Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 10:21:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 5  (Прочетена 139178 пъти)
 
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: ноември 08, 2011, 09:32:59 »

А задължително ли е да се дават?
Тъй като ние сега сме си добре само на млекце smile
Ванче, Никола никога не е ял каша  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: ноември 08, 2011, 09:37:01 »

Ванчии, и аз смятам, че не е задължително, особено пък на по-крехка възраст good Както писах, и аз не давам често, понякога и по цяла седмица пропускам. Както се случи. Обикновено прибягвам до каша, когато се сетя и искам да разнообразя някое пюре, или когато ще давам овес.
В кашите съм чела, че съдържанието на желязо, което в крайна сметка се усвоява от организма, е доста малко, така че нищо фатално. Според мен много, много по-важни са зеленчуците, плодовете и месата - в един по-ранен етап на захранването. Но имате пре предостатъчно време, щом си наддава добре Елица и нямате проблеми good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: ноември 08, 2011, 10:54:54 »

Естествено,че кашите не са задължителни.Дават се за разнообразие.И аз мисля,че бебчето ти е още мъничко,а и след като си харесва млякото,нека си хапва мляко.  Wink
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: ноември 08, 2011, 17:35:06 »

А задължително ли е да се дават?
Тъй като ние сега сме си добре само на млекце smile

Непрекъснатото кърмене най- малко до 6-тият месец осигурява на бебето всички необходими хранителни вещества.

Van4ii, ние до момента сме само на кърма  good

 
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: ноември 08, 2011, 17:52:01 »

Непрекъснатото кърмене най- малко до 6-тият месец осигурява на бебето всички необходими хранителни вещества.


 judges
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: ноември 08, 2011, 22:46:50 »

Да, съгласна съм, но ние не сме само на кърма.
Затова си мисля от другата седмица да й давам вече сокче, да видим дали ще й хареса, и ми беше интересно по-нататък за тези каши, но щом като не е задължително по-добре на пюренца и кисел като пораснем.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #426 -: ноември 08, 2011, 23:06:45 »

van4ii,аз на Марти давах ,но той нещо не ги искаше особено банановата каша така въртеше смешно глава....,не са задължителни ,но пък са лесни за приготвяне.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: ноември 08, 2011, 23:36:50 »

Ванчи, имай едно наум, че и две, за сокчетата в началото на захранването. Не мисля, че са удачен вариант за незряло стомахче. Могат да раздразнят лигавицата или да предизвикат колики. По-разумен вариант би бил сокчетата да се дават след 2-3 месеца захранване, при това между храненията, а не на гладно. Само изказвам мнение smile
Това вече си е за темата за захранването, извинявам се! give_rose
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: ноември 09, 2011, 15:32:53 »

Kашите са си чудесни ... Спокойно могат да  се дават след 4-5м. възраст (Всичко зависи разбира се от това кога е захранено детето) та до 4-5 годинки....Разнообразни са и са много удобни!Моята и голямата яде понякога още.
Соковете поне след 7-я месец,но всеки си знае....И двете ми деца са захранени съвсем различно...Голямата на 4 месеца без малко(беше с ужасен рефлукс и захранването по точно определена схема помогна да го преборим),а малката на 6 месеца без малко.
« Последна редакция: ноември 09, 2011, 15:34:40 от Данитка » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: ноември 09, 2011, 17:51:39 »

Офф, незнам, всеки казва и действа различно, но общо взето според мен каквото покаже детето, всичко е индивидуално. Аз лично смятам, че трябва да опита от всичко и то ще си покаже само........
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: ноември 09, 2011, 20:49:44 »

Именно!И Лори много харесва кашичките и си ги хапва с кеф,така че няма нищо лошо в това да й даваш. good
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: ноември 11, 2011, 12:40:08 »

Ванчи, имай едно наум, че и две, за сокчетата в началото на захранването. Не мисля, че са удачен вариант за незряло стомахче. Могат да раздразнят лигавицата или да предизвикат колики. По-разумен вариант би бил сокчетата да се дават след 2-3 месеца захранване, при това между храненията, а не на гладно. Само изказвам мнение smile
Това вече си е за темата за захранването, извинявам се! give_rose


 goodpost
« Последна редакция: ноември 14, 2011, 12:06:37 от Капризче » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: ноември 14, 2011, 11:22:41 »

Имам въпросче към всички, които вече са преминали през периода на отказването на бебето от залъгалка. Кога? Как? Хич не ми е ясно  crazy. Сиана използва залъгалка само за заспиване /и вечер и през деня/ не я поглежда през другото време, но пък за сметка на това без залъгалка заспиването е мисия невъзможна /нито песнички вършат работа, нито приказки, нито люшкане... нищо/ Може пък да е рано още, но ми се струва, че колкото по-голяма става, толкова по-трудно ще се откаже от нея, знам ли  pardon pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: ноември 14, 2011, 12:11:24 »

Бени, ние сме като вас - залъгалка само и единствено при заспиване! Не мисля още да я отказвам, поради простата причина, че сме в пика на зъбоникнене, при това на резци, а те са най-болезнени...Смятам да изчакам още 2-3 месеца, не знам...
Аз не съм и опитвала да я приспивам без бибата всъщност. Трябва поне да пробвам. Забелязвам, че понякога я изплюва, дори при заспиване, а доста често и веднага като заспи.
Все пак ще съм благодарна на споделени мнения, защото и аз не мисля до 2 години да заспива с биба...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: ноември 14, 2011, 13:45:53 »

Аз мисля,че е още рано за отказване от залъгалка.Мои приятелки ги махат,когато бебчето е на година и нещо.Обикновено им казват,че са я забравили някъде и така поддържат версията.На мен пък са ми казали,че кучето я е изяло и толкоз.Не съм се сетила повече за нея. Wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines