Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:39:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 227446 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юни 27, 2011, 15:53:09 »

« Последна редакция: април 24, 2012, 12:37:47 от gucci » Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #1 -: юни 28, 2011, 10:03:17 »

Хайде да се запиша първа! Wink
Имам позната, която прави невероятни торти и аз взех, че и предложих да ми направи сватбената торта. Добре, обаче тя така се притесни ..... започна да се чуди и мае.... но все пак прояви интерес. Та, чудя се сега от къде да намеря поставка за торта за вграждане. Някой знае ли от къде да намеря такава под наем? Дали от някоя сладкарница ще ми дадат?
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #2 -: юни 28, 2011, 14:18:56 »

ами трябва да попиташ дали ще ти я дадат под наем или да си я купиш  :)ето няколко сайтчета http://alimco-bg.com/bg/products/items/107http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/1654.htmlhttp://alimco-bg.com/bg/products/items/108http://www.robusta.bg/robusta-products-catalogue/206/
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #3 -: юни 28, 2011, 14:37:08 »

Силвакиииии, страхотна си! Благодаря ти!  yahoo give_rose
Тук само продават, но се оказа че цената не е нещо грандиозно! Ще продължа с търсенето, ако успея да я взема под наем, поне да не се налага да й търся място за съхранение след сватбата smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 28, 2011, 18:48:30 »

Barborana и аз минах по този път... Имай си едно на ум, едно е да се прави торта, друго е сватбена торта. И аз предложих на една позната... накрая несигурността й надрастна способностите й  shok... и се наложи да търсим последният месец алтернатива.
Не искам да прозвучи така, все едно искам да те стресна. Просто само да те предупредя да имаш резервен вариянт... give_rose
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #5 -: юни 29, 2011, 08:49:09 »

anelcka80, благодаря ти! Напротив, не ме стряскаш, приемам го като предупреждение и приятелски съвет.  give_rose  Изключително полезна е тази информация, защото наистина е стресиращо, а и всичко се слува, така че не е лошо да помисля и за резервен вариант. give_rose
Активен
Shaferka
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #6 -: юли 07, 2011, 16:29:33 »

Здравейте! Чета тук от време на време, покрай многото сватби напоследък smile Но днес се регистрирах, за да споделя нещо и да предупредя за некоректност от страна на една фирма.

Бях шаферка в събота на една прекрасна сватба, на която ни поднесоха наистина прекрасна торта. НО!

От фирма Мистър Дино и КО се оказаха адски некоректни. Всичко говорено преди сватбата го нямахме написано черно на бяло, само разговори. След платено капаро, след сватбата младоженците отидоха да доплатят останалата сума, която се оказа с над 200 лв повече от предварително уговореното!  diablo Бяха поръчани малки индивидуални торти за всеки гост - цената им беше завишена с 1 лв на парче! Същата фирма прави и подаръчета за гостите - тяхната цена беше завишена с по 0.80 лв на бройка. Освен това са включили кошница за подаръчетата на цена 50 лв! Най-обикновена плетена кошница, украсена с тюл shok Жената, която най-нагло е гледала и лъгала младоженците в очите, се казва Галя. Поставила ги е пред свършен факт и за съжаление нямат никаква оферта черно на бяло, с която да си търсят правата.
Затова искам да предупредя всички бъдещи клиенти на тази фирма да бъдат много внимателни и да изискват задължително оферта в писмен вид. Ще се постарая да пиша във всеки един форум, за да се знае...

Дано съм била от полза на някого smile
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 12, 2011, 21:11:15 »

 danceg Имам си много хубава фугурка за торта yahoo Много съм щастлива и бързам да ви я покажа във галерията  Wink
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #8 -: юли 13, 2011, 13:21:56 »

alo_madona  поздравления за фигурката много е весела ,от къде си я взе ,аз исках нещо подобно ,но не можах да открия ,всички са еднотипни  smile
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 13, 2011, 14:19:04 »

ние се спираме на вариянт да режем за нас малка торта, а за гостите да са готови парчета, същите като тази която режем можете ли да ми препоръчате фирма за такъв тип торти благодаря  give_rose
Фигурката е много весела  girl_wink
Активен
Sunnyday
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #10 -: юли 13, 2011, 22:58:28 »

Здравейте, т.к. ще помагам с организацията за сватбата на най-добрата ми приятелка, се включвам да ви следя! smile Имам и въпросче, можете ли да ме ориентирате как вървят цените на тортите!
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #11 -: юли 14, 2011, 09:30:59 »

Sunnyday различно варират цените ,зависи от сложността на тортата от какво е направена и т.н. ,минимум от 2 лв. и отива нагоре вече girl_wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 14, 2011, 12:54:08 »

alo_madona фигурката ви е много весела , страхотна е .

Barborana ако приятелката ти има добър опит за торти , няма да има проблем да се справи ,въпреки притеснението.Предвидете също транспорт и място за съхранение, също така говорете с ресторанта да я занесете тортата примерно предният ден за да ви е по лесно и попитайте дали ще ви искат документ все пак като не е правена в цех.При нас нямаше проблем , но имаше момичета които ми казаха че са им изисквали.
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #13 -: юли 14, 2011, 13:33:56 »

plamak_, много ти благодаря! Изобщо не ми беше дошло на ум, че може да ми искат сертификат. Ще се обадя и ще попитам. Иначе в момента се опитвам да осигуря транспорт до ресторанта и мястото за съхранение, но това ще ми отнеме малко време. Имаме близка, която пък има познат, който работи в сладкарница, та се опитваме по някакъв такъв начин да се договорим с тях за транспорт и съхранение, срещу заплащане естествено smile Проблемът идва, когато нещата не зависят пряко от мен (казвам го защото съм припряна и искам всичко сега и на момента), а трябва да се съобразявам с времето и желанието на трети лица, било то и близки. smile Като имам резултат ще споделя! Иначе приятелката ми е професионален готвач от около 15-20 г. и си има собствено ресторантче  give_rose В този ред на мисли, ще я попитам дали тя ме би могла да си издаде сертификата от своето заведение... Хм?!!?!?

Момичета, давате безценни съвети! Добре, че ви има! give_rose give_rose give_rose

Sunnyday, за София ли питаш за цени или за друг град? За София и аз мисля, че цени под 2 лв. няма да намериш... sad

valtsvet не разбрах въпроса ти. Би ли пояснила?  Мисля че всяка салдкарница би се съгласила да ти направи отделно тортата за ритуала (за разрязването) и отделно за сервиране на гостите. А ако питаш за тези кексчета, ще трябва другите момичета да помагат ....smile В старата тема се изписа доста по въпроса.  give_rose
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 14, 2011, 14:43:58 »

Това че има ресторант не улеснява ли транспорта и съхранението , може да я направи там.Тя правила ли е по специални торти или си е готвач?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines