Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:22:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 3 част  (Прочетена 163822 пъти)
 
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #270 -: март 11, 2013, 00:58:05 »

Момичета,аз за грим и прическа сън си избрала салон Галка, ходя при тях от 7 години и съм много доволна.Не съм си запазила час още , но и на това ще му дойде времето. Аз още търся орк., не мога да се свържа с момчето,чийто номер бяхте написали.Утре ще пробвам пак
Аз исках да попитам мога ли да си запазя час за граждански брак по телефона или трябва да е на място?Аз още се колебая дали да имам изнесен ритуал?
 Antonia87, вие ще сключватели  църковен брак?

Може да пратиш някой с копие на личните карти- пак става.
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #271 -: март 11, 2013, 11:04:18 »

Цитат на: Bride  link=topic=29448.msg583395#msg583395 date=1362857677
Lidsy, кога е вашата сватба?
Не се притеснявай, ако си с агенция те ще се консултират за цвета, както направи моята smile Ако си правиш всичко сама, заложи на не толкова натруфени неща. Една прятелка скоро прави сватба и си организира сама украсата, много семпло, но стилно се получи smile
Най-важното да се получи купон smile Така, че не се шашкаи от сега smile

Извинявайте за забавянето. Сватбата е на 17.08 в Рига, наистина, малко нелогичен и задължаващ цвят за ресторант, в който се правят много сватби smile през почивните дни бяхме във Варна по работа и се оказа, че голяма част от нещата в техните магазини за сватбени аксесоари и сватбени агенции имат цени почти на половина на тукашните - по-конкретно говоря за чаши, украса от живи цвета и подаръчета за гостите. За жалост, поемайки разходите на екипа по пътуването копменсира разликата в цената. Разбираемо е, повече конкуренция, повече сватби... Твърдо съм решила за украса от живи цветя според сезона за сметка на пердетата, камъчетата и свещичките - логиката ми е следната: изборените по горе неща ще изглеждат добре само на снимка в близък план на масата, но като цяло в такова голямо помещение ще се губи. Остават панделки на столовете без покривалата, които ми напомнят за ку-клукс-клан, украса от живи цветя, аранжирани във високи вази. Прическата ще е в салона срещу  Буда Хаус - Winter Rose пише на визитката, фризьорката се казва Дари, нея подкрепям с две ръце и давам контакти веднага на желаещите. Грим - Кремена Христова е човекът, който няма да ви направи като цветен телевизор в главата, нито пък ще приличате на бита. Фото и видео, съответно Карчински и Петров, голямата въпросителна е около DJ-я. Първоначално ми предложиха Марти, след което от познати получих няколко съвета ако е възможно да ангажирам Данчо, като препоръката беше придружена от многозначително повдигане на веждите.
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #272 -: март 11, 2013, 14:29:29 »

Аз още не съм запазвала час за ритуал и църква. Ще се наложи да я свърша тази работа чак през май(като се прибера).Не знам , ако ги пратя по пощата , колко време ще отнеме, пък и още не съм решила какво искам
Lidsy, браво на теб бързо действаш.Аз да те попитам разгледали роклите във Варна?Аз разглеждах булченските магазини, които са около мен, но цените започват от 350 пауда и многоооооооооо нагоре. Пък и ми казаха,че съм закъсняла и много късно съм започнала да си търся рокля и затова ще заложа на бг. рокля, а ако не намеря нищо ще рискувам и ще си поръчам от някой сайт(тази мисъл ме плаши, но е вариант)
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #273 -: март 11, 2013, 14:39:59 »

Аз още не съм запазвала час за ритуал и църква. Ще се наложи да я свърша тази работа чак през май(като се прибера).Не знам , ако ги пратя по пощата , колко време ще отнеме, пък и още не съм решила какво искам
Lidsy, браво на теб бързо действаш.Аз да те попитам разгледали роклите във Варна?Аз разглеждах булченските магазини, които са около мен, но цените започват от 350 пауда и многоооооооооо нагоре. Пък и ми казаха,че съм закъсняла и много късно съм започнала да си търся рокля и затова ще заложа на бг. рокля, а ако не намеря нищо ще рискувам и ще си поръчам от някой сайт(тази мисъл ме плаши, но е вариант)

Роклята вече е поръчана, от Асеновград я избрах миналата седмица, мога да ти покажа на снимка какво купих за 790 лева рокля + испански воал с крайка каквато е дантелата на роклята. Смятам, че за качеството, което предлага ателието, от което я взех, цената е съвсем приемлива. А за мен платовете правят роклята, има много привлекателни модели в покъртително лошо изпълнение. Във Варна освен в Ла Споса на друго място не съм ходила, богато разнообразие, всичко каквото се сетиш, там го имат. Разбира се, на съответната цена. Желаната от мен рокля при тях струваше 1250 лева. Има вероятност да намериш модел в разпродажба до 700-800 лева, но не е много голяма тази вероятност.
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #274 -: март 11, 2013, 16:51:06 »

Lidsy, ти мерили роклята или по каталог я избира. Искам,искам, искам снимка.Аз се притеснявам да си купя рокля без да я меря.И аз държа плата да е хубав.Аз си харесвам все едни дантелени, влюбила съм се в няколко модела, но......
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #275 -: март 11, 2013, 21:49:21 »

Lindsy, много бързо действаш. Направо ме засрами smile
За Дж- аз по форумите разбрах за Дж Данчо, предполагам че е добър след като вскички го хвалят, не знам и аз какво да ти кажа smile
За цветятата- много харесвам и аз естествени, та ще търся и цветар, освен от агенцията ако не ми предложат. Гледах там по-голямата част от украсата е от изкуствени, а естествените са скъпи sad Ако знаете приличен цветар, много ще ми помогнете.
Моля те, кажи ни как си избра роклята. Аз ще потърся за каталози в Асеновградските фирми, може да намеря нещо и ще докладвам smile

Тихомира, аз имам една седмица преди сватбата, ще е екшън biggrin И аз гледах тук рокли, по- малко от 500 паунда хубави няма ужас sad
А за  копията на л. карти-пращай ги по пощата или по електронен път на някой в Русе, че да не останеш без дата. Мен много ме беше страх за това и още началото на януари пратихме копия и запазихме датата.

Много ми е интересно да пиша с вас smile Радвам се, че отговаряте и дано да сме си от полза lol))))
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 11, 2013, 21:56:38 »

цветаарка-галя до си банк,до операта невероятна е,моята гримьорка ми е приятелка, исках ханчето,но има сватба 400 човека, днес бяхме в рига,тъпанджия за вземането : 0898 88 35 22 йордан русинов, традиция е на сватбата булката да има нещо на заем, ако искате можем по между си да си разменим,примерно аз да дам нещо на лизи, тя на мирка , като идея е добро
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #277 -: март 11, 2013, 22:28:14 »

Реших го.2- 3  дни преди 7 ще се подпишем, а на 07.09 ще е църковният ни брак, и ще имаме изнесен ритуал.Bride, ще се постарая да ги пратя.Коя е вашата дата за гражданския брак?Петя, твоята идея е много хубава аз съм съгласна, но малко ме притеснява, че аз не съм си в Русе и не искам да разочаровам някоя от вас.
« Последна редакция: март 11, 2013, 22:30:24 от Tihomira » Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #278 -: март 11, 2013, 23:52:57 »

Петя, супер идея за размяната smile Но на Лидси аз няма как да и дам, няма да съм в Русе sad
Мерси за инфото smile

Тихомира, няма страшно, нали ще се прибереш за сватбата smile Ще се уговорим преди това smile
Добра идея за гражданския, ако държиш на църковен брак smile
Нашият гр. брак е в деня на сватбата на 7-ми. За това и толкова се притеснявах за датата. Няма да имаме църковен, по-нататък на годишнина може да направим smile

Ако някоя от булките за 7-ми иска да звънне на тъпанджиите да каже. Аз мога и други да намеря, не бързам smile
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #279 -: март 11, 2013, 23:55:45 »

цветаарка-галя до си банк,до операта невероятна е,моята гримьорка ми е приятелка, исках ханчето,но има сватба 400 човека, днес бяхме в рига,тъпанджия за вземането : 0898 88 35 22 йордан русинов, традиция е на сватбата булката да има нещо на заем, ако искате можем по между си да си разменим,примерно аз да дам нещо на лизи, тя на мирка , като идея е добро

И Рига ли избрахте smile
Активен
Nikita78
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #280 -: март 12, 2013, 09:59:11 »

Здравейте момичета, малко бях заета и не успявах, но сега като чета не си губите времето, право на всички вас, добре напредвате, аз съм с най-ранна дата и се мотая още, но се надявам да почна скоро да отмятам нещата. Успях да запазя час в централната църква Света Петка. За гражданския брак още се двоумим, дали да не се подпишем през седмицата. DJ е Венци, познаваме го и двамата с бъдещия ми мъж, той от дълги години се занимава с това, аз лично се съм ходила на сватби, които води но моя приятелка е ходила и казва, че това са парите за които никога няма да съжелявам, че съм дала. Ако някой се интересува мога да ви дам номера. Относно първия танц, Tihomira май попита, ние сме фенове на салсата, там и се запознахме, кръстниците са нашите преподаватили и ще се постараем да бъде хубав танц, който се интересува мога да ви кажа за клуба, също скоро започна група за начинаещи. Хора аз си знам, да играя по-основните, а приятелят ми ще го обуча, той поне право знае. Относно роклята, аз ходих в София и мерих в Романтика, но цените са най-евтината, която ми предложиха 1700 лв., в един сайт си харесах, но момента с това че не я виждам на живо, много ме притеснява. В Русе обиколих и единственото място, където си мисля, че може да ми свършат работа е Менделсон. Нямат супер много модели, но пък шивачката им е добра и може и по твой модел да ушие. Там си харесах долу горе едно моделче, с малко промени може би ще се спра на този варинт и цената беше към 500 лв, съвсем прилична. Грим и маникюр и аз съм за Кремена, не съм я ползвала, но това което видях от нейната работа ми хареса. За фризьор не съм лешила. Ходих в Де Жавю и може би ще се спра на тях. Те работят с цветарка, която от друго място също ми припоръчаха и ми казаха, че е добра, така че тя ще може да направи вази с живи цветя, аз също много харесвам и ми допада това като идея. Традицията мисля че беше да имаш нещо назаем, нещо старо и нещо синьо, не съм сигурна,така съм чувала. За назаем няма проблем да си сменим, аз също  съм съгласна. А да фотограф някой спомена за Калоян. Не съм чувала за него, може ли повече инфо, телефон, ценички. Мерси предварително
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #281 -: март 12, 2013, 11:14:54 »

Цитат на: Bride  link=topic=29448.msg583737#msg583737 date=1363031361
Lindsy, много бързо действаш. Направо ме засрами smile
За Дж- аз по форумите разбрах за Дж Данчо, предполагам че е добър след като вскички го хвалят, не знам и аз какво да ти кажа smile
За цветятата- много харесвам и аз естествени, та ще търся и цветар, освен от агенцията ако не ми предложат. Гледах там по-голямата част от украсата е от изкуствени, а естествените са скъпи sad Ако знаете приличен цветар, много ще ми помогнете.
Моля те, кажи ни как си избра роклята. Аз ще потърся за каталози в Асеновградските фирми, може да намеря нещо и ще докладвам smile

Тихомира, аз имам една седмица преди сватбата, ще е екшън biggrin И аз гледах тук рокли, по- малко от 500 паунда хубави няма ужас sad
А за  копията на л. карти-пращай ги по пощата или по електронен път на някой в Русе, че да не останеш без дата. Мен много ме беше страх за това и още началото на януари пратихме копия и запазихме датата.

Много ми е интересно да пиша с вас smile Радвам се, че отговаряте и дано да сме си от полза lol))))


За Асеновград мога да те ориентирам за магазините, понеже аз прегледах темите от форума и подбрах магазините, за които има най-добри мнения от съфорумки. Всички имат онлайн каталози, но аз като видях моята рокля в каталога, не можах да повярвам, че наистина е тя. Ако ще ходиш на място, магазините, които си струва да посетиш са:
1. Стоян Радичев - по бул. "Цар Иван Асен", преди първото кръгово, магазина се вижда отдалеч, пише SR и Aggressor (мъжката линия), има и рокли, и костюми;
2. Ателие "Версай" - 20 метра по-нагоре от магазина на Радичев, на първия етаж от една къща, отпред има стълби към входа на ателието (моята купих от там);
3. Сиана - вървите само напред по същата улица, подминавате още едно кръгово, отсреща се вижда мост над главния път, преди моста се качваш по стълбите в дясно. Ще стигнеш до центъра, насреща има голяма сграда (нещо като търговски център), минаваш от ляво на него, пресичаш моста над реката, продължаваш напред, след кръговото само напред, няма как да го пропуснеш, има огромен надпис и е на два етажа. Това се води пл. "България". Там има предимно булчински магазини.
4. Милена - пл. България;
5. Александра - пл. България.
Оглеждай се за дребните неща - чаши, свещи и др., които са много евтини там, аз нямах много време, но когато отида за проба ще се разходя. Ако планираш ходене в неделя, да знаеш, че почиват някои от магазините, в събота е фраш особено сега по баловете.
Ако минаваш през Пловдив, огледай за обувки (българските заводи имат фирмени магазини там, те са най-вече на ул. "Иван Вазов").
За бижута:
Натъкнах се на една страница във фейсбук: http://www.facebook.com/vilerge , има интересни неща, може би ще извади и нещо булчинско.
За цветята:
Дежа Вю препоръчаха цветарката до пощата, срещу Агенция по вписванията. Моите колежки обаче, които поръчват букети и кошници за мероприятия на общината препоръчаха да говоря и с Галя. Въпросната Галя през 2007-ма ми направи за бала гривна от живи цветя с орхидея, справи се блестящо и нямаше друго момиче (поне от моето училище) с такава. Явно цената ще е определяща, след като и двете могат да свършат работа.
Активен
Nikita78
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #282 -: март 12, 2013, 16:08:12 »

Lidsy аз познавам една Галя, но не знам дали за същия човек става дума. Тази, която аз познавам също е много добра, но може да е просто съвпадение, на тази Галя имаш ли телефон? Последно беше на бутките които са до Стъпката, но тях ги няма така че се е преместила вероятно. А относно цветарката на Де Жавю, която се намира до пощата, мисля че няма да откаже и сама да работи, тоест ако не е това агенцията. Моя приятелка си е поръчвала букети там и каза че работи страхотно.
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #283 -: март 12, 2013, 16:35:39 »

Lidsy аз познавам една Галя, но не знам дали за същия човек става дума. Тази, която аз познавам също е много добра, но може да е просто съвпадение, на тази Галя имаш ли телефон? Последно беше на бутките които са до Стъпката, но тях ги няма така че се е преместила вероятно. А относно цветарката на Де Жавю, която се намира до пощата, мисля че няма да откаже и сама да работи, тоест ако не е това агенцията. Моя приятелка си е поръчвала букети там и каза че работи страхотно.

Леля ми ме беше пратила при нея, по онова време беше до операта, след ремонта на площада се премести в един от павилионите срещу Сибанк. Ще трябва да изчакам лелчето да се прибере от Америка и да отидем двете, понеже тя е запозната с цени, имена на цветя, аранжировки (и тя има магазин за цветя и подаръци).
Не обмислям смяна на агенцията, а по-скоро да работя с друг цветар. Разсъждавайки на глас вкъщи, мъжа ми ме слуша, слуша и каза "Добре, както на теб ти харесва, така ще направим, но ти мисли кой ще се занимава с всичко това в деня на сватбата." Много логичен въпрос, който трябва да задам на Дежа Вю другия път. Изобщо това негово изказване пресече плановете ми за изработка в домашни условия на свещи, kissing balls и др., а бях намерила откъде да купя всички необходими материали.
Активен
Nikita78
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #284 -: март 12, 2013, 19:50:21 »

Де жавю правят украсите и с това преключва работата им, аз ги попитах за настаняването и те ми казаха, че работят по спортни екипи за да им е удобно и ще се нагласи всичо тейбъл кардс и легенда с масите и да я дам на някоя моя приятелка и тя да настанявала гостите, това никак не ми хареса честно казано. За водене на самата сватба игири или нещо друго не съм ги питала. Имате ли идеи за подаръчета за гостите
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines