Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 13:01:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Покупка на булчинска рокля по интернет - 3 "  (Прочетена 179595 пъти)
 
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 08, 2011, 07:18:07 »

След дълго четене и аз реших да си поръчам роклята от kissbrides.com Видях,че има няколко доволни булки поръчали от там. Харесах рокля и то на супер цена (понеже не мога да дам много пари за нея,колкото и да ми се иска  smile ) Сега ще видим какво ще стане  yahoo  Дано и аз да съм от доволните !
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 08, 2011, 10:10:15 »

Evalina, няма нужда да вкарваш пари в ПейПала, те сами ще си ги дръпнат от сметката. Затова са всички тези процедури с взимането и връщането на пари.
Обаче, ако ти връщат някакви пари, ще ти ги върнат в ПейПал акаунта и ти ще можеш да си решиш какво да правиш с тях.
Хайде, чакаме и вашите успешни поръчки!  Bravo Аз се отказах да поръчвам, просто се замотах с избирането, а вече остава прекалено малко време и не ми се рискува!  blush
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #17 -: юли 08, 2011, 10:25:05 »

rosito_m, честито, че и ти си се престрашила. Очаквам да има раздвижване на темата в скоро време smile. pink_panther, мерси за отговора. Долу-горе ми стана ясно за пращането. Само за връщането не те разбрах (дано не се стигне до там). Т.е. ако ми върнат парите, те отиват в пей пал сметката. Аз мога ли да си ги изтегля или те си стоят там, докато не купя нещо друго?
Аз съм на твоята дата (ако лентичката ти е правилна) и съм обратно - все си казвам колко много време има за всичко smile
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 08, 2011, 11:03:35 »

Еее, рожденици по сватба смее!  Bravo
И аз все си повтарях колко много време има, ама тия дни почвам да се шашкам, че "няма време"  crazy а аз доникъде не съм го докарала с роклята. Лошото при мен е, че със сигурност трябва да си я шия, защото знам точно модела и никъде го няма. Ама да не разводняваме темата.
Ти кой модел си хареса?
Иначе за пейпала, да връщат ти ги в пейпалската сметка и после ти можеш да си купиш нещо с тях или да си ги върнеш в банковата ти сметка. Дано, наистина, да не се стига до там!  Wink
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #19 -: юли 08, 2011, 19:16:02 »

Още се чудя за модела, понеже бях харесала няколко в сайта, но като обикалях и мерих се оказа, че най се харесвам в рокли тип "русалка". Раздвоена съм, понеже първоначално исках да съм с обемна рокля, тип "принцеса". Имам няколко идеи за комбинация между двете (доколкото е възможно). Писах на Анн, тя ми каза, че модела дори да го няма в сайта пак ще ми го направят.
Сега избистрям идеи, чакам си извлечението от банката, заради кода и така. Като има развитие пак ще се включвам smile
Активен
Briana
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #20 -: юли 09, 2011, 23:10:37 »

някой да е поръчвал рокля от Ибей,харесала съм няколко и моля за отзиви,не очаквам кой знае какво качество за тези пари,но да не са и някой супер парцал.
Активен
Briana
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #21 -: юли 09, 2011, 23:17:14 »

май въпроса ми е за тук,а не в съседната тема,където го изтипосах.та,мисля за поръчка на рокля от Ибей,поръчвалите момичета биха ли споделили от кои продавачи са доволни и някакви впечатления?
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 10, 2011, 02:04:17 »

Briana
Има достанбулки които поръчват от там,аз лично не бих се доверила,но това си е въпрос на лично мнение,мн булки са поръчвали и са оставали доволни  доволни
« Последна редакция: юли 10, 2011, 02:06:05 от dany_87 » Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 11, 2011, 10:55:25 »

Препоръчвам ти да разгледаш темата напред (включително и предишните теми). Сигурна съм, че ще намериш каквото те интересува. Има мнения за различни онлайн магазини и за различни селъри в ибей.
Активен
teriJ
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #24 -: юли 12, 2011, 09:07:27 »

Здравейте!
Нова съм във форума. Не съм писала до сега, но доста четох.
Докато търсех моята рокля, исках да намеря мнения от булки, които са поръчали от интернет, дали са доволни, дали получената рокля има нещо със снимката от сайта, хубави ли са материите, добре ли е ушита роклята и всички, всички подобни въпроси, които вълнуват човек, решил да поръча нещо без да го е виждал, а още повече булчинска рокля.
И тъй като много харесах една рокля на снимка (разбира се в китайски сайт), доста търсих тук подобна, но както се досещате, това беше мисия невъзможна. След дълго мислене, обсъждане и предмятане с бъдещия ми съпруг решихме да поръчаме роклята, пък каквото ще да става. След самата поръчка последва един месец, който ми се стори доста дълъг, в страх дали не съм направила грешка, дали не съм платила на вятъра, дали ще получа нещо, дали това нещо ще прилича на рокля и т.н.
Ноооо,  Girl_hide в момента, в който отворих кутията, разбрах, че това е моята рокля и няма по-красива от нея на Земята. А след като я облякох, вече нямах никакви съмнения за това.  heart
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 12, 2011, 09:38:10 »

teriJ   много се радвам за теб  danceg И аз сега съм в голямото чакане и да видим като отворя кутията каква ще е хавата  :   beating или  yahoo  Чакането е ужаснооооооо .......
Активен
teriJ
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #26 -: юли 12, 2011, 09:51:56 »

rosito_m, дано  и твоята рокля да е най-красивата за теб, а за чакането ти съчувствам искрено.
Забравих да спомена, че моята рокля е от www.dinodirect.com. Във форума им пише ужасни неща и това направи чакането и притесненията още по-неприятни.
Успех на всички, решили да поръчват по интернет!
Активен
temida_k
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 15, 2011, 10:23:58 »

Здравейте, момичета.

Поръчах си рокля от http://www.tidebuy.com/. Още я чакам, като я получа ще пиша пак.

Ето Ви малко полезна информация относно ЕОРИ номер, без който не може да освободите стоката си на митницата: http://www.customs.bg/bg/page/255.
Активен
temida_k
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 15, 2011, 10:25:13 »

Следва статия от сайта на митницата:

Какво трябва да знаем когато получаваме пощенски пратки?

Какво трябва да знам когато получавам пратка (подарък) от държава, извън ЕС?

Съгласно разпорeдбите на членове от 25 до 27 включително от Регламент (ЕО) № 1186/2009 на Съвета от 16 ноември 2009 г. за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) и чл. 58, ал. 1, т. 12, буква ”б” от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) не се дължат вносни сборове и данък върху добавената стойност (ДДС) за стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо лице, установено в трета страна до друго физическо лице, живеещо на митническата територия на Общността, ако стойността на пратката е до общата левова равностойност на 45 евро, включително и стойността на количествено лимитираните стоки, посочени в чл. 27 (тютюневи продукти, алкохолни напитки, парфюми или тоалетни води), при условие получателят да не е заплащал за тях.

В случай, че общата стойност на пратка, съдържаща две или повече стоки, надхвърли левовата равностойност на 45 евро,  се допуска освобождаване  само за стоките, за които, в случай че се внасят поотделно, би се предоставило освобождаване. Стойността на отделна стока не може да се дели.
   При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети,  измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките
Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба (внос) на пратките, съдържащи стоки с нетърговски характер, до обща левова равностойност на 45 евро се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква ”б” от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани пред митническите органи в момента, в който са представени, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР72. Съгласно разпоредбата на чл. 237, параграф 3 от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г. митническата декларация се счита за приета и разрешението за вдигане на стоките за дадено, когато са доставени на получателя.
Митническото оформяне на декларираните пощенски пратки, които се освобождават от вносни  сборове и ДДС, се извършва чрез заверка с подпис и печат от митнически служител върху CN23 или върху друг съпроводителен документ, като записката за изпращане СР71/СР72 (чл. 802, ал. 3, т. 1 от ППЗМ).

Какво трябва да знам когато получавам пратка до 30 лева от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, изпратени от юридически лица до физическо или юридическо лице, на стойност до 30 лева не се дължат вносни сборове  и ДДС. Основанията за освобождаване са посочени в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) и чл. 58, ал. 1, т. 12, буква ”а” от ЗДДС.

Активен
temida_k
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 15, 2011, 10:25:47 »

Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. За тях получателят дължи съответните вносни сборове, ДДС и акциз.

Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба на пратките се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква б) от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани  в момента, в който са представени пред митническите органи, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР72. Съгласно разпоредбата на чл. 237, параграф 3 от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г. митническа декларация се счита за приета и разрешението за вдигане на стоките за дадено, когато са доставени на получателя.
Митническото оформяне на декларираните пощенски пратки, които се освобождават от вносни  сборове, се извършва чрез заверка с подпис и печат от служител на митническата администрация върху CN 23 или върху друг съпроводителен документ, като записката за изпращане СР71/СР72 (чл. 802, ал. 3, т. 1 от ППЗМ).


Какво трябва да знам когато получавам пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим. Основанието за освобождаване от вносни сборове е посочено в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия)
Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. За тях получателят дължи съответните вносни сборове, ДДС и акциз.
При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети,  измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките.
Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба на пратките, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква б) от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките  се считат за декларирани  в момента, в който са представени пред митническите органи, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР 72.
В съответствие с разпоредбата на чл. 802, ал. 3, т.2 от ППЗМ пратките, декларирани с етикет CN22 или декларация СN23 и/или СР71/СР72 за целите на начисляването на ДДС се оформят с квитанция за внос на пощенски пратки в 3 екземпляра, без да присъства получателя (чл.802, ал. 1 от ППЗМ).
Квитанцията за внос на пощенски пратки се попълва от митническите органи в 3 екземпляра – един за митническото учреждение, в което се извършват формалностите, един за пощенската администрация и един за получателя на пратката.
Същият ред се прилага и за пратките, изпратени от трети територии, по смисъла на ЗДДС.
Обръщаме внимание, че за тези пратки не се изисква издаването на EORI номер.
При обработка на международни пратки се дава предимство на пощенските експресни куриерски пратки.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines