Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:18:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 8 част  (Прочетена 207383 пъти)
 
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #300 -: ноември 05, 2011, 19:12:18 »

Здравейте и благодаря за страхотните идеи! Bravo

Аз съм привърженик на практичните/използваеми подаръци и ми се въртят следните подаръци:

1. Закачалка за дамска чанта за жените (може да се кобинира с отварачка или ключодържател за мъжете);

2. Цвете в бурканче - например скална роза за жените и кактус за мъжете. Като порасне цветенцето, се пресажда.

Проблемът и при двете е, че у нас са скъпи като за подаръци (около 16 лв. закачалките и около 10 лв. цветенцата). Но съм сигурна, че от чужбинско могат да се намерят евтино. Аз лично ще се поразровя.

Много ми харесва и идеята с юзчетата, само се чудя за някаква по-оригинална съставка - например подправка или ароматни треви... Съжалявам, ако повтарям някой.


* PETTREE.jpg (6.84 KB, 200x133 - видяно 3116 пъти.)
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #301 -: ноември 05, 2011, 19:13:21 »

А това е закачалката, за която говоря....


* Zakachalka za chanta.jpg (3.87 KB, 186x139 - видяно 3073 пъти.)
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #302 -: ноември 05, 2011, 19:28:22 »

Закачалките в интернет ги има от $ 0,5 до $ 1,5. Цветенцата обаче са си на същата цена като у нас. Или поне аз не намирам по-евтино.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #303 -: ноември 05, 2011, 19:47:36 »

famille,  в кои сайтове гледаш за подаръчета, аз гледах няко американски и няколко английски, но като цяло се повтарят артикулите.  pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 05, 2011, 20:05:42 »

Ако питаш за закачалките, в www.alibaba.com е пълно с такива. А тук са и тези в графа сватбени подаръци:

http://www.alibaba.com/products/purse_holder/--1729------------521-365622.html

Но нямам представа колко е сигурен този сайт, въпреки че ми звучи доста познато.  :offtopic:Иначе търсенето ми е хаотично засега, все пак приоритет ми е ресторантът.
В алибаба сайта има страхотни неща,но проблема е,че доставката излиза солено. Има доста некоректни продавачи и ако поръчвате от там ще е най-добре да проучите добре продавача. На всички си има рейтинг и мнения. Да не говорим,че ако искате изгодна цена това означава,че трябва да поръчате например 1000бр.
« Последна редакция: ноември 05, 2011, 20:07:25 от Nina Style » Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #305 -: ноември 05, 2011, 20:19:29 »

Да, това с минималната бройка го видях, въпреки че имаше и разумен минимум - 50 бр., но както казваш, може и да е измама. Благодаря за допълнителната информация, Nina.

Честно казано, за подаръчетата за гостите не мисля, че е особена далавера поръчката от интернет, като добавиш доставката и треперенето за пратката. Освен ако не държиш да е нещо конкретно, което в България го няма или е твърде скъпо.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #306 -: ноември 05, 2011, 21:01:35 »

Благодаря!
аз гледах някои американски сайтове, но повечето доставят само за Щатите или пък искат разни регистрации чрез посредник и тн., но после видях, че същите неща ги има в английски сайтове, от които се поръчва 100 пъти по-лесно. Аз гледам  по тези сайтове, защото не съм особен фен на бурканчетата и епруветките.
Активен
osobenoaz
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #307 -: ноември 05, 2011, 21:15:47 »

Традиционните български подаръчета, мускалчета и разни изгледи от България изобщо не ми харесват и не мисля, че чак толкова чужденците им се кефят. Може би разни пенсионери, дошли на евтин туризъм тук им се радват, но аз не мога да се преборя вътрешно за нашата сватба.
Виното и ракията са много интересен вариант, но за съжаление на юбилея на бъдещия младоженец подари на своите приятели малки бутилки за спомен от "великата дата". Същите тези хора ще присъстват и на сватбата, затова няма как да приложим същата идея. Въпреки това за други търсещи подобни подарци препоръчвам винарска къща Любимец, които ни доставиха лично кашончетата с вино за около 1 или 2 дни от поръчката.
Бурканчета със сладко или мед също не го намирам подходящо за нашата си сватба. Леко ми е бабешко, не знам защо, разбира се това е моя гледна точка, не искам да обидя никого.
Ще излезе, че "нашия подарък"  още няма да е произведен sad
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 06, 2011, 10:06:49 »

А защо не пробваш с розово сладко вместо мед?  smile  Или пък, но това ще е скъпо angry, по корен трендафил, който да си засадят после...
Активен
Etoile
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #309 -: ноември 06, 2011, 16:51:23 »

И аз исках като подаръче за гостите да подбера нещо практично, а не тип "прашулник". В крайна сметка обаче майка ми предложи да направи малки свещички в два вида формички. Получиха се много сполучливи, още повече като пояснявахме, че са hand-made от тъщата  Bravo Опаковахме ги в малки кутийки от PVC, които поръчахме от една старозагорска фирма за опаковки. Мислех да им закачим и послания от рода "тази свещ не я пазете, а в подходящ момент я запалете", но не ми остана време да реализирам идеята!
Ето и снимка:


* 1320591755_IMG_0011_resize.jpg (71.08 KB, 149x225 - видяно 3093 пъти.)
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 06, 2011, 20:26:50 »

Etoile бразо, много хубава идея!!! И до колкото ми позволява да видя тази снимка, ми харесват много!!! Страхотно!  Bravo give_rose
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #311 -: ноември 07, 2011, 15:51:22 »

Леле, каква дълга тема само за подаръци...Много ми хареса, макар че се изморих и пропуснах последните страници.  blush
Преди идеята ми за подарък беше от малките шишенца с късмети, като късметите сама да ги напиша (на който каквото се падне) и да сложа имената ни с датата.
Обаче все повече си мисля за практичесн подарък.

Много ми харесаха огледалата на едно от момичетата- сребристи, с пеперудки. Знаете ли на каква цена излизат и откъде могат да се поръчват?А ако гравираме датата и имената ни, колко ли ще се качи цената?
За мъже разбира се трябва нещо друго. Може би ключодържател, отварачка или нещо сладичко. Мисля си моят мъж на какво би се зарадвал- не обича сувенири, а практични неща. Евентуално сребрист ключодържател да отива на огледалото, или сребриста запалка, макар че пушачите са малко...

Хареса ми и идеята за дървените монети с лика на младоженците.Но това сие по-скоро за нас. Не съм сигурна дали гостите ще се радват на това, може би само най-близките.

идеята за шишенцата си остава поради това, че става и за мъже, и за жени. Разделянето ми се вижда по-сложно от организационна гледна точка. Ако сбъркам с разпределението мъж/жена, ще стане кофти.

Деца ние почти няма да имаме, тъй че за тях мога да измисля и нещо по-скъпо (до 5 лв). Най-много да са 4-5 деца- 2те ми шаферки и още няколко, за които не съм сигурна, че ще ги вземат. Но и тук съм отворена за идеи- нещо, с което мога да си играят, а не само за украса?

И пак да кажа адмирации за темата   NO
Активен
mimi_pam
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #312 -: ноември 07, 2011, 16:29:38 »

Здравейте аз съм нова тук, но исках да споделя моята идея за подаръчета за нашата сватба. Мисля на всеки да има по едно хартиено цвете с бонбон вътре т.е като букетите от бонбони, но само с един стрък цвете.
Вие какво мислите, дали ще им хареса.  blush
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #313 -: ноември 09, 2011, 22:11:52 »

Mimi_pam, аз харесвам идеята ти. Самата аз си мислех за букет от бонбони на всяка маса (не като подарък), но в момента още съм във вихъра на идеите, без да съм почнала реалните разходи и предполагам накрая ще реша, че, айде, няма нужда.  stop За мен практични или "едливи" подаръци е най-добре. И както сподели някой - ако трябва да се укаже на гостите да не пазят, а да ядат (палят, ползват и т.н.), иначе минаваме в графа прахосъбирачи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #314 -: ноември 09, 2011, 22:19:54 »

Mimi_pam, много е оригинална идеята smile и на мен хич не ми се иска да подарявам нещо, което само ще събира прах после. Също си мислех за нещо сладичко или част от декора, та сега гравитирам между ръчно направени card holders или сладки декорирани с картичка - отново ръчно направени smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines