Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:57:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 8 част  (Прочетена 207417 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #255 -: октомври 02, 2011, 21:22:12 »

Идеята сс луковиците е супер, но дали пък всички ще ги засадят. Могат ли да бъдат в някаква мъничка саксийка, напъпили. Ще трябва време за подготовка обаче smile
Активен
in4eto_a
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #256 -: октомври 02, 2011, 23:57:51 »

Ами и аз си мислех да са в саксийка, но нали има безброй суеверия и казаха, че на сватба пръст не можело да има, така че отпадн КАто вариант. Надявам се да ги засядят - по принцип на мен идеята за подаръчета не мо допада много, защото всичко, което са ми подарявали е потегляло към кофата рано или късно и затова исках мойте да са по-практични- мъжете могат да изпият виното, а жените, ако не ги засадят, като изгният поне ще ги изхвърлят без угризения smilesmilesmile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #257 -: октомври 03, 2011, 07:47:31 »

За пръстта не знаех, но пък суеверията са толкова много, че съм минала на принципа, ако не го знам, значи над мен не действа smile Приложимо е за хора от други градове, държави и така smile

Дано да ги засадят, пък дори в градинката пред блока. На мен напоследък ми се върти в главата някави бисквитки с глазура да измайсторя ( в неизвестните до момента цветове на сватбата) , всички ще хапнат поне smile
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #258 -: октомври 03, 2011, 09:50:35 »

За заместител на пръст се сещам за т.нар. "еко почва"- прозрачни гранули, които се изпозлват много и за декорация на масите. Ако влагата за поддържането на луковицата не е задължителна просто ги подарете така, увити в хартия тишу или зебло.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #259 -: октомври 03, 2011, 20:52:31 »

Ами и аз си мислех да са в саксийка, но нали има безброй суеверия и казаха, че на сватба пръст не можело да има, така че отпадн КАто вариант. Надявам се да ги засядят - по принцип на мен идеята за подаръчета не мо допада много, защото всичко, което са ми подарявали е потегляло към кофата рано или късно и затова исках мойте да са по-практични- мъжете могат да изпият виното, а жените, ако не ги засадят, като изгният поне ще ги изхвърлят без угризения smilesmilesmile
според мен посланието, което имате към подаръчетата е по-важно от външния вид. Това е, което ще им въздейства  Wink
Иначе, някаква по-"еко" опаковка според мен е подходяща: може би малки торбички от плат, с хубава връзка или панделка; или прозрачни пликчета (от целофан) и самите луковици да се "декорират" с малко сухи цветя/листа (виждала съм подобна "аранжировка" в магазини Касиопея-така опаковат ароматните сапунчета за подарък).
като споменахте саксии - сетих се за едни уникални сладурски мънички саксийки от Слънчоглед  smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #260 -: октомври 03, 2011, 20:57:02 »

На мен напоследък ми се върти в главата някави бисквитки с глазура да измайсторя ( в неизвестните до момента цветове на сватбата) , всички ще хапнат поне smile
страхотна идея  Bravo аз винаги съм била привърженик на по-"личните" подаръчета  smile така гостите наистина усещат, че сте помислили и сте се постарали  good според мен, всички ще останат очаровани от вниманието  smile
в 100 г сладки имат страхотни ръчно рисувани курабийки на всякакви теми и цветове. всеки път като ги видя и се облизвам  blush Ако искаш може оттам да почерпиш вдъхновение  Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #261 -: октомври 06, 2011, 20:16:35 »

Имат едни рисувани меденки, ама те са 50лв/кг  smile и това което видях е доста детски ориентирано... Ще мислим още, време има smile
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: октомври 07, 2011, 12:05:04 »

Нашият подарък за  гостите  беше снимка от  фотосесията, за  която  предаварително  бяхме  подготвили картоненни рамчици в  тематиката на сватбата. Сложила съм  снимка в  галерията
Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #263 -: октомври 07, 2011, 12:33:09 »

ние сами запретнахме ръкави и подаръците за гостите ще са : свитък стихотворения, с канела и панделка (това ще ги очаква по масите), мъфини (намерих силиконови форми накрая с цвете) в кутийки с прикрепени късметчета, сърца, направени от глина с картички "благодаря", за децата кукличка (само това не сме правили ние) с два мъфина, отново с късметчета и книжка. Повечето знаят, че сами майсторим всичко и казват,че вече нямат търпение да ги видят  smile   
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #264 -: октомври 07, 2011, 18:34:41 »

luce колко старание влагаш, страхотно smile

И сега няма начин, заразена от ентусиазма ти, ще те залея с въпроси.
 1. От къде купихте пръчките канела, аз намирам само смляна?
 2. Мъфините заедно с формата ли ще ги подарявате? Може ли снимка?
 3. Глината как я обработваш, фимото глина ли е или е нещо друго?

И сега един въпрос към всички момичета от къде да си  купя формичка за сладки сърце или цвете или нещо романтично, което ви се струва подходящо за сватба?
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #265 -: октомври 08, 2011, 10:54:20 »

Момичета, моля помогнете!!! Случайно да знаете сайт, от който да мога да поръчам малки бутилчици шампанско със сапунени мехури или поне бутилчиците само! Варианта за сайта на "Прикзане ден" го изключвам, защото там се чака за доставка 40 дни, а ние имаме само 34 до сватбата! Предварително благодаря!
Активен
lipolino
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #266 -: октомври 08, 2011, 19:29:39 »

Момичета, моля помогнете!!! Случайно да знаете сайт, от който да мога да поръчам малки бутилчици шампанско със сапунени мехури или поне бутилчиците само! Варианта за сайта на "Прикзане ден" го изключвам, защото там се чака за доставка 40 дни, а ние имаме само 34 до сватбата! Предварително благодаря!
Докато разглеждах днес сайта на този магазин ми попаднаха тези шишенца ама май ги има само с вино
http://www.hrisima.net/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=56&func=viewcategory&catid=30&startpage=4
Иначе във феерия мисля че продават само шишенца , дано съм ти била полезна
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: октомври 08, 2011, 19:42:48 »

La_Fleur точно като шампанско не намирам, но тук може евнтуално нещо да ти свърши работа
http://family-bg.com/catX_84_228.htm
другия вариянт е да пробваш по сватбените агенции...  smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: октомври 08, 2011, 20:21:59 »

Момичета, моля помогнете!!! Случайно да знаете сайт, от който да мога да поръчам малки бутилчици шампанско със сапунени мехури или поне бутилчиците само! Варианта за сайта на "Прикзане ден" го изключвам, защото там се чака за доставка 40 дни, а ние имаме само 34 до сватбата! Предварително благодаря!

http://www.ebay.co.uk/itm/50-Champagne-Glass-Wedding-Favours-Bubbles-/190371644857?pt=UK_Home_Garden_Celebrations_Occasions_ET&hash=item2c5308c5b9  тук има,а и пристигат за 10 дни някъде.
Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #269 -: октомври 10, 2011, 08:05:03 »

kiwi  smile, ето отговорите на въпросите ти:

1.Пръчките канела купихме от Карфур - там излизат най-евтино защото са около 12-13 в пликче
2. В събота правихме пробни мъфини отново, но много бързо се изяждат  smile Ако не ти е късно ще ги снимам когато ги правим за сватбата (седмицата 19 -21.10) и ще кача снимки. Иначе купихме от Илиянци киликинови форми за мъфини, основата е във форма на цвете, което ние ще използваме за "лице", а от другата страна, след като сме сложили мъфините в целофанови пликчета, ще залепим късметчета, които съм си измислила. Така тъкмо ще "скрием" не толкова красивата страна (мъфините са тирамису - мъфини и издълбаваме част от тях за да сложим маскарпонето и се получава кръгче в по-светъл тон) а и на гостите ще бъде интересно, надявам се  smile
3. Поръчах от един сайт печат на сърцето и купихме бързосъхнеща глина защото е по-лесно. След като имахме два-три неуспешни опита, половинката една неделя стана и явно вече, поизнервен от моето мрънкане  Wink, направи ги за нула време. След като изсъхнаха, боядисахме ги със суха боя за сладки.

Всъщност сега като се замисля, това стана най-бързо и лесно.

интересни формички за сладки можеш да поръчаш и от тук -      http://www.cookibooki.bg/
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines