Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:25:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 179887 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 30, 2011, 08:27:50 »

Бубка, спомням си, че ти миналата година похвали гелфикса, но аз по това време идея си нямах какво е гелфикс. Наскоро го загледах по магазините и ще взема да пробвам. Той си имаше написана рецепта на гърба на плика май, а? Тоест не ми трябва друга рецепта?

Да, да, то си пише там какво ти трябва и как се приготвя. Аз полвах 2:1, защото е на 1кг плод, 1/2кг захар и пак сложих малко по-малко захар до колкото си спомням. Другия 1:1 ми се стори с прекалено много захар.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 30, 2011, 13:03:25 »

Момичета,дайте някоя рецепта за салата с печени чушки и доматки,че с тези заразни краставици сме минали на този вариант  tease  good
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #32 -: май 30, 2011, 14:10:19 »

Печени чушки, подправени с чесън, олио, оцет и сол.
Печени чушки със сирене и зехтин/олио.
Печени чушки с домати и пресен зелен лук.
Печени чушки с варени яйца, подправени с олио, оцет и сол.
.. или комбинации от последните три.  pardon

На мен това ми хрумва на първо четене. curly. Ние тая година още не сме яли печени чушки, а нямам търпение вече.
« Последна редакция: май 30, 2011, 14:12:59 от Деничка Звездичка » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 30, 2011, 14:23:01 »

Ние цяла зима отбягвахме печените чушки/сигурно имах над 20 пакета във фризера/,но напоследък ги преоткрихме .
 Тези салати ядем в последния месец :
I. чушки с пресен лук
II. салата айзберг+моркови+печени чушки, аз си добавям и сирене/а понякога и домат/
III. домати,чушки,пресен лук и сирене.
Вървят добре и с изцедено кисело мляко,сирене крема и смлени орехи.

 Offtopic
Рецепти с чушки

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #34 -: май 30, 2011, 15:02:15 »

Miss, линкът с чушките е супер! И аз оттам чета, ама не се сетих да потърся директно в сайта. И не е офф-топик, баш по темата си е.
Тия дни ще правя чушки значи. И едни сосчета съм си харесала, че все на топеници ми е вкусът тия дни.  girl_wink
Активен
ivansemkov88
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 6


« Отговор #35 -: май 30, 2011, 17:22:35 »

Понеже едно от любимите ми ястия е картофени кюфтета, ммм обожавам го и така намерих доста много добри рецепти като тази. Интересувам се от всякакви вкусотийки с картофи, така че поствайте нещо картофено моля, моля lol
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 30, 2011, 18:04:43 »

Мис,Деничка, благодаря за идеите  give_rose
Аз комбинирах няколко от тях и след малко ще снимам резултата   Wink Първо нарязах чушките на ивици и ги овкусих с чесън и оцет.Оставих ги да поседят около 15 минути,за да се мариноват.Нарязах доматите и прибавих чушките към тях.Добавих и нарязан червен лук и поръсих обилно със сиренце и наредих парчета сварено яйце отгоре.На вечеря ще я пробваме,за сега отлежава в хладилника  Wink
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #37 -: май 30, 2011, 18:08:39 »

Зелен картофен огретен
Необходими продукти за 4 порции
1.   800 гсварени и обелени картофи
2.   2 с. л.масло
3.   2 с. л.брашно
4.   100 гспанак, размразен
5.   1 ч. ч.замразен грах
6.   2 ч. ч.прясно мляко
8.   1 с. л.нарязан пресен джоджен или ½ ч. л. сушен
9.   200 гнастърган кашкавал
10.   200 гсирене

Начин на приготвяне
1.   Картофите се нарязват на тънки кръгчета.
2.   Маслото се сгорещява в тиган, добавя се брашното, разбърква се и се слагат спанакът, грахът и млякото. Разбъркват се, докато сосът се сгъсти. Добавят се подправки, джодженът и половината от кашкавала.
3.   Половината от картофите се подреждат на един ред в тава, намазана с масло, поръсват се с натрошеното сирене и половината от зеления сос. Подреждат се останалите картофи и се заливат с останалия сос. Поръсват се с останалия кашкавал и се запичат на 180° С за 30 мин., докато се зачервят.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #38 -: май 30, 2011, 18:12:06 »

Аз обожавам чушки - днес, например, ги използвах в нещо като миш-маш, но с мръвчица - запържих първо свинско роле и 2 глави лук, добавих 3 нарязани червени чушки, 1/2 буркан консервирани домати, черен и червен пипер, магданоз и накрая 3 разбити яйца, готви се докато се стегнат яйцата. Вкусничко се получи smile

Ето и една рецепта, която още не съм пробвала, но звучи обещаващо:
Вегетарианска питa – Ден 1
•   зехтин
•   450 гр. печени сладки чушки, нарязани на ивици
•   1 глава червен лук, нарязан на ситно
•   1 тиквичка, нарязана на кръгчета
•   1 скилидка чесън, смачкана
•   сол и пипер
•   2 ч.л. смесени подправки
•   50 гр. несолени лешници, натрошени на едро /ще заместя с орехи/
•   3 яйца
•   125 гр. брашно
•   250 мл мляко
•   125 гр. козе сирене /ще заместя с краве/
Приготвяне:
Загрейте предварително фурната до 175˚C. Запържете печените чушки, червения лук, тиквичката и чесъна в малко зехтин. Подправете на вкус със сол, пипер, смесени подправки и добавете лешниците. Разбийте яйцата на пяна и добавете брашното, солта и пипера. Постепенно добавете млякото, докато се образува гладко течно тесто. Сипете пласт тесто в намазан с мазнина съд за печене и поставете във фурната. Извадете след 10 мин. и разпределете с лъжица сместа от зеленчуци и ядки върху основата, натрошете козето сирене отгоре и покрийте с останалото тесто. Сложете отново във фурната за още 40 мин. докато стане златисто-кафяво и готово за сервиране. Сервирайте питата на парчета.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 30, 2011, 18:18:03 »

Дени ще ми дадеш ли рецептата на дип от тиквички.
От мен една пролетна баница
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 30, 2011, 19:10:19 »

Обещаната снимка на салатката  blush


Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #41 -: юни 01, 2011, 13:11:40 »

Гучи, извинявай за забавянето.

За дипа от тиквички съм чела няколко рецепти, моята е комбинация от това, което имам в хладилника в момента.

Дип от тиквички
Нарязват се на кубчета 3-4 обелени тиквички. Слагат се в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер и се затварят с капак. В началото пускат повечко водичка и се задушават, а като поизври водата, се сваля капака, за да започнат да се позапържват. Разбъркват се отвреме-навреме. Когато започнат да хващат за дъното и са омекнали, се свалят от тигана. Изсипват се в кухненския робот (могат и просто да се намачкат с вилица или да се пасират), добавят се чесън, орехи, сол, копър, малко оцет или лимонов сок, пасират се по-едро. Добавя им се кисело мляко или сметана и готово. Може да се добави и сирене. Вървят с препечена филийка или чипс.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 01, 2011, 19:16:09 »

Леле, Дени, този дип звучи уникално... Направо ми се прияде. Днес взех тиквички да ги правя на фурна, но май че си отделя 2, за да го пробвам.

Да ви кажа как правя тиквичките на фурна. Не че е кой знае какво, но се оказа че никоя от приятелките ми не ги прави така, за това споделям. Режа тиквичките на колелца, овалвам всяка в брашно и редя в тавичка с олио на дъното. Стават като пържени тиквички, но не се налага да висиш 2 часа на котлона, за да приготвиш 2 кг тиквички примерно, колкото аз правя обикновено smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 01, 2011, 19:45:45 »

Капризче и аз ги приготвям по същия начин и мога да кажа,че ми спестява много време,изгоряло на дъното брашно и мръсна печка   good
На мен баба ми ме светна да ги приготвям така и оттогава изобщо не съм пържила вече 2-3 години.
Приготвям си сосчето от кисело мляко и чесънче отделно и след това само ги заливаме,стават досущ като пържени  good
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 01, 2011, 19:51:15 »

Момичета, да се намеся и аз сред готвещите булки  blum Аз вчера правих миш-маш, бях го забравила това ядене, но откакто миналата седмица си го поръчах по грешка в един гръцки ресторант funnytooth ми се яде постоянно  blum А днес сме на супа топчета, не е много лятна манджа, но съм обещала от 2 седмици и все я отлагам.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines