Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 11:43:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 2011  (Прочетена 30415 пъти)
 
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #45 -: август 04, 2011, 13:10:40 »

Много се радвам за вас мила give_rose Доста добре е наддала бебка girl_wink ние чак след седмица и нещо сме на преглед, ние сме все така добре ама мнооооого бутаме вече и тежим доста... smile

от преди 15 мин насам на няколко минути получавам стягане на корема и веднага в чичо Гугъл написах да не би да са Брактън Хикс контракциите и сега ги следя за да разбера но от тази статия мисля че получаваме точно това:

Освен периодичното стягане на матката 3-4 седмици преди раждането може да почувствате периодични контракции, които се наричат подготвителни. Те не водят до родова дейност. Наричат ги подготвителни контракции на Бракстън-Хикс. Това са така наречените фалшиви контракции, които са често срещано нормално явление. Матката просто се подготвя за действителната бъдеща “работа”. Те са безболезнени и нередовни. Подготвителните контракции може да се появяват през 7-10 минути (понякога през 4-5) и да продължат 2-3 часа, а след това за затихнат. Те нямат системен характер, рядко са съпроводени от болки в кръста и ниско в корема. Подготвителни контракции в повечето случаи усещат жените, които вече са раждали и са много внимателни към всичко, което се случва с тях. Да се справите с тези неприятни усещания помага топлата вана. Ако постоите във ваната при поносима температура от 20 минути до 1 час, контракциите утихват съвсем или се появяват по-рядко, като интензитетът им е значително по-малък.

иии да, коремчето ми се е втвърдило леко...
« Последна редакция: август 04, 2011, 13:22:33 от Ивето » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #46 -: август 05, 2011, 14:19:56 »

Здравейте мами give_rose

Как стеее? Ние след малко отиваме на детски рожден ден на лелята на мъжа ми-детето и, хахаха как го описах tease

А ето и за погачата:

Прави се от 30 до 40 ден в неделя, като на 40 ден се ходи до църква да се пее очистителна молитва на бебето и майката. На самата погача са само жени, прави се специална погача за случая.Събират се пари върху погачата и след това се броят (не самите пари колко са а колко са книжните-една, две, три банкноти и така до колкото са...) Взима ги момиче от семейството и ги връзва в кърпата но не много стегнато-за да не е скъперник детето, вдигат се на високо-да е високо и здраво детето. Слага се една кърпа над майката и бебето докато седят и две момичета от семейството с по 2-ма живи родители я разчупват. Дава се на бебето малко залче с мед на устните, и след това се раздава от погачата на другите жени, и едно пърче се вдига на високо при парите събрани от погачата преди това.

Следват вече подаръци и др. и почерпката...
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #47 -: август 07, 2011, 10:56:37 »

Здравейтеее tease

Като гледам сама си пиша тук в нашата темичка pardon Как сте?

Ние сме добре, нямаме контракции от онзи ден насам, малко повече ми тежи коремчето, на моменти имам и болки, ама то е неизбежно. Решихме да не ходим на Рибарица, нещо сме леко под напрежение особено аз. Тези дни съм доста рязка с околните и ми е изнервено такова едно... nea

Ами това е от нас за сега, хубав и прохладен ден smile
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 10, 2011, 14:46:08 »

 give_rose Здравейтееееееееееее мамита, май само с Ивето останахме  angry
Как сте  ,пишете от време на време  smile
Ние сме добре с бебка растем шаваме и правим корема  с изванземни форми smile tease
Имаме си вече кошарка и количка и ще някои дребни нещица, показала съм ги в темичката за покупките
ето няколко снимки от уикенда


Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #49 -: август 10, 2011, 14:52:56 »

Здравейте дами,

Ние сме си тук с Катето, да и редовно си се отчитаме girl_wink

Ние сме добре с бебока, и той прави в корема на мама торнадо, но вече по-малко и рядко защото място няма girl_wink

Утре сме на доктор, и ще го видиме после ще дадем отчетче...

Кате прекрасна си както винаги give_rose
« Последна редакция: август 10, 2011, 14:57:30 от Ивето » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #50 -: август 11, 2011, 19:25:13 »

Здравейтеееее,

тук е малко пусто но ще си дадем отчета и в тази тема girl_wink

Днес прегледа мина много добре, говорихме за раждането, за развитието на бебо и общо взето се разбрахме вече с доктора...(описала съм всичко в нашата тема подробно) но като цяло всичко си ни е наред, в правилна позиция е момчето, многооооо шаваме дори на моменти изпускахме размер на краче...хихихииии

Таткото ни е много доволен и той от чутото днес, аз съм спокойна защото доктора каза, че той ще си ни изроди а не някоя акушерка дето не знам...Малко ремонти текат в болницата но няма да обръщаме внимание и ще се средоточим върху раждането и така. Толкова съм доволна от днешния ден, че не знам какво да пиша вече-одеве едвам описах в другата тема от вълнение.

Имаме си и покупките и както казах и в другите теми остава да чистим, перем и гладим...

Това е за сега не се сещам за друго, лека и спокойна вечер give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #51 -: август 12, 2011, 11:13:06 »

Добър ден дами,

ние днес рано рано станахме с бебо и започнахме да чистим, банята е готова остава ни да измием прозорците но днес е доста хладен ден, дано утре да е по топло за да можем и бебешките дрешки да си изперем и изгладим girl_wink

Ама само как ми тежи коремчето...

 От 10 и 30 до преди малко нямахме ток, някаква профилактика правиха ужас направо нищо не можеш да свършиш...

малко ми е объркан поста ама започнах да го пиша в 10 и нещо и спря тока... girl_wink
« Последна редакция: август 12, 2011, 11:40:05 от Ивето » Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 12, 2011, 12:53:45 »

 give_rose Ивеее н се натоварвай много мила , прави почивки че пупите тежат lol и аз чакам хубавото слънце тези дни да изпера дрешките  yahoo
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #53 -: август 12, 2011, 14:41:08 »

Кате, мила свърши при мен тази...изпрах дрешките сега си съхнат на слънчице и ветрец girl_wink ако изсъхнат до довечера ще ги гладя после а утре ще чистя отново и прозорците искам да си измия girl_wink
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #54 -: август 12, 2011, 18:35:28 »

Здравейте момичета!При мен всичко е наред,два дни съм супер щастлива от студеното време,защото най-накрая се наспах.Говоря за спане по цял ден,ставам ,хапвам и пак заспивам,но...пак се затопли.
Детската ни стая вече е готова-залепихме животните по стените,перденца закачихме и така.
Я да ви питам на ръка ли перете първия път дрешките( така ни бяха казали на лекциите -първото изпиране на ръка с бебешки сапун).Тъй като супер ме мързи,смятам да си ги пусна в пералнята с Тео течен.Какво ще кажете?
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 12, 2011, 19:01:13 »

 give_rose Лина здравей- радвам се че сте готови със стаята lol И аз като теб се наспах тези дни докат беше хладец  danceg
Относно дрешките ще ги перем в пералнята на 30-40 градуса, поне аз имам  доста покупки и подаръци и няма да смогна на ръка smile Не се притесннявай и ти smile
Хубава  вечер Girl_hide
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 12, 2011, 20:16:57 »

мацки аз само набързо да се включа и аз за прането - Лина, в пералнята смело слагай дрехите и си почивай. Който дава такива ценни съвети за пране на ръка - да заповяда да ги изпере  girl_wink

Ивенце, преди време беше питала дали гащеризон ще ти стигне до края на бременността. Искам да споделя, че на мен например почти нищо не ми става от небременните дрехи. И не от кг или корем, а самия ми таз се е разширил. Ако се двоумиш дали да си купиш дрешки сега, аз лично бих си взела, защото ще ги носиш и след като родиш. Хайде отивам в твоята темичка  heart

Катето, на последната снимка си като зайче сладка  give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #57 -: август 12, 2011, 20:26:58 »

ЗДРАВЕЙТЕЕЕЕЕЕ give_rose

Ихаааа има раздвижване в темата ни суперрррр yahoo

Малеее ако знаете как се уморих точно днес Лина аз се реших да пера и то не една камара дрехи а съвсем нормално колкото до погачата...та прах на ръка само чорапките и ръкавичките защото са много мънички и ме беше страх да не се затрият в пералнята. Иначе в нея пуснах дрешките, одеалцето и хавлийката на 40 градуса кратка програма с Тео бебе течен страхотен е, мерише прекрасно направо ми иде и нашите дрехи с него да пера girl_wink И така сега са ни изпрани, изгладени и подредени дрешките, а останалите покупки които са при бабите те ще си ги перат за мое облекчение  girl_wink

И така сега релакс...

Ани, за дрешките съм сигурна че е така, ние не можем за 1 месец да влезем в старите дънки например girl_wink

Катето като знам колко дрехи има надали ще смогне за 1 ден като мен да свърши всичко...  girl_wink


Хайде мамита, лека вечер от нас и целувки
Активен
BuB4eto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59


„Истинската цена на любовта е любов“


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 14, 2011, 15:13:10 »

Хей, здравейте бременелки  give_rose

Кате, Иве, Лина, привет и от нас със Ники.
Ние сме дибре. Наддаваме стремглаво, че нали се родихме мънички, но сега се загладили косъм. Послушни сме и спинкаме, че и мама да се наспи хихих.
Момичета и при вас не е останало много. Броени дни до момента в който ще гушкате малките си съкровища. Няма по-хубав момент от този. Аз не съм много редовна, но имам само няколко броени свободни минутки на компа и докато видя кой какво е писал и то не ми останало време да драсна някой ред, все пак имам много важно извинение  girl_wink.
Хайде мамчета скоро пак ще се пробвам да пиша, а и в моята темичка трябва да влезна да се отчета. Добре че мама идва, че да си поема малко въздух.

Целувки на всички от нас Good luck
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 15, 2011, 09:28:17 »

 blum tease Здравейте мамита smile Как сте smile Надявам се добре  give_rose
Бубче мн се радвам за вас че сте добре smile
Ивето е вече готова с пране и гладене  yahoo- браво на нея smile И аз днес продължавам с дрешките  и така smile
Ние сме добре с бебка, днес сутринта ходих да дам кръв и урина за изследванията smile  В четвъртък сме на доктор  smile Утре ставам точно 35 г.с и т времето пчти си мина  yahoo Лелеееееееее още малко и ше си гушкаме бебèтата smile
целувки на всички бебèта и пупииииииииии
Хубав ден
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines