Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:56:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160139 пъти)
 
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #120 -: октомври 23, 2011, 10:59:11 »

Aiven, хайде като се цитираме поне да се четем,а? Стига с тези рулца по чешкм, защото като си правиш менюто хората ти дават избор от 7-8 предястия и ти сам си избираш кое да е. И наистина, ако ме беше прочел щеше да забележиш, че има и торта в куверта.   А по отношение на оувъртайма, много ми е любопитно, на теб, ако ти кажат, че ще ти платят до 12 ти ще пускаш ли музика до 2?
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #121 -: октомври 24, 2011, 11:11:56 »

абсолютно съгласна съм с echi_ за Хотел Сити София  good управителя е наистина много разбран човек  smile daisyto ще останете доволни  Wink
Активен
kartichka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 24, 2011, 11:40:42 »

и аз избрах ресторант yahoo ето го: http://bg-bg.facebook.com/pages/FACE-Bar-Dinner/246673768684003
« Последна редакция: октомври 24, 2011, 11:43:17 от kartichka » Активен
echi_
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #123 -: октомври 24, 2011, 13:04:08 »

Здравейте,

Всеки си има някакви критерии и очаквания. Затова и всеки си избира мястото за празника спрямо тези критерии. Аз казах в предния си пост кои за нас бяха плюсовете в офертата на този хотел, казах и че персоналът напълно удовлетвори очакванията ни. Всъщност писах само и единствено, за да помогна на момичетата, които го обсъждаха. Не ми е цел да правя реклама на "пъхащите си носа в бранш, който не е тяхна клиантела", макар да мисля, че в много отношения предлагат по-добри условия от тези, които УЖ са в бранша. Отбелязвам пак, това е мое мнение, не съм толкова запозната, като някои пишещи тук хора от бранша, които са ходили почти навсякъде. За мен и моя съпруг, мястото беше най-добрия възможен избор, останахме доволни, а и гостите също, а това е най-важното. ПО отношенеи на забележките.....
Звездите не съм ги дала аз, не съм запозната с критериите, но щом са им ги дали....значи по един или друг начин са отговорили на изискванията.
Паркинга. Да, не е голям, но искам да кажа, че при нас нямаше никакви проблеми с паркирането. В деня на сватбата в страничните улички има доста място, а и в куверта има включени 2 паркоместа, а мисля, че имаше и свободни такива. За високите бордюри, абе в цяла София трябва да е така, пък барем шофьорите се научат, че тротоарите са за пешеходците, не за колите им.
Храната: Не съм усетила моята пържола, нито на дегостациата, нито в деня на сватбата да е била сурова, а и никой от гостите не е казал подобно нещо. Но и това е въпрос на вкус, някой ги харесват изгорели, други сурови...
Конферентната зала: нарочно отбелязах и в предния си пост, че използват нея, защото за някои хора това е проблем. За нас пък беше дори плюс. Имахме видимост с почти всички гости, докато в много ресторанти не могат да се похвалят с същото.  И пак казвам, климатизацията беше чудесна.





Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #124 -: октомври 24, 2011, 15:22:22 »


echi_
 Забелязвам излишно напрежение, продиктувано от казаното по-напред от мен. Нормално е да изразя
мнение. Но не е нормално да изразяваш мнение, да вземаш мои словосъчетания, да ги слагаш където и както си искаш. Вие със съпруга си сте взели решението си , останали сте доволни и изразявате явно одобрение от услугата. В случая моето мнение излишно се коментира. Аз също изразявам мнение, че не съм имал работа в този ресторант и ми е интересно каква услуга предлага. Някои хора от бранша не обслужват само събитие като сватбата, а основната им част от оборота е от събития с друг характер. Така съм и аз.



Активен
echi_
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #125 -: октомври 24, 2011, 16:04:54 »

Pachoran ,

Съжалявам, ако Ви се е сторило, че има напрежение. Написах го така, защото, много често тук срещам мнения на хората от бранша, които, когато не са чували за някого, го квалифицират като "не от бранша", може би защото всеки си пази хляба де. Аз си мисля, че щом предлагат тази услуга и нашата сватба не е първата правена там, значи изцяло са си в бранша, затова използвах кавичките, защото смятам, че използвания от Вас етикет не бе съвсем на място. Иначе съм съгласна с Вас, вероятно основния им оборот едва ли идва от сватби. Все пак повечето, които сте в сферата на обслужването, трябва да сте доста гъвкави и отворени към всякакви видове поръчки, далеч съм от мисълта, че само сватбите, Ви изкарват основния доход. Повече няма да влизам в подробности и диалози, извинете, ако нещо съм се изразила обидно спрямо Вас, не е било нарочно. ПОжелавам Ви, да имате възможност да се запознаете с мястото и сам да придобиете впечатления:).
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #126 -: октомври 27, 2011, 16:07:10 »

:twohearts:Привет на всички бъдещи и настоящи булки smile Аз започнах отскоро проучване на въпросите около сватбата и честно казано колкото и да обожавам да организирам и контролирам, това чудо малко ще ме затрудни  nea
Последните няколко дни гледам за хубави ресторанти в София, като идеята ми е да бъдат по-скоро извън центъра (Драгалевци, Бояна, Банкя, Симеоново биха били добре)... Много оферти събрах и съм страшно объркана, опитвам се да ги систематизирам в таблици и т.н.
Нашата дата още не е сигурна, но засега сме за 3 юни 2012г., но аз каквато съм паника, по-добре да си запазя ресторанта по-раничко да не ме е яд после.
Та с тези уводни думи, си харесах много Ресторант "Берлин", Принсипи ди Пиермонте в Интерпред, Р-т Бижу в Силвърхаус, и много още... В Берлин е малко скъпичко и няма да ни се върже с бюджета (почва от 45лв. нагоре), Принсипито сега ми писаха между 40-45лв, но включва и сватбената торта това, както и безплатна наливна биричка за гостите  :Drinkz:което си звучи добре, а и безплатно ти украсяват сватбената маса.... В "Бижу" ми казаха, че минималния куверт е 42 лв, няма мърдане надолу.
Направи ми впечатление, че Чепишев държи доста ниски цени (29-30 лв. за куверт, и отделно са напитките).... Много е объркващо.... Аз държа ритуала да си направим в ресторанта, и най-добре би било да е хотел и да си имаме и първа брачна нощ като хората  infatuated
Повечето тук казват добри неща за Principi di Piermonte. А и хотел Аякс много ми харесва, ще ходим да го гледаме този уикенд. Все трябва отнякъде да се почне!
Активен
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #127 -: октомври 27, 2011, 16:50:11 »

rosaura, началото на септември бях на сватба в Принчипито и като гост мога да кажа, че ресторантът е много добър. Отделно и булката и младоженеца са изключително доволни от обслужването, а и още една моя позната се омъжи там лятото и тя много доволна. Берлина и аз много го харесах за нашата сватба. Видяхме се с момичетата от маркетинга им и ни запазиха датата без да даваме капаро и се уговорихме да отидем следващата седмица да го дадем. Като им звъннахме следващата седмица да тръгваме към тях ни казаха, че са дощли хора директно с парите и са им дали нашата дата smile наша грешка ли беше, тяхна ли не знам, но просто споделям факта.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #128 -: октомври 27, 2011, 16:54:35 »

това с историята за капарото на Берлин е ужасно непрофесионално и некоректно  NO  NO  NO
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 27, 2011, 18:33:29 »

Моля някой който е правил или е присъствал на сватба в ресторант Свети Валентин да покаже снимки. Някак ми се струва малко помещението. Не мога да си представя как ще се разположат масите, макар управителят да ме увери, че са правили сватби и по 130 човека.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #130 -: октомври 28, 2011, 15:39:23 »

Моля някой който е правил или е присъствал на сватба в ресторант Свети Валентин да покаже снимки. Някак ми се струва малко помещението. Не мога да си представя как ще се разположат масите, макар управителят да ме увери, че са правили сватби и по 130 човека.
Ще се съберете 130 човека не се притеснявай. Като се видите с управителя той ще ви направи схема на масите. Бил съм там на сватба 120 човека и нямаше проблем. Дансинга беше достатъчен. Още 10 човека все ще ги съберете. По принцип съм чувал управителя да казва, че над 130 човека директно ги връща. Не че неможе да ги набута и да им вземе парите но явно държи да е коректен. От там недоволни младоженци не са си тръгвали.  give_rose

:twohearts:Привет на всички бъдещи и настоящи булки smile Аз започнах отскоро проучване на въпросите около сватбата и честно казано колкото и да обожавам да организирам и контролирам, това чудо малко ще ме затрудни  nea
Последните няколко дни гледам за хубави ресторанти в София, като идеята ми е да бъдат по-скоро извън центъра (Драгалевци, Бояна, Банкя, Симеоново биха били добре)... Много оферти събрах и съм страшно объркана, опитвам се да ги систематизирам в таблици и т.н.
Нашата дата още не е сигурна, но засега сме за 3 юни 2012г., но аз каквато съм паника, по-добре да си запазя ресторанта по-раничко да не ме е яд после.
Та с тези уводни думи, си харесах много Ресторант "Берлин", Принсипи ди Пиермонте в Интерпред, Р-т Бижу в Силвърхаус, и много още... В Берлин е малко скъпичко и няма да ни се върже с бюджета (почва от 45лв. нагоре), Принсипито сега ми писаха между 40-45лв, но включва и сватбената торта това, както и безплатна наливна биричка за гостите  :Drinkz:което си звучи добре, а и безплатно ти украсяват сватбената маса.... В "Бижу" ми казаха, че минималния куверт е 42 лв, няма мърдане надолу.
Направи ми впечатление, че Чепишев държи доста ниски цени (29-30 лв. за куверт, и отделно са напитките).... Много е объркващо.... Аз държа ритуала да си направим в ресторанта, и най-добре би било да е хотел и да си имаме и първа брачна нощ като хората  infatuated
Повечето тук казват добри неща за Principi di Piermonte. А и хотел Аякс много ми харесва, ще ходим да го гледаме този уикенд. Все трябва отнякъде да се почне!
  С "Principi de piamonte" в Интерпред няма да сбъркате. Поне така мисля, въпреки че скоро писаха тук за някаква тяхна издънка.  pardon Всеки може да сгреши понякога. Аз лично им гласувам доверие. Друг е въпроса че вие държите да сте в хотел заради първата брачна нощ. При това положение Ви препоръчвам да проверите офертите на Св.Валентин За тях не се съмнявам, че са добри. Ако имате някой друг лев в повече давай направо към новия х-л Берлин Обслужването е средна работа но хотела си го бива. Доста е романтичен. give_rose За цените нямам все още преки впечатления но при всички положения е по-скъпо от Св. Валентин. Хайде УСПЕХ give_rose
« Последна редакция: октомври 28, 2011, 15:42:06 от AIVEN » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 28, 2011, 15:47:20 »

То ние ще сме около 100 човека. Просто кат видях маите, разположени така, ми се стори някак тясно. Щом си бил и на сватба с повече, значи ще стане. Благодаря. smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #132 -: октомври 28, 2011, 15:58:31 »

То ние ще сме около 100 човека. Просто кат видях маите, разположени така, ми се стори някак тясно. Щом си бил и на сватба с повече, значи ще стане. Благодаря. smile
Ако се притесняваш мога да ти пратя снимки от последната сватба на която бях там преди две-три седмици. Мисля, че бяха около 110. smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #133 -: октомври 28, 2011, 18:58:34 »

AIVEN , хайде стига с този "Св. Валентин", че най-накрая ще се оженя и аз в него. Престанете с налагането на определени фирми и лица. Не прави добро впечатление най-малкото.
 
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #134 -: октомври 28, 2011, 19:32:45 »

veseto_87 В Св. Валентин съм била на 2 сватби. И от двете не останах кой знае колко доволна. На мен ми е малко мрачен, въпреки зеленината. По тази причина когато избирахме ресторант за нашата сватба го пропуснахме. Видимостта не е добра от всички маси. Храната е добра, не мога да кажа лоша дума за нея. Знам също, че кувертите са поносими като цени.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines