Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:06:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Несебър  (Прочетена 16129 пъти)
 
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« -: юни 10, 2011, 12:41:15 »

Хайде всички бъдещи и бивши булки, които ще сключат или вече са сключили брака си в Несебър, да обменим малко идеи  girl_wink
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #1 -: юни 15, 2011, 21:18:10 »

Такааа, аз започвам да пиша тук, въпреки че още нищо не съм ангажирала в Несебър, нито пък съм от там, не е дори сигурно, че сватбата ми ще е там, но този уикенд разглеждах ресторанти и ще споделя инфо.
Ресторант Вятърна мелница – уникално място. Ресторантът няма нужда от никаква допълнителна декорация – столовете са с калъфи, покривките са много красиви. Недостатъкът е , че залата е малка и не става за сватба над 100 човека. Има гледка към стария град, което е изключително подходящо за изнесен ритуал.
Виго – за мен недостатъкът е, че залата е дълга и тясна и няма много поглед към младоженската маса.
Оазис – градината им е страхотна. Само за изнесен ритуал. Има и шатра, която сякаш за това е сложена там smile .
Марина Палас – на мен залата ми се видя малко странно разпределена. В смисъл, че масите са отделени една от друга и няма видимост от всички маси към булчинската.
Мариета Палас – на мен залата ми хареса – голяма е, достатъчно просторна. Недостатъкът е, че е в новия град и за разлика от всички останали няма възможност за изглед към морето и снимки на фона на морето и стария град.
Мираж – на самия морски бряг. Може изнесения ритуал да се направи както на терасата на хотела, така и на самия пясък. Недостатъкът е, че в ресторанта има много колони и ниски полилеи.
Биляна – също на самия южен плаж. Красива гледка, възможност за изнесен ритуал както на пясъка, така и на терасата на фона на стария град.
Несебър СОЛ – сватбите се правят в конферентната зала, която е огромна. Може да побере и 300 човека. Изнесеният ритуал може да се направи на басейна. Гледката – пак се повтарям – страхотна е smile.
За допълнително инфо ще отбележа, че цените на ресторантите в Несебър са значително по-високи от Бургас, но все пак това е цената да имаш сватба на такова уникално място, при това с изглед към морето.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #2 -: юни 15, 2011, 21:21:58 »

За момента май няма много хора, които пишат тук, но аз да си задам и въпроса. Има ли някой наблюдения/информация за следните 3 ресторанта и кой от тях бихте ми препоръчали: Виго, Мариета палас, Оазис?
Активен
bambi83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #3 -: юни 15, 2011, 22:22:53 »

След голямото обикаляне на хотелите по черноморието, ние май се спряхме на "Виго" в Несебър.
Според мен може да се наредят така масите, че да има видимост към младоженската маса. Колоните са им тесни, а и в крайна сметка се надявам хората да не седят по масите smile Имат и бели столове, а и самият ресторант позволява всякаква украса. Цената за куверт + нощувка е приемлива.
Колкото до "Оазис" и "Мариета палас" - така и не отидохме до тях. Не мога да споделя нищо като впечатления.
Разгледахме "Биляна бийч" - имат хубава и голяма зала, но като цени ми идват в повече, а и казаха, че трябвало да намалим музиката след 23 часа, ако пречим на гостите на хотела. Така и не разбрах кой чакат да дойде октомври месец по морето.
Видяхме и "Арсена". Залата може да се нареди за 100 човека, но все пак идва малко тясно. А и като цени също не са никак ниски.
За "Мираж" споделям мнението, че е прекалено шарен и е с ниски полилеи. Иначе събира много хора и е с хубава гледка към морето.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #4 -: юни 17, 2011, 14:00:00 »

Съгласна съм. Във Виго, ако се сложат масите диагонално, би могло да има видимост към младоженската маса.
Това с намалянето на музиката след 23:00 и на мен ми го поставиха като изискване на няколко места.
В Арсена така и не ходих, защото ми казаха, че там до сега не е правена нито една сватба. Знам, че трябва да се дава шанс, но аз не искам никой да се учи точно на моята сватба, сори  pardon.
В тази връзка ми е любопитно какви са им цените за куверт. Като в Биляна ли?
Активен
bambi83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #5 -: юни 17, 2011, 17:46:40 »

Тъй като ние търсим цена за нощувка + куверт, от "Арсена" ни дадоха следните цени:
- цена на легло в двойна стая - 33лв.
- цена на легло в единична стая - 48лв.
- меню - около 40лв., без включен алкохол в цената, но с включен welcome drink
- имаха и такса за вкарване на алкохол - нещо от рода на 10лв. на български алкохол и 20лв. на вносен  pardon
Бяхме си харесали ресторанта, имаше как да се наредят масите, ама с тези цени - няма как.
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #6 -: юни 17, 2011, 19:26:52 »

Момичета, нашата сватба ще е в Сол Несебър Палас. Там за музиката не са ни направили проблеми, но все пак става въпрос за конферентната зала, а не за ресторанта и тя може би е по-изолирана не знам... Иначе там куверта ще ни е около 42 лв. на човек с включени салата, предястие, основно, следястие или ядки, 50 гр. алкохол, безалкохолно, мин. вода, половин бутилка вино и чаша шампанско за уелкъм дринк  smile ходихме и на тест меню, наистина готвят страхотно и порциите са достатъчно големи, за да няма останали гладни  smile
Активен
bambi83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #7 -: юни 17, 2011, 20:11:52 »

grazia_m, кога е твоята сватба и имаш ли записан час за ритуалната зала? Всъщност в Несебър ли ще подписвате? Можеш ли да споделиш някакви впечатления, ако си виждала залата в Несебър.
Аз все още се чудя къде да подшишем - в Бургас или Несебър. И двамата с приятеля сме от Бургас, половината от гостите са от София и не знам до колко ще е удобно да ги разкарвам хората напред-назад.
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #8 -: юни 18, 2011, 14:51:05 »

Ние лично ще имаме изнесен ритуал и вече сме си записали час. Ритуалната зала на мен страшно много ми харесва. От двете страни на пътеката е със столове и има места за всички да седнат, самата зала е голяма и светла, хубава е наистина заслужава си! Не знам сега понеже чета тук, че при вас в Бургас вече може да се сключват бракове и в новата ритуална зала и може би тя е по-хубава, но ако ще си правите тържеството след сватбата в Несебър, мисля че ще останете доволни от залата тук  smile
Активен
bambi83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #9 -: юни 18, 2011, 22:45:17 »

И аз се чудя за подписване в новата зала в Бургас, но може би ще е по-неудобно за гостите. Ще видим залата в Несебър. Щом има и столчета, ще е супер. А и винаги съществува вариант за изнесен ритуал  smile
Активен
m_dimitrova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #10 -: юли 21, 2011, 21:35:13 »

Говорейки за избор на ресторант в Несебър, моите впечатления са от ресторанта на х-л Мариета Палас. Сватбата на наши приятели беше там и много ми хареса. Ресторантът е много просторен, светъл и като обстановка е стилно. Разбира се изборът на подходяща украса също си казва думата за цялостната визия. Бих препоръчала ресторанта за по-големи сватби - например при 100 и повече гости. Като допълнителен бонус е дискотеката към хотела, в която всъщност ние продължихме купона  danceg

 
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 13, 2011, 12:53:28 »

Здравейте ... искам да споделя нещо с вас и да обменя опит. Вчера, ходихме да разглеждаме хотел-ресторанти в Несебър. Видяхме х-л Виго и Мариета Палас. За съжеление и 2та хотела имаха сватби и не успяхме да видим разположението на залите ... и сега сме в пълна чуденка. Ако някои е запознат (ходил или правил) сватба там, моля да помогне. Или пък .. ако знае друго хубаво местенце в Несебър, нека сподели smile
« Последна редакция: февруари 18, 2012, 11:36:55 от fiibi_bg » Активен
Marietkaa1
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #12 -: януари 29, 2012, 23:23:06 »

Здравей smile

аз имам предложение относно друга услуга, потребна за предстоящата сватба (не за ресторанта) и опитах да пратя лично съобщение, но не успях. Ако можеш ти пиши на лс и ще обясня какво имам предвид smile успех с ресторанта blum
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #13 -: януари 31, 2012, 10:25:42 »

Здрасти, нашата сватба беше в хотел Сол Несебър Палас, но не в ресторанта, а в конферентната зала, просто е перфектна за такова събитие. Ако имаш нужда от повече информация кажи, с удоволствие ще помогна lol)
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #14 -: август 26, 2013, 16:48:07 »

 Има ли някой, който планира сега сватба в Несебър..Или иска да сподели опита си от вече състояла се сватба там?  smile
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines