Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:15:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47204 пъти)
 
Graceful
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #90 -: май 11, 2012, 08:08:18 »

Аз нямам проблем с това - добре дошли са даже колкото повече толкова по добре а и нашата сватба ще е от 250 души и сигурно и да влезе някой няма да разберем  crazy
ама като цяло няма как да се вмъкне някой без покана... най много да доведат някое гадже или т.н.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #91 -: май 19, 2012, 08:39:53 »

Момичета, без да обиждам някого, но ако мен ме поканят на сватба и ми заявят, че не мога да взема мъжа си, няма да отида. Нямаше да отида и преди година, когато си бяхме съвсем още гаджета, преди детето и пр. Без да се сърдя на булката, ще си измисля много тактично извинение и толкова. Уважавам нежеланието й да кани хора, да иска да спести пари и пр. причини, но мисълта ми е, че като каните приятели без половинките им, трябва да сте подготвени, че е много вероятно да не дойдат. Така че ако става въпрос за близък човек, поканете и половинката, дори да не се познавате.

Нашите покани всички са +1, дори за хора, които в момента си нямат гаджета, с единствената уговорка всеки да потвърди присъствие и дали ще е сам до края на юни (сватбата е август). Надявам се да няма сгаджосали се в последния момент, но бих направила изключение, ако ми съдействат от ресторанта. Семействата, които имат деца също сме канили С децата. Там пък уговорката е да ни кажат дали децата имат нужда от отделни места и менюта - например не съм мислила място за 2 годишния син на сестра ми, то него на едно място не го свърта.

При мен по - скоро проблем би възникнал, както много от вас споделят, ако хората не потвърдят присъствие и бройката. Но ще ги търся по телефона, какво да правя. Нашите потвърждения са онлайн, на сватбен сайт, с опция да си избереш и между телешко и вегетарианско меню, много съм доволна и за моя голяма изненада някой от по - възрастните двойки вече потвърдиха  good

След като прочетох тази тема, за да се предпазя от недоразумения, вместо да крия сватбата, казвам на всички и тръбя наляво и надясно, че ще е малка, само семейството. Дано да действа smile

Щя се разпиша и след сватбата, да видим как съм се оправила хахаха

Graceful, лелееее 250 човека! Сама ли я организираш тая сватба?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #92 -: май 21, 2012, 15:47:30 »

Нашият ресторант е така труден за намиране, че пращам на гостите карта как да стигнат ( които не са от Пловдив) , ще има поименни тейбъли на масите, помолила съм гостите да ме предупредят ако има промени, ресторанта обеща, че може да реагира до 15.06
Надявам се гостите ми да не бъдат нетактични и да не мъкнат други гости , ако го направят нямам намерение да се занимавам с тях, да си поръчват на свободна консумация. Не е голяма драма, но мразя такива изпълнения - звъни кажи, ще дойда с Пенчо / Пенка и толкоз. Да си направим сметката, ама да ми се цъфнат на сватбата непоканени и не предупредили - ай сиктир, както казват пловдивчани  tease tease tease
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #93 -: юни 13, 2012, 14:53:41 »

Явно навсякъде бъка с такива хора.
И около мен има. Аз също се стъписвам и казвам, че сватбата ще е малка, с най-тесен кръг и нещо подобно... И въпреки това, кому е нужно да се обяснявам?! Ама ей на...
При мен най-честите коментари са: "Чакам си поканата", "Ако не ти изиграя едно хоро, все едно не си се омъжила" и т.н., и т.н. shok
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 13, 2012, 15:03:15 »

Така наскоро някакъв нахален познат на фамилията на мъжа ми , се самопоканил с думите : "еее ти сватба разбрах че правиш, няма ли да ни поканиш?  beating  "
И мъж ми: "НЕ, няма...." shok
Аз му казах евала, аз немога да съм чак толкоз директна. Ама явно му е писнало и на него,полунепознати хора да го питат така нагло. beating
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #95 -: юни 13, 2012, 15:11:22 »

Явно навсякъде бъка с такива хора.
И около мен има. Аз също се стъписвам и казвам, че сватбата ще е малка, с най-тесен кръг и нещо подобно... И въпреки това, кому е нужно да се обяснявам?! Ама ей на...
При мен най-честите коментари са: "Чакам си поканата", "Ако не ти изиграя едно хоро, все едно не си се омъжила" и т.н., и т.н. shok

Ужас, добре, че критерия дали си омъжена не е колко хора кой е изиграл на сватбата ти, а подписа в гражданското smile Ей....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: август 27, 2012, 19:01:56 »

при нас едни хора без да кажат предварително си бяха довели внучката и тя зае мястото определено за фотографа, та супер скофузно - някой тр да тича да му търси стол и прибори, защото ресторанта беше преразпределен за точен брой хора според моя списък, за да има място за танци.
Много е тъпо така...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: август 28, 2012, 09:33:29 »

Преди години, когато се жени братовчедката на татко, майка й покани най-близките. На останалите каза - Който иска да я види булка, или при взимането й от нас, или пред църквата. С гостите в ресторанта до тук! Иначе братовчеди и познати дал Господ...

Ние затова по 100 пъти подчертаваме поканата важи за двама или за петима.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 28, 2012, 09:40:08 »

Преди години, когато се жени братовчедката на татко, майка й покани най-близките. На останалите каза - Който иска да я види булка, или при взимането й от нас, или пред църквата. С гостите в ресторанта до тук! Иначе братовчеди и познати дал Господ...

Ние затова по 100 пъти подчертаваме поканата важи за двама или за петима.
и ние подчертахме 100 пъти , ама то като има невъзпитани хора- ето какво се получи... beating beating
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #99 -: август 29, 2012, 20:30:52 »

Чудя се кои са по-невъзпитани дали тези, дето идват непоканени или тези, дето потвърждават 2 дни преди сватбата своето присъствие, но не идват...че и не се обаждат!! Май зависи от гледната точка...и двата вида са  crazy .
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #100 -: септември 01, 2012, 12:15:12 »

Кана, права си и двата вида са невероятно несъобразителни и невъзпитани.

Аз трябва да се похваля, че очакванията ми се оправдаха, нямахме никакви подобни изпълнения на сватбата, гостите ни със всичко се съобразяваха, получихме само една молба да добавим едно меню в последния момент и ние я уважихме, защото не ни създаде трудности. НО молбата беше все пак отправена предния ден и много учтиво, като имахме възможност да откажем.

Изобщо - готини гости smile
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #101 -: септември 01, 2012, 12:58:47 »

Кана, права си и двата вида са невероятно несъобразителни и невъзпитани.

Аз трябва да се похваля, че очакванията ми се оправдаха, нямахме никакви подобни изпълнения на сватбата, гостите ни със всичко се съобразяваха, получихме само една молба да добавим едно меню в последния момент и ние я уважихме, защото не ни създаде трудности. НО молбата беше все пак отправена предния ден и много учтиво, като имахме възможност да откажем.

Изобщо - готини гости smile

Както се казва: "Дай Боже всекиму!" Bravo
Активен
proxy
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #102 -: септември 04, 2012, 17:26:25 »

Ние имахме доста самопоканили се гости... Но бързо им показахме, че не са желани, защото не бяха добронамерени. Имаше такива, които впоследствие ме разочароваха и с отношение ги принудих сами да се откажат от сватбата. Милото ме обяви за най - великият манипулатор на всички времена  pleasantry
Аз съм на мнение, че на сватбата трябва да присъстват само най - близките и никакви хора, с които не се виждаш редовно...
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #103 -: септември 04, 2012, 17:41:41 »

proxy, за това не се бях сетила досега. Доста добра стратегия е да накараш нежелан гост сам да се откаже да дойде на сватбата, тогава не излизаш лошия. Доста хитро, признавам те  good
Ние засега нямаме отпадащи гости но кой знае... има един месец до сватбата ще видим.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: септември 04, 2012, 17:59:23 »

И как така доста самопоканили се гости?!?! Какъв е тоя наплив?  crazy

Важното е, че си успяла да овладееш положението. Дано само не си си разваляла настроението  blush
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines