Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:25:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187607 пъти)
 
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #330 -: декември 03, 2011, 00:41:09 »

Съвети за готвене на зеленчуци: http://gotvene.eu/zelen/  pleasantry
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 05, 2011, 15:18:03 »

Ще сготвите ли риба за Никулден? А ще спазите ли традицията рибата да е шаран? Всъщност трябва да е риба с люспи.
У нас може би ще има пълнен шаран, ако разбира се някой отиде да купи, че на мен с дребен пазаруването ми е сложно  tease
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: декември 05, 2011, 15:36:12 »

smile Дааа имам маслена риба, която ще приготвям за утре за празника smile Мисля да я направя във фолио с лимонче и подправки smile а за гарнитурка картофи соте..
За пръв път ще правя такава риба, ако някой е приготвял вече нека сподели рецепта smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #333 -: декември 05, 2011, 16:14:25 »

smile Дааа имам маслена риба, която ще приготвям за утре за празника smile Мисля да я направя във фолио с лимонче и подправки smile а за гарнитурка картофи соте..
За пръв път ще правя такава риба, ако някой е приготвял вече нека сподели рецепта smile
На скара съм я правела става вкусна ,но лично на мен ми е тежка рибата.Пържена не ми харесва,но виж във фолио не съм я правила,да кажеш дали е станала вкусна (в което не се и съмнявам)
А що се отнася до утрешния празник ,моя мъж ще е именик smile ,но ще вземем скумрия (умира за такава риба) и ще я изпече на барбекюто smile Знам поверието е рибата да я с люспи ,ама миналата година бяхме на зарган ,по миналата на шаран ...разлика в берекета не виждам smile
Важното е да има рибка smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: декември 05, 2011, 22:13:22 »

Вкъщи ще ядем пълнен шаран. За втора година ще го правя и дано пак се получи. Сега се маринова в смес от лимони и вино .  prepare-fish
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #335 -: декември 05, 2011, 22:37:54 »

Добре, че сте вие да се сетя, че утре е Никулден. Аз си мислех да метна във фурната едно съвсем прозаично пиле с ориз след работа smile

Може да минем на пъстърва, една такава с люспи чистих, направо да ти се отще да ядеш smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 05, 2011, 23:21:21 »

kiwi , и аз обичам пъстърва, но пусто доста кости има, всеки път като ям риба си мисля, че ще се задавя и до там, обаче без риба и производни не мога smile.
Малко снимки за аранжировка smile, дано ви харесат.



Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #337 -: декември 06, 2011, 11:24:47 »

Това с люспите дето го чистих сега се сетих, че не беше пъстърва, но пак беше битка... Имате ли алтернативни предложения за рибка, която се готви бързо и лесно и е подходяща за празника?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: декември 06, 2011, 12:04:15 »

киви, аз лично приготвям почти само ястия, които изискват минимално време за работа.
мога да ти препоръчам ципура на фурна, осолявам, пипер, магданоз, лимон и олио и увивам във фолио, печа 20 минути и после разтваярм фолиото и печа още 20, слагам вода в тавичката, може и чесън да се сложи.
друг вариант е сьомга на тиган, става за 10 минути максимално, купувам котлети от сьомга, намазвам ги с олио и сол и пипер и ги слагам в тиган, по 3 минути от всяка страна, изтиксвам един лимон , после околко 100гр. сметана и оставям за още 3 минути като поливам рибата.
разбира се и пълнения шаран не отнема много време и си е традиционен за Никулден, аз правя плънката с лук, орехи и портокал, може и стафиди,подправки,  става страхотно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: декември 06, 2011, 12:11:36 »

Ние ази вече сме на лаврак.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: декември 06, 2011, 16:01:50 »

Ние днес обядвахме quiche и салата леща.


Лещата е ясна, какво си искате слагате, аз сложих кисели краставички (забравих селъри), лук, червена печена чушка, лимон рязан на ситно, чубрица, балсамико оцет, зехтин, пипер, сол.
За quiche, направих тесто от един американски сайт, облепих формата с него и го запекох, като вътре се слага боб да речем, за да не се надигне тестото. Пълни се с каквото искате. Аз сложих, пеперони (вид салам за пица smile ) , печени чушки, краставички, лук, сирене, спанак, кайма, сол, пипер,
домати, заливката е като за мусака плюс кашкавал за разкош.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #341 -: декември 06, 2011, 17:00:01 »

Tweety, много готино изглежда това с тестото, ще дадеш ли рецепта за него? Изглежда ми като голяма тарталета с пълнеж и заливка и сигурно е много засищащо?
А лещата на салата вкусна ли е? Никога не ми е хрумвало, че може да се яде така.  Bravo

Аз още не знам каква рибка ще правим днес, но много ми хареса рецептата на Руми. Слушах сутринта разни поверия за ядене на риба само с люспи, че без люспи не знам си какво, пък ако не я изчистиш по някакъв си супер дрън-дрън начин ще ти се случи еди-каква си лошотия. Пълни глупости. Та днес мисля да хапваме рибка по наш си вкус, много ме заинтригува сьомгата.  Иначе готвачът в нашата фирма прави убийствена пастърва на скара, но не успях да се вредя днес за нея. Цял шаран пък ако взема ще ни е прекалено много, та сигурно накрая сьомга. girl_wink

И въпрос извън рибната тема: откъде мога да си купя сладкарски хранителни боички - трябват ми за оцветяване на няколко блата за торта, не за глазура и не за рисуване. И не ми е необходимо голямо количество, че ще е еднократно занимание. Съвети, момичета?
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: декември 06, 2011, 20:11:45 »

Ехо привет smile Аз минавам да кажа за маслената рибка с лимче и масло във фолио стана много добре smile А още по - сладко ми беше, защото ми я направиха с много любов smile Ами това е от мен хайде приятна вечер smile
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: декември 06, 2011, 21:13:32 »

Ние сме на пангасиус и картофки smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: декември 06, 2011, 22:32:57 »

Ние хапнахме сьомга с картофена салатка. Сьомгата беше на фурна върху моркови, кисната в марината. АКо някой се интересува ще дам рецептата. Стана божествено!
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines