Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:17:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132793 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #270 -: януари 21, 2012, 14:00:51 »

Така като гледам и в двата варианта имате час-час и половина между църквата и расторанта, което мисля, че е нормално. В крайна сметка не мисля, че гостите очакват да ги забавлявате от гражданското до ресторанта постоянно. Лятото бях на сватба,  на която имахме 3 часа между гражданското и ресторанта, църква нямаше. Не сме се сърдили и цупили, макар че сватбата беше в друг град и реално нямахме какво да правим прз това време. Разходихме се и пихме кафе, беше приятно. Недей да се притесняваш толкова - не е възможно да угодиш на всички. В крайна сметка, хората, които са  недоволни по принцип, винаги ще намерят за какво да недоволстват.
При нас църковният ритуал е 15,30, а ресторанта в 18ч, т.е имаме около 2 часа между тях smile Със сигурност ще има недоволни, но мисля, че ще го преживеят smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 21, 2012, 14:13:18 »

Alleksia, права си напълно. Тези, които се "оплакаха" какво ще правят гостите толкова време по принцип са си капризни и недоволни smile  Все пак това време се отделя за фотосесия, а снимките остават за цял живот и за мен са много важни.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #272 -: януари 21, 2012, 14:21:55 »

Ето, виждаш ли smile
Мисля, че е нормално да се остави около 2 часа преди ресторанта, защото аз лично много се дразня, когато има много малко време и трябва да бързам и после в ресторанта  да чакам младоженците да дойдат повече от час.
Така или иначе при нас по-късен час за църквата не беше възможен, решихме да оставим малко повече време за спокойно придвижване, хората да си отидат навреме и да не ни чакат.
Това е единственото нещо, за което си позволих да не съобразя с гостите - всичко останало е направено така, че на тях да им е по-конфортно, защото според мен вярно е, че това е "нашият ден", но те повечето ще пътуват от много километри, за да ни уважат...
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 21, 2012, 14:26:03 »

Според мен фотосесията е задължителна - все пак никого пак няма да си булка/поне не за първи път/ А относно гостите за мен по важно е да са добре разпределени в ресторанта и да са нахранени и напоени. За час две все ще си намерят кво да правят!
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 21, 2012, 22:19:28 »

Ето и аз за първи път в тази темичка!

Имам за момента само един генерален въпрос.

Подписването сме твърдо да се случи предварително. Няма да го мисля в деня.
Сватбата ще е вечерна.
Ще имаме църковен брак.

Ето и въпроса...мястото, което сме си избрали за фотосесия е на 35км от мястото на сватбата.....не подлежи на въпрос. Готови сме да платим повече за фотото, но да е качествено. Разбирам малко от снимки и бих го "убила" или "не платила" , ако ми съсипе снимките Wink

И идва голямото мислене фотосесията преди всички ритуали - взимане, църква, ресторант..или ден след сватбата...
Първото, не ми се вижда добре...около 2 ч път + 2ч фото..не е добре по обяд, а за сутринта аз няма да съм готова...
Вторият също си има кусури..още не сме решили къде ще ходим на медена седмица и кога ще тръгнем. Но това не е драма, и бихме се навили да изчакаме 2 дни с пътуването, но да си направим фотото.

Вие какво мислите?
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 21, 2012, 22:37:14 »

 crazy трудна работа.Според мен ако избереш първият вариант,ще си под страшно напрежение.....а за втория.....ще трябва пак грим,прически,рокли/разбира се ако искаш да си "автентична" pleasantry.И все пак аз бих избрала......първият  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #276 -: януари 21, 2012, 22:39:15 »

 Според мен вторият вариант е в пъти по-добър  smile На твое място не бих се замисляла изобщо. Иначе поставяш на карта търпението на гостите, личното си и на младоженеца спокойствие и нерви, както и силите на фотографа. Вие двамата като двойка и фотографа ви ще се изтормозите твърде много физически и психически и ще се подложите на излишно напрежение  nea Ако държиш много на грима и прическата - не са чак толкова непосилен разход, за да си ги позволиш повторно. А и можеш да си направиш по-различни от тези в сватбения ден за по-интересно  smile Затова - фотосесията в друг ден е идеално!
« Последна редакция: януари 21, 2012, 22:40:59 от michelle » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 22, 2012, 12:05:29 »

Не съм съгласна с Michelle защот парите може да не са много за грим и прическа но ще си отнемат още толкова колкото в деня на сватбата. Освен това трябва да станеш по раничко за да се оправиш а ще си легнала късно с голем емоционален заряд и на снимките ще си личи умората.
Но това си е мое мнение. АЗ бих избрала първия вариант - 35 километра не са толкова много все пак - 20 минути с кола час фотосесия /според мен повече и на вас ще ви дотегне/ и още 20 мин връщане са час и 40 минути. Гостите могат да пияк кафе и да се видят. Може да им организирате welcome drink!
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 22, 2012, 12:11:36 »

И ние така клоним към втория Wink Мерси много за мненията Wink

Грим - не ме притеснява, не обичам и най много да съм със спирала и червило Wink
Прическа - нещо семпло ще се измисли. Не държа толкова на нея !

За умората - тя ще е на втория ден примерно, не веднага след сватбата Wink

За първия вариант не мисля, че гостите ще се изнервят, защото цялото пътуване и фото ще е преди всички останали работи Wink и гости още няма да има Wink Нали уж не трябвало да вижда булката преди да я вземат...

Втория ми харесва и заради по малкото напрежение - все пак всичко ще е минало и ще имаме колкото време искаме за снимки, няма да си гледаме часовника постоянно! И да оставим фотогррафа да твори на спокойствие. Качествените снимки изискват време, не просто разходка и щракане. Затова съм дала 2ч...да може спокойно да се гласим и позираме Wink

Между църквата и ресторанта пак ще има доста снимки - по залез и покрай църквата, може и до плажа да слезем...но те ще са в графата общи smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 27, 2012, 07:00:34 »

При нас църковният ритуал е 15,30, а ресторанта в 18ч, т.е имаме около 2 часа между тях smile Със сигурност ще има недоволни, но мисля, че ще го преживеят smile
При нас е същото горе-долу - 15 и 30 църква, 19ч ресторанта (без за сега уелком дринка); вчера питахме фотографа и той каза,че тъкмо ще има време - не е проблем. Пък който си е каприз и мрънка си е негова работа. Важното е ние да сме доволни.   danceg
Сега се чудя как да наглася другите часове (преди църквата, вземане, преди това прически и т.н. ... ) -може ли идеи?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 27, 2012, 09:49:24 »

За  нашата  сватба бях  разпределила  времето по  следния  начин:
младоженекла  тръгна  към  13,30 ч,докато  се  натутат,игри  почерпки  и  т.н. към  14 станало
после  при кумовете.При мен  бяха  към 15 часа.Подписването ни  беше  в 16,00часа,църквата  в 17,30,ресторанта беше  най-рано  18,30,почнахме  след  19,30,тъй като  имахме уелкъм парти.Във  времето след  гражданското и преди  църквата се  снимах  със  всички гости по отделно,дори там имахме  и  кратка  фотосесия.След  върквата,заедно с кумовете  отидохме  на  оригиналната  фото  сесия.През  това  време  гостите  се  дотъркаляха  до ресторанта,който  беше  извън  града.Бяхме  и приготвили шампанско и много  лакомства.
Грим  и  прическа  ми отнеха  от  10,00 до  14,00часа,имах и  час  да  стигна до апартамента  и  да се облека,даже друснах  една  ръченица  пред  блока smile.
Според  мен хубаво  е  да имате  повече  време  между  ритуалите  ,за д а  не  бързате,а  гостите  ви  ще  ви изчакат,винаги могат  да  си намерят нещо  да  правят или кой  да  ги наглежда.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 27, 2012, 10:05:17 »

_Ezra_, аз съм запланувала нещата така:
С фризьорката още нямам уговорка за час, защото не съм си избрала прическата. Грим - 11,30. Милото ще дойде към 13,30, като преди това ще е минал да вземе кумовете.
15,20 - гражданско
снимки
17,15 - църква
снимки
19,00 - ресторант
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 27, 2012, 10:31:46 »

Аз запазих час за грим и прическа в 11.00ч., като до 13.30ч. ще съм се прибрала. Вземането ще е или в 14.30, или в 15.00ч.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 27, 2012, 10:44:17 »

Аз пък запазих час за грим и прическа към 10ч и към 13ч трябва да съм готова. До към 15ч трябва да съм са прибрала и да съм се облякла. Общо взето съм си оставила вариант ако нещо не се получи по грим или прическа да има време за реакция а не да се шашкам как ще закъснея!  Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 27, 2012, 10:44:53 »

Въпреки, че имам много време до големия ден вече имам план  blush Приемам критики, защото другата седмица ще запазваме часа в гражданското  smile
9.00 - фризьор
11.30 - грим
13.00 - младоженеца тръгва от тях
13.20 - младоженеца е при кумовете
13.45 - младоженеца и кумовете тръгват
14.10 - идват да ме вземат
14.40 - тръгваме от нас
15.00 - граждански ритуал
15.40 - снимки пред гражданското с гостите и няколко снимки в морската градина/около ритуалната зала/
16.20- начало на фото сесията /ще бъде на летището  yahoo/
17.00- уелкъм дринк за гостите, ние през това време ще се снимаме Girl_hide
18.00 - гостите се настаняват в ресторанта /уелкъм дринка ще е в същия ресторант, но друга зала/Ние по това време ще се прибираме от фото сесията и ще пием някъде кафенце за отпускане  smile
18.30- Влизаме в ресторанта и започваме купоннн  danceg
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines