Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 13:52:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47223 пъти)
 
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: септември 04, 2012, 18:12:58 »

Аз съм за това човек да бъде директен - браво на тези, които го правят, човек не трябва да оставя другите да му се качат на главата... винаги ги има тия, при нас един ни се обади да отмени и при това ни вика, че той приел ама трябвало и втори път да го питаме  beating добре, че не бях аз на слушалката и не е моя роднина,  амаха... егати му и хората, честно...

От друга страна имам една колежка дет я бе явно срам да си каже, че не иска да дойде и ми вика след три пъти питане (!) (смятай)... че много щяло да й дойде (имала рожден ден след два дни); кое много ще й дойде не разбрах, но щом аз я уважих, да имаше и тя уважението да каже навреме не аз да питам се едно е царица... Само и казах - Знаех си, нямаше смисъл да чакам... нещо от този род  good абе мани ги такива...
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #106 -: септември 04, 2012, 18:25:20 »

Хах, Езра...припомни ми, че и ние имахме подобни коментари, ама изказванията 1:1. 5 дни преди сватбата се връщали от почивка, но първия уикенд след сватбата мислели да ходят при техните...та: "много ще ни дойде...път...а и в тая жега"?!?! crazy crazy crazy
Сватбата беше в Сф и въпросните живеят в Сф - това, ако някой си помисли, че сватбата е в друг град, примерно.
Активен
proxy
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #107 -: септември 05, 2012, 07:43:49 »

Еми, ей сега, тези дни една жена искаше да се самопокани и и казах "Аааа, не... сори" :Д И тя ми вика, аз ще ви намеря къде сте и ще дойда....  crazy
Първоначално започнах да се чувствам зле, защото имаше и едни гости, които казваха, че ту ще дойдат, ту няма да дойдат и накрая казах на роднините, които се чуват по - често с тях да им кажат че поканата им вече не важи, ако пак решат да дойдат.
Но снощи поканихме на гости много добри приятели, супер готино семейство, преди време им бяхме на сватбата, супер много се радват за нас и цялата вечер си приказвахме и беше много весело... и вече съм доста позитивна.
 yahoo
Активен
MaiTe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



« Отговор #108 -: септември 05, 2012, 13:57:46 »

Ние сме решили да каним гостите си +1. Една двойка младежи, които бяха заедно около 10 години, взеха че се разделиха преди няколко дни. Оказа се, че всеки си има нова любов (кога успяха!), но са запазили много добри отношения. Затова решихме да им кажем, че ги каним с новите им половинки, а те да решат дали този формат е удачен. Понеже са от една компания, ще са и на една маса... Дано няма драми  hunter
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #109 -: септември 05, 2012, 17:01:18 »

Ние сме решили да каним гостите си +1. Една двойка младежи, които бяха заедно около 10 години, взеха че се разделиха преди няколко дни. Оказа се, че всеки си има нова любов (кога успяха!), но са запазили много добри отношения. Затова решихме да им кажем, че ги каним с новите им половинки, а те да решат дали този формат е удачен. Понеже са от една компания, ще са и на една маса... Дано няма драми  hunter

Teмата е насочена към проблема със самопоканилите се нахални гости. Моля нека не размиваме темите.  Offtopic
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #110 -: септември 06, 2012, 00:36:34 »

На нашата сватба имаше самопоканили се гости у нас. Още преди да дойдат да ме вземат младоженеца и кумувете, само като са видели украсите (може и да са знаели отпреди това) се събра огромна група от хора от квартала да чакат и да гледат. Част от тях (и то не малка) съвсем спокойно си влизаха в къщата (масите с почерпка бяха в двора) и се черпиха без въобще някой да ги е извикал и без дори да са попитали.

Мислех, че това да се събере публика при някакви събития е характерно по селата, където хората се познават много добре и си споделят нещата, но се случва и в големите градове. Да ви кажа обаче това не ми развали и грам настроението, даже се изненадах адски и ми стана приятно като видях как толкова хора от квартала стоят да ме видят на непоносима жега и то даже хора, с които общо взето сме си казвали здравей само. А това че са изяли по два бонбони или че са изпили по една бира или уиски, не ми е натежало никак, само брат ми се наложи да ходи да докупува някакви неща
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #111 -: септември 26, 2012, 10:35:26 »

ако някой съсед/приятел мине и се почерпи когато се краде булката - не е фатално  pardon хубав повод - защо да не се веселят всички хора около вас  pardon по-добре да срещате усмихнати лица окло вас, отколкото да се разправяте с някой. но за ресторанта - вече е друг въпрос. Или вие или някой близък/организатора трябва любезно и категорично да пита госта поканен ли е, и ако не- да напусне. Все пак вие плащате (не малка сметка) и не е красиво някой да се изтърси на своя глава. Най-малкото е въпрос на уважение.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #112 -: септември 26, 2012, 15:04:11 »

При нас нямаше самопоканили се в ресторанта. В нас също. В ритуалната зала и църквата изобщо не помня кой беше и кой не. Спомням си само, че се скарах на някаква чужденка на излизане от църквата да не ни снима  nea  beating Помислих я за папарачка, която ще ни се изтърси после в ресторанта да си продава снимките  pardon
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 27, 2012, 08:20:11 »

Ние също нямахме самопоканили се гости,но имахме няколко ,които бяха казали,че ще дойдат,но не дойдоха  beating
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #114 -: септември 27, 2012, 10:51:09 »

Ние също нямахме самопоканили се гости,но имахме няколко ,които бяха казали,че ще дойдат,но не дойдоха  beating
pardon нормално  pardon
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines