Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 12:51:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 5  (Прочетена 140882 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #360 -: октомври 17, 2011, 09:02:01 »

И ние сме така,само ,че от 1 месец става в 8 и заспива към 13,00

Общо-взето, и нашият режим е като при Рени и juji.

mimozka, докато още спеше сутрин, следобед лягаше към 15 часа и спеше около час и половина. Като почнат да спят по веднъж на ден е много добре, но пък сега го виждам дребчо, че към 12 часа вече е уморен и кисел и му се спи, та излапваме обяда набързо, около 12,30 и към 13 часа го слагам. Хем вече може да кара със сън веднъж дневно, хем е малък още и раничко ляга за следобеден сън... Но поне е веднъж дневно, че с това лягай-ставай по два - три пъти на ден...  pleasantry
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #361 -: октомври 17, 2011, 10:13:21 »

На мен лично не ми тежи, не чувствам липса на сън и не го разбирайте като оплакване. Позволих си да задам въпроса, понеже много негативи отнесох относно тези нощни хранения-как съм натоварвала стомахчето на малкия, как вече бил голям и какво ли още не-та си викам-само ние ли сме така:)

Ако от тая гедна точка питаш, аз лично не вярвам в тая работа с натоварването и пр.

На мен ми е трудно истемното недоспиване, щото както казах няколко пьти го понасям добре, но над 10 пьти вече ми е много де факто не спя по цяла нощ  sad Мислех, че е от зьбите и ще мине... Ама ти казваш навик  crazy Може и да си права. Честно, не знам.

Пьк иначе специалистката по психо-моторика ни каза, че парадоксално, колкото повече спят през деня, толкова по-добре спят нощем, беше обяснила и механизма, но не го запомних, за да ти го предам.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: октомври 17, 2011, 10:30:57 »

Инка, наистина ти съчувствам относно недоспиването- 10 ставания не само си разбутват съня, а направо липсва....Пробвай вечер да даваш чайче от лайка.....Но наистина може би е навик-няма как да огладняват толкова бързо, а може би просто искат да усетят мама, чувството на близост, знам ли и аз....
Ето тук има една статия, точно за нощните кърмения..... http://www.podkrepazakarmene.com/кърмене-и-сън-нощно-кърмене-148.html
И за да не съм много  Offtopic че тази дискусия май е за др тема....smile
Сега се сетих и за още нещо- към мамите използващи многократни пелени. От кога преминахте към тренировъчни гащички, знам че е хубаво да е лятото, когато е топло? И как разбрахте, че вече сте за тях- ние практикуваме ЕБХ почти от самото начало и сега сме на 1-2 многокр. пелени на ден.Когато сме вкъщи е лесно-1 ни стига , но за излизанията е по-трудно.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #363 -: октомври 17, 2011, 10:43:35 »

Поли, според мен можеш да кърмиш веднъж нощем (около 3 часа например), а в другите случаи да използваш залъгалка. Ти беше писала, че не ти се иска, но аз не виждам някакъв проблем - така или иначе детето използва теб за залъгалка, не може да е гладен толкова пъти нощем, по-скоро търси гушкане и успокоение. Моето момче се будеше веднъж нощем за храна, докато ядяхме нощем - около 3 часа, после в 4 и т.н., винаги съм кърмила само тогава и после сутринта - около 5, после 6. Вода опитах веднъж да дам, но не пожела, никога не се е успокоявал особено от вода, чайове и сокове, аз и досега не давам чай и почти никога сок - просто не ми вършат особена работа.

Та според мен можеш да опиташ залъгалка и да разредиш нощните хранения, нощта е за сън - и за мама, и за бебе  smile.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #364 -: октомври 17, 2011, 10:57:43 »

Розовка, аз давам зальгалка и то настоятелно. Бута ми рьката още преди да й я сложа, ако успея все пак я хвьрля, плюе я и ако не дам гьрда почва да плаче все по-силно и по-силно.

Аз не мисля, че е от глад, по-скоро сукането ги успокоява, защото при него се отделят ендорфини, а силиконьт не е толкова топьл и ароматен като гьрдата, та я разбирам. Аз затова мислех, че е от зьбите, щото преди си спеше, нямаше нужда от успокоение на всеки половин час  girl_impossible
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #365 -: октомври 17, 2011, 11:16:48 »

Инка, до 5 - 6 месеца Бо не искаше залъгалка, така си и стояха. Нощем го люлеех и разнасях, ако вече е ял веднъж и ми се струва рано за още ядене. Взе да взима залъгалка към шестото месече. Може би е варинат да бутнеш залъгалката веднага след сукане, за да заспи с нея, и ако се събуди, да й е в устата и да се унесе пак с нея  pardon. Аз не виждам нещо лошо в честото сукане за успокоение, но е много изтощително за майката, ако детето се буди често. Дори нощем да издържаш, на сутринта вече си парцал, а все пак и денят е пред вас.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: октомври 17, 2011, 11:20:42 »

Момичета, малко извън темата за съня, но да питам: какъв аспиратор ползвате за нослето? Ние имаме като помпичка, но май не върши много работа за съжаление...

Нашият е такъв:


А за залъгалките: и ние не ги искаме. Пробвах няколко, но нито една не иска...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #367 -: октомври 17, 2011, 11:25:24 »

Дори нощем да издържаш, на сутринта вече си парцал, а все пак и денят е пред вас.

Точно  sad

Може би е варинат да бутнеш залъгалката веднага след сукане, за да заспи с нея, и ако се събуди, да й е в устата и да се унесе пак с нея  pardon.

Така правя, но докато не сукне гьрда, не я приема.

Ели, нашият аспиратор е такьв и сьм много доволна:

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: октомври 17, 2011, 11:36:32 »

Ина, на батерии ли е този? В Бг тези са по около 60лв и се чудех за тях, защото не са никак евтини на фона на другите sad
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: октомври 17, 2011, 11:38:51 »

Ели, нашия е такъв и съм адски доволна.
В аптеката ми казаха, че го препоръчват от българската педиатрична асоциация, то и на него си пише. И накрая го взех, ползваме го вече 11 месеца, даже ни е втори, че успях да му загубя накрайника на първия smile
П.п. нашия е около 10 лв


* aspirator_marimer.jpg (71.63 KB, 320x240 - видяно 2308 пъти.)
« Последна редакция: октомври 17, 2011, 11:53:53 от Боги » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #370 -: октомври 17, 2011, 11:47:35 »

Не, не, не е на батерии.
Сьщия е като този на Боги, но друга марка. Струва кьм 6,5е (щото си го купих тук вьв Франция де). Лекарката ми го препорьча.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: октомври 17, 2011, 12:33:20 »

Инка, до 5 - 6 месеца Бо не искаше залъгалка, така си и стояха. Взе да взима залъгалка към шестото месече.

И при нас беше така до към шестия месец.

За аспиратора - ние ползваме обикновения на Чико, но ми бяха похвалили този, който Боги е показал - на Маример. Купихме го, но нещо пропускам явно в начина на ползване, защото засмуквам и пак не става нищо, само глава ме заболява pardon
Иначе, за по-големи бебета - след годинката например, почти всеки препоръчва Baby Vac и съм се снабдила с него.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: октомври 17, 2011, 12:34:16 »

Благодаря ви момичета! Изпратих помпата на Боги на Даниел и се надявам довечера да се сдобием с нея smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #373 -: октомври 17, 2011, 13:02:29 »

И ние сме с такъв като на Ина и Боги,даже този от Италия го хвърлих и в БГ си купих като на Боги много съм доволна от този тип аспиратори.Не са скъпи
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: октомври 17, 2011, 13:09:56 »

Купихме го, но нещо пропускам явно в начина на ползване, защото засмуквам и пак не става нищо, само глава ме заболява pardon
Ами не знам Дани, аз първо му капвам малко физиологичен разтвор в нослето и после като засмучеш много бързо излизат. При нас е цяло приключение, зашото с една ръка държа аспиратора и с уста, а с другата му държа главата, че като ме види с него и почва да се тегли и да се върти tease
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines