Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 10:22:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187717 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 02, 2011, 22:34:52 »

Вечерята днес, но нямах време за украси много, просто трябваше да ям бързо, защото бебе беше гладно smile
Предястие : панирани сиренеца в конфлейкс със сладко от смокини (нямах боровинки)
Основно: сьомга ,картофено пюре и салата от червено цвекло (имаше и салата от китайско зеле)


Само аз ли си готвя? smile
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 10:27:09 от tweety bird » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 03, 2011, 08:13:34 »

Страхотно изглеждат нещата.Сиренцата топени ли са,че по формата така ми изглеждат.не готвиш само ти.Просто аз готвя стандартни неща и затова не ги показвам.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 03, 2011, 10:50:35 »

Страхотно изглеждат нещата.Сиренцата топени ли са,че по формата така ми изглеждат.не готвиш само ти.Просто аз готвя стандартни неща и затова не ги показвам.
Gucci, да, сиренцата са топени. Правиш панировка, овалваш в конфлейкс и готово.
ТО да ти кажа и простите неща пак изглеждат добре, особено ако са украсени подобаващо. Плюс това и много от простите неща се забравят, че са такива и не се готвят, ето аз бях забравила за цвеклото от както съм си тук, но вчера си изядох пръстите , много беше вкусна със зехтин, лимон и копърче.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 03, 2011, 13:31:45 »

Я кажи как правиш цвеклото.Белиш ли го преди да го вариш .Много го обичам цвеклото.Аз го правя и стъргано с ябълка и морков на салата.Иначе аз винаги си аранжира нещата.В неделя правих шоколадови мъфини с боровинки и шоколадов крем.Станаха вкусни и много сочни.Спретнах и пиле със зеле в гювеч.Снощи правих пък фузили с доматен сос и телешко.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 03, 2011, 17:38:19 »

tweety bird, наслаждавам се на снимките, но бих те помолила, ако не е проблем да слагаш и рецептите към снимките защото така малко се обезмисля гледането, а и така няма да се изреждаме да те питаме кое как се прави с течащи лиги.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: ноември 03, 2011, 20:06:39 »

Момичета, докато си говорите за прости неща, може ли да ми дадете един съвет  blush
Може и глупаво да звучи, но не мога да правя хубава заливка за мусака - пробвала съм с повече яйце и по-малко кисело мляко, пробвала съм с повече кисело мляко, с малко брашно и тн и тн - еми, не знам какво правя, но все не ми се получава. Току що вадя мусака от фурната и заливката ми пак не е хубава  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 03, 2011, 21:51:46 »

Аз последния път я правих с 6 яйца,1 кисело мляко и 2 лъжици брашно.На мен ми харесва как се получи.Ако искаш пробвай.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 03, 2011, 22:03:03 »

Gucci, на навитата паста казаш физули? Какви бяха зеленчукови или обикновени? smile Аз гледам паста да не правя, че трябва да отслабвам покрай бебка. 
За цвеклото, гледай да е с малки глави така и при варене остават червени, а и са много по-вкусни. Варя ги целите, така стават по-вкусни.Когато имам слагам и малко целина, за да убие вкуса на пясък, но и без нея пак стават вкусно. Варят се до пълно омекване., за да може кожата да се сваля сама, около 1 ч.
След това режа на кубчета, слагам зехтин, много много лимон и копър отгоре, не съм очаквала толкова хубаво да става, а както знаем е супер полезна.
Geri79,не ги слагам рецептите, за да не каже някой таз пък кой я пита за рецепта smile
Albeni4ik, не мога да ти помогна, защото аз я правя на око, трябва да е по-рядко от смес за палачинки. 1 кофичка кисело мляко, 3-4 яйца и малко брашно ама колко не знам smile Зависи и от тавата.
Днес пак ядох риба lol)))), без да искам извадих от камерата пангасиуса.
Гарнирах го с броколи , обичам броколи, въобще ям много зеленчуци, които не се нравят на много хора smile
А на мъжа ми направих набързо един пудинг на Йоткер:)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 04, 2011, 00:29:02 »

Tweety, Аз лично се чудя защо има снимки а не рецепти. Все пак тва е важното в темата. Така че ще се радвам ако слагаш и тях:)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 04, 2011, 20:45:27 »

Tweety, Аз лично се чудя защо има снимки а не рецепти. Все пак тва е важното в темата. Така че ще се радвам ако слагаш и тях:)
То май имаше друга тема за рецептите, но ще пише вече. Ние сега се прибираме от ресторанта и познайте какво ядох...риба...много смешно три дни под ред риба, но това беше италиански ресторант и не ми се ядеше паста, пица и затова риба, а утре ще си взема калмари от Хепи-то, че там ги правят най-хубави и не са жилави, може би защото са бейби калмари. А такива дори не намерих и в Метро, ако някой знае къде ги има да каже, те се готвят много сложно, защото ако се оставят повече от 1-2 мин някъде и стават жилави.
Гери, а за рецептите не съм показвала нищо сложно. Може би само скаридите, ама честно казано ако са панирани в яйце ми по-харесват, дори и не ги пържа.
.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 05, 2011, 09:05:58 »

Заливка за мусака правя по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,92.0.html .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 05, 2011, 17:36:22 »

Ето нещо и от мен днес

Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 05, 2011, 18:54:50 »

Едни мъфини и от мен smile С круши, шоколад и хрупкава коричка  Girl_hide




Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 05, 2011, 20:26:21 »

Благодаря за съветите за заливката  give_rose - записвам си ги и продължавам да пробвам, да видя, коя ще ми се получи най-добре.

Гучи, твоите мъфини са солени, нали?
Дали по рецепта за мързелива баница биха могли да станат мъфини, ако сместа се налее във формички, вместо в тава  crazy

Чери Дрийм може ли рецептата и за твоите мъфини, много апетитно изглеждат.

Аз съм си купила подходяща тавичка, с формички за мъфини, остава само да я пусна в употреба  smile
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 05, 2011, 21:04:55 »

Разбира се smile
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
ванилийка
щипка сол
бакпулвер
половин шоколад
3 круши
2 яйца
1 супена лъжица олио
1 ч.ч. прясно мляко

За коричката
3 с.л. брашно
3 с.л. захар
1 лъжица масло

В една купа разбърквам всички сухи съставки - брашно, захар, бакпулвер, ванилия, сол, настъргания шоколад. В друга купа разбърквам яйцата, олиото, млякото и намачкани, обелените круши.
После смесвам всичко заедно и бъркам докато се получи хомогенна смес. Аз лично съм мазохист и го бъркам наръка, нищо че с миксера ще ми е по бързо  Girl_hide Трябва да е средно гъста, като за кекс. Аз я правя на око, понякога си добавям брашно или мляко, ако се налага.

След това правя сместа за коричката - обърквам захарта, брашното и маслото докато се получа трохи.

Сместа изсипвам във формичките - моите са силиконови, много удобни, не ги мажа с нищо. От горе слагам от трохите.

Пека около 25 минути на 180 градуса.

Аз винаги си ги приготвям по тази рецепта, като вместо круши и шоколад съм слагала сладко, нутела, плодове, правила съм ги и солени, като махам само захарта и си я нагаждам на гъстота с повече брашно  pardon



Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines