Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:14:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132791 пъти)
 
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #105 -: ноември 18, 2011, 15:11:59 »

  Уточнихте ли вече половинките на кумовете  ще идват ли на сватбата? Питам защото другата седмица съм точно на една такава сватба. Кумовете нямат нищо общо по между тях и ще дойдат с половинките си. Като мине сватбата ще споделя повече подробности за това кой къде е седял и как е минало всичко. За сега знам само, че ще ги захранвам с тортата по отделно, тоест всеки с половинката си. Мисля да им организирам надяждане с торта. Кой кого пръв ще нахрани? Кумата своята половинка или кума неговата? yahoo

Ще се радвам да споделиш наистина !!
Ние още нищо не сме уточнили, дори ресторанта  blum Аз само опипвам почвата...Макар че ми се иска да капарираме до края на годината, че да съм сигурна поне за датата и да мисля и за пътешествие  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 18, 2011, 15:20:26 »

Моят съвет също е да капарирате до края на годината, че за майските сватби доста бързо се заемат местата. smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #107 -: ноември 24, 2011, 15:03:18 »

да, абсълютно съм съгласна с veseto_87 свободните дати на май месец не са толкова много (дори да броим събота и неделя) капарирайте до края на годината, така ще запазите и по-ниските цени на куверт Wink другите неща може спокойно да си търсите, избирате... smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 24, 2011, 15:10:53 »

emocia_wa good
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #109 -: ноември 24, 2011, 15:31:41 »

аз също бих те посъветвала да ангажираш скоро местата/хората, които искаш. от личен опит мога да кажа, че когато запазих за юли важните за мен ангажименти, графиците бяха започнали да се запълват. все пак са само 4 съботи на месец...
« Последна редакция: ноември 24, 2011, 15:33:21 от theone » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #110 -: ноември 24, 2011, 15:34:37 »

anna_karenina да, theone е права, освен ресторантите, добрите професионалисти се ангажират доста отрано... например DJ, който е може би най-важния за една добре протекла сватба. Същто важи и за фотографа  Wink
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #111 -: ноември 28, 2011, 17:45:14 »

Прави сте,сега ме стресираха, че може и места в гражданското да няма..
От друга страна, като кажа на някой ресторант за коя дата говоря, ме гледат достра странно и казват, че засега всичко им е свободно за месец май  smile Ди джеят, с който говорих, също каза, че няма нужда да се прави всичко 6 месеца по-рано...Но не искам да стане някой фал и още тази седмица ще опитам да реша за ресторанта и да запазя гражданско...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 28, 2011, 18:49:50 »

Когато аз търсех ресторант (още през октомври) и казвах че става дума за май месец ме питаха за коя дата, защото вече имали заети за през май.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #113 -: ноември 28, 2011, 19:09:05 »

Почивни дни 2012
Януари 2012
Почивни дни - 31 декември, 1 и 2 януари. 2 януари се отработва на 21 януари
Април
Почивни дни - 13, 14, 15, 16, 28, 29, 30 април. 30 април се отработва на 21 април
Май
Почивни дни - 1, 24, 25, 26 и 27 май. 25 май се отработва на 19 май
Септември
Почивни дни - 6, 7, 8 и 9 септември. 7 септември се отработва на 29 септември
Декември
Почивни дни - 22, 23, 24, 25 и 26 декември
Нова година 2013
29, 30, 31 декември. 31 декември (понеделник) се отработва на 15 декември
anna_karenina, надявам се знаеш за променените почивни дни през месец май!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 29, 2011, 08:44:06 »

Дами относно резервирането на ресторанти ДЖ и др. много зависи от града. Аз ще се женя през май 2012 и живея в Пловдив. Понеже и двамата с половинката решихме, че искаме в събота и тръгнахме с конкретна дата. При ДЖ и видеото ни казаха, че вече позапълват май и ние юруш и ги хванахме в последние момент...сега мисля, че вече за май дати няма /освен ако не е петък или неделя може би/. За ресторанта се оказа, че всички, които посетихме са заети на нашата дата/и те алтернативно ни предлагаха петъци и недели/. И така случайно/вече пред нервен срив/ минахме през един малко по-тесничък, но поне ще събере гостите и го запазихме без да му мислим изобщо - сега сигурно и там май е пълен. Така че споменавайте града, защото има значение...за по-малките населени места може и март да намериш ресторант, но не и в пловдив/особенно за голяма сватба!/
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 29, 2011, 09:08:43 »

Дами относно резервирането на ресторанти ДЖ и др. много зависи от града. Аз ще се женя през май 2012 и живея в Пловдив. Понеже и двамата с половинката решихме, че искаме в събота и тръгнахме с конкретна дата. При ДЖ и видеото ни казаха, че вече позапълват май и ние юруш и ги хванахме в последние момент...сега мисля, че вече за май дати няма /освен ако не е петък или неделя може би/. За ресторанта се оказа, че всички, които посетихме са заети на нашата дата/и те алтернативно ни предлагаха петъци и недели/. И така случайно/вече пред нервен срив/ минахме през един малко по-тесничък, но поне ще събере гостите и го запазихме без да му мислим изобщо - сега сигурно и там май е пълен. Така че споменавайте града, защото има значение...за по-малките населени места може и март да намериш ресторант, но не и в пловдив/особенно за голяма сватба!/

Съгласна съм. Ние също сме от Пловдив и ангажирахме ресторанта, фотографа, оператора и диджея година преди датата на самата сватба. Да не говорим, че който иска църковен брак е още по- ограничен в избора си заради датите, на които не разрешават да се правят венчавки.
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 09:11:21 от sunset » Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #116 -: ноември 29, 2011, 12:58:43 »

Почивни дни 2012
Януари 2012
Почивни дни - 31 декември, 1 и 2 януари. 2 януари се отработва на 21 януари
Април
Почивни дни - 13, 14, 15, 16, 28, 29, 30 април. 30 април се отработва на 21 април
Май
Почивни дни - 1, 24, 25, 26 и 27 май. 25 май се отработва на 19 май
Септември
Почивни дни - 6, 7, 8 и 9 септември. 7 септември се отработва на 29 септември
Декември
Почивни дни - 22, 23, 24, 25 и 26 декември
Нова година 2013
29, 30, 31 декември. 31 декември (понеделник) се отработва на 15 декември
anna_karenina, надявам се знаеш за променените почивни дни през месец май!

Хм, не знаех, ама то 05.05 е събота и в случая не ме касае. 6ти е неделя и затова няма събиране на празници.
Искам да те питам откъде всички тези почивни дни през април? Първите 4 са за Великден, но 28, 29 и 30? Не се сещам национален празник по това време, или аз се побърквам нещо...? Иначе е супер, че има толкова почивни дни догодина Wink Особено тези през април ще ми помогнат да си организирам нещата покрай сватбата,без да взимам отпуска...

Да се похваля, запазихме си час за гражданско smile Малко е рано- 15 ч, дано ресторантът е ок да сме от 18 някъде, и пак 3 часа(няма църква) ми се вижда много между двете...Но наистина часовете са на привършване, другият беше 17.20, което ни е късно!
Дайде идеи как да запълним 3 часа (ако ресторантът е ок, да не искат от 7, че тогава стават 4 и е ужас).
Мисля, че ритуалът с поздрави и снимки ще продължи до към 4, след което може от 5 да има фотосесия пред ресторанта с желаещи гости (ами другите?). А единият ни вариант за ресторант е на 10 мин  от гражданското...т.е. и с пътуване няма да се запълни време. Освен да има коктейл в градината с поздравления и подаръци (но малко тъпо да ни поздравяват 2 пъти едно след друго, а и май това влиза в часовете на ресторанта и то нищо не остава, само 4 часа за купона...). Или да говоря с ресторанта за 17:30 като начален час...
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 13:02:05 от anna_karenina » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: ноември 29, 2011, 13:07:38 »

anna_karenina и ние сме на 05.05 smile близо ли са залата и ресторанта? Вие към 4 без нещо ще сте приключили с залата, след това малко снимки и то ще стане 4. 1 и половина ще трябва да запълните, защото ако тържеството започва в 6 (т.е. вие влизате) ще имат половин час за настаняване.. Нз поне аз така си го предтавям, след като каза часовете.
Може пък гостите да си уплътнят времето с покувки на цветя и т.н...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 29, 2011, 13:14:08 »

Почивните дни в края на април се събират заради 1 май. Понеже 30 април е понеделник и ги обединяват. Wink
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #119 -: ноември 29, 2011, 13:30:08 »

Да се похваля, запазихме си час за гражданско smile Малко е рано- 15 ч, дано ресторантът е ок да сме от 18 някъде, и пак 3 часа(няма църква) ми се вижда много между двете...Но наистина часовете са на привършване, другият беше 17.20, което ни е късно!
Дайде идеи как да запълним 3 часа (ако ресторантът е ок, да не искат от 7, че тогава стават 4 и е ужас).
Мисля, че ритуалът с поздрави и снимки ще продължи до към 4, след което може от 5 да има фотосесия пред ресторанта с желаещи гости (ами другите?). А единият ни вариант за ресторант е на 10 мин  от гражданското...т.е. и с пътуване няма да се запълни време. Освен да има коктейл в градината с поздравления и подаръци (но малко тъпо да ни поздравяват 2 пъти едно след друго, а и май това влиза в часовете на ресторанта и то нищо не остава, само 4 часа за купона...). Или да говоря с ресторанта за 17:30 като начален час...
според мен варианта за 17.20 е бил по-добър..  nea ако сте от 15 ч. наистина ви оставя доста време... самата церемония е 10-15 мин, още толкова за приемане на поздравления, бонбони, хвърляне на късметчетата и обща снимка (на всички гости) това е не повече от 45 мин. общо.  pardon което значи, че в 15.45 ще бъдете готови. може да отделите време за снимки с гостите - и с всеки поотделно и на групи (трява да го обмислите като кадри и с фотографа) но не може да задържате всички много време...на част от тях ще им доскучае... Предполагам има и възрастни хора-те ще се изморят, не може да ги държиш на крак дълго. Лично вашата си фотосесия е отделно, там сте само вие с кумувете, без други гости. През това време (оклоко час-час и половина) е хубаво да имаш "програма" за останалите гости. Може да се направи welcome drink, за да запълниш времето. След това имаш около 30 мин за посрещане и настаняване на гостите в ресторанта. Когато всички са настанени и вече хапват/пийват вие влизате. Но пак ти оставя голяма дупка... pardon Най-добре е да имате църковен ритуал... pardon Другия вариант е, за да не се чудиш и да се притесняваш с какво да "забавляваш" гостите просто им кажи, че има голяма дупка (2 часа) и да пият кафе някъде...
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines