Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:00:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 159860 пъти)
 
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: септември 15, 2011, 15:33:33 »

 Момичета много благодаря за съветите и инфото smile много ми помагате  give_rose
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #61 -: септември 15, 2011, 15:48:52 »

Аз попитах родителите на малките деца за ядене. Едни казаха, че детето им само тича и не яде. За другите над 3 години имаше меню, което беше като стандартно, само в намален обем. За тези на 1-2 години родителите си носеха специална храна.
При нас също отпаднаха към 20на % от поканените гости, но дори всички да дойдат няма да имате проблем с 90.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #62 -: септември 19, 2011, 13:03:44 »

 :offtopic:Момичета, тази година забелязвам една неприятна тенденция сред младоженците. Гледате, пишете, четете, умувате, и като дойде великият ден, такива извънземни неща виждам, че свят ми се завива. Понеже съм си поставил за цел да разбера, вие ли недоглеждате нещата или доста умело ви мамят на предварителните разговори (имам впредвид подизпълнителите на вашето тържество), тази зима ще публикувам най-фрапиращите си преживявания от 10г. си практика.Става въпрос за нещата, който НЕ трябва да се случват на вашата сватба. Някои от тях ще пускам под формата на дискусия, за да може да ви провокирам малко да мислите, не само да четете форума като коне с капаци.

Та да минем на първия въпрос. Нормално ли е в 21 век да има ресторант(особенно сватбен) БЕЗ климатик? А нормално ли е вие да наемете такъв ресторант за 120 човека гости, през лятото? Какъв би бил мотивът - цената на куверта? Трябва ли да ви опиша конкретно какво преживяха милите младоженци?
« Последна редакция: септември 19, 2011, 15:40:26 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #63 -: септември 19, 2011, 14:48:39 »

 Напълно подкрепям идеята на колегата Делийски  да се зададат определени въпроси под формата на дискусия. Но нека всички се абстрахират от цени, защото всичко е функция от цената. Полезните неща в дискусията ще изпъкнат само тогава.
Активен
kartichka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: септември 22, 2011, 22:12:17 »

а какво ще кажете за City Hotel
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #65 -: септември 23, 2011, 00:00:03 »

Хотел Сити в центъра на София ли? Ако е този, там има 2 ресторанта.Единият е ОК, другият не е подходящ за сватби.Кой от двата е и кой не е? Отивате гледате, и установявате сами. Ако не можете да установите? Ами пробвайте и тогава попитайте пак. pleasantry
Активен
kartichka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 23, 2011, 01:01:08 »

да на "стара планина". Пише ,че едната зала разполага с 130 места,незнам коя е,иначе със сигорност ще отида до го видя smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 26, 2011, 19:26:47 »

Здравейте на всички! Сватбата ми мина и бих искала да кажа няколко думи за нашия ресторант Flowers" в Люлин, като се надявам да съм в помощ на бъдещите булки good
Като цяло може да се каже, че сме доволни от избора си:
*Много хубав интериор;
*Добре работеща вентилация;
*Вкусна храна;
*Цена на куверт 29 лв, което е изключително добра оферта;
*Украсата на нашата маса, която е от заведението беше много хубава, а също и платното с менчето беше украсено прекрасно good
*Изказвам благодарности и за това, че предложиха да надуят у декорират балоните, които им занесохме! good
Забележките, които имаме са следните:
*Когато капарирахме ресторанта уговорката беше по време на сватбата заведението да работи само за нас и да не се допускат други хора, но в деня на сватбата се оказа, че терасата работи за други клиенти, тъй като ние бяхме вътре, а на всичкото отгоре, за да отидат въпросните клиенти до масите си или до тоалетната например трябваше да минават през нашия дансниг!!! angry angry Това много ни ядоса, попитахме защо не е спазена уговорката, при което ни отговориха, че това било практика.. Oh my ... и явно не сме се доуточнили добре Oh my ... Не стига, че точно когато DJ-я щеше да ни извика да влизаме и да ни посрещнат с аплодисменти гостите, точно в този момент дойде едно семейство, които буквално ни се скараха като се учудихме защо влизат,защото как нямало да влизат щом имали резервация. На всичкото отгоре на масите отвън имаше може би 5-6 дечица, които влизаха на дансинга, пречкаха се на хората из краката и представяте ли си събираха балоните и си ги изнасяха навън! angry След като изнесоха балоните, които бяха по пода, започнаха да дърпат и тези, които бяха залепени на стените и тогава вече мъжът ми не издържа и се скара на едно от децата да не изнася балоните. Не знам за вас, но това не е нормално според мен управителите да го допускат! Да, след като говорихме  с тях и им го казахме това, вече не пускаха никой да влиза през дансинга, поне започнаха да заобикалят през една зала, която не ползвахме.
*Другото нещо, от което не сме доволни е факта, че когато ходихме да капарираме ресторанта говорихме с една управителка, след това ходихме втори път за уточнения и говорихме с друга, после следващите уточнения бяха пак с първата управителка, накрая когато уточнявахме менюто, разположението на гостите и последните най-малки подробности пак беше втората управителка, но за капак на всичко на самата сватба беше друг - трети управител, който не бяхме виждали до сега и който трябваше да е запознат с всичко, но или той не беше или сервитьорите и барманите не бяха информирани защото имахме няколко недоразумения, за които разбрахме в последствие!  diablo
Когато уточнявахме менюто се разбрахме, че вместо едно малко пиене на всеки, ще има бира, която трябваше да седи в хладилниците и да се сервира с основното ядене, но в последствие наша близка роднина ни каза, че е видяла на една от масите наливна бира (която не сме включвали в менюто), а на друга от масите Ариана, която трябваше да се сервира. Помолила някой от сервитьорите да й донесат бира, но отговорът бил, че в куверта нямало бира, а вино и така и не са й донесли!!!!! Какво значи няма в куверта, при положение, че бяхме разрешили да се поръчват И допълнителни неща освен тези по куверта, а пък и вино изобщо нямахме в куверта, ние си го внесохме!??!?!?! Oh my ... Също така майка ми каза, че два пъти е казвала на различни сервитьори да донесат още вино на тяхната маса и така и никой не е занесъл, а на другия ден си върнахме 15 литра вино!!!! angry

Тези неща, казвам ви честно с такова нежелание ги пиша, защото толкова ни хареса този ресторант, това беше единствения, който посетихме и веднага решихме, че ще е той, но за съжаление очакванията ни не бяха съвсем оправдани! не ме разбирайте погрешно, аз не съм очаквала обслужване като за Кралската сватба, но все пак това се такива неща, които според мен главната причина да се случат беше, че комуникацията между управителиТЕ не е била достатъчно добра и някой някъде по трасето не си е свършил работата да информира добре персонала какво точно е включено в менюто, може ли да се поръчват неща допълнително и други подобни уточнения не са били направени явно!

Искрено се надявам тези грешки да не бъдат допускани повече  и критиката ми да бъде погледната като градивна от гледна точка на това какво ОЩЕ би могло да се желае от този ресторант!
Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #68 -: септември 27, 2011, 10:22:59 »


V_e_s_i, благодаря, че толкова подробно си споделила впечатленията си  smile.
Активен
echi_
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #69 -: септември 27, 2011, 16:09:39 »

V_e_s_i, аз мисля, че нито добрата храна, нито отличната климатизация, нито всички останали положителни странии  не могат да компенсират големия гаф, който се е получил с това, че персоналът е допуснал външни хора на вашата сватба, още повече, че предварително е било оговорено да няма такива. А най-много ме озадачава това, че щом е можело да ги отбият от друга зала, защо е трябвало да се стига до там да ги молите за това Oh my ... Oh my ... Oh my .... Не това е ужасно, аз лично много бих се ядосала и притеснила, най вече заради гостите си. Че чак и балоните са ви обрали, заради некомпетентноста на персонала. Много добре направи, че сподели тези подробности, така всяка бъдеща булка ще е запозната с "практика им" и ще си прицени може ли да го преглътне!!!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #70 -: септември 27, 2011, 17:46:24 »

 Озадачен съм, какво толкова лошо е станало в този случай. Мисля, че неработещия климатик, лошата храна и други неща са по-лоши от това някой друг клиент на заведението да влезе на вашето тържество. Нищо страшно няма причини за безпокойство щом тези хора не са седнали на масата и не са се нахранили, има и такива случаи. Аз лично също бих полюбопитствал как изглежда булката на тържеството, ако съм в района на ресторанта. Всички тези хора са клиенти на заведението или комплекса. От чисто любопитство са влезли, а и може да са се объркали просто. А за децата - ами децата са си деца. Ако не са били те балоните пак щяха да се спукат. В крайна сметка вие сте ги оставили в ресторанта или сте си ги събрали за в къщи.
Активен
echi_
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #71 -: септември 27, 2011, 18:24:14 »

Аз пък, без да искам да влизам в конфликт, си мисля, че едно е да надничаш и тайничко да се радваш на красивата булка (да и аз сигурно бих правила така), съвсем друго е това, което се е случило. Веси ясно и точно е казала, че децата са се пречкали на гостите на дансинга (тук вина имат и родителите на децата) и разни двойки са минавали през залата и мисля, че е недопостимо и, че персонала е изключючително виновен за това. Както написах и в предния си пост, щом после са можели да ги пренасочат от друго място, защо не са го направили в самото начало, а не по време на важен ритуал на преминават разни клиенти на ресторанта през залата на младоженците. Струва ми се много неприятно. Да може би малко съм присилила с това за климатизацията и храната pleasantry, да много ясно, че имат огромно значение, като се замисля най-голямо, но и случката не трябва да се пренебрегва все пак с лека ръка, пак казвам особенно след като е било оговорено друго, а и от поста на дамата се вижда, че даже не са се извинили за неудобството, а са се оправдали с "практиката". Мисля, че не е проявен никакъв професионализъм, кажи си предварително, че няма как да се затвори заведението, а младоженците да си решават дали са съгласни или не. Самият ресторант (и ние ходихме до там) наистина има много плюсове, така че ако си казват истината, пак ще е достатъчно атрактивен, иначе при един подобен гаф си правят лоша реклама!!!

Едит: сори за дългите изречения!!!!
Активен
donika_geneva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #72 -: септември 28, 2011, 00:39:32 »

 blush blush blush blush blush blush blush blush blush blush
Изключително потресени сме аз,съпругът ми и родителите ни от парк и спа хотел Екзотик-Марково ( Пловдив).На пръв поглед всичко е супер.Менюто е ОК,изискванията и на двете страни са ОК,а в деня на сватбата щях да припадна-пълна излагация от тяхна страна.
Менюто нямаше нищо общо с уговореното.Безалкохолното беше в ПВЦ бутилки,а персонала под всякаква критика ПЪЛЕН РЕЗИЛ.Искам да ви кажа че двете управители за нищо на стават!!!
Надявам се много хора да се присъединят към мен, защото знам, че не съм единствената,която е недоволна от вас > Ако продължавате да процедирате така с всички,паричките ,които ви влизат от такива мероприятея като сватбени тържества драстично ще намалеят. Незабравяйте,че ресторанти има много,не сте единствени и вместо като нови и с прекрасни условия да развиете и положителен ПР,вие си сривате имиджа с излагациите на "управителите" ,които незнам дали се познават един друг,а уж са колеги.Отвратена съм от вас.

Модератор:Писането на кирилица е задължително!Моля прочитайте условията преди да пишете.
« Последна редакция: септември 28, 2011, 08:08:58 от gucci » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 28, 2011, 08:03:25 »

Pachoran, имам предвид, че гостите  минаваха буквално през дансинга, за да отидат на терасата, където бяха масите им. В смисъл - имаха си резервации хората и просто минава през сватбата ни, за да си отидат до масите и съответно, за да отидат до тоалетната пак минаваха по същия път. Да! И аз сигурно бих надниквала и на мен би ми било любопитно, но как ви звучи това - ние седяхме във фоайето преди залата и чакахме DJ-я да ни викне да влизаме и в този момент влизат мъж, две жени и малко дете, аз ги погледнах и видях, че не са от нашите гости, те тръгнаха навътре и аз учудено казах "Мисля, че ресторанта не работи, защото имаме сватба"  crazy, а едната жена се обърна изгледа ме нагло и  с един арогантен тон ми отговори "Естествено, че работи, ние имаме резервация даже!" angry Извинявам се, ама точно тя едва ли е била от надничащите, а да не говорим, че нейното дете беше от тези дето изнасяха балоните. А относно балоните - разбира се, че остават в ресторанта или са щели да се спукат, ама работата е там, че на сватбата имаше наши гости с малки дечица, които си играеха с балоните и другите деца отвън идваха дърпаха им балоните от ръцете и ги изнасяха навън Oh my ... Това беше още в самото начало на вечерта, за има-няма един час не останаха никакви балони освен тези, които бяха закачени на тавана.....Е, това не е нормално, според мен!
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #74 -: септември 28, 2011, 12:59:50 »

а какво ще кажете за City Hotel


Разгледахте ли ресторанта? С какви впечатления останахте? И аз мисля да го видим, но ми се щеше да прочета и отзиви от вече минали сватби, но не мога да открия...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines