Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 08:37:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187686 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #285 -: ноември 14, 2011, 19:37:45 »

Аз вчера правих за първи път борш. По тоя повод си купих и червено цвекло, с идеята, че каквото ми остане, ще го направя на салата. Преди години ядох домашна такава и си облизах пръстите. Е, боршът стана много хубав, но за салата това цвекло няма да го сложа никога - има гаден и преобладаващ вкус на тор и земя и не мога да си представя да го хапна. Купихме си китайско зеле и бяла ряпа, засега с тях ще пробвам сравнително "зелени" салати за зимата.

Правих и пълнени ябълки с ядки, малко мюсли и канела. Станаха чудни, даже ги снимах, но ще сложа снимката утре, че днес не остана време. Правят се сами и много лесно, да не говорим, че са супер за десерт и пред гости.

Дайте ми някакви рецепти за кексове, моля. Но да имат вътре я лимонови корички, я портокалови. Тази година мисля да правя и коледния кекс със сиропирането с алкохол. Изглежда ми страшно сочен и апетитен, макар че още ми е чудно как един сладкиш може да издържи цял месец примерно.  Girl_hide

Калинда, твоята рецепта е супер интересна, ще я пробвам тия дни. smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #286 -: ноември 14, 2011, 19:58:28 »

Аз съм чувала и чела много за този специфичен вкус на червеното цвекло "на пръст/почва", обаче досега не съм го усещала. В заведения съм го консумирала предимно. Предполагам, че заради овкусяването се тушира вкуса. Така или иначе, повечето хора го приготвят сварено и тогава няма такъв проблем.

Деничка, би ли дала точна рецепта за якълките?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 15, 2011, 08:54:46 »

Дени ако сложиш ябълка на цвеклото няма да усетиш никакъв вкус на тор пръст и т.н.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #288 -: ноември 15, 2011, 09:45:27 »

Гучи, мила, ще пробвам да овкуся с ябълки, мерси за съвета, и без това съм се заредила с 1кг. ябълки, че готвих свинско с гъби и ябълки в йенска тенджера.

Слънце, оригиналната рецепта за ябълките я взех от тук, но аз я правих на око. Издълбават се с лъжица 6-7 ябълки, така че в средата да има място за плънка, но се оставя цяло дъното, за да не изтича от него. Плънката се приготвя от счукани орехи, бадеми или лешници, 2-3 с.л. захар, малко канела, 1-2 с.л. разтопено масло, 1-2 с.л. хрупкаво мюсли, пробвала съм с всички възможни, винаги се получава. С тази смес се пълнят ябълките, нареждат се в тавичка, покрита с готварска хартия и се пекат около половин час на 180 градуса. След като омекнат се подреждат в купички и се заливат със сиропа, който се е отделил при печенето. Подходящи са по-сладките сортове ябълки, но с тази рецепта могат да се "подсладят" и по-кисели ябълки.   
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #289 -: ноември 15, 2011, 10:13:16 »

Много вкусно звучат, ще направя при първа възможност smile Последната ми гозба е сърми с прясно зеле, но не бих повторила - прекалено много зеле ми остана, което впоследствие изхвърлих, защото както беше бланширано, вече за нищо не ставаше. Преди това - шницели с праз, сирене и картофи: Необходими продукти:
750 г праз, 4 картофа, 100 г сирене, 1 ч.ч. олио, 2 яйца, 2 с.л. брашно, 2 кафеени чаши галета, 1/2 връзка магданоз, черен пипер и сол на вкус
Начин на приготвяне:
Празът се почиства и измива. Нарязва се на дребно и се задушава в 1/3 от мазнината до пълно омекване. Охлажда се и към него се добавят сварените, обелени и настъргани картофи, надробеното сирене, разбитите яйца, галетата, ситно нарязаният магданоз, сол и черен пипер на вкус. Сместа се омесва и от нея се оформят шницели с елипсовидна форма. Те се овалват в брашно и се изпържват в сгорещено олио. Поднасят се с натурално или подлучено кисело мляко. Аз бих предпочела да ги опека във фурната, но в момента ми е развалена, затова пържих.

Днес или утре ще правя карфиолен чийзпай, ще дам отзиви smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #290 -: ноември 15, 2011, 13:58:53 »

once_upon_a_time, аз обичам всичко, сготвено с праз лук, така че твоята рецепта веднага ме грабна. Ще гледам скоро да ги направя.

Момичета, някоя от вас да е сушила лимонови или портокалови корички за сладкиши? От една страна ми казват, че са пълни с нитрати и не си заслужава. От друга страна, пише, че ако се измият хубаво, могат спокойно да се използват в сладкиши. Миналата година хапвах един великденски козунак с много плодови парченца вътре и ми се иска и аз да приготвя такъв.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 15, 2011, 15:59:13 »

Дени аз правя няколко салати с червено цвекло.Едната е с варено такова, след това го настъргвам, нарязвам на жулиени шунка и накрая обърквам цвеклото и шунката със цедено кисело мляко.Може също цвеклото да се сложи в салата със зеле и моркови, или да се направя с ябълки както Гери е писала, Също така цвеклото  "носи" и ядки, дали белени семки или печени счукани орехи във салатата ще сложиш става страхотно.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 15, 2011, 16:42:33 »

Направих сладкиша на plamak_ и трябва да кажа, че е един от най-вкусните които съм яла. Само един съвет- не го слагайте да се пече във форма, която се се вади, при мен протекоха ябълките и цялата кухня се задими  laugh. За моя радост не се отрази на вкуса му...
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: ноември 15, 2011, 22:18:56 »

Ей, супер , харесва ми шницела на once upon a time smile
Радвам се, че и други харесват цвеклото, аз си мислех, че съм малцинство smile

Ето и моята салата от цвекло, броколи и моркови, лимон..мммм...много вкусно
Сега ще ви кажа, че където живеех в Америка имаше един гръцки магазин, но в него работеха много рускоговорящи. Та една украинка (готвачката) правеше няколко вида салати с цвекло, не знам дали са украински или американски салати, но ги пакетираха като тук снежанките и ги продаваха. Та едната има цвекло (варено) рендосано, после се слага майонеза , орехи и стафиди мисля, че имаше, става уникално. Другата с цвекло не си я спомням. Мисля да направя скоро, но може да заменя майонезата с крема сирене или кисело мляко, за да не ми е толкова калорична.
Другото ,което правих е шарлота, ГОЛЯМА ГРЕШКА НАПРАВИХ smile Без да искам натопих за секунди бишкотите в кафе, просто си мислех за тирамису, а за тази не трябва да се топят, за да не омекват твърде много. Както и да е наредих ги във формата и после пак ГОЛЯМА грешка (къде съм мислила не знам) направих пудинг на Йоткер за 3 мин, и го желирах, защото се сетих, че няма как да се реже тортата. Разделих крема на две единия ваниля (кремав), а другия го оцветих розов и целта беше като се реже да се виждат редове, но тук идва третата ГрЕШКА smile Трябваше ми още крем , защото бишкотите останаха наполовин отгоре.smile Нямах друг Йоткер за 3 мин, та използвах Йоткера, който става с топло мляко. Залях тортата и се сетих, че нямам друг желатин ;0) Е, голям аматьор с тази торта. Е, мъжа ми го яде с лъжа и изяде 2/3 от торта, на вкус била много хубава.. smile
Третото нещо, което правих днес са бутерки със сирене и маслинова паста.

Ще пробва и аз на Пламак кекса, но ако имам време, аз гледам набързо нещо да приготвя.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #294 -: ноември 16, 2011, 20:19:32 »

Ох, тези бутерки са точно по мой вкус Torte Моята фурна все още е развалена, затова днес - карфиолена крем-супа по тази рецепта http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=6&t=3067 и пилешко с праз: 3-4 пил. бутчета
1 гл. лук
1 дафинов лист
4 домата
50 гр. масло
2 с.л. олио
2 ск. чесън
3 стръка праз лук
50 мл. бяло вино
Червен пипер
Лют червен пипер
Магданоз
Сол
Нарежете праз лука на едро, лука на ситно. Обелете и нарежете доматите.
Загрейте олиото и маслото в тенджера и задушете в мазнината лука, скилидките чесън и дафиновия лист. След това извадете чесъна и дафиновия лист и добавете пилешкото месо. Гответе докато пилешкото придобие златист цвят. Тогава сложете доматите, праз лука и бъркайте 5 минути. Залейте с виното и като се изпари добавете 1 л. вода. Подправете гозбата със сол, червен пипер, лют червен пипер и оставете да къкри 40 - 45 минути. Накрая сложете ситно нарязания магданоз.

По повод червеното цвекло, ето на какво попаднах днес: http://sgotvi.com/view_recipe.php?id=646&page=%D4%E8%ED%EB%E0%ED%E4%F1%EA%E0_%F1%E0%EB%E0%F2%E0
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 16, 2011, 22:11:14 »

Днес хапвах салата цвекло картофи и кисели краставички с мляко и майонеза.Мн вкусно
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: ноември 18, 2011, 21:57:25 »

Момичета, днес си купих тези формички от Лидл: http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_12935.htm Дайде идея какво да правя с тях  blush Може би тесто за мъфини е подходящо или някакво кексово. Сетих се за тези малките кексчета на 7days. Мисля че нещо такова би било добре... Не знам какво е тяхното тесто, някакво пандишпаново ли е, какво ли?!
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #297 -: ноември 18, 2011, 22:55:00 »

Сладки или солени мъфини ще се вместят идеално във формичките smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #298 -: ноември 19, 2011, 09:15:16 »

Или просто любимия кекс. Имам един любим кекс с лимонада-жълта,така пише в рецептата, и понякога с него си правя мъфини.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: ноември 23, 2011, 00:02:11 »

Пламак , направих ябълковия пак , малко тестото не ми изглеждаше както обикновено, някак си лепнеше, може би защото очаквах да има кисело мляко или прясно, но за сметка на това се получи добре, съпругът ми го хареса. Благодаря за рецептата, но аз го обърнах така, че да се виждат ябълките.
Сега мисля да правя тиквен пай, по-скоро чийзкейк, такъв се приготвя на деня на благодарността.
Имам въпрос от къде мога да си купя индийски подправки?
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines