък дръжките и самата конструкция не ми допада, обаче като си избираш количка гледай да ти е удобна на теб защото ти ще си я буташ girl_wink и да гледай все пак колко тежи, аз на тази моята дето съм хвърлила око и багажника и харесвам-голям е и доста неща ще побира smile

За дрешките виж в галерията съм показала какво сме купили това ще е за сега от към дрехи не мисля,че трябва да взимате толкова много защото ще ги израстете бързо а пък и покрай погачата ще получите нови girl_wink ние сме взели 5 бодита и 2 гащеризона +комплекта за изписване-това ще ни е достатъчно първите дни girl_wink

За бодитата да вземи си с дълъг 2 и с къс 2 примерно, ти няма да го изкарваш навън през първите дни... smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 28, 2011, 13:28:28 »

Иве относно джемата за мен е идеалната количка...и като кг и като маневреност...коша й мисля,че ще ми е достатъчен,а и най-вече мисля,че и за бебо ще е удобна! pardon
А относно дрешките...ако Дай Боже живот и здраве раждам и останем да живеем в Англия-немога да разчитам на нечия помощ спрямо дрешките и затова всичко аз ще си купувам! pardon
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #9 -: юли 28, 2011, 13:34:21 »

Естествено Роси ти си знаеш най-добре за количката, казвам само че не не отговаря ба моите изисквания smile

За дрешките аз също не разчитам на никой затова отидохме и се взехме нещата които ние преценихме че
ще са ни нужни и винаги ще процедирам така girl_wink Бабите вече каквото искат да правят и купуват... Със сигурност и вашите баби няма да оставят бебето ви без подарък или дрешка Wink

Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 28, 2011, 13:41:17 »

Иве мисълта ми за дрешките беше,че...няма да мога да взема от никъде и никого предварително дрешки и затова си мисля,че по 5-6до7 бройки ще са добре за първо време.Иначе,ако си бях тукааа...дрешки бол от приятелки,но...уви! pardon
А те,че бабите ще вземат подаръци то тва е ясно...предпочитам дрешките аз да си ги избера! blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 28, 2011, 13:49:05 »

И необходимо ли е според вас да купувам боденца с къ ръкав,предвид месеца и съответно сезона,в който живот и здравеще се родим? crazy

Аз лично не мисля, че ще са ти нужни. И Ели е зимно бебче и не съм ползвала първите месеци good

2 бодита с дълъг ръкав определено са малко, особено зимата nea Поне 5. Пране, съхнене...А ако бебо повръща, може и по 2-3 пъти на ден да сменяте дрешки. Предвиди повръщането, защото е често срещано в началото. Акането също може да наложи смяна за един ден.
Аз лично също бях купила всички дрешки преди да родя - избирах си ги аз и ми беше голям кеф да си ги купувам. Та,...сезонът на раждане е много важен. Едно е да гледаш бебе лятото, друго - зимата. Добре е да имаш примерно 5 бодита с дълго ръкавче, още толкова гащеризончета (от тия целите, които са затворени и на крачката; ние с такива изкарахме студените месеци основно). Вземи си за всеки случай 1-2 комплекта дрешки "по-така" за излизане, макар аз рядко да я преобличах за разходките, защото повръщаше и не исках да го предизвиквам. Излизахме си с гащеризончето, и без това те стоят в коша за новородено и почти нищо не се вижда от тях pardon
1 космонавтче.
Чорапки - дебели, 4-5 чифта. Ръкавички, защото доста се дерат - тънички, за вкъщи, поне 3-4 чифта, защото доста ги лигавят и са все мокри, тоест налага се честа смяна. Лигавници (ако се окаже от щастливо повръщащите бебчета) - поне 4-5. И, да речем, 2 комплекта шапка с ръкавички за излизане - все пак ти ще родиш в началото на зимата good
Това се сещам на прима виста.
« Последна редакция: юли 28, 2011, 13:55:10 от sunray » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #12 -: юли 28, 2011, 13:50:49 »

А те,че бабите ще вземат подаръци то тва е ясно...предпочитам дрешките аз да си ги избера! blush

дааа, и аз така, даже комплекта за изписване не сме взели още но много исках ние да си го купим, уви свекървата ще го вземе-така било редно...нищо де това да ни е най-малката грижа girl_wink
иначе аз си харесах един зелено и жълто, обаче като споделих мисълта си и отговора беше-е че момчетата ги слагат в синьо а момичетата в розово  angry нищо де важно е само да сме добре пък дрехи бол girl_wink

За другото щом нямаш избор така направи вземи си колкото ти си прецениш, а от къде ще пазаруваш дрешките?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 28, 2011, 14:50:34 »

sunray много ти благодаря за съвета...значи правилно съм се ориентирала! give_rose
Иве принципно мисля да пазарувам от asda,mothercare,kiddicare...долу-горе към тези магазини съм се ориентирала! Girl_hide
А защо пък трябва задължително щом е момче в синьо,а момиченце с розово да се облече...eй тва не го разбирам?! crazy
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 28, 2011, 15:28:01 »

И необходимо ли е според вас да купувам боденца с къ ръкав,предвид месеца и съответно сезона,в който живот и здравеще се родим? crazy
Извинете ме за глупавите въпроси,но доста се мъдря тези дни по тези въпроси. pardon

Роси, Сиана е родена в самото начало на януари, тоест, зимен месец - аз използвах страшно много бодита с къс ръкав, защото и ги обличах под абсолютно всичко - едно боди с къс ръкав отдолу и нещо друго с дълъг ръкав отгоре. Обличах и бодита с къс ръкав дори под пижамките.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines