Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:43:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160253 пъти)
 
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #225 -: ноември 27, 2011, 18:42:10 »

veseto_87 и вашата сватба ли ще е там?на коя дата сте вие:))на какви куверти сте се спряли?Извини ме за въпростите,ама пусто пред сватбено вълнение girl_wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: ноември 27, 2011, 19:02:05 »

Не, няма да е там. Просто понеже ни е в квартала, ходихме на проучване там. Честно казано за нас спането беше скъпо там.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #227 -: ноември 29, 2011, 13:05:10 »

Може ли някой да даде мнение за Грийнвил? Търсих с търсачката и открих много малко.
По снимки е страхотно- стилно, просторно, има градина и паркинг, даже май безплатна стая за младоежнците. Обаче май е много скъпо- наистина ли са над 60 лв кувертите? Може ли да се внася алкохол без такса? Някакви минуси, за които се сещате?
Ние мислим утре вечер да ходим, но обикновено събирам мнения предварително, за да знам какво да ги питам, ако имат проблемни места примерно...
Много ще съм ви благодарна!

От Лебед съм на път да се откажа, чух, че не изнасят книгата и вече не знам, запазихме час в друго гражданско. Изборът ще е между Глория и Грийнвил, ако последният не ме разочарова с нещо веднага...
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #228 -: ноември 29, 2011, 13:37:46 »

Може ли някой да даде мнение за Грийнвил? Търсих с търсачката и открих много малко.
По снимки е страхотно- стилно, просторно, има градина и паркинг, даже май безплатна стая за младоежнците. Обаче май е много скъпо- наистина ли са над 60 лв кувертите? Може ли да се внася алкохол без такса? Някакви минуси, за които се сещате?
Грийнвил вече не съществува. сега се казва Парк ин http://www.parkinn.com/hotel-sofia/contact
наистина е скъпичко там в сравнение с Глория палас...  pardon зависи и каква сума сте планирали за куверт  Wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: ноември 29, 2011, 13:52:20 »

Кувертите наистина са над 60 лв., което надхвърля значително нашия бюджет. Но пък там е много хубаво. Зависи какви са възможностите ви.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #230 -: ноември 29, 2011, 17:44:10 »

Впечетления и цени на куверти за Царско село  :)Аз все  още съм до никъде sad
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #231 -: ноември 29, 2011, 19:15:03 »

Ако успееш да се справиш с културата на обслужване и не особеното им желание да бъдат любезни, както и с ограниченията който налагат в Царско село по отношение на външните фирми под-изпълнители в сватбения ден, ще е добре. Цената те самите ще ти я дадат, обстановката наистина е красива, но за сметка на много други неща.
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: ноември 30, 2011, 08:57:38 »

Здравейте и от мен,моята сватба ще е месец април 2012г.За сега съм се спряла на хотел Акорд,но това което прочетох за пушачите направо ме потресе blush O_OГостите са 120 човека от които 100 пушат,как ще ги  карам да се разхождат на всеки 5 минути до терсата,направо не знам!Моля някоя мацка да се включи с малко инфо за ресторанта и наи вече за пушенето.Иначе кувертите доста ни устройват от 30 лева до 36,украсата на столовете и нашата маса също е подарък от тях,както и апартамент за младоженците.Но ,ако  това с пушенето е вярно,ще започвам търсенето на ново:))Целувки:))

Официално не може да се пуши, но разбира се за сватби е различно Girl_hide Ние обаче настояхме да остане "забраната" за пушене, и двамата със съпруга ми сме непушачи и не понасяме цигарен дим. Решението ни бе правилно- за пушачите се създаде леко неудобство, ако мога така да го нарека, но то бе нищо в сравнение с комфорта, който създадохме на себе си и останалите гости. Без цигарената завеса дансингът ни бе пълен, хорАта се виеха до безкрай, а климатиците необезпокоявани ни разхлаждаха.  tease След сватбата получих отзиви и от пушачите, които казаха, че навън всъщност е било доста весело и са се заформили групички "на по цигара"  good Така с един куршум ударихме 2 заека- хем ние доволни, хем родата се поопозна.  danceg

Що се отнася до "Акорд"- коректни са, наистина.  good Всичко, което управителката казва е точно така- не преувеличава, не извърта, няма "скрити такси", няма сервитьори, които да те притесняват по време на сватбата...Алкохолът е безалкохолното, което останаха ни се върнаха до бутилка. Можеш да бъдеш спокойна, че всички уговорки ще бъдат спазени.  give_rose Получих само положителни отзиви и от гостите си. Няма да сбъркаш, ако им се довериш.  good
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #233 -: ноември 30, 2011, 10:51:48 »

Впечетления и цени на куверти за Царско село  :)Аз все  още съм до никъде sad
Deliysky е прав.. има големи ограничения и такси за външни фирми подизпълнители..и да, намусени са...и в интерес на истината - само отвън е красиво - с параклиса, беседката и градините. Вътре залата е без прозорци, което поне на мен не ми харесва  nea да си затворен в едно такова помещение.. pardon а ресторанта им е доста специфичен като стил и интериор - ако сте решили сватбата ви да е такава.. pardon според мен не може да се промени интериора с декорация.  nea
иначе навън е голяма красота... smile
Активен
cleonsy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 01, 2011, 14:25:55 »

anna_karenina, ходихте ли до Park Inn? Можеш ли вече да споделиш впечатления? smile
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #235 -: декември 01, 2011, 17:31:44 »

И ние ходихме да гледаме Акорд, но така или иначе се оказа, че вече е зает за нашата дата на 03.06.2012.... иначе е доста добре, предвид включването на украсата, ако те устройва цвят прасковено - розово (на мен принципно ми се доближава до идеята). Нямаше я мениджърката тогава, и даже не сме се сещали да питаме досега за пушенето, а това е доста важна част, особено като има и малки дечица.
Ние обиколихме доста места вече и в крайна сметка останаха няколко фаворита - Централ Форум Хотел, Ресторанта на Интерпред, хотел Аякс и Флауърс на Лабиринта в Люлин..... Аякс ни е най-любим, но искат 55 лв на куверт, а менюто е доста бедно за тях... все още се колебаем.

Някой знае ли какви са кувертите за Царско село?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 01, 2011, 18:47:04 »

За Интерпред мога да кажа само, че условията са много добри, но проблемът е че ако имаш гости, които ще трябва да нощуват там, няма хотелска база. Трябва да нощуват на друго място а това оскъпява много нощувките.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #237 -: декември 02, 2011, 18:16:12 »

anna_karenina, ходихте ли до Park Inn? Можеш ли вече да споделиш впечатления? smile

Да, бяхме онзи ден. Момичето беше много отзивчиво, макар и малко като програмирана, ама то навсякъде е така, говорят наизуст с едни високопарни изрази...както и да е.

Ресторантът е страхотен- много чисто, ново, хубаво вътре, личи си класата просто. И като се украси за сватба е страшно красиво (по снимки).

Условията им обаче не са много добри, най-ниският куверт е 55 лв, а цените на безалкохолните не са хич скромни (не знам точно, но щом шопската е 8 лв...)

Освен това в средата на ресторанта има едно като дървен бар (за шведкса маса). Уж не пречи много на видимостта,но мен лично ме дразни. И дансингът (пред него) ми се вижда малък.

Като цяло въпреки остарялата база, Глория ни е фаворит засега, скоро ще "преговаряме" финално, надявам се...
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 03, 2011, 13:05:27 »

Здравейте!

Да споделя и аз впечатления от няколко пловдивски ресторанта към хотели:


Парк-хотел Империал

Капацитет: 150 души на залата, която гледахме, но в момента строят и още една, по-голяма
Куверт: 35 лв. минимална цена
Такса за внасяне на алкохол: няма
Допълнителни възможности: могат да се внесат ядки и торта; внасянето на безалкохолни и бира не се позволява.
Допълнителни бонуси: безплатна украса на младоженската маса; безплатен апартамент за младоженците
Настаняване: за 30-40 души ни предложиха преференциални цени: 52 лв. за единична и 64 лв. за двойна стая; хотелът е 4 звезди
Овъртайм: 100 лв. на час след 00:00 часа
Паркинг: безплатен паркинг за всички гости
Други впечатления: залата е много красива, тежка и луксозна, но без да се прекалява; почти няма нужда от допълнителна украса. Лошото е, че почти всичко е в тъмно червено - стените, подът, столовете. Самите столове са с подлакътници и доста орнаменти и не позволяват стандартни калъфи. Проблем също са и многото широки колони, които блокират гледката. Управителката беше изключително симпатична и коректна, предостави ни официална оферта с много варианти, говорихме повече от час. Готови са да направят специални детски менюта и такива за вегетарианци, ако се налага. Имат прекрасна и добре поддържана градина. Менчето и бялото платно за посрещането са безплатни.


Хотел Марица

Капацитет: 150 души
Куверт: 35 лв. минимална цена, стигат до 45
Такса за внасяне на алкохол: 30 лв. плюс 30 лв. такса тоалетна
Допълнителни възможности: могат да се внесат ядки, но не и безалкохолни или бира
Допълнителни бонуси: безплатна украса на младоженската маса
Настаняване:не ни дадоха цени, пратиха ни да питаме на рецепцията, но след първите впечатления просто нямахме подобни желания
Овъртайм: 100 лв. на час след 00:00 часа
Паркинг: не питахме
Други впечатления: Бях писала и другаде - залата е изключително кичозна според мен, цялата решена в черно и червено. Формата й е на буквата Г, тоест гостите са разделени на две. Човекът, който ни посрещна, беше изключително нелюбезен и гледаше да ни претупа. Нямаха свободна съботна дата за май 2012 г. Ресторантът е на втори етаж и до него се стига по вита метална стълба - неудобно за по-възрастните гости. За украса на столовете с калъфи ни искаха 300 лв.
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 03, 2011, 13:05:45 »

И още:



Хотел Лайпциг

Капацитет: 180 души на зала "Менделсон", имат и по-малки
Куверт: 20-25 лв., в зависимост от избора; безкрайни варианти за меню
Такса за внасяне на алкохол: 1.50 лв./куверт
Допълнителни възможности: могат да се внесат ядки, безалкохолни напитки, бира, мезета и торта, като всичко влиза в горната такса от 1.50.
Допълнителни бонуси: безплатна украса на младоженската маса; безплатен апартамент за младоженците
Настаняване: за 30-40 души ни предложиха отстъпка, но трябваше да питаме на рецепцията каква точно (минимум 10%). Базовата цена на двойна стая е около 107 лв.; хотелът е 4 звезди
Овъртайм: 80 лв. на час след 00:00 часа
Паркинг: безплатен паркинг за всички гости на хотела, плюс безплатен паркинг за 5 коли. Останалите (ако има такива) заплащат 1 лв./час
Други впечатления: Залата е чудесна, защото е просторна и с правоъгълна форма, без колони или завои. Всичко е решено в лилаво, тоест подходящо е и темата на сватбата да е такава. Предлагат калъфи за столовете с лилави или златни панделки за 2 лв./бр. При желание можеш да си внесеш панделки в друг цвят, но цената на калъфите остава същата. Предлагат допълнителна украса за масите на цени между 0.80 и 1.00 лв./гост. Могат да украсят и арка и маса за изнесен ритуал срещу 40 лв. Менчето и бялото платно за посрещането са безплатни. Могат да направят всякакви менюта, включително детски и вегетариански. Прекрасно и компетентно отношение досега. Ресторантът има отделен вход, по-точно два - откъм булеварда и през градината.


Ресторант Копчето на хотел Алианс

Капацитет:  само 80 души, което ни отказа предварително и затова информацията ни не е много пълна
Куверт: 20-25 лв., в зависимост от избора; варианти за меню
Такса за внасяне на алкохол: не попитахме
Допълнителни възможности: не попитахме
Допълнителни бонуси: безплатен апартамент за младоженците плюс още 5 безплатни стаи в хотела; може да има и още, не зная
Настаняване: Базовата цена на двойна стая е около 90 лв., като стаите са изключително просторни и удобни - аз съм спала там преди време; хотелът е 4 звезди
Овъртайм: не попитахме
Паркинг: не попитахме
Други впечатления: И хотелът, и ресторантът са много приятни, макар че след последния ремонт ресторантът е оптически разделен на няколко части. Все пак препоръчвам булките с по-малко гости да се разходят дотам - може да им хареса.


Ами това е от мен. Ние се спряхме на Лайпциг по ред причини и вече сме го капарирали. Ще се радвам, ако някой може да сподели впечатления оттам и евентуално да ме предупреди за какво трябва да внимавам...  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines