Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:46:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160257 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #210 -: ноември 17, 2011, 22:05:23 »

Найдене, в Глория палас наистина има известни проблеми. Един път е ОК, другия път клиентите се оплакват. Не съм питал точно какъв е проблема, но има още какво да се желае от този ресторант. Същото важи и за Лебеда. Много им е висок гарда, и там има какво още да се желае от персонала. И всички гледате към езерото, но кой обръща внимание на черната визия на ресторанта? Аз лично харесвам светлите и това не ми е по вкуса. За дискотека е супер, но който се падне да снима там, майка му жална в тая тъмнотия. Езерото го виждате през крив макарон, сватби в градината не се правят. Дискутирате, че се изнася книгата в Панчарево, това не е редно, като го напишат още 5 булки и ще го забранят.Не всичко е за споделяне, съобразявайте се. И за двата ресторанта има много писано в темите назад, четете внимателно!
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 22:08:09 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #211 -: ноември 19, 2011, 03:25:36 »

Сега да се върнем отново на конкретния въпрос по темата за ресторантите. Навярно вече забравихте кой беше въпроса и какво породи спора. Обсъждаха се ресторантите Лебеда в Панчарево и Глория Палас (така наречения Дипломатически клуб). Накратко и обобщено по въпроса който интересува всички - външните градини, купона на открито, подпис в ресторанта. На градините може само да се наслаждавате. И на двете места парти навън НЕ става. На едното не разрешават, на другото обещават но в 22.00 спират музиката. Обсъждани са специални разрешения издавани от ( и аз не знам от кой точно), схемата не работи. Идва полицията и купона спира веднага, даже пишат и актове.
     За Лебеда - езерото не се вижда, от вътре ресторанта е черен като кофчег. Навън може да има гости на свободна консумация. Всичко това си го казват още в ресторанта, не го крият. Става красив изнесен ритуал, това  е театър, книгата не се носи в ресторанта. Или по точно - ако ви обещаят може и да имате късмет, по закон е забранено. Има още един начин всичко да е ОК ,  да е законно, да сте женени в този ден и  гостите да не знаят че е театър, но понеже ме заядохте не желая да го споделям засега. Да се пробват новокомпетентните. Едно от местата за изнесения ритуал е  непосредстнено над езерото и не е достатъчно добре обезопасено. Непослушно дете оставено без надзор цопва във водата за секунди. Въпроса не е за подценяване, присъствал съм на инцидент, размина се на косъм.
     За Глория Палас - купона вън е до 22.00, после се местите вътре. Отработено е положението, става, има известни неудобства, консултирайте се с вашия ДЖ. Обстановката е хубава, ако завали дъжд става веселба, ползвайте басейна вместо да се вайкате. Между другото по време на сватба басейна работи, има си външни посетители. Вярно преграден е, не бие на очи, предполагам ги предупреждават или има отделен достъп до басейна. Не съм виждал фрапиращи полуголи да се разхождат показно. Покрития ресторант не е кой знае какво, нормална визия , като много други в София.
    И на двете места храната е вкусна, обслужването се подобрява непрекъснато, но все още има какво да се желае. Какво точно , не мога да конкретизирам, писано е в темата назад.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #212 -: ноември 19, 2011, 08:24:14 »

 Много дълги спорове са се вихрили през нощта ! Браво ! В спора се ражда истината. Хайде да оставим и другите да напишан нещо. Защото ще се намеся и аз. И тогава ще стане ...Лично аз никога не бих се занимавал с подобни кандидат-булки. В годините съм попадал на подобни кандидат-клиентки , но съм бягал като дявол от тамян. Това е нещо страшно, с това не се спори . Когато човек избива определен комплекс е по-добре да се отстъпи. Няма да давам примери, за подобни съфорумки. Наскоро имаше подобен случай.
 "Лебеда" е представител на старите ресторанти в района на София и е нормално да е по-тъмен. Интериорът му е такъв. С помощта на интелигентно осветление - 8 LED PAR и един Лайт Джокей ще се превърне в приказка. Разбира се срещу определена сума. Професионалното осветление е един от методите за разкрасяване на помещението за сватба. В България рядко се приема като инструмент за украса по две причини - има отделна цена и е перо в бюджета. А другата - не е традиционен инструмент за украса като живите цветя например. Трудничко този тип украса се реализира в провинцията. Но в случая за "Лебеда" е изход от създалото се положение.
 Работата ми е такава, че непрекъснато се налага да се разрешават проблеми от всякакво естество, дори в движение. Само едно знам - от всяко създало се положение има изход - професионализъм и пари. Последните две неща успешно може да използвате и при събитие като сватбата.
« Последна редакция: ноември 19, 2011, 08:39:14 от Pachoran » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #213 -: ноември 19, 2011, 21:29:53 »

Много стана скучна темата. Едни и същи ресторанти се коментират от доста време. Предлагам на широката аудитория едно място където не се правят много сватби но определено си заслужава да се обсъди. Условията са доста приемливи. Кувертите са от 25 до 40лв. Разполагате с голям паркинг. Има градина за 120 човека. Интериора също е добър и не е нужно много украса.  good

http://max-bg.ucoz.com/
http://www.supermarketmaks.com/
Активен
Vasynka
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #214 -: ноември 20, 2011, 15:53:29 »

Здравейте и от мен! Чета ви от няколко дни и придобих ценна информация благодарение на вас. Радвам се, че ви има. smile Реших да се включа с едно питане, защото търсих из нета информация за хотел Експо и по-специално за градината на хотела, но не успях да намеря. Харесали сме я за лятна вечерна сватба за до 50 души. Четейки по-горните постове се притесних, че може и на нас да ни спрат музиката в 22ч. До колкото останах с впечатление от постовете за Глория Палас, това че са обещали изобщо не е гаранция, че няма да я спрат.  sad Надявам се някои да е присъствал на вечерно събитие в градината и да сподели мнение. Благодаря предварително!
« Последна редакция: ноември 20, 2011, 15:57:43 от Vasynka » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #215 -: ноември 21, 2011, 11:41:39 »

Здравейте и от мен! Чета ви от няколко дни и придобих ценна информация благодарение на вас. Радвам се, че ви има. smile Реших да се включа с едно питане, защото търсих из нета информация за хотел Експо и по-специално за градината на хотела, но не успях да намеря. Харесали сме я за лятна вечерна сватба за до 50 души. Четейки по-горните постове се притесних, че може и на нас да ни спрат музиката в 22ч. До колкото останах с впечатление от постовете за Глория Палас, това че са обещали изобщо не е гаранция, че няма да я спрат.  sad Надявам се някои да е присъствал на вечерно събитие в градината и да сподели мнение. Благодаря предварително!
След 24:00ч взимат по 200лв. на час. Няма свестен управител който да координира кухнята и сервитьорите. Последният път изнесоха тортата 30мин. след основното. Малко преди основното сервираха някакви палачинки. Хората стояха 3-4 часа на салата и мезета. Е, така успяха да си издействат час и половина овертайм. С моя помощ разбира се. Въпреки, че не заслужаваха този жест, защото аз и фотографа  щяхме да "умрем" от глад. Оказа се че нашите менюта бяха орязани, и 4 часа стояхме на една салата. Накрая яко се изнервих от глад и тръгнах да си поръчвам нещо на своя сметка. Понеже сватбата беше малка 50- 60 човека. реших че такова е желанието на младоженците и че нямат възможност. Надявах се, че поне основно ще ни донесат, но то много се забави. Запътих се към кухнята ( понеже сервитьорите постоянно липсваха) но нещо ми подсказваше да се отбия първо при младоженеца. Предположението ми се оказа правилно. Той въобще не знаеше за орязаните менюта. Даде им зор, и така започнаха да издават основното, като започнаха от мен и фотографа. В началото когато изнасяха мезетата направих намек на сервитьорите че на служебната маса не са донесли и момчето ми обеща че ще донесе - Нищо не донесе. Казвам мочето, понеже някои от сервитьорчетатата  не бяха пълнолетни, или поне така изглеждаха. Накрая когато изнасяха палачинките преди основното пак им напомних - добре...е.  Добре ама пак нищо! Мислех си - Тия или някой ги насмита в кухнята, или не са в час. Управител нямаше, или поне не разбрах кой от тях беше такъв. Младоженеца накрая лично се извини за случката въпреки че той нямаше никаква вина.
Ако тук има някой от персонала на Експо да знае, че другият път ако направят същия номер, ще видят овертайм през крив макарон. Ако си бях тръгнал в часа за които ни беше уговорката с младоженците, Гостите щяха да си дояждат на тишина. Бива ли такова нещо!!! Младоженеца накрая плати за просроченото време въпреки твърдата ни уговорка- без овертайм. Много културни хора, и търпеливи. Стояха си гладни до края и чакаха. Ако бяха някой мутри, щяха да хвърчат глави ANGRY ANGRY ANGRY
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #216 -: ноември 24, 2011, 10:40:20 »

Забравих да разкажа още една случка от същата тази сватба.
Имаше много красива украса на масите. Гордо заявиха, че украсата е от тях. Копринени воали, разни стъклени фигурки и сърчица върху воалите и покривката. На средата на масата имаше голяма сферична ваза (аквариум) В която плуваха цветя и ароматни свещи. Малко преди да дойдат гостите сервитьорите запалиха свещите да горят. В този момент едната от свещите явно много е нагряла стъклото защото вазата се пукна и всичката вода се изсипа на масата. Да видите ония момченца как хвърчат да сменят всичко защото гостите вече идваха. Как се сменя и подрежда маса за 10 човека със красивата украса и всички прибори? Ония стъкалца и маниста като се рахвърчаха по пода. Хвърчат с метли, парцали... Да не вземе някой от гостите да стъпи, че ще стане СТРАШНО. Веднага изгасиха и другите свещи на другите маси че да не стане още някой гаф.
Ами ако беше станало по време на сватбата???funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: ноември 24, 2011, 10:53:17 от AIVEN » Активен
cleonsy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: ноември 25, 2011, 16:53:26 »

Здравейте smile
Бих искала и аз да се включа във форума, тъй като и на мен ми предстои "бракуване" smile Чета форума от няколко дни и вече ми стана ясно кои са най-често посещавани и оглеждани ресторанти. Аз също ще ги обиколя, защото съм съгласна че представата е друга, когота влезеш в помещението и поговориш с управителя/лите. В тази връзка никъде не видях коментари за Скай Плаза, Континентал Плаза или пък ресторанта на хотел Рила например. Бихте ли споделили мнение и наблюдения smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 25, 2011, 21:09:04 »

cleonsy здравей, за Скай Плаза и Континентал Плаза предполагам, че знаеш че са на едни собственици smile там кувертите са от 50 до 65 лв, черити степенно меню smile Оувъртайма е 200 лв, а за такса алкохол нз. Украсата е от фирмата на дъщерята на управителя Еуфория ВМ и недопускат друга украса, там обаче (според мен лично мое имение), е че цената за украсата е много висока smile Но като цяло Скай плаза беше нашия фаворит, били сме там на сватба и останахме очаровани,интериора и обстановката като цяло много ни допадна smile гледката е невероятна  good. А и специално за Скай Плаза има възможност да се направи изнесен ритуал на терасата  good
За ресторат Враня на хотел Рила,там беше сватбата на моята сестра smile останахме много доволни, управителя и персонала  спазиха всички уговорки, куваерта беше добър, отново 4-степенно меню, включващо тортата,но актуална цена на куверта нямам , оувъртайма не беше фиксиран, по - скоро се бяха разбрали ако оставаме да се разберат с персонала. 
Това е моята информация за тези места smile надявам се да съм ти била от полза Wink
Активен
cleonsy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: ноември 25, 2011, 21:58:46 »

Благодаря за отговора Irena_popova smile
Утре с милото сме си отделили деня да пообиколим някои набелязани ресторанти, за да се ориентираме и да видим дали ще намерим "нашето място". Чудя се само какъв ресторант да търся - с около 100 места или по-голям (в момента списъка ни е с 120 гости, но така като чета форума се очаква 15-20% да не дойдат).
Утре ще споделя впечатления  good
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 25, 2011, 22:00:59 »

Ти най-добре си познаваш гостите и трябва да имаш представа каква е вероятността всеки от тях да дойде или не. Но реално винаги има възможност всички поканени да дойдат и тогава ще се озовеш в кофти ситуация с тесен ресторант.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #221 -: ноември 26, 2011, 04:33:23 »

Еййййй, отдавна не бях влизал и станало интересно. Тука някакви нови понятие въвели, вероятно за по лесно улавяне наклиенти. Например 4 степенно меню?!? Къв дзвер е това бе хора? Прилича ми на нещо като турбоокмпресор - въртележка за вашите парички. Едно меню винаги се е състояло стандартно от салата, предястие, основно ястие, плата с колбаси или кашкавал или нещо подобно и десерт(торта). А и съответното безалкохолно, вода, алкохол. Айде сметнете сега колко Турбо-степенно се получава?
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #222 -: ноември 26, 2011, 16:49:05 »

според мен, ако максималният капацитет е 100 на ресторанта, ще е подходящ за тържество от около 80-90 човека. все пак трябва да има достатъчно място за танци, ритуали и т.н. ако всички гости присъстват, което ще знаеш в последният момент, е вероятно мястото да не достатъчно...
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #223 -: ноември 27, 2011, 12:17:48 »

Здравейте и от мен,моята сватба ще е месец април 2012г.За сега съм се спряла на хотел Акорд,но това което прочетох за пушачите направо ме потресе blush O_OГостите са 120 човека от които 100 пушат,как ще ги  карам да се разхождат на всеки 5 минути до терсата,направо не знам!Моля някоя мацка да се включи с малко инфо за ресторанта и наи вече за пушенето.Иначе кувертите доста ни устройват от 30 лева до 36,украсата на столовете и нашата маса също е подарък от тях,както и апартамент за младоженците.Но ,ако  това с пушенето е вярно,ще започвам търсенето на ново:))Целувки:))
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: ноември 27, 2011, 13:20:43 »

На нас в Акорд ни казаха, че се пуши. И то лично управителката на ресторанта.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines