Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:14:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132792 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #315 -: януари 27, 2012, 17:25:10 »

Ако може да попитам, скоро сме на сватба и се чудих кога точно се подарява букет на булката. Понеже на мойта сватба, някои ми подариха след църковния брак, други пък в ресторанта,като минавахме за наздравица. Затова се чудя кога точно да го подарим...
навсякъде е различно - има булки, които си организират нещата и правят welcome drink и посрещат всички гости на вратата, взимат подаръци и букети. Иначе се получава малко объркващо-хем след обредния дом минават всички и поздравяват, дават букети, хем в ресторанта...  nea а на самите гости пък им е неудобно да държат букетите в ресторанта и подаръци и тн. всичко е въпрос на организация-ако се подреди маса за подаръци и букети..  pardon
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #316 -: януари 27, 2012, 17:26:55 »

Охх то хубаво ,ама откаде да знаем как ще са го организирали, кофти ми е да ги питам... pardon
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: януари 27, 2012, 17:27:34 »

При нас май е прието след ритуала, в обредния дом да се подаряват букетите, а след това при минаването на младоженците за поздравления да се дават подаръци. Била съм и на сватби с изнесени ритуали, в тези случаи и букетите и подаръците при уелкъм дринк или в ресторанта  pardon
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: януари 27, 2012, 17:30:16 »

Ние винаги сме подарявали букета след подписването. До момента не сме били на сватба с welcome drink, но ако има такъв, след него се подаряват букетът и подаръкът. Когато отидете, ще ви стане ясно как са организирани нещата и ще съобразите на момента как да постъпите.
« Последна редакция: януари 27, 2012, 17:43:24 от sunset » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #319 -: януари 27, 2012, 18:48:42 »

Охх то хубаво ,ама откаде да знаем как ще са го организирали, кофти ми е да ги питам... pardon
ако не ви кажат нещо специално-значи когато е удобно, обикновено след подписване. Ще се ориентирате на място  good
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: януари 28, 2012, 16:48:40 »

Аз за сега си мисля за този план-
10 или 11ч грим и прическа зависи дали ще са в един салон
13ч тръгваме от салона за вкъщи и след приготвянето ми ме снимат
13 и 30 милото отива в кума
14ч тръгват от там
15ч тръгваме от нас за църквата
15 и 30ч църковен брак
после поздравления и снимки в двора на църквата
пътуваме към Дружба за основната фотосесия, почиваме си и пием 1 кафе след това и
19ч влизаме в ресторанта  smile

как мислите, че ще бъде?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: януари 28, 2012, 21:31:12 »

От 16:00 до 19:00 гостите ви измислили ли сте какво ще правят? Желателно е да имат макс 1-1:30 мин свободно време , понеже при 3 часа свободно време в началото на тържеството настроението ще е под 0. За вас е о'к-фотосесия и кафе,задръствания, но ако можете сменете часа в ресторанта малко по рано-примерно в 18ч да започнат да се настаняват.

За букета: на последните сватби го подаряваме в ресторанта, пр аз плика, а мъжа ми букета. Повечето гости също подариха букетите си в ресторанта.
« Последна редакция: януари 28, 2012, 21:33:22 от miss™ » Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: януари 28, 2012, 22:20:31 »

Свободното време за гостите трябва да е не повече от 1 час, повече е некоректно според мен. Все пак всички са се настроили и наконтили за купон , а не да се мотаят по кафетата.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 29, 2012, 10:14:12 »

Така сме решили-все пак сватбата е наша, а гостите сами ще си решат какво да правят през това време  smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: януари 29, 2012, 11:32:10 »

Аз също не бих оставила гостите си да чакат толкова много време... Просто искам като вляза в ресторанта настроението да е на макс, а не да ме посрещнат отегчени физиономии  shok Според мен няма как да не се отегчат, кафе, кафе...колко кафе да изпият? Ние затова сме решили да имаме основна фотосесия в отделен ден. Имаме и време за снимки около час и половина между гражданското и църквата, като след църквата не сме оставили такава дупка съвсем умишлено. Искам да запомня сватбата си с голям купон и жизнени хора, като наред с това ще имам и снимките които искам, а не само фотосесия и хора по масите, умрели от скука. Но искам да подчертая, че това са нашите виждания за сватбения ден и не ангажирам никого с тях - сега да не скочи някои засегнат и обиден  good
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: януари 29, 2012, 12:08:05 »

Ние ще имаме църковен и граждански (с изнесена церемония) ритуал в сватбения ден. И аз и годеникът ми държим да минем през всичко в един ден, вместо да подписваме преди това. И именно заради това разхождане на 100 човека гости ще уреждам първо да ми е църковния брак, после един час фотосесия за нас, а за гостите кафе и разходка по центъра (църквата и хотела са в центъра), и след това гражданският в лятната градина на хотела и влизане в ресторанта. Така пак ще има свободно време, но само 1 час и то с придвижването до хотела. Така някой от гостите, които не са ми от най -  близките, като шефове и приятели на родителите, ще могат да дойдат направо за гражданския брак.
Но моите роднини и приятелки със сигурност ще искат да са на линия още от рано и да присъстват на подготовката и всички ритуали.
Когато съм била гост на сватби винаги много съм обичала свободното време, да седнем и пием по едно кафенце, защото си е изморително да си сватбар smile Но не повече от 1 час, защото става досадно и скучно да чакаш.
« Последна редакция: януари 29, 2012, 12:12:11 от manuella » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: януари 29, 2012, 12:22:36 »

Има време, ще решим, но аз не казвам че само кафе ще пият-повечето са от града и не са 100 човека. Иначе пък ние ще бързаме с фотосесията. А иначе другата част дали е добре като време-вземане на булката, кума...
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 29, 2012, 12:27:30 »

В кума 30-40 мин. са напълно достатъчни за някоя приказка и наздраве. Не е нужно да се застояват много. За вземането на булката аз съм оставила 50 мин. (15 мин. - "крадене" на булка , 20 мин. - закичване на гости и наздравици, 15 мин. - хоро). И 50 мин. мисля, че са много, даже 40 са достатъчни, но според родителите не са. За снимки в нас не съм оставила време, защото нали фотографа ще снима през цялото време.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #328 -: януари 30, 2012, 23:18:19 »

Не знам как се въздържате да не започнете с раздаването веднага щом си получите поканите. Аз ще си ги взема след няколко дена и нямам търпение да ги раздам...Но сватбата е след повече от 3 месеца и май трябва да почакам sad
Може би ще раздам само някои през февруари, а повечето през март. Сватбата е май месец, ще искам отговор 1 месец по-рано. Според вас има ли смисъл да пиша в листа към поканата за срок за отговор, някой ще запомни ли/ ще се обади ли изобщо? И какво да пиша- да потвърдят ПРИСЪСТВИЕ, или да се обадят, ако НЕ МОГАТ да дойдат?

Също така как процедирате с поканите- на двойка по една обща ли се дава?
Аз поръчах 50 при 80 души гости, тъй като повечето са по двойки, а и с доста хора май няма да мога да се видя и ще ги каня по телефон/интернет. Сигурно ще останат доста покани накрая...

На хората в чужбина по пощата ли изпращате, или сканирана по и-мейл?
Аз бих пратила на тези, чиито адреси имам, но ми се вижда тъпо да ги питам за адреса им и да знаят защо питам- губи се изненадата. Пък и сигурно няма да е малък разход за над 10 души, ако е по 5-6 лв на пратка...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: януари 30, 2012, 23:26:09 »

Нашата сватба също е май месец, а някои от поканите ги раздадохме още по Коледа, защото хората няма да ги видим поне до Великден. Ще искаме потвърждение до 31 март. На поканата пише: "Моля потвърдете присъствие до... на тел. ..." На двойка даваме обща, а на "единичките" името + придружител. В чужбина пращам по пощата. Аз понеже сама си правих поканите, си бях направила списък с гостите и бях сметнала колко покани ще ми трябват, като оставих няколко резервни. Ами това е в общи линии.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines