Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 20:33:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 3 част  (Прочетена 163663 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: април 28, 2013, 21:04:16 »

момичета,ако трябва с нещо да помагаме,докато сте в бг и да не ви е мн натоварено кажете, с радост бих помогнала на всеки
Активен
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: април 29, 2013, 11:57:21 »

Благодаря ти Меги за информацията, а и на всички тук във форума. Наистина е от голяма помощ за обмяна на информация и опит. За сега са малко в застой нещата, но скоро ще започна по активно да подготвям стъпка по стъпка.
Активен
peti_tomova
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #392 -: април 30, 2013, 14:48:34 »

Здравейте бъдещи булки, най накрая ми остана време и аз да се включа, нашета сватба ще е в коплекс Рай на 31.08.2013г,но поради това че не живеем в Русе а сме от Две могили решихме да е там защото предлага Хотелска част и доста от гостите ще могат да останат да пренощуват. Църковният ще е в Света Тройца, сватбена агенция е ДЕЖА ВЮ, камера Петър Петров, диджей ще е Марти и върху двамата имам наблюдение и бих казала че са невероятни. Преди седмица се разхождах в Русе да погледна роклите, но не ми харесаха може би ми беше в повече броката, перличните и всичко друго блестящо, просто моята не беше сред тях, мисля да отскоча до Асеновград, бих искала да ви попитам ще имате ли подаръчета за гости, защото аз много се затруднявам във избора, гостите ни ще бъдат около 170 и искам да е нещо семпло, просто незнам какво да бъде, също искам да ви попитам може ли да ми кажете някоя рекламна агенция с която да се свържа за етикетите на ботилките smile Благодаря ви предварително и до скоро  smile
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: април 30, 2013, 15:59:27 »

Мерси Petq, много мило от твоя страна, внимавай, че може и да се възползваме, да не съжаляваш след това  girl_wink
А може да си спретнем и една среща на булките, защо не ?
Tatqna кога е твоята сватба? Не се притеснявай ще имаш достатъчно време, аз даже рокля нямам още, но не съм се стреснала чак толкова, въпреки че едно 50% заради роклята се женя girl_wink
Peti, за подаръчетата виж относно темата и декора на сватбата, а може би снимка с вас, някъде във форума бях чела, че фотографите предлагат тази услуга.

И накрая да се похваля, готово, имаме вече и халки yahoo
Активен
niki_ruse
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #394 -: април 30, 2013, 16:26:17 »

Здравейте и от мен. Наблюдавам отдавна този форум и черпя идеи и информация за сватбата си през септември, но мнението на @peti_tomova доста ме притесни. Имам предвид, че е регистрирана току що и веднага започва с хвалби за DJ, оператор и т.н. което е доста странно поне за мен, незнам вие какво мислите.  Като казвам странно имам в предвид че същите хора и места ми ги препоръчваха яростно когато ходихме с милото преди няколко седмици в същата тази агенция DEJA VU и още тогава се усъмних. След това говорих с един мой познат и той ме светна каква била историята и защо по агенциите така хвалят дадени индивиди. Цялата работа била, че ако успеят да зарибят младоженци да ползват услугите на прехвалените от тях фотографи, DJ-и, музиканти, оператори и прочие получават за това доста тлъста комисионна. След този разговор ми се изясни картинката защо толкова много напираха да използвам точно тези хора да работят за мен.
Цялата тази работа ме навежда на мисълта, че или тези хора се регистрират нарочно по форумите с цел да привличат "млади заблудени агънца" или до такава степен някои им вярват, че още с първият си коментар започват да хвалят и рекламират и те, което е по-малко вероятно май.
P.S.: Лично за себе си съм сигурна, че работата не е 100% чиста и вече се замислям когато чета такива писания. Доверявам се най-вече на интуицията си, понеже досега тя никога не ме е подвеждала :0
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #395 -: април 30, 2013, 16:50:13 »

peti_tomova, аз съм със същия екип.ще чакам да споделиш как е минала твоята сватба, защото аз съм една седмица по-късно.За подаръците аз  Offtopic ще си поръчам солнички булка и младоженец. Виж темата за подаръци, там момичетата са дали много идеи.
Добре дошла!niki_ruse, това за връзката между агенция и дж, оператори и др., мисля, че ясна на всички булки.Нормално е хората в този бранш да се познават и да имат предпочитания.Пък на нас булките, какво ни интересува кой каква комисионна взема. Поне на мен не ми пука, важното е да са професионалисти и работата да е добре свършена.
« Последна редакция: април 30, 2013, 16:59:58 от Tihomira » Активен
niki_ruse
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #396 -: април 30, 2013, 17:39:33 »

Интересна логика Тихомира, след редакцията на горният ти коментар, но ти си знаеш. Аз обаче лично не обичам да бъда прецаквана и някой да печели на мой гръб. Затова и директно отписах Дежа ВУ и се насочих към друга агенция - в Русе поне има достатъчно smile Намерих контакти на хора които да работят за мен в този ден от познати , интернет и т.н., срещнах се с тях, допаднаха ми, резервирах си ги и сега съм си доста по-спокойна.
А и нещо не си разбрала смисъла на предният ми пост. Идеята беше, че има огромна вероятност да предлагат хора, които са им удобни и могат да ги прескачат както и колкото си искат. Също така къде точно е гаранцията, че тези хора са "иконите в Русе" както те се изразиха, когато ходихме там.
P.S. Сега се сетих, че моят познат музикант ми каза, че и оператора и DJ-я били също от с.Две могили с което вече съм убедена на 200%, че някой е тръгнал яко да прави интернет маркетинг
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #397 -: април 30, 2013, 17:59:48 »

Аз не искам това да се превръща в спор. Всеки има право да избира сам  кого да наеме. За мен е важно екипа да се познава, да са работили и преди заедно, и да няма пропуснати моменти от сватбения ден. Мен не са ме карали насила да избирам определени хора, избрах тези, чиято работа ми хареса и бяха свободни smile . И за да съм по-полезна , но Offtopic Две могили е град, а не село. 
 Важно е булката да е спокойна, щом си спокойна ще си спестиш много проблеми и главоболия.Успех с организацията.
Активен
niki_ruse
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #398 -: април 30, 2013, 18:30:47 »

Съгласна съм, че най-важното е работата да е свършена перфектно и да няма изненади. Споделям мнението ти също така, че всеки има право сам да направи своят избор с кого ще работи, а не от някаква си агенция да издигат на пиедестал едни, а щом ги попиташ дали могат да те свържат с други хора и да започват да плюят и да се мъчат да те разубеждават, че те не били толкова добри и други подобни приказки!
Успех на всички. Давайте го по-спокойно и весело и всичко ще бъде наред в сватбеният ден
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: април 30, 2013, 18:58:25 »

сега започват едни нападателни постове, една към друга,повечето знаем, че дежа ву са най-достъпни като цена, има си утвърдени имена,но това не означава, че не трябва да се дава шанс и на по-неопитни,моят фотограф, не е известен и това ше му е първа сватба,но момчето има опит в други сфери на фотографията,приятел ни е и ще се постарае,така че си мисля, че не трябва само да се хвалят утвърдените,но и прохождащите
Активен
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 01, 2013, 09:44:23 »

В отговор на въпроса на Меги, нашата сватба е на 18.08. И аз не виждам какво лошо има в това когато човек си е намерил екип, музика, фотограф и т.н. за сватбата си. Аз също съм готова с тези неща още от преди месец. Когато се записах във форума имах запазени вече места и хора, но не изцяло. Не е хубаво да стават кавги, всеки е тук да си изкаже мнението, да даде съвет и да помогне.
Сега аз да обобщя до сега каквото съм писала. Сватбата както написах е на 18.08. обедна е в Русенското Ханче. Църквата е Света Троица. Музиката е оркестър Хоро, фотограф и видео оператор са от Силвена фото. Няма да работя с агенция, до някъде сама ще си правя нещата. Но пък от друга страна, на бъдещия ми мъж братовчедка му има агенция в София и тя ще ни помага с украсата,с букета и каквото може. Роклята мисля да си я поръчам по интернет. Гостите ще бъдат около 100 човека. Общо взето това е при мен за сега.
Забравих да спомена за гражданския - той ще е през седмицата на 13.08. само с кръстниците в общината мисля, че се прави. Не съм запозната точно. Това е от мен. Успех на всички и наистина по ведро и весело, предстоят ни само хубави неща за напред.  smile
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: май 01, 2013, 10:38:54 »

Ииии момичета голяма дискусия се е отворила тук angry Ама всеки си има мнение, това си е свобода на словото, и всеки има право да каже какво мисли - нали в спора се раждала истината.
Но да не губим време, а да даваме по същество - браво Tatqna,ти най-важното си организирала. Аз също харесвам роклите по интернет, но ме е страх да си поръчам защото не се вижда качеството на платовете, но има цяла тема тук във форума, която чака да я прочета. Та, ако не си харесам рокля в София или Русе, ще си избера модел от интерент и ще поръчам да ми го ушият.
Виждам, че и ти си с различни дати на граждански и църковен ритуал, аз вече питах в темата за халките, ама да попитам и тук. Вие коя дата гравирате на халките, и дали при подписването ги слагате, или чак в църквата? Малко ми е кофти, че на халките ще е една датата, а на всички други неща за сватбата - тази на тържеството, ама за мен първата е истинската. Та така ще имаме две дати: на халките една, а на всички други спомени- друга.
Пък и някой ми беше казал, че на гражданския може да не се слагат халки, а до църковния ритуал, където се слагат да носим обикновени пръстени. Някой да знае как се прави и какво?
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #402 -: май 04, 2013, 12:25:32 »

Аз за да съм на сигурна страна, видях в този форум от преди кои са по-харесваните агениции и т.н., както и моята приятелка ми препоръча например Цанев, и аз сама се свързах с тях smile niki_ruse, няма защо да се притесняваш- не ползвай услугина агенции, щом мислиш, че ще те таксуват с комисионни. За дежа ву- вземат само за украсата в сватбения ден, нищо друго- за това и ги избрах smile

Все пак форума е не да спорим, а да си помагаме smile
Активен
Antonia87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: май 04, 2013, 21:57:35 »

Така си е всеки си има мнение ,но не забравяйте ,че в спора се ражда истината.При мен ,момичета няма с какво да се похваля ,спряла съм с подготовката.Имам запазена дата за ритуала,запазен ресторант , и фотограф , с дж преговарям . видео няма да имам. Намерих си деца да свирят на цигулки при изнесения ритуал. запазен час за грим и прическа и до там. Замислям се дали да почна да си търся поканите вече, за кумовете съм  я харесала. Макар че като се замисля ,ние още гостите не сме уточнили напълно ... Нали има време до септ .?
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: май 05, 2013, 08:19:25 »

тони,ти резервира ли музика за вземането или няма да имаш тези ритуали,можеш наистина вече да гледаш за покани,за шрифтове, за другите дреболийки, и да ти кажа за роклята са ти нужни около 30 45 дни за шиене и подготовка, така че имай ги тези неща в предвид...аз ще съм на 1ва проба на 15.05, втора проба около 22.05...ако искаш мога да ти дам координати на магазина, останах очарована от жената, имай в предвид че жените от моя род са все в дамската конфекция и знам какво искаме какво да търсим,и видчхме че жената е компетентна,но не си налага мнението smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines