Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 15:44:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 159834 пъти)
 
buburina
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #45 -: август 27, 2011, 18:44:49 »

Medeia пусни един e-mail до хотела,(за Берлин става въпрос) веднага връщат отговор, аз го направих и трябва да ти кажа, че определено има варианти smile даже нз дали има друг ресторант с толкова много различни варианти? smile А дали някой може ли да сподели актуални цени за куверти в парк хотел Москва? Писах им но никой не отговаря? Благодаря !

Паркхотел Москва явно не отговарят на мейли, ние също им бяхме писали, но отговор нямаше. Трябваше да се отиде лично, за да разберем детайли, а те са такива: Куверти между 36-41 лева, може и по-скъпи да има, не знам. Този за 36 например включва салата, предястие, основно и мезе, както и торта за десерт, 50мл ракия и едно безалкохолно. Внасяне на алкохол без такса, такса след 5-ия час за ресторанта мисля беше 100 лева на час. Цените са добри, на нас лично не ни хареса интериорът, но е въпрос на лична преценка, много е важно да се отиде лично на място.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #46 -: август 29, 2011, 17:00:37 »

Паркхотел Москва явно не отговарят на мейли, ние също им бяхме писали, но отговор нямаше. Трябваше да се отиде лично, за да разберем детайли, а те са такива: Куверти между 36-41 лева, може и по-скъпи да има, не знам. Този за 36 например включва салата, предястие, основно и мезе, както и торта за десерт, 50мл ракия и едно безалкохолно. Внасяне на алкохол без такса, такса след 5-ия час за ресторанта мисля беше 100 лева на час. Цените са добри, на нас лично не ни хареса интериорът, но е въпрос на лична преценка, много е важно да се отиде лично на място.

[/quote]
имала съм сватба в Парк хотел Москва и всички гости бяха очаровани от гледката. Обслужването е на ниво, нямаше никакви проблеми. Управителя се съобрази с всички мои изисквания, всички останаха много доволни. Да, интериора е малко..соц, но е въпрос на вкус.  pardon Навсякъде ще има нещо, с което се прави компромис.  Wink Всеки преценява кое не му е толкова важно...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 04, 2011, 07:43:40 »

Здравейте smile  благодаря за информацията относно парк хотел Москва smile малко късно пиша, но сега видях постовете. Ще отидем на място да проверим smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #48 -: септември 05, 2011, 19:46:36 »

Здравейте и от мен! Включвам се във форума, тъй като сега започваме подготовката за сватбата ни. smile
Търсим ресторант за 45-50 души за края на април в София. Засега сме се ориентирали да видим ресторанта на Интерпред и Силвър хаус. Не знам дали по-големите ресторанти приемат толкова малко хора... Ще съм изключително благодарна, ако имате предожения за подобно заведение!
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #49 -: септември 08, 2011, 13:57:01 »

Здравейте и от мен! Включвам се във форума, тъй като сега започваме подготовката за сватбата ни. smile
Търсим ресторант за 45-50 души за края на април в София. Засега сме се ориентирали да видим ресторанта на Интерпред и Силвър хаус. Не знам дали по-големите ресторанти приемат толкова малко хора... Ще съм изключително благодарна, ако имате предожения за подобно заведение!
всичко зависи от това колко е "пълен" ресторанта. Има места, които се радват на голям интерес и се резервират много по-рано. Струва ми се, че в такива ресторанти, ако трябва да избират между вас - 45-50 човека и 120-140 човека ще ви пренебрегнат.. Но пък има страшно много ресторанти, които са с по-малък капацитет и съответно-неподходящи за стандартните сватби от 100 и повече хора. Реално вие имате по-голям избор smile
За Silver House мога да кажа, че ресторанта им Biju е с много специфична Г-образна форма. Не е едно общо помещение, в което всички гости се виждат. Има и колони, които допълнително "разделят". Някои хора пък точно това им харесва, защото "младите" и "старите" не се виждат.  pardon Иначе е уютно, имат градина, в която може да направите изнесена церемония и welcome drink.
Всяко място си има плюсове и минуси, въпросът е какво искате вие.  pardon
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 12, 2011, 09:45:21 »

Момичета привет отново, имам нужда от малко помощ ..
До сега разглеждахме ресторанти за сватбата ни, но тъй като ще има хора, които не са от София и трябва да им осигурим хотел, решихме че най - добрия вариант и за нас, и за гостите ни е да организираме тържеството в ресторант на хотел, за да може всички да сме спокойни и да могат гостите ни по всяко едно време да се приберат.До тук добре, гледаме различни варианти, но сме намислили да пускаме фенери,а за тях трябва място (не ми се иска да се отказваме от тях) и кръгът се стеснява. Бяхме харесали ресторант Берлин в хотел Витоша, но се оказа че капацитета е 80 човека а гостите ще се около 90. Не мога да намеря вариант - да бъде хотел - ресторант, да има място за фанери smile и да е до 100-120 човека. Ако някой може да помогне с предложения ще бъда много благодарна smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #51 -: септември 12, 2011, 11:38:49 »

Аз само да споделя личния си опит и такъв от наблюдения, че от първоначално поканения брой гости отпадат по различни причини поне 10-20%. Може да го имаш предвид, ако само 10 човека е разликата в капацитета smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 12, 2011, 12:23:54 »

smile once_upon_a_time благодаря за инфото, но нз как да стане, за да се запишем гр. брак трябва да знаем ресторанта (защото ако има възможност искаме да е изнесен ритуал в хотела пр.) значи трябва да сме набелязали хотела, а не е ли рано от сега да попитаме гостите (неформално) дали ще дойдат. За сега всички казват: "ОК, добре ще дойдем" "Там сме" и тн., как да знам предварително. А със записването за гр.брак не се ли казва изрично как ще бъде и къде? Извинявай се предварително, но тепърва навлизам в организацията lol
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #53 -: септември 12, 2011, 12:45:15 »

Съжалявам, не съм проучвала организацията на изнесените ритуали smile Нашите гости също бяха на линия уж, но точно месец преди сватбата започнаха постепенно да окапват - от 120 поканени, ще дойдат по-малко от 100.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 12, 2011, 12:52:51 »

 smile Моля те, няма защо да съжаляваш smile аз тепърва научавам организацията на цялото събитие и малко съм объркана, нз дали е рано, нз от какво да започна и т.н., но съм сигурна ,че благодарение на този форум ще успея да се справя  smile
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 15, 2011, 14:10:31 »

Момичета привет отново, имам нужда от малко помощ ..
До сега разглеждахме ресторанти за сватбата ни, но тъй като ще има хора, които не са от София и трябва да им осигурим хотел, решихме че най - добрия вариант и за нас, и за гостите ни е да организираме тържеството в ресторант на хотел, за да може всички да сме спокойни и да могат гостите ни по всяко едно време да се приберат.До тук добре, гледаме различни варианти, но сме намислили да пускаме фенери,а за тях трябва място (не ми се иска да се отказваме от тях) и кръгът се стеснява. Бяхме харесали ресторант Берлин в хотел Витоша, но се оказа че капацитета е 80 човека а гостите ще се около 90. Не мога да намеря вариант - да бъде хотел - ресторант, да има място за фанери smile и да е до 100-120 човека. Ако някой може да помогне с предложения ще бъда много благодарна smile

щом си си харесала този хотел и това заведение (за тях имаше хубави отзиви в нета) си го запазвай. Задължително 20тина % от гостите отпадат, повечето от които в последният момент, така че не се притеснявай за това, че няма да се съберете. Както казаха и колежките по-горе, няма сватба където да дойдат всички поканени. И ние от над 120 човека се оказахме по-малко от 90..
Активен
Sabrina84
Ентусиаст
**
Публикации: 64


« Отговор #56 -: септември 15, 2011, 14:17:42 »

И аз от опит мога да потвърдя за бройката, че отпадат поне 15%.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 15, 2011, 14:19:23 »

plesure и на теб и на другите момичета благодаря за съветите smile най - вероятно ще остане този ресторант. Напълно сте прави, че няма да дойдат всички, не ми е останало време да погледна пак списъка, но предполагам че за някои от хората знаем предварително, че има вероятност да не дойдат. А ресторант Берлин ни хареса страшно много и ни устройва напълно. smile Имам друго въпросче...децата как сте ги броили? аз незнам как ще бъде при нас, но дечицата са много малки да не кажа че повече от половината са под 3 годинки..
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #58 -: септември 15, 2011, 14:30:23 »

Въпросът с дечицата може да се реши по различни начини, съветът ми е първо да си ангажирате ресторанта и да говорите директно с управителката. Обикновено за деца над 4-5 годишна възраст се поръчва детско меню, което е различно от стандартния куверт - без алкохол, с натурален сок вместо газирано и менюто не е n-степенно със салата, предястие, основно, мезета, а по-опростено - например пилешко шишче с пържени картофки и шопска салата. При дечицата под тази възраст е различно положението, най-вече защото родителите отсега не могат да знаят дали ще ги вземат със себе си. Ние имаме няколко такива дребосъка, родителите им ни казаха да не се притесняваме и да не предвиждаме столове и куверти за тях, защото първо може изобщо да не ги вземат (това се решава в последния момент) и второ, те предпочитат да се гонят по дансинга и я седнат, я не, а когато го направят, това е в някой от родителите.
« Последна редакция: септември 15, 2011, 15:37:01 от once_upon_a_time » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #59 -: септември 15, 2011, 15:29:44 »

plesure и на теб и на другите момичета благодаря за съветите smile най - вероятно ще остане този ресторант. Напълно сте прави, че няма да дойдат всички, не ми е останало време да погледна пак списъка, но предполагам че за някои от хората знаем предварително, че има вероятност да не дойдат. А ресторант Берлин ни хареса страшно много и ни устройва напълно. smile Имам друго въпросче...децата как сте ги броили? аз незнам как ще бъде при нас, но дечицата са много малки да не кажа че повече от половината са под 3 годинки..
абсолютно съм съгласна с once_upon_a_time  smile
децата под 3 г. са много малки и изискват по-специални грижи. 5-6 год. се оправят сами, но по-мъничките обикновено родителите отговарят за тях - седят в тях, ядат малко и по-различни неща(има майки, които не дават пържени картофи например). Моя съвет-не ги бройте децата. За ресторанта по принцип е важна бройка, която няколко дни преди сватбата се уточнява. След това може да добавяш куверти, но не и да махаш (плащаш броя, който си дала като окончателен). Голяма част от родителите най-вероятно ще оставят децата, защото иначе през цялото време ще се занимават с тях и няма да могат да празнуват нормално.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines